Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

kudar: gratulálok az interjúhoz, meg úgy egyébként a képregényes munkásságodhoz. :) Kicsit sem vagyok hozzáértő, de az önmagában szuper, hogy olyasmivel foglalkozol, amit igazán szeretsz csinálni. :)

 

Riddick: sok sikert, biztos menni fog!

 

Ami még jó ötlet ehhez, hogy elévülési időn után is meg kell őrizni az szja bevallásokat és a hozzá való igazolásokat. Hasonló célokat szolgál, de erősebb bizonyítéknak érzem, mint a fizetési papírt. Nekem még mind megvan 1998 óta, mint ahogy más papírjaim is, van is pár dossziém itthon. Lehet, hogy nem túl környezetbarát megoldás, de az e-bevallásokat is kinyomtatom (hozzá tudom fűzni az igazolásokat), meg elektronikusan is megvannak.

Teljesen jogos, ez a legjobb megoldás. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie írta a filmek topikban:

 

Ne messzemenő dolgokat vonjál le abból amit mondtam, légyszíves. Igen, fizetni kell, csak nem mindegy hogy miből mennyit. Ha a te gondolatmenetedet követnénk akkor mikor tanulja már meg a munkáltató, hogy ami bért kiad amerikában, azt ugyanúgy, ugyanazért a munkáért kiadja kelet-európában is? Persze lehetne ezt fokozni a bérköltségek taglalásával, de ugyanez érvényes a másik oldalra is. Egész egyszerűen egy kettős mérce diktál. Igazságosság meg nem létezik.

 

Ez nem a hófehérke és a hét törpe, Oldie. Az élet nem igazságos, soha nem is volt. Már a kőkorban sem adott plusz életerőt a gyengébb ősembereknek, vagy erősebb íjat, a középkorban is a szegény szívta meg, és nincs ez másképp ma sem. Látod, most is én szívok, aki becsületesen moziba járok, ahelyett, aki nem teszi.

 

Az amerikai béreket számon kérni hazánkban meg jó nagy baromság, de hát, mondhatni, csak a szokásos. Arra gondoltál már, hogy a bérköltség a vállalat számára valódi KÖLTSÉG és a munkaerő ERŐFORRÁS? Mondok egy példát. Számodra az élelem ERŐFORRÁS, igaz? Minél drágább, annál nagyobb az ÉLELEM költséged, és annál kevesebbet FOGYASZTASZ.

 

Nem működik ez másképpen a vállalat oldaláról sem. Minél drágább a munkaerő költsége, annál kevesebbet tud előállítani a vállalat. És az tudod mit jelent? Segítek: recessziót. Más néven: válságot. Ideje lenne megérteni, hogy a vállalat annyit költhet bérköltségre, amennyi a produktív szektor határtermelékenysége. Az USA vállalatok tudod hogy miért fizetnek többet a munkásaiknak? Mert nagyobb technológiájuk révén, hatékonyabban szervezett termelésük és a munkaerő érdekképviseletének HIÁNYA révén olcsóbb a termelés költsége és magasabb a határtermelékenységük. Egységnyi befektetett tőke jobban megtérül, ahogy egységnyivel növelt munkások is nagyobb hasznot hajtanak ott, mint itt.

 

És még valami: A Balassa Samuelson hatás kimondja: ha egy országban (városban, térségben) nagyobb a produktív szektor határtermelékenysége, az ott megnövekedett bérek begyűrűznek az improduktív szektorba is. Mivel jól fizetnek a termelő vállalatok állásai, kénytelenek a fodrászoknak is több pénzt ajánlani a fodrászok alkalmazói, ezért a bérek olyan szektorokban is magasabbak, ahol ez a határtermelékenység miatt nem lenne indokolt.

 

Tessék utánaolvasni, de nem ám radikális forrásból, hanem objektív szakemberek tollából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, nem gondoltam ennyire komolyan a dolgot, megkímélheted volna magad. :) A lényeg abban van, hogy nincs igazságosság az üzleti életben. Ennyi és nem több. Egyszer nálad is el fog jönni az a pont amikor szakmailag már nem fogod tudni megmagyarázni, vagy jobban mondva kimagyarázni ezeket a dolgokat. :)

 

Amúgy mellékesként megmondom, a radikális oldalon különb szakmai emberek vannak, mint a tőkehalmozás oldalán kiállók soraiban. ;) Bogár László mint közgazdász és egyetemi tanár, gondolom neked is mond valamit. :)

Érdekes fazon, mint régi komcsi párttag, de roppant érdekes stílusban tud magyarázni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.