Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Igen, már egyszer majdnem én is beraktam ide ezt a videót. Pozitiv, kár hogy a végén a Magyar termék logo nem sokat ér. Aki ezen a videón felbuzdulva elkezd ilyeneket venni az elég nagyot csalodhat ha megtudja hogy pontosan miket is vesz. Nagyon kicsi az elvárás, hogy pontosan mennyire legyen magyar a Magyar termékes cucc... némelyiket csak itt csomagolják azt szia.

Egyébként meg föleg a végén a borok emlegetésével kicsit fals az egész. A magyar borokat nem azért veszi mindenki mert magyar, hanem mert minőségi, jó árban vannak és nagyon jó a marketingje. Kb. pont ez a három hiányzik a magyar termékek szinte mindegyikéből. Amig nem jönnek rá hogy kell brandet épiteni, meg világszinvonalut alkotni addig várhatják, hogy hazafias kötelességből azt vegyék az emberek. Sajnos a videóban elhangzottakkal ellentétben a magyar gazdák nagyon messze állnak a profizmustól. Nem egy olyan magyar étterem van, ahol azért kénytelenek Franciaországból behozatni hagymát, csirkét stb. mert egyszerüen nem lehet nálunk minőségit nagy tételben kapni. Viszont az animációja szép és abban meg teljesen igaza van, hogy az erős magyar mezőgazdaság mindenki érdeke... csak ezt nem a vevők noszogatásánál kell elkezdeni megalapozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi, ez nálam is pont így van. :)

 

Ilyenkor uralkodnia kéne az embernek magán, de valahogy az alkohol megszüntet minden gátlást. Persze másnap már bánom az egészet. Na mindegy majd figyelek rá. A magyar termékkel meg egyetértek veled. Az emberek az olcsót keresik. Nem érdekli őket honnan van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor uralkodnia kéne az embernek magán, de valahogy az alkohol megszüntet minden gátlást. Persze másnap már bánom az egészet. Na mindegy majd figyelek rá. A magyar termékkel meg egyetértek veled. Az emberek az olcsót keresik. Nem érdekli őket honnan van.

Ha piás vagy, nem tudsz uralkodni magadon. :) Nekem is elég egy szó, és kész....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, már egyszer majdnem én is beraktam ide ezt a videót. Pozitiv, kár hogy a végén a Magyar termék logo nem sokat ér. Aki ezen a videón felbuzdulva elkezd ilyeneket venni az elég nagyot csalodhat ha megtudja hogy pontosan miket is vesz. Nagyon kicsi az elvárás, hogy pontosan mennyire legyen magyar a Magyar termékes cucc... némelyiket csak itt csomagolják azt szia.

Egyébként meg föleg a végén a borok emlegetésével kicsit fals az egész. A magyar borokat nem azért veszi mindenki mert magyar, hanem mert minőségi, jó árban vannak és nagyon jó a marketingje. Kb. pont ez a három hiányzik a magyar termékek szinte mindegyikéből. Amig nem jönnek rá hogy kell brandet épiteni, meg világszinvonalut alkotni addig várhatják, hogy hazafias kötelességből azt vegyék az emberek. Sajnos a videóban elhangzottakkal ellentétben a magyar gazdák nagyon messze állnak a profizmustól. Nem egy olyan magyar étterem van, ahol azért kénytelenek Franciaországból behozatni hagymát, csirkét stb. mert egyszerüen nem lehet nálunk minőségit nagy tételben kapni. Viszont az animációja szép és abban meg teljesen igaza van, hogy az erős magyar mezőgazdaság mindenki érdeke... csak ezt nem a vevők noszogatásánál kell elkezdeni megalapozni.

 

Pontosan. Világszínvonalú termékeket kell készíteni(nemcsak a mezőgazdaságban), amire van kereslet. Mindjárt felpörögne a gazdaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugtassatok meg hogy a túró rudi az még magyar termék. :)

Attól függ, melyik gyártó termékéről beszélünk :P

 

[...] az erős magyar mezőgazdaság mindenki érdeke... csak ezt nem a vevők noszogatásánál kell elkezdeni megalapozni.

Így van, csak nem tudom, ezt miért nem tudják belátni.

Felülről irányított vevő terelgetéssel amúgy sem lehet célt érni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meddig bírja a szegénységet Magyarország?

http://www.fn.hu/makro/20110203/meddig_birja_szegenyseget_magyarorszag/

 

Közgazdász elemez.

Ő is arra a megállapításra jut mit már mondtam. Emelni kell a béreket. Máskülönben csak rabszolga az ember.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mókás egyébként mostanában ennyi docenst látni megnyilatkozóként. Épp beszéltük is valakivel hogy talán az emberekben lassan kezd az a képzet kialakulni, hogy a docens az valami nagy ember. A docens egyébként a sima egyetemi tanár alatti fokozat. De ezt most csak mellékszálként emlitettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő is arra a megállapításra jut mit már mondtam. Emelni kell a béreket. Máskülönben csak rabszolga az ember.

Sajnos ez csak az érem egyik oldala. A drasztikus béremelés sem csak pozitív gazdasági változásokat idéz elő :( És mindezt úgy írom, hogy nekem is ** a fizetésem, és nem tudok mozdulni sehova az életben emiatt :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ez csak az érem egyik oldala. A drasztikus béremelés sem csak pozitív gazdasági változásokat idéz elő :( És mindezt úgy írom, hogy nekem is ** a fizetésem, és nem tudok mozdulni sehova az életben emiatt :(

Dettó. Nekem se szárnyal a fizetésem, de látom hogy többet ha akarnának se tudnának adni. Rá lehet őket kényszeriteni de akkor meg is szünik a "bolt".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dettó. Nekem se szárnyal a fizetésem, de látom hogy többet ha akarnának se tudnának adni. Rá lehet őket kényszeriteni de akkor meg is szünik a "bolt".

A mi főnökünk tudna adni, az nem akar, de ez elég kényes téma, meg aztán valóban elég összetett a bérkérdés Magyarországon. Azon túl, hogy mennyire kevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek nem kényes témának kell lennie, hanem igazságosnak. Olyan még nem volt ugyanis, hogy ha valakinek sz*rul ment az üzlet akkor csökkentették volna a góré fizetését. A politikusok béréről meg nem is beszélve.

Kíváncsi leszek én erre az áprilisra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek nem kényes témának kell lennie, hanem igazságosnak. Olyan még nem volt ugyanis, hogy ha valakinek sz*rul ment az üzlet akkor csökkentették volna a góré fizetését. A politikusok béréről meg nem is beszélve.

Kíváncsi leszek én erre az áprilisra.

Egyrészt rosszul tudod, mert ahol rosszul megy ott rendszerint a vezetőség is kevesebbet keres, másrészt az arányokat figyelembe kéne venni: egy főnöki fizetés +/- 50-60 ezres fizetési változása meg a teljes bérkiadás kb. ugy viszonyul egymáshoz, mint a bolha lába az elefánthoz. A valósággal meg nem lehet szembe menni. Ha azt hiszed hogy ebben akár áprilisban vagy akár x év múlva változik bármi akkor nagy meglepetések várnak. Egy általános és valóban jelentős béremelés pl. az általad is fetisizált magyar kis és középvállalkozók nagy részét teljesen taccsra vágná és lehuzhatnák a rólót. De valszeg jómagam is másnap lennék páros lábbal kirugva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap Savaria történelmi versenyen veszek részt!

Mindenki mondjon el egy Miatyánkot a kedvemért. :yes:

Hajrá!

Még mikor a csattogós lepkéket tologattam, akkor egy török-koros töri versenyen vettem részt. Nyertünk. Azóta sokat kopott a tudásom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek nem kényes témának kell lennie, hanem igazságosnak. Olyan még nem volt ugyanis, hogy ha valakinek sz*rul ment az üzlet akkor csökkentették volna a góré fizetését. A politikusok béréről meg nem is beszélve.

Kíváncsi leszek én erre az áprilisra.

Én elég magyar vállalkozót láttam már - és most az igazi vállalkozóról beszélek, aki pénzt és fáradságot nem kímélve próbál valami értéket alkotni, és ebből megélni -, és ahol rosszul ment a "bolt", ott a tulajnak is rosszul ment. Rendes vállalkozó számít az embereire, és megadja nekik, ami jár, vagy ha nem tudja megadni, akkor magának sem teszi. Az a baj, hogy viszont adócsaló szélhámosból, meg modern gátlástalan kapitalistából egyre több van. Én a gazdasági bajok megoldását elsősorban abban látom, hogy ezeknek a életterét kellene megszüntetni, példásan büntetni őket, és akkor nem lennének követendő példa minden gyenge jellemű, gyorsan meggazdagodni akaró szerencselovagnak, aki magát vállalkozónak mondja... A magyar átlag munkaerőnek az ilyenek miatt nincs értéke, ezért nem jut több pénz az olyan szellemi és fontos munkára, mint az orvosoké vagy a tanároké, mert nincs elég költségvetési bevétel, hogy megfizessék.

Az a helyzet, hogy amíg a magyar ember nem tanul meg szorgalmasan és becsületesen dolgozni, és nem a kiskapukat keresgélve élősködni az államon, a saját munkavállalóin és a társadalmon úgy en bloc, addig itt sajnos a szegények országa leszünk, nagyon kevés de viszont extrém módon jól élő pár százalék gazdaggal - pont mint a fejlődő országokban...

 

 

Holnap Savaria történelmi versenyen veszek részt!

Mindenki mondjon el egy Miatyánkot a kedvemért. :yes:

Sok sikert. :) Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, nem a boldog-boldogtalan, vállalkozásokba kényszerített emberről van itt szó, mert tudjuk, hogy anno micsoda slágert csináltak abból, hogy mindenki vállalkozói igazolványért állt sorba és ettől milyen jó lesz neki. Ezek legtöbbje szív is rendesen mint a torkosborz mert csődbe ment és jóformán családi alapon működtek. De vannak a nagyüzemi, apáról-fiúra szálló, évtizedek óta üzemelő, ésatöbbi vállalkozások ahol ( mint egyszer a saját bőrömön éreztem) ,hogy a munkavállalótól vesznek el, mintsem lemondjanak a minden évben megújuló autóparkról meg a külföldi nyaralásokról. Abban a szituban én nem törődtem, hogy ez milyen kényes téma, kimondtam a főnöknek, hogy mit is gondolok arról amikor beszédet tartott nekünk, hogy milyen nehéz gazdasági helyzetben is vagyunk, meg nekünk, melósoknak kell elkápráztatnunk a németeket és sorry, hogy az idén le kell mondanunk a nyaralásról mert nem tud fizetésemelést adni a nagy semmire. Hát elmehet a jó édes k*rva anyjába az ilyen. Az udvaron ott állt minden évben az új BMW és nyáron úgy eltűntek a trópusi szigetekre, hogy ihaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.