Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Innen nem hiányzik egy "hogy" szócska? :)

Nem igazán. A hogy szó akkor kétszer szerepelne egy nem is túl hosszú mondatban, és az értelmes anélkül is. Sokszor írom úgy a szövegeim (kivéve, ha nem figyelek), hogy kihagyom a hogy szót onnan, ahova mások betennék beidegződések miatt. Sokszor feleslegesen szerepel összetett mondatokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán. A hogy szó akkor kétszer szerepelne egy nem is túl hosszú mondatban, és az értelmes anélkül is. Sokszor írom úgy a szövegeim (kivéve, ha nem figyelek), hogy kihagyom a hogy szót onnan, ahova mások betennék beidegződések miatt. Sokszor feleslegesen szerepel összetett mondatokban.

Szóval akkor ne gondoljuk, hogy nagyon kevés pénzt kapunk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán. A hogy szó akkor kétszer szerepelne egy nem is túl hosszú mondatban, és az értelmes anélkül is. Sokszor írom úgy a szövegeim (kivéve, ha nem figyelek), hogy kihagyom a hogy szót onnan, ahova mások betennék beidegződések miatt. Sokszor feleslegesen szerepel összetett mondatokban.

Viszont akkor a hogy a másik vessző után kellett volna, mert így kicsit tényleg értelmetlennek hangzik (így az jön le nekem, hogy nagyon kevés pénzt kaptok, pedig szerintem az ellenkezőjét akartad mondani - bár ha tévedek, akkor nem szóltam :D). Mondjuk így: "A szerződésemet kötő ismerősöm azt mondta: ne gondoljuk azt, hogy nagyon kevés pénzt kapunk."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont akkor a hogy a másik vessző után kellett volna, mert így kicsit tényleg értelmetlennek hangzik (így az jön le nekem, hogy nagyon kevés pénzt kaptok, pedig szerintem az ellenkezőjét akartad mondani - bár ha tévedek, akkor nem szóltam :D). Mondjuk így: "A szerződésemet kötő ismerősöm azt mondta: ne gondoljuk azt, hogy nagyon kevés pénzt kapunk."

Pont ezért kérdeztem én is rá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval akkor ne gondoljuk, hogy nagyon kevés pénzt kapunk?

Fogalmam sincs, de a lentebb írtakból is az jön le, nem tudni, hogy mi lesz valójában.

 

Viszont akkor a hogy a másik vessző után kellett volna, mert így kicsit tényleg értelmetlennek hangzik (így az jön le nekem, hogy nagyon kevés pénzt kaptok, pedig szerintem az ellenkezőjét akartad mondani - bár ha tévedek, akkor nem szóltam :D). Mondjuk így: "A szerződésemet kötő ismerősöm azt mondta: ne gondoljuk azt, hogy nagyon kevés pénzt kapunk."

Oks, így a jó, sajnos én is elronthatom a helyesírást :)

 

Pont ezért kérdeztem én is rá. :)

Akkor miért nem ezt írtad? Megkíméltél volna a helytelen magyarázattól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor miért nem ezt írtad? Megkíméltél volna a helytelen magyarázattól.

A magyarázat nem volt helytelen. Nem kell mindenhová a hogy, ahová odakívánkozik (bár a szóismétléstől sem kell annyira tartani). A hibázás meg még a legjobbakkal is megesik. Bár mindenki csak ennyit hibázna a helyesírás terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most értem haza, nem olvastam a hzzászólásokat. Elnézést szeretnék kérni a tegnapi beírásomért, nem volt szép, még ittasnak sem mondhattam magam, 2 sört ittam. Sajnos a mostani kormányunk nagyon el tudja borítani az agyamat és nyomatéknak mennyire utálom őket trágár szavakat szoktam használni. Tudom, nem kéne.

Amúgy sem vagyok most teljesen magamnál, már a pénteki prágai út jár a fejemben. Pl alig tudtam szerezni cseh koronát, egy csomó helyen nem volt. Meg agyalok, nehogy itthon hagyja valamit, na meg izgalom is van bennem, hogy végre megyünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már nyugdíj, a diákmunkát beleszámítják a nyugdíjba vagy se? Mert ezzel kapcsolatban, annyi féle választ halottam.....

Jó kérdés, és sajnos nem tudok rá választ adni. Elvileg a munka után jár a fizetés, ami meg TB köteles, így elvileg be kellene számítani :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, így a jó, sajnos én is elronthatom a helyesírást :)

Az, hogy itt este elírsz valamit, az bőven belefér, mégha tartalmi dolog, és nem betűcsere, akkor is. :) Te is egész nap gép előtt dolgozol, ahogy én is, és én is úgy vagyok vele, hogy sokszor este már az elütéseket is csak utólag, másnap veszem észre, annyira nem fogja már az agyam, hogy mit írok.

 

 

Amúgy sem vagyok most teljesen magamnál, már a pénteki prágai út jár a fejemben. Pl alig tudtam szerezni cseh koronát, egy csomó helyen nem volt. Meg agyalok, nehogy itthon hagyja valamit, na meg izgalom is van bennem, hogy végre megyünk.

Frenkie, a cseh korona miatt kár volt izgulni, hiszen a határon, vagy akár Prágában rengeteg helyen lehet váltani, vagy például bankautomatából pénzt felvenni. Nem biztos, hogy sokkal rosszabb árfolyammal jönne így ki a váltás, mint egy itteni bankban megtenni ugyanezt.

 

 

Jó kérdés, és sajnos nem tudok rá választ adni. Elvileg a munka után jár a fizetés, ami meg TB köteles, így elvileg be kellene számítani :hmm:

Lehetséges, hogy beleszámít, de el kell róla tenni a papírokat, amelyek bizonyítják, hogy volt a fizetés után járulékfizetés is. Aki életében sok helyen, és általában nem nagy cégeknél dolgozik, az egyébként is jól teszi, ha minden ilyen papírt megőriz, mert ez biztosan bizonyítja a munkaviszonyait (munkakönyv ugye már nincs, ami régebben ezt megtette). Ugyanezt elvileg a nyugdíjintézetnek is látnia kell, de sosem lehet tudni,,. Az a biztos, ami az embernél megvan. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, a cseh korona miatt kár volt izgulni, hiszen a határon, vagy akár Prágában rengeteg helyen lehet váltani, vagy például bankautomatából pénzt felvenni. Nem biztos, hogy sokkal rosszabb árfolyammal jönne így ki a váltás, mint egy itteni bankban megtenni ugyanezt.

 

Ezt megtudom erősíteni. Én a Károly-híd Kisoldal felöli hídfőjénél, egy ékszerésznél váltottam pénzt anno egyébként tök jó árfolyamban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, hogy beleszámít, de el kell róla tenni a papírokat, amelyek bizonyítják, hogy volt a fizetés után járulékfizetés is. Aki életében sok helyen, és általában nem nagy cégeknél dolgozik, az egyébként is jól teszi, ha minden ilyen papírt megőriz, mert ez biztosan bizonyítja a munkaviszonyait (munkakönyv ugye már nincs, ami régebben ezt megtette). Ugyanezt elvileg a nyugdíjintézetnek is látnia kell, de sosem lehet tudni,,. Az a biztos, ami az embernél megvan.

Hű, ezt jó tudni, mert én mindig e-mailben kaptam/kapom az ilyen kimutatásokat és csak az APEH/NAV számára nyomtatom ki, nekem nem. Akkor ki kell magamnak is ezek után. Kösz Pildi a segítséget, és orki a felvetést. :)

Mivel amikor újrateszem az oprendszert néha elfelejtem mailokat lementeni, így ezek elvesznének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Na a szóbeli államvizsga első napján túl vagyok. (bár eredmények majd csak holnap lesznek ha minden igaz.)

 

Ma megtörtént a szakdolgozat védés, a munkavédelmi - tűzvédelmi szóbeli illetve az adatbázis szóbeli.

 

Holnap lesz a neheze, számvitel, gazdasági és stratégiai tervezés valamint gazdasági jogi ismeretek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te is egész nap gép előtt dolgozol, ahogy én is, és én is úgy vagyok vele, hogy sokszor este már az elütéseket is csak utólag, másnap veszem észre, annyira nem fogja már az agyam, hogy mit írok.

 

Frenkie, a cseh korona miatt kár volt izgulni, hiszen a határon, vagy akár Prágában rengeteg helyen lehet váltani, vagy például bankautomatából pénzt felvenni. Nem biztos, hogy sokkal rosszabb árfolyammal jönne így ki a váltás, mint egy itteni bankban megtenni ugyanezt.

 

Lehetséges, hogy beleszámít, de el kell róla tenni a papírokat, amelyek bizonyítják, hogy volt a fizetés után járulékfizetés is.

Igen, ez is belejátszik néha.

 

Nekem még az is eszembe jutott, hogy ahol lehet, ott kártyával fizetni, mert úgy olcsóbb a váltás, és nincs bankköltség sem. Persze ehhez nem árt a dombornyomású kártya.

 

Ami még jó ötlet ehhez, hogy elévülési időn után is meg kell őrizni az szja bevallásokat és a hozzá való igazolásokat. Hasonló célokat szolgál, de erősebb bizonyítéknak érzem, mint a fizetési papírt. Nekem még mind megvan 1998 óta, mint ahogy más papírjaim is, van is pár dossziém itthon. Lehet, hogy nem túl környezetbarát megoldás, de az e-bevallásokat is kinyomtatom (hozzá tudom fűzni az igazolásokat), meg elektronikusan is megvannak.

 

Köszi aválaszt! Én is utána jártam kicsikét. Elvileg, függ a szerzződés típusától is. Nem mindegy hogy munkaszerződés vagy megbłzói vagy mifene szerződést kötnek-e a diák irodák.

Nekem volt megbízói szerződésem is már, és ott valóban kicsit másképp vannak a járulékok, de TB-t azután is vontak, és az szja bevallásban is szerepeltetni kellett a kapott összeget (bár nem a bérjövedelem sorban).

 

Na a szóbeli államvizsga első napján túl vagyok. (bár eredmények majd csak holnap lesznek ha minden igaz.)

Megy a drukkolás ezerrel :)

 

Kudar, gratula az interjúhoz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.