Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Boldog névnapot!

 

No, volt a második adag rutin. Az oktatónak lett volna utána még egy tanulója, de ő lemondta, mert beteg(ebb, mint én).

Találkozó szokás szerint az Iparosháznál, onnan az oktató elvisz a rutinpályáig. Hát, voltak ott néhányan: előbb csak egy-két másik autós, utána viszont egy motoros, sőt, egy kamion is.

Kétszer lefulladtam az "emelkedőn elindulás" témában, harmadszorra relatíve jól ment. Hja kérem, dízel :D A poén persze az volt, hogy a huppanó túlfelén állt a kamion, és ott is lelkes bénázás zajlott. Meg a másik autós és a motoros is ott volt a színen. Az oktató meg közölte, hogy láthatóan jobban megy, ha mások is a képben vannak, csak ekkor tartom a sávot, stb. Úgyhogy, tizenegyet ütött az óra, megyünk vissza az Iparosházhoz, de maradjak csak ott, ahol vagyok. Arra számítsak, hogy most majd indexelnem kell. Túléltük :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kedves régi barátom ilyentájt mindig Ázsiai körútra megy, és ami sokkal jobb, hogy megosztja velem élményeit. Mivel most azt vette a fejébe, hogy Burmába látogat, és sok itt a Rambo fan, így arra gondoltam veletek is megosztom, hogy milyen is valóságban ez az ország. :D Íme az első rész.

 

"Hali,

 

Lassan 3 hete mozgok ujra Del - Kelet Azsiaban.. Anyuek tegnap mentek haza..

Letoltunk veluk egy "konnyed" Thaifold ( Bangkok, Phi- Phi szigetek, Krabi , Ao nang) Kambodzsa (Angkor Wat) nyaralos turat.. Az ut szamomra legizgalmasabb resze meg csak most jon.: Burma vagy mas neven Myanmar...

 

Myanmar mara a regio legszegenyebb orszaga, olaj nincs, az aram meg a legnagyobb varosokban is akadozik. Eddigi infoim szerint nincs Mc Donalds, nincsenek multik, ATM sincs ..Ami van az eros kulturalis orokseg mellett inkabb zurzavar es merhetetlen szegenyseg eros katonai diktaturaval sanyargatva....

 

Burmaban "maskent gondolkodonak" lenni nem az a kimondottan eletbiztositas es nyero elettechnika.:) Illegalis propagandaanyag birtoklasaert siman lehet husz ev bortont kapni, fuggetlen birosagok nem leteznek, az iteleteket a letartoztatasokat is a bonyolito hadsereg

osztja ki.:) A hatalmon levo tabornokok az orszagot erinto fontos dontesek kapcsan eloszeretettel tamaszkodnak a vezeto asztrologusokhoz - josokhoz fontos dontesek kapcsan.:)

 

A szegenyseget jol mutatja, hogy a lakossag jelentos resze gyermekeinek arusitasabol el, a kisfiukbol katona a kislanyokbl kurva lesz... A hatalmon levoknek esze agaban sincs barmilyen engedmenyt tenni az erdemi demokracia iranyaba, sot minden jel arra mutat, hogy a tabornokok hosszu idore terveznek... Idotlen idok ota minden magara ado burmai hatalom uj fovarost epitett maganak.:))

 

Legutobb a tabornokok csillagjosai pedig ugy iteltek meg, hogy a fovaros koltoztetese akkor lesz szerencses, ha 2005 november 6-an pontosan reggel 6:37-kor kezdodik meg.. Than Swenek azonban minden bizonnyal a 11-es a szerencseszama, mivel az igazi nagy mozgolodas csak 5 nappal kesobb indult be... A 11. honap 11. napjan 11 orakor 1100 katonai jarmu indult el Yangonbol 11 miniszteriumot es 11 hadtestet szallitva magaval. Az uti cel az uj fovarosnak kiszemelt Naypyidaw volt, es a menetet az sem allithatta meg, hogy ott ekkor tulajdonkeppen meg nem volt semmi.:) Az epitkezes allitolag ma is folyik, es nagyon ugy tunik, hogy a tabornokok nem azert vagtak bele a koltozesbe, mert mindenaron az isten hata mogott akartak elni, hanem inkabb csak le akartak lepni Yangonbol, ahol tul sok volt az ellenzeki es egyebkent is konnyebben sebezheto lett volna egy esetleges amerikai invazio eseten.

 

Jelengleg Burmaba is valasztasok elott allunk, feszult a helyzet. Par honappal korabban

bejelentettek nem szivessen latjak a turistakat..Ennek ellenere a mi vezeto asztrologusaink es josaink azt mondjak, hogy nekunk igenis mennunk kell:)

 

Persze ha minden ilyen konnyen menne...1 nappal a kituzott indulasunk napja elott kis szerencsevel megtudtuk, hogy nem fognak felengedni a burmai repcsire mert nincs vizumunk es ellentetben mas kozeli orszagokkal ezt nem lehet Yangonban a helyszinen intezni (korabban lehetett de nem olyan reg megvaltoztattak , de errol sehol nem jott att info tipikusan burmaian:)... Franko...

Ketsegbesett hajszaba kezdtunk aznap ejszaka - mit tehetunk? , de mindenki mast mondott, semmi egyseges konkret info nem jott utazasi irodaktol sem, igazabol azt se ertetettek minek akarunk mi odamenni:)..A burmai nagykovetseg meg persze hetvegen zarva volt....Annyi infot sikerult osszekaparnunk hogy kb 3 nap a vizum es szemelyesen fognak interjuztatni mindenkit reszeletesen, hogy megallapithassak beengednek vagy sem:)

 

Masnap koran keltunk hogy nyitasra nagykovetsegen legyunk .Fel varason keresztul taxiztunk reggel mire vegre odaertunk..A bejaratnal mar katonak vartak igazi "Burmaiassan" ...Egyenkent atmotoztak , atvizsgaltak..Volt femdetektor minden...majd kipakoltattak cuccainkat ertekeinket kulon szefbe zarva. Csak igy mehettunk be..Szep lassan kivartuk mire sorra kerulunk. Ekkor jott az elso pofon, :) ez nem a burmai nagykovetseg:) persze ez nem tunt nekunk fel mivel minden thai "kriksz- krakszal" volt kiirva...Taxisunk jol atvert (nem beszelve a bejaratnal levo orokrol akiket vagy 5x megkerdeztem)......Igazabol valszeg a taxis nem ismerte latin betuket es nekunk csak igy volt meg a cim:) de ot csak az erdeklehette hogy jok leszunk egy hosszu fuvarra:)..

Az orok a bejaratnal meg angolt nem ertettek, es jellemzoen ha valamit nem ertenek itt az emberek, "yes"-el valaszolnak magabiztosan...Ezert erdemes kamu kerdesekkel tesztelni oket , de most ez valahogy elmaradt. Voltunk olyan naivak hogy azt hittuk nagykovetsegnel azert legalabb par angol szot megertenek.:)

Panikszeru lelepesbe majd rohanasba kezdtunk mert ido fogyott, mivel ha ma se adjuk be vizumkerelmet +1 nap csuszas megint..Nagy nehezen talaltam egy taxist aki tudott angolul es elmondta a nagykovetseg elkoltozott, es leirta thai karakterrel az uj cimet, de fuvart nem vallata mert mas fuvarja volt..Gyorsan uj autot fogtunk es rohantunk uj cimre. Ott vettem eszre, hogy lenyultak sd kartya atalakitomat elozo "all nagykovetsegen"!:) Gyorsan vissza siettunk.. Ott mar mergemben attortem orokon femdetektorokon azonnali kovetelozesem kifejtve..Valszeg megijedhettek mert furcsa mod gyorsan elokerult valamelyik zsebbol.:) Ezek utan tovabb folytatodott kuzdelem...ujabb taxisal nekiindultunk varos masik vegere, mire kiderult az uj cim is rossz:) Hivtuk nagykovetseg szamat is , de az folyton foglalt volt..Rajottunk kesobb persze hogy taxis nem tud terkepet olvasni:) de meg ez se lenne olyan nagy problema ha felvallana:) kb masfel oras kuzdes utan kepbe kerultunk megis jo az eredeti cim csak legelso taxisunk nem ismerte latin szamokat :) az utcat eltalalta, csak 2 km-errel odebb rakott ki:) Vegre megerkeztunk igazi nagykovetsegre ahol morcos ferdeszemuek terelgettek ide-oda, kulonbozo orult kerdoivekkel sorszamokkkal lattak el, es ennek keresztmetszeteben probaltak burmai sorsunk felett itelkezni:)..Erezhetoen pofatol fuggoen mas es masba kotottek bele..

 

Amikor eloszor sorra kerultem ferdeszemu megnezte utlevelem, es megkerdezte tolem:

"ez mi?"

Mondom az utlevelem..Erre o :

"de akkor miert nincs benne foglalkozasom?"

Mondom neki nalunk ezt nem irjak bele az utlevelbe..Erre o:

Morcosan ram nezett majd elkezdte nezni korabbi vizumaimat, majd azt mondta nekem:

"Mar nincs ures lap utleveleben igy nem kaphat vizumot!"

 

Ketsegbesetten atneztem utlevelem, nagy nehezen talaltam benne meg 1 ures oldalt...:)

Ez utan jottek ujabb kotozkodesek, amelyeken valahogy atvergodtem magam..Majd kaptam egy sorszamot (erdemi szammisztikai jelenteset nem tudtam megfejteni:)) -ha esetleg volt neki valami:)) ..Toltogettuk a kerdoiveket amiben meg komplexusainkrol is volt szo, elozo munkahely idotartamatol kezdve minden orultsegrol...csak tudnam ez miert fontos? :) Vegre sorra kerultem. Beadtam mindent fenykeppel utlevelmasolattal ahogy kertek..Ekkor a sargabouru hivatalnok kitalalta nem jo a hatter szine a fenykepeimen:) , ez nem felel meg a burmai elvarasoknak:) elkuldott uj fenykepeket csinaltani majd mehettem ujra sorszamert:) Persze fenykepet nem lehetett csinalni helyszinen..Elkezdtem kornyeken szaladgalni, mire taltlam egy lelemenyes kifozdet, :) ahol ket konder nyers hus fozese kozott egy kis budha szentely elott csinaltak rolam kepett kek!!! hatter elott:) Voltak ketsegeim a hatter szin valasztas kapcsan , de azt mondtak most ez a meno a nagykovetgsegen ez befog jonni:)) Be is jott:))..Voltak pl piros hatteresek:) azokat kiszortak de kek igazolvanykep hattersek aznap atmentek:)

Most csak az volt a gond, hogy nem fogadtak el dollart a vizumigenylesert. Valtanunk kellett helyi penzt.. :) Igen am , csak kornyeken nem volt penzvalto csak bank..Bankba meg csak ugy valtottak ha bemutatom utlevelem..de kozbe azt mar beszivtak a vizumcsinaltatashoz:) Akkor ujra rohanas vissza , majd harc elorol:). Hala Budhanak volt +penzert expressz vizum lehetoseg, igy beigertek hogy delutanra (3 nap helyett) meglesz vizumunk..Meg is lett, de csak eppenhogy.. A mogottunk levo tomegbol mar csak harman kaptak meg aznap.. Igy atpakoltuk repjegyunket holnap hajnalra, igy reggel Mar Myanmarban elvezhetjuk helyiek csodalatos vendegszeretetet:)

 

Folyt kov Burmabol...

 

Udv.:

Zsolt"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bazz, nem elég, hogy palira veszik őket, de még erre föl ott is akarnak maradni :)

Húznék a francba onnan és hívnám Rambot elégtételként. :) Jó lenne nekem egy kis kert, két díszpálmával a házam mögött, ott legalább nem csesztetne senki. Utazna a fene olyan országba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bazz, nem elég, hogy palira veszik őket, de még erre föl ott is akarnak maradni :)

Húznék a francba onnan és hívnám Rambot elégtételként. :) Jó lenne nekem egy kis kert, két díszpálmával a házam mögött, ott legalább nem csesztetne senki. Utazna a fene olyan országba. :)

Egy világutazónak mennie kell. :) Gondolom kulturális látnivalóban nincs hiány. :) Gondolom arra ment ki az egész, hogy elmenjen a kedvük a beutazástól a turistáknak, és úgy feladják mint ahogy Te is tennéd. :) Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek nincs jobb dolga, menjen. :) Én nem állom útját az biztos....de ott kultúra, hááááát....
"Erős kulturális örökség" van. Ő biztos jobban t udja ezt, kíváncsian várom a folytatást. :) Egyébként én se mennék Burmába.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Nektek is :)

 

Burmába én se mennék, nem az ilyen cécó miatt, hanem a szívem szakadna bele. Frei Tamásnak sikerült egyszer oda bejutnia, titokban kameráztak, pár éve ment műsorban. Azt hiszem, akkor ilyen helyekről készített műsorokat, onnan tudok egy keveset az ott uralkodó mostani állapotokról.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kedves régi barátom ilyentájt mindig Ázsiai körútra megy, és ami sokkal jobb, hogy megosztja velem élményeit. Mivel most azt vette a fejébe, hogy Burmába látogat, és sok itt a Rambo fan, így arra gondoltam veletek is megosztom, hogy milyen is valóságban ez az ország. :) Íme az első rész.
Köszi szépen az élménybeszámolót! Ilyent nem mindennap olvas az ember. :)

 

Én sem mennék már eleve ilyen messzire, amikor közelebb is van sok szép kulturális örökség. De ha valaki kalandvágyó családba születik, annak nyilván az ilyen élmények olyanok, mint a kábítószer. Ha egyszer belekóstolt, mindig vágyni fog rá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye nem feltételezted, hogy ezt nem tudjuk? :) A film okán írtam be a beszámolót. :)

 

 

Feltételeztem. :) De én is tévedhetek.

 

Oldie: Ma lehet hogy Johnny nem ér rá ,most olvastam, hogy harckészültségbe helyezték az észak-koreai hadsereget.Ott azért 1 milcsis haderő van.Mondjuk Rambonak 2 óra gépágyúval. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Ma lehet hogy Johnny nem ér rá ,most olvastam, hogy harckészültségbe helyezték az észak-koreai hadsereget.Ott azért 1 milcsis haderő van.Mondjuk Rambonak 2 óra gépágyúval. :)
Ugyan, Chuck-al kettős frontot nyitnak. :) Fél nap alatt lerendeznék a dolgot.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.