Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

:(

Szegény srác... de hatásos legalább. Na mindegy, ez a szülinapos dolog jó lesz :P

Szerintem meg mondd meg az igazat, hogy nincs kedved menni. :P Ahhoz úgysincs senki hozzászokva. :o Ezzel nem sérted meg a szervező srácot, hiszen nem neked szervezi, hanem mindenkinek. És legalább elmondaná a többieknek, hogy milyen belevaló fickó lett belőled, mert vállalod a véleményedet. :) Ha meg emiatt hülyének néznek, az csak őket minősíti, plusz mit érdekel, mit gondolnak rólad, ha nem érdekelnek ők maguk sem? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon átlátszó. :( Szerintem ne reagálj a megkeresésére. Érteni fogja.

Mi anno bun*ó parasztnak tituláltuk azokat, akik még annyit sem jeleztek vissza, hogy nem tudnak jönni, így tapasztataltból tudom, hogy ez az egyik legrosszabb módszer, az ajtó rácsapás csak a rosszabb max.

 

Szerintem meg mondd meg az igazat, hogy nincs kedved menni. :)

Én is ezt a verziót pártolom, szerintem, mikor volt nemrég ált. sulis osztálytalálkozóm, pont ezt mondtam :o A csaj aztán kérdezgette, hogy de miért, én meg egyszerűen megmondtam, hogy nem akarok menni, és tudomásul vette :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi anno bun*ó parasztnak tituláltuk azokat, akik még annyit sem jeleztek vissza, hogy nem tudnak jönni, így tapasztataltból tudom, hogy ez az egyik legrosszabb módszer, az ajtó rácsapás csak a rosszabb max.

A hazugság jobb? Hülyének nézni őket? Jó kis tali lesz, ahol majd lehet Phoboson röhögni, hogy ezt komolyan gondolta... Szerintem is meg kell mondani az igazat, nincs abban semmi. Akkor legalább tényleg 'tiszta' lelkiismerettel gondolhat vissza a dologra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, ha ennyit foglalkoztatok ezzel elmesélek egy történetet:

Történt úgy kb. 5 éve, hogy elballagott az Ált. iskolából egy fiatal srác. Majd ez a fiatal srác idén nyár elején össze akart hozni egy osztálytalálkozót. Körbekérdezett mindenkit, majd megrendelt egy csomó kaját-piát. Persze ő naív nem szedte be előre rá a pénzt, saját zsebből finanszírozta és úgy volt vele, hogy majd behozzák a jóemberek a talira. A 30 fős térsaságból bejött 5 ember, aki barátja volt hősünknek...

 

Ezek után hősünk egészen negatív lett pénzügyileg így hát a mostani talira még véletlenül sem akar elmenni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, ez szomorú történet, de ettől még hősünk megmondhatja a másik szervezőnek, hogy miért is nincs kedve elmenni erre a mostani talira (már ha jól értem, hogy ki kicsoda itt :)).

A tanulság meg ebből az, hogy legközelebb osztálytalálkozót vagy étteremben/sörözőben/pizzériában tartotok, és aki jön, kér magának enni-inni, amit akar, vagy ha háznál lenne, akkor mindenki hozzon magával valami kaját-piát.

 

A találkozók már csak ilyenek, sokan megígérik hogy eljönnek, aztán közbejön valami, vagy elmegy a kedvük, vagy már eleve nem volt, csak nem akarták megmondani, és inkább azt mondták, jönnek, de eszük ágában sem volt soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, elmondom, hogy miért nincs kedvem elmenni. Közben pedig kiderült, hogy leányismerősömnél tényleg lesz valami hepaj a szülinapján amire kapok majd meghívót :)

 

Ezt a sztorit csak azért írtam le, hogy tudjátok, hogy Phoboson lesz mit majd röhögni az osztálytalálkozón és emellé még nem akarok aszisztálni is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: Csak az igazat mond.Különben tudod milyen jókat lehet piálni, egy ilyen talin? :)

Abban teljesen egyetértek, hogy én sem szerbveznék egy ilyen társaságnak akik még arra sem veszik a fáradságot, hogy elmenjenek, mert nincs kedvük.

Az mi társaságunkban én szervezem a bulikat és van egy csaj ,aki rendszeresen megcsinálja azt, hogy a buli napján kezdés elött 1 órával felhív, hogy hát ő fáradt, meg ez meg az.Én meg állok a kagylóval a kezemben, majd felrobbanok a méregtől.Ez olyan semmibevétele a másiknak, hogy az élettől elmegy ilyenkor a kedvem.Készülök, szervezem és akkor őnagyságának nincs kedve.Egyszer még olyan is volt, hogy csináltam 2 tálca zsíros kenyeret és 2-en jöttek el.Egy hétig azt ettem.

Nekem senki ne mondjon olyan kifogást, hogy fáradt, meg hogy nincs kedve.A fáradság azért nem mert nem betonozni jön hanem bulizni jól érezni magát, a nincs kedvem meg azért mert nekem sincs sok kedvem az életben sok mindenhez de mégis megteszem.Az önzését azért feláldozhatná másokért, ha már a másik készült rá, akkor vegye már a fáradságot elmenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fáradság azért nem mert nem betonozni jön hanem bulizni jól érezni magát

Azért a fáradtság még érthető lenne, hiszen ha az ember hulla, akkor nem tud bulizni (pláne nem jól érezni magát). Egyszer mentem el buliba fáradtan (pont azért, hogy meg ne sértsem a szervezőt, ha már megígértem, de arra a hétre minden összejött), egy órát maradtam és végül inkább a szervező mondta, hogy nyugodtan menjek haza, mert látszik, hogy mindjárt elalszom állva. Szóval lehet, hogy nem betonozni kell menni, de a bulihoz is kell a kipihentség. És ha az ember fáradt, akkor általában az utolsó, amihez kedve van, az egy olyan tevékenység, ami a maradék energiáját is elszívja, szóval aki fáradt, annak naná hogy nincs kedve. Van úgy, hogy a fáradtság és az abból adódó kedvtelenség bizony nem hazugság.

 

a nincs kedvem meg azért mert nekem sincs sok kedvem az életben sok mindenhez de mégis megteszem

Ebben a felfogásban viszont ez már kötelező, vagyis innentől nem buli...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a fáradtság még érthető lenne, hiszen ha az ember hulla, akkor nem tud bulizni (pláne nem jól érezni magát). Egyszer mentem el buliba fáradtan (pont azért, hogy meg ne sértsem a szervezőt, ha már megígértem, de arra a hétre minden összejött), egy órát maradtam és végül inkább a szervező mondta, hogy nyugodtan menjek haza, mert látszik, hogy mindjárt elalszom állva. Szóval lehet, hogy nem betonozni kell menni, de a bulihoz is kell a kipihentség. És ha az ember fáradt, akkor általában az utolsó, amihez kedve van, az egy olyan tevékenység, ami a maradék energiáját is elszívja, szóval aki fáradt, annak naná hogy nincs kedve. Van úgy, hogy a fáradtság és az abból adódó kedvtelenség bizony nem hazugság.

 

 

Ebben a felfogásban viszont ez már kötelező, vagyis innentől nem buli...

 

Ok, de akkor ne igérje meg, hogy eljön, vagy oldja meg hogy pihenje ki magát elötte.Tudja, hogy jön nem?Akkor tegyen is meg mindent hogy kipihenje magát.Helyette nem tudok aludni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hazugság jobb? Hülyének nézni őket? Jó kis tali lesz, ahol majd lehet Phoboson röhögni, hogy ezt komolyan gondolta... Szerintem is meg kell mondani az igazat, nincs abban semmi. Akkor legalább tényleg 'tiszta' lelkiismerettel gondolhat vissza a dologra. :o

Én azt mondtam, hogy mondjon igazat :) De még csak vissza sem jelezni, ha megkeresnek, **.

 

Na jó, ha ennyit foglalkoztatok ezzel elmesélek egy történetet:

Sajnálom, hogy ilyen történt :) Megértem, hogy nem akarsz menni, de akkor tényleg mondd meg, hogy miért, a buli meg ráadás. Legalább a lelkiismereted tiszta marad, a többiek közül meg mindenki mást fog gondolni, és úgysem lehet mindnek a "kedvére tenni", értsd: bármit mondasz, úgyis lesz olyan, aki húzni fogja a száját, innentől meg mindegy, inkább magadnak felelj meg.

 

Ok, de akkor ne igérje meg, hogy eljön,

Na ez az, aki mond valamit, ahhoz tartsa magát. Ha azt mondta, hogy jön, jöjjön, kivéve ha tényleg valami komoly dolog jön közbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy programozói kérdésem lenne :)

 

A feladatom az lenne, hogy írjak le (először is) egy folyamatábrát ami 10-es számrendszerből A számrendszerbe (bármilyen lehet) váltja át a számot.

Majd ezt meg kell írni egy programban (folyamatábrából meg tudom írni már)

 

Nos segítség a folyamatábra megrajzolása lenne, nem tudom hogyan is lehetne ezt a feladatot megoldani.

Mert addig megvan, hogy el kell osztani a számrendszer alapszámával az osztandó számot, akkor lesz egy részeredmény. Ekkor a maradékot leírjuk és a részeredményt (ami pozitív egész szám) pedig ciklusban újra elosztjuk ugyanígy, mint az előbb, míg 0 nem lesz.

Csak az elkülönítéssel és a maradék tárolásával van a gondom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Bujtor István hangján nőttem fel, köszönhető a Bud Spencer filmeknek :)

 

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb..."

 

Sanyi megpróbál érdeklődni a saját belső csatornáján. De csak priviben írok, ha megtudunk valamit...

 

Gyere le! Gyere fel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végső eredmény a maradékokból jön össze, nem a részeredményekből, tehát a maradékot kell tárolni.

 

pl: 632/7= 90 maradék 2

90/7= 12 maradék 6

12/7= 1 maradék 5

1/7= 0 maradék 1

 

Tehát a decimális 632 = a 7-es számrendszerbeli 1562-vel.

 

Szerk: Azért köszi, de haver már megcsinálta, majd lemásolom az övét... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis segítséget kérnék...

 

Vettem még egy fél éve egy Sony Walkmant, mp3-at, amit elvileg csak a sajátgép lát, mert 'MTP' eszköz. Eddig nem volt semmi probléma, mert tudtam kezelni, de most újraraktam a windowsom, egy másik verzióval (ugyanúgy XP), és sajnos a Sajátgépből egyáltalán nem látszik, ugyanakkor a gépem érzékeli az USB csatlakozást, és fel is ajánlja, hogy kezeljem a számokat Windows Mediaval, de úgysem csinál semmit. Az eszközkezelőben is látom, mint MTP eszköz, és hardverként is 'csatlakoztatva van és tökéletesen működik' - a windowsom szerint. Mit tegyek, hogy hozzáférjek a fájljaimhoz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.