Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hm, köszönöm a magyarázatot Miss. A kettes számrendszer mióta balszerencse? (Kettő a másodikon, kettő a harmadikon, kettő a negyediken, a 2 és 4 egymás után írása oda vagy vissza sorrendben (ld írek és bolgárok).

Mi köze van a 4, 8, 15, 16, 23 és 42-nek a kettes számrendszerhez?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahhh...egy kis csámcsogni való. :D

 

 

 

 

"Miért nincs pénze a magyarnak? II. rész

Az időrablás

 

A múlt héten megnéztük és immár sokadszor megismételtük, azt a formabontó tételt, mellyel az embereket, többek között a magyar embereket etetik. E sorok írója 44 éves és bőven élt hát az átkosban, de mindig is a piacgazdaságba vágyott. Nem tagadom kedvenc sorozatom volt az Onedin család. Szájtátva bámultam a kapitalista versenyszellemet és a piacgazdaságot. Csodáltam a nagy hal megeszi a kis halat effektust.

 

A valódi kapitalizmus, és piacgazdaság álma. Mára egyértelmű, hogy illúzió!

 

Az ember aztán idővel rájön, hogy mindez hazugság, mert jelenleg minden pár család kezében van a Földön. Nézzük tehát a bizonyítékokat.

Már sokszor rámutattunk, hogy a magyar államadósság visszafizethetetlen, mert a rendszer úgy van kialakítva, hogy ne lehessen visszafizetni. Alapadatok 1990-ben az adósságunk 20 milliárd dollár. 2010-ig visszafizettünk 150 milliárd dollár kamatot. A tőketartozásunk meg 132 milliárd dollár lett. Aki egy kis matematikai érzékkel meg van megáldva, az könnyen rájöhet, hogy ilyen kamatterhek és feltételek mellett az adósság visszafizethetetlen és csak a nemzetállamok elnyomását szolgálja. Nem ez nem csak magyar példa, nézzük csak például Görögországot.

 

Uzsora hitelért cserébe éppen most kényszerítik rájuk a privatizációt, vagyis megszerzik a görög nép vagyonát.

Minket magyarokat, másként hülyítenek. Az első, hogy elhitetik velünk, hogy nálunk piacgazdaság van. Nos, kérem nincs. Mert, ha lenne, akkor a piac szabályozná a dolgokat. Ha lenne, működnének az alapvető közgazdasági szabályok. Olyanok például, mint a kereslet-kínálat szabálya, vagy a pénzmennyiség nagysága és az infláció kapcsolata. De nem működik.

 

Azt még be lehet nekünk mesélni, hogy azért keresünk kevesebbet, mint a „nyugati” országok, mert nem vagyunk olyan gazdagok, és nem termelünk annyit, stb. Igen ám, de ha ez igaz lenne, akkor viszont az alacsony vásárló erő és az alacsony kereslet miatt nálunk olcsóbbnak kellene lennie az áraknak is. De nem ez történik, sőt. Ugyan magyarázza meg valamelyik nagyokos közgazdász, hogyan lehet az, hogy Autszriában például (ahol 1 millió forint az átlagfizetés) olcsóbb az áram és a távfűtés, mint nálunk. Ja és olcsóbb az tej, a cukor, a burgonya, és még a mars csoki is. Ha a kereslet-kínálat szabályozná az árakat, akkor a 10-szer nagyobb vásárlóerejű sógoroknál sokkal magasabbnak kellene lennie az áraknak, mint nálunk. Ehelyett ugyanannyi, vagy olcsóbb ott minden. Természetesen nincs erre más válasz, mint csak az, hogy valójában már régen nem a piac szabályoz. Minden, ami zajlik az népvakítás. Az egyetlen cél a következő.

Meddig nem gondolkodik egy ember? A válasz, amíg nincs ideje. Nos, az emberektől két féleképpen lehet az idejüket elrabolni.

 

1. Addig kell őket dolgoztatni, őket, hogy hulla fáradtan rogyjanak az ágyba. Ezért tartják mesterségesen alacsonyan az életszínvonalat, mert tudják, hogy a magyar amúgy dolgos és tud termelni. Ha egy kicsivel jobban megy, vagy menne neki, rögtön jön az áremelés. (Benzin, cukor, étolaj, stb.) És a magyar újra nem gondolkodik, hanem leszegi a fejét és hajt tovább. Kell a pénz a sárga csekkekre. Másod- harmad állás, 10-14 óra munka naponta az első infarktusig.

 

2. Ha valamilyen csoda folytán mégis lenne ideje, vagy már nyugdíjas, vagy munkanélküli, akkor is meg kell akadályozni abban, hogy gondolkodjon, mert még rájönne a pénzügyi átverésre. A megoldás, a szórakoztatás. Odaszögezik a TV készülék elé a magyart. Az emberek persze tudják, hogy átverik őket a TV-vel, szégyenlik is ezt, és ugye azt mondják, hogy láttad a Győzikét, én ugyan nem nézem, de éppen átkapcsoltam. A frászt. 2 millió(!) ember nézte. Minden ötödik magyar.

 

 

 

Akit Győzikével nem tudnak beugratni, annak is ott a TV drog. A magyarok ahelyett, hogy napi fél órát elmélkednének a világ dolgain, vagy a családjukkal töltenék az időt, izgulnak Alekoszon, várják a Mega X átverő faktort, még mindig milliók tapadnak a képernyőre a Barátok köztért. Ha valaki azt hiszi, hogy ő nem ilyen. Dehogynem! Nem sokban különbözik ezektől, az NCIS, a különböző helyszínelők, a Gyilkos elmék, a Dr.Csont, a Bajnokok ligája, a Született feleségek, a Szex és New York, a vészhelyzet, a Grace Klinika, vagy a drogot népszerűsítő Dr. House.

 

 

Amíg mi magyarok halára dolgozzuk magunkat, vagy a TV mákonyába ragadunk, addig a mindenkori kormány elhiteti velünk, hogy nincs pénz. Persze mindannyiukat bábként mozgatják. Hiába vív Orbán gazdasági szabadságharcot, ha odaadta 2001-ben a Magyar Nemzeti Bankot, a pénzkibocsátás jogával együtt az EU-nak. Mivel akar szabadságharcot vívni? Kölcsönvett uzsora pénzzel? Visszavásárolta a MOL 25%-át. De miből könyörgöm? A Bajnai-kormány által felvett, de fel nem használt IMF uzsorából. Nekünk meg bemagyarázzák, hogy ez milyen jó most nekünk. Ugyan, minek. A MOL egy multinacionális tőzsdei cég. Mitől jobb az nekem, magyar állampolgárnak itt Kozármislenyben, hogy 25%-ot birtoklunk belőle. Elmondom, semmivel. De kiadtunk rá 500 milliárd forintot. Az embereknek nincs pénze, sok helyen kikapcsolják az áramot, nincs pénz már 20.-a környékén. De majd Szíjjártó megmagyarázza, hogy a MOL megvásárlása a gazdasági szabadságharc része. Ja, persze. 500 milliárd forint. Orbán Viktor 13 milliárd forintért fellázította az országot, aláírást gyűjtött, népszavazást tartott. A 13 milliárdos vizitdíjért. Most meg csak úgy suttyomban 500 milliárd forint, uzsorakamattal terhelt pénzből veszünk egy multi cégből 25%-ot. Piacgazdaság, mi?

 

 

Le kell csökkenteni az államadósságot, kell fizetni továbbra is az uzsorakamatot. Azt már senki sem teszi hozzá, hogy GDP arányosan egypár Európai államnak sokkal magasabb az adóssága, mint nekünk. És mégis jobban élnek. Néhány államnak? Az összesnek! Olaszország, Portugális, Görögország, Anglia, Franciaország, Németország, mind mind nagyobb GDP arányos adóssággal rendelkeznek, mint mi. Mit csinálunk, mi?

Mivel pénz nyomtatni nem tudunk, ezért megnyugtatjuk a befektetőket. Ez magyarul annyit tesz, hogy nyalunk az uzsorásoknak, hogy adjanak még uzsorahitelt, amiből tudjuk fizetni a kamatokat. Ez jelenleg a magyar gazdasági szabadságharc lényege. És még büszkék is vagyunk rá, hogy idén már 5 milliárd dollár újabb uzsorakölcsönt tudtunk felvenni, amiből az idei kamatszolgálatot is teljesíteni tudjuk. 5 milliárdot hozzátermeltünk, így ebben az éven is le tudjuk tejelni a 10 milliárd kamatot.

Ön dönt Kedves Olvasó! Gondolkodik ezeken a dolgokon, vagy nem. A döntés az Öné! (Vigyázat, kezdődik a Dr. House!!! Nemtudomhányadik évad, vadonatúj részekkel)"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jesszum mennyi hülyeség egy helyen. A 10 millió futballedző országa után lassan a 10 millió gazdasági prof országa is leszünk. Itt mindenki ért mindenhez.

Ráadásul kör emailekben terjed ezt a "tisztánlátás". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jesszum mennyi hülyeség egy helyen. A 10 millió futballedző országa után lassan a 10 millió gazdasági prof országa is leszünk. Itt mindenki ért mindenhez.

Hjapp. Viszont hogyha belekötsz bármibe is, megvan a vitatéma a szomszéddal, és ez a lényeg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jesszum mennyi hülyeség egy helyen. A 10 millió futballedző országa után lassan a 10 millió gazdasági prof országa is leszünk. Itt mindenki ért mindenhez.

 

Hát a jó édes....... Azért nincs pénze a magyarnak mert a legtöbbe orbitális k*cs*g. Tisztelet a kivételnek. Addig nem ugat míg hitelből a jólétét fedezik, de amikor vissza kell fizetni hőzöng. Idióta Orbánék mit csinálnak? Megmentik a felelőtlenül felvett hitel miatt a delikvenst. NEM. Ott kell hagyni árverezzék el a házát, mert ő írta alá azt a papírt hogy az árfolyamkockázatot ő viseli. Felment a devizahitel törlesztőrészlete? Menjen. Nem bírja fizetni a b*rom állat? Akkor lakás árverezés ő meg híd alá. Amíg ez a b*rom nép nem fogja fel hogy nem veszek fel olyan hitelt ami a havi jövedelemnek a 80c %-a akkor dögöljön meg. Ne segítsen senki rohadjanak el az utcán. 18 év feletti? Aláírtad b*szki? Akkor fogd be a pofád és akkor se ugass ha a házadat viszik. Mert a német nem ilyen, az takarékoskodik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi Frenkie, ez azért ennél kicsit összetettebb dolog. De összességében (úgy 90%) egyetértek veled. Csak nyugi! ;):)

 

 

Nincs nyugi. Ez a kormány egy ótvar patkány szemétláda bagázs, a legaljasabb dolgokat hajtja végre. Csak egyszer, még egyszer, csak egyszer látnám hogy politikusok, vagy üzletemberek(főleg Schobert buzeráns Norbi) bejelentené be hogy a haza üdvére a vagyona felét felajánlja. Mindig a kisember a csóró szerencsétlen sz*pja a f*sz? Ő fizet mindent? A jómódú még több pénzt is kap. ORBÁN nyomorult mikor mondta azt,hogy most én is szívok? Bejelenti hogy ok neked szívni kell de neki mikor kell? Mindig a szerencsétlen melós? És csodálkoznak hogy az emberek '45 után a komcsik mellé álltak? Az is meglepő hogy '57 május elsején Kádár mellett voltak 200000-en?

Hát nem fogom be a pofám. Ha ezt a görény Orbánt fegyverrel meg lehet buktatni én leszek az első. A legrosszabb Rákosi után.

Orbán egy szar tetű k*cs*g. Nekem nem miniszterelnököm. Remélem megbukik a Fidesz minél hamarabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép pálforduláson mentél keresztül Frenkie az évek során, ha jól emlékszel pár éve még az ellenkező táborban voltál.

 

És bár igaz amit mondasz, azért tényleg nem kell ennyire leegyszerűsíteni és barom állatozni.

 

Nekem kurucon tetszett nagyon egy levél, amiben leírta hogy ajj a mocskos rohadt kormány miatt nem tudja fizetni a svájci hitelt. Albérletbe nem megy mert nem akar más tulajdonában élni (lol, ha 30 évig fizeti a lakáshitelt szerinte kinek a tulajdonában van az a lakás? Az övében? :lol:), és hogy nem lehet mindenki olyan szerencsés(!) hogy jó állása legyen.

Felvesz két hitelt úgy hogy van egy érettségije, de ő aztán nem tehet róla. Mindenki más, de ő biztos nem. És akkor kiteszik kurucosok a főoldalra hogy hogy jaj ez Magyarország, milyen szívszorító történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép pálforduláson mentél keresztül Frenkie az évek során, ha jól emlékszel pár éve még az ellenkező táborban voltál.

 

És bár igaz amit mondasz, azért tényleg nem kell ennyire leegyszerűsíteni és barom állatozni.

 

Nekem kurucon tetszett nagyon egy levél, amiben leírta hogy ajj a mocskos rohadt kormány miatt nem tudja fizetni a svájci hitelt. Albérletbe nem megy mert nem akar más tulajdonában élni (lol, ha 30 évig fizeti a lakáshitelt szerinte kinek a tulajdonában van az a lakás? Az övében? :lol:), és hogy nem lehet mindenki olyan szerencsés(!) hogy jó állása legyen.

Felvesz két hitelt úgy hogy van egy érettségije, de ő aztán nem tehet róla. Mindenki más, de ő biztos nem. És akkor kiteszik kurucosok a főoldalra hogy hogy jaj ez Magyarország, milyen szívszorító történet.

 

 

Nekem meg ne szólj be ha lehet ok? Bizonyítsd hogy a másik oldalon voltam aztán lehet vauzni. Neked tetszik amit ez a buzeráns kormány csinál? Te tudtad hogy ezt fogják csinálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg ne szólj be ha lehet ok? Bizonyítsd hogy a másik oldalon voltam aztán lehet vauzni. Neked tetszik amit ez a buzeráns kormány csinál? Te tudtad hogy ezt fogják csinálni?

Mikor is szóltam be? Vegyél már vissza.

 

Régebben azért erősen jobbos kirohanásaid voltak, és ezt nem támadóan mondtam, ugyan már. De ha ennyire elszánt vagy akkor meg ne velem állj le szócsatázni hanem menj Orbán háza elé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhhh Frenkie... Jól elszállt az agyad. Azt az anyázós írást ki is töröltem ha nem haragszol. Ma már biztos higgadtabban tudod értékelni majd. Én gyakorlatilag nem számítok semmi pénzre ebből a nyugdíj bohózatból. Pedig van 180 ezer forint hozamom, de hogy abból mennyi a reál azt majd huszadikán tudom meg. Gyakorlatilag nulla forint lesz, már előre látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség jegyezném meg, hogy múltkor, amikor Király Júlia előadást tartott nálunk, azt mondta, hogy Magyarországon a bankok nem folytattak felelőtlen hitelkihelyezési politikát (többségükben). Egyszerűen annyi történt, hogy a mikro szinten menedzselhetőnek tűnő kockázatok, makro szinten összeadódtak.

 

Példának okáért a Rába habzást hozta, aminek esetében az osztrákokat vádoltuk, hogy valami nem megengedett anyagot nyomatnak a folyóba. Az osztrákok viszont mondták, hogy betartanak minden előírást, és náluk nem habzik a folyó. Később kiderült, hogy az osztrákok tényleg betartják az előírást, csakhogy ami Ausztriában megfelelő előírásnak mondható, az nálunk nem az, mert azok az anyagok, amiket az előírás még megenged, hogy a folyóba kerüljenek, a mo-i szakaszon a köveken felverődnek, és ezért habzik a folyó.

 

Ez arra példa, hogy bár mindenki a saját racionalizálása és az előírások mentén haladt, egy más környezetben, más egységekben gondolkodva mégis gondot okozott a sok, egyén szinten vállalható kockázat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy kérdésem torrent ügyben. Miért lehetséges az, hogy a feltölteni kívánt fájlom elérhetősége pl. csak 0.995 az 1.0 helyett? Mi befolyásolja ezt az értéket?

Egy fájlt akarsz feltölteni, vagy éppenséggel egy olyan torrentet, melyben több fájl van? Mert ha az utóbbi akkor meglehet, hogy egy fájl kimaradt, nem pipáltad be vagy mit tudom én. :) Előfordulhat olyankor amikor letöltésnél pl nem kéred az nfo-t vagy a samplet és ilyenkor a feltöltési aránymutatód természetesen ezek nélkül veszi figyelembe az értéket.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy fájlt akarsz feltölteni, vagy éppenséggel egy olyan torrentet, melyben több fájl van? Mert ha az utóbbi akkor meglehet, hogy egy fájl kimaradt, nem pipáltad be vagy mit tudom én. :) Előfordulhat olyankor amikor letöltésnél pl nem kéred az nfo-t vagy a samplet és ilyenkor a feltöltési aránymutatód természetesen ezek nélkül veszi figyelembe az értéket.

Köszi! És ez lehet oka annak, hogy nem tölt vissza a torrent? Magyarán csak teljes fájlokat tölt fel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! És ez lehet oka annak, hogy nem tölt vissza a torrent? Magyarán csak teljes fájlokat tölt fel?

Csak azokat tölti vissza amiket te is lekértél. Tehát ha valahonnan kiveszed a pipát, azt értelemszerűen nem is tudja visszatölteni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azokat tölti vissza amiket te is lekértél. Tehát ha valahonnan kiveszed a pipát, azt értelemszerűen nem is tudja visszatölteni.

Ezt tudom, de konkrétan az a bajom, hogy nem akarja visszatölteni a filmeket. Mert azok lent vannak a gépen, szóval elvileg tölthetnék...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! És ez lehet oka annak, hogy nem tölt vissza a torrent? Magyarán csak teljes fájlokat tölt fel?

Szerintem nem, mert én soha nem szedem le a sample-kat, ergo soha sem 1.000 az elérhetőségem, de mégis gond nélkül tudok feltölteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a német nem ilyen, az takarékoskodik.

Már nem azért, de a többségnek nincs miből takarékoskodnia Mo-n, de ezt Te is jól tudod. Devizahiteltől függetlenül. Meg aztán a mostani németekhez nem lehet az országunkat hasonlítani.

 

A mnypénztári kérdéshez annyit, hogy majd azt hiszem el, amit látok. Annyira ellentmondó információ lát napvilágot egymás után, hogy azok alapján nem lehet megmondani, mi lesz. A szerződésemet kötő ismerősöm azt mondta, hogy ne gondoljuk azt, nagyon kevés pénzt kapunk. Ő belsősként ezt mondja, mások mást, és mindenféle cikkek jelennek meg, amelyek valóságtartalmát megítélni nem tudjuk. Az eredmény majd magáért beszél, de annyi igaz, nem kell előre elkölteni majdnem biztosan, még ha van is ötletünk rá, akkor sem.

 

Ezt tudom, de konkrétan az a bajom, hogy nem akarja visszatölteni a filmeket. Mert azok lent vannak a gépen, szóval elvileg tölthetnék...

Vannak egyáltalán olyan személyek, akik letöltenék a filmet (aktív seed, vagy micsoda, szóval nem a zárójeles seedek)? Ha épp nincsenek, akkor nem is fogja a program visszatölteni a filmet, mert nincs kinek. Majd ha lesznek aktív letöltők hozzá. Ha minden ok nélkül nem megy semmilyen adatforgalom, és vannak aktív le- vagy feltöltők, pl. utorrentet használsz, egy programtöltés és újratelepítés használhat, mivel én már jártam úgy, hogy ok nélkül semmi nem ment se fel, se le, és ez segített a bajomon.

Egyébként meg letöltés közben is megy a feltöltés is (ha vannak más letöltők is), mert a torrent apró csomagokban küldözgeti az adatokat, és ami már lent van a gépeden, azt le tudják tőled is tölteni akkor is, ha Neked csak egy pici része van meg az egész fájlnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már politika:

http://www.origo.hu/itthon/komment/20110608-konnyebben-enekelheto-himnuszt-es-szozatot-kuldott-az-iskolaknak-a-miniszterium.html?cmnt_page=1

 

Vagy Hiba hangbeállításai rosszak (ezesetben semmi nem változott) vagy egyszerűen lejjebb rakták pár hanggal a magasabb hangokat. Legalábbis a Himnusznál. A Szózatot nem mertem letölteni.

A következő az lesz hogy szürke-fehér-szürkére cserélik az országzászlót mert azt könnyebb fénymásolni? :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.