Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Aki akar az iskolán kívül is lehet okos. Hisz ha valami érdekli az embert, azt az iskolán kívül is megtudja tanulni.

Főleg a mostani időkben ahol az internet mindent megmutat, gondolok itt például a Wikipedia-ra.

Amit akarsz, annak a 90%-a elérhető a Wikipedia-n. A több ilyen oldalról nem is beszélve.

Egyébként azt mondják, hogy a suli csak butít az emberen, elfolytja az Isten adat a tehetséget.

De ez fura, a Jedi Templom nem fojtja el a tehetséget. :hmm::D

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki akar az iskolán kívül is lehet okos. Hisz ha valami érdekli az embert, azt az iskolán kívül is megtudja tanulni. Főleg a mostani időkben ahol az internet mindent megmutat, gondolok itt például a Wikipedia-ra. Amit akarsz, annak a 90%-a elérhető a Wikipedia-n. A több ilyen oldalról nem is beszélve. Egyébként azt mondják, hogy a suli csak butít az emberen, elfolytja az Isten adat a tehetséget.

De ez fura, a Jedi Templom nem fojtja el a tehetséget. :hmm::D

Lehet, hogy igazad van, de normális munkahelyet normális fizetéssel iskola nélkül nehéz találni. :P Márpedig hosszú távon az sem árt, ha a magad ura akarsz egyszer lenni. :) Dzséjt szépeket írt alább, de írt ő már mást is korábban ebben a témában. ;)

Szóval szerintem nem árt elfogadható szinten teljesíteni az iskolában, mert az az alap, és mellette azt tanulni, ami igazán érdekel. Ez már egy jó kombináció. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy igazad van, de normális munkahelyet normális fizetéssel iskola nélkül nehéz találni. :P Márpedig hosszú távon az sem árt, ha a magad ura akarsz egyszer lenni. :) Dzséjt szépeket írt alább, de írt ő már mást is korábban ebben a témában. ;)

Szóval szerintem nem árt elfogadható szinten teljesíteni az iskolában, mert az az alap, és mellette azt tanulni, ami igazán érdekel. Ez már egy jó kombináció. :)

Mondjuk itt arra gondoltam, hogy nem csak az lehet intelligens, okos és művelt, aki a suliban szerzi a tudását.

Sőt elég gyakori, hogy aki sok iskolát végzett az olyan sötét mint egy Bantha végbele. Mindkét végletre van pozitív és negatív példa, de szerintem az a jó, ha mindkét végletnek a pozitívumait szerezzük meg. Akkor nagy gond nem lehet. :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk itt arra gondoltam, hogy nem csak az lehet intelligens, okos és művelt, aki a suliban szerzi a tudását.

Sőt elég gyakori, hogy aki sok iskolát végzett az olyan sötét mint egy Bantha végbele. Mindkét végletre van pozitív és negatív példa, de szerintem az a jó, ha mindkét végletnek a pozitívumait szerezzük meg. Akkor nagy gond nem lehet. :)

Így aláírom én is. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, neked aranyéleted van. Pont. :D

Tudod, aki megérdemli. :D

 

Elvileg a hétvégén én is eme pocsolya környékén leszek megtalálható, csak a déli oldalon :)

Majd integetek innen az északi partról. :) Mondjuk lehet pechetek lesz, mert állítólag rosszra fordul az idő. Ami nekem jó, mert kevesebb dolgom lesz, de neked baromi rossz. :(

 

Főleg a mostani időkben ahol az internet mindent megmutat, gondolok itt például a Wikipedia-ra.

Hát mondjuk az "okosodásra" pont nem a wikipédiát, vagy alapvetően nem a netet ajánlanám.

 

Dzséjt szépeket írt alább, de írt ő már mást is korábban ebben a témában. ;)

Meg ebben is volt egy csepp irónia. :) Szép-szép, mert amit alább írtam, az bár nem szó szerint, de a leírtakhoz igen közel állva igaz. Viszont a másik véglet, hogy három évig munkanélküli voltam, nem feltétlen az az állás, amiről álmodtam (még ha jó is), ebben is vannak olyan napok, amikor meg lehet szakadni (e hétvégén három szolim van egymás után, jövő hét végén négy lesz - 2x24+2x12, ebből egy vitorlásversenyen), nehéz köré programot szervezni (a főnökünk smucig, így nincs elég ember, szóval szabadság, mint olyan, nuku). És persze, e mellett két netes magazinnak írok cikkeket, és még így is alig jövök ki. Márpedig esélyes, hogy ha jobb tanulmányi eredményeim lettek volna, jobb melóhelyem is lenne. Mondjuk olyan, ami egy légkondicionált irodában van valahol Veszprémben, nem kell hajnali négykor kelni, nem másnap hatkor lesz vége a melónak, szabadok a hétvégék... álom, álom, szép álom. Szóval, van másik vége is a szálnak. De hát ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát. :)

 

Mondjuk itt arra gondoltam, hogy nem csak az lehet intelligens, okos és művelt, aki a suliban szerzi a tudását.

De a saját példámból kiindulva nem az intelligencia és műveltség számít a munkaerő piacon, sőt, még csak nem is a szakmai tudás, hanem az a papír, amit az oskolában szerzel. ;) Sajnos. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a saját példámból kiindulva nem az intelligencia és műveltség számít a munkaerő piacon, sőt, még csak nem is a szakmai tudás, hanem az a papír, amit az oskolában szerzel. ;) Sajnos. :(

Van is erre egy elnevezés, az úgy nevezett "marker" elmélet. Mivel információs asszimetria van a piacon (a munkáltató nem tudja, hogy a jelentkezők pontosan mire képesek, így ezért nem is tudja, hogy ki lenne a számára legmegfelelőbb választás), ezért kénytelenek jelzőbójákba kapaszkodni. Elítélni ezért őket nem nagyon lehet, mert az összes jelentkezőről pontosan felmérni, hogy milyen képességekkel bír - elég költséges lenne. A lényeg, hogy nem is feltétlenül a tudásért kell abszolválni bizonyos köröket, csupán azért, hogy a jelzések a cég felé stimmeljenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szedett már szét laptopot valamelyikőtök? Kaptam egyet átnézésre. Teljes fordulaton megy a ventillátora, nem áll le és leáll a gép kb 1 óra múlva. Szerintem koszos már belül, ezért melegszik a proci, és ezért megy gyorsabban a venti. Viszont szét kéne kapnom, de még nem szedtem szét ilyet. Nem lehet valahogy egyszerübben hozzáférni a venti részhez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk itt arra gondoltam, hogy nem csak az lehet intelligens, okos és művelt, aki a suliban szerzi a tudását.

Sőt elég gyakori, hogy aki sok iskolát végzett az olyan sötét mint egy Bantha végbele. Mindkét végletre van pozitív és negatív példa, de szerintem az a jó, ha mindkét végletnek a pozitívumait szerezzük meg. Akkor nagy gond nem lehet. :)

Egy jó bizonyitvány vagy diploma már egy valamit megmutat: tudsz tanuni. Olyat is ami nem érdekel. Ami fontos dolog, mert a munka kisebb vagy nagyobb része valszeg arról fog szólni, hogy olyan dolgokat fogsz csinálni/tanulni amiért nem repesel (már ha kiakarod fizetni a gázszámlát).

 

Egyébként az hogy nem tanulni menő már régóta igy van. Én a '90-es években voltam gyerek és ott ugyanez ment. Ciki volt azt mondani, hogy megtanultad a leckét, a tanulók legtöbbje a szünetben másolta a házi feladatot stb. Az embernek viszont elöbb utóbb rá kell jönnie, hogy ez igy nem megy. Olyan nincs, hogy te okos vagy és kész - majd jól felfedeznek. Az okosság önmagában hajitófát se ér. Szorgalom is kell. Annak a képessége, hogy ha valamit kiadnak, legyen az egy megtanulni való HF vagy bármi más, te végre tudod hajtani. Ha nem akkor az okosság hajra kenhető. Ahogy Donát is írta: nem is annyira azért kell tanulni, mert mondjuk az adott cégnél roppant kiváncsiak lesznek, hogy tudod-e Newton második törvényét, hanem mert ha megtanultad, akkor az egy jel nekik hogy egyrészt tudsz új dolgokat tanulni, másrészt hogy szorgalmas vagy. Ez a két legütösebb dolog a munkaerőpiacon és a legtöbb munkáltató ezeket úgy méri be hogy megnézi milyen papirjaid vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az hogy nem tanulni menő már régóta igy van. Én a '90-es években voltam gyerek és ott ugyanez ment. Ciki volt azt mondani, hogy megtanultad a leckét, a tanulók legtöbbje a szünetben másolta a házi feladatot stb.

Amikor fiatalabb voltam nem szerettem könyveket olvasni, de mikor megszerettem őket és hosszú órákat csak könyv olvasással töltöttem, akkor kinevettek és könyvmolynak tartottak. Ami engem nem zavart, mert ilyenkor úgy éreztem, hogy saját magukat minősítik a hülye és értelmetlen beszólásaik miatt. Volt egy olyan időszak is, hogy a leckét rólam másolta mindegyik. Ez egész addig ment így, míg meg nem kaptam ezért az első elég komoly le cseszést a tanártól. Utána már vagy én sem csináltam, vagy nem adtam oda senkinek. Sajnos az első középsulis év óta sokat változtam, mind személyiségileg és minden tanulmányilag. Eme változás okát magam sem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor fiatalabb voltam nem szerettem könyveket olvasni, de mikor megszerettem őket és hosszú órákat csak könyv olvasással töltöttem, akkor kinevettek és könyvmolynak tartottak. Ami engem nem zavart, mert ilyenkor úgy éreztem, hogy saját magukat minősítik a hülye és értelmetlen beszólásaik miatt. Volt egy olyan időszak is, hogy a leckét rólam másolta mindegyik. Ez egész addig ment így, míg meg nem kaptam ezért az első elég komoly le cseszést a tanártól. Utána már vagy én sem csináltam, vagy nem adtam oda senkinek. Sajnos az első középsulis év óta sokat változtam, mind személyiségileg és minden tanulmányilag. Eme változás okát magam sem tudom.

 

Általánosban énis erős 4-5ös tanuló voltam, elmentem középsuliba és egyből romlott a teljesítményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éjfélig ott piálnak a strandon? Nem semmi fazonok vannak.

Az egy dolog, hogy ott piálnak a strandon, azok a "ezeken még meg sem lepődöm" kategóriájú emberek. De múltkor, amikor voltam, már csapkodtak a villámok, erősen fújt a szél, villogtak a viharjelzők az egész Balatonon, és mentek be az emberek a vízbe fürödni. Ez a nem semmi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy ott piálnak a strandon, azok a "ezeken még meg sem lepődöm" kategóriájú emberek. De múltkor, amikor voltam, már csapkodtak a villámok, erősen fújt a szél, villogtak a viharjelzők az egész Balatonon, és mentek be az emberek a vízbe fürödni. Ez a nem semmi!

ÉS akkor ha meghalnak, fel vannak háborodva. :D Egyébként nem szoktak visszaszólni neked ha figyelmezteted őket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy ott piálnak a strandon, azok a "ezeken még meg sem lepődöm" kategóriájú emberek. De múltkor, amikor voltam, már csapkodtak a villámok, erősen fújt a szél, villogtak a viharjelzők az egész Balatonon, és mentek be az emberek a vízbe fürödni. Ez a nem semmi!

 

Én ilyenre azt szoktam mondani, hogy így járt :D

Ha ennyire hülyék, akkor megérdemlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉS akkor ha meghalnak, fel vannak háborodva. :D Egyébként nem szoktak visszaszólni neked ha figyelmezteted őket?

Szerintem egy olyan embernek mint Dzséjt nem mernek vissza szólni. :) Legalább is én nem mernék. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy ott piálnak a strandon, azok a "ezeken még meg sem lepődöm" kategóriájú emberek. De múltkor, amikor voltam, már csapkodtak a villámok, erősen fújt a szél, villogtak a viharjelzők az egész Balatonon, és mentek be az emberek a vízbe fürödni. Ez a nem semmi!

Nekem egyszer így sikerült majdnem belefulladnom a Földközi-tengerbe. Óriási viharfellegek + viharjelzők és már mindenki kimenekült a vízből a környéken, de mi bátyámmal úgy véltük, hogy vagány dolog bent maradni meg egyébként is: belül mintha kisebbek lennének a hullámok. Menjünk még beljebb. A partról a családtagok persze vadul integettek, hogy jöjjünk ki. Mi úgy gondoltuk mókás, ha erre mi válaszul visszaintegetünk, mintha nem értenénk. Volt egy életmentő is a parton. Na ő addig mert bejönni amig térdig nem ért a viz neki aztán onnan integetett. "Hát ha ezen a csávon mulik meg is halhatunk" - jegyeztük meg, majd a mókát félbeszakitotta egy rettenet nagy hullám, ami méterekre lenyomott a viz alá. Jöttem volna fel, de még mielött felbukkantam volna levegőt venni jött a következő. Kevés pillanat volt az életemben amikor úgy véltem, hogy itt a vége, de ez nagyon ilyen volt. Végül -mint az sejthető- sikerült feljönni. Igaz hogy kifelé menet az egyik erősebb hullám végighuzott azon a zsinegen, ami a "turista-partot" lezáró bojákat kötötte össze és egy szép nagy ideiglenes választóvonalat rakott a mellkasomra, de ez már a legkevesebb volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az halál közeli élményem ugyan nem a vízhez kapcsolódik, de ennek ellenére elég félelmetes. Olyan 8 éves lehettem mikor, vacsoráztunk a konyhában, azt hiszem valami sült hús félét, de nem biztos. De ez nem is érdekes, hanem az a lényeg, hogy egyszer csak valami a torkomra akad, és fulladni kezdtem. Egyre jobban késégbe estem, mert abszolút nem kaptam levegőt, már majdnem el is ájultam. De ekkor apu, felkapott és ki rohant velem az udvarra, ahol a fejjel lefelé a lábamat fogva rázott, hogy a csont ki jöjjön a torkomból. Hála Istennek ki is jött. Ha akkor apunak nincs olyan lélek jelenléte mint, amilyennek kell, hogy legyen, akkor 8 évesen befejeztem volna a pályafutásomat az életben. Azóta is, ha rá gondolok kiráz a hideg, és elmegy az étvágyam. Ilyet többé nem akarok átélni! :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd integetek innen az északi partról. :) Mondjuk lehet pechetek lesz, mert állítólag rosszra fordul az idő. Ami nekem jó, mert kevesebb dolgom lesz, de neked baromi rossz. :(

Én is nagyon remélem, hogy nem lesz rossz idő épp hétvégén...

 

 

De a saját példámból kiindulva nem az intelligencia és műveltség számít a munkaerő piacon, sőt, még csak nem is a szakmai tudás, hanem az a papír, amit az oskolában szerzel. ;) Sajnos. :(

Valóban első a papír, de az csak a lehetőséget adja meg. Utána viszony keményen szükség van a fent nevezett erényekre is. :)

 

 

A lényeg, hogy nem is feltétlenül a tudásért kell abszolválni bizonyos köröket, csupán azért, hogy a jelzések a cég felé stimmeljenek.

 

Egy jó bizonyitvány vagy diploma már egy valamit megmutat: tudsz tanuni. Olyat is ami nem érdekel. Ami fontos dolog, mert a munka kisebb vagy nagyobb része valszeg arról fog szólni, hogy olyan dolgokat fogsz csinálni/tanulni amiért nem repesel (már ha kiakarod fizetni a gázszámlát).

 

Az okosság önmagában hajitófát se ér. Szorgalom is kell. Annak a képessége, hogy ha valamit kiadnak, legyen az egy megtanulni való HF vagy bármi más, te végre tudod hajtani. Ha nem akkor az okosság hajra kenhető. Ahogy Donát is írta: nem is annyira azért kell tanulni, mert mondjuk az adott cégnél roppant kiváncsiak lesznek, hogy tudod-e Newton második törvényét, hanem mert ha megtanultad, akkor az egy jel nekik hogy egyrészt tudsz új dolgokat tanulni, másrészt hogy szorgalmas vagy. Ez a két legütösebb dolog a munkaerőpiacon és a legtöbb munkáltató ezeket úgy méri be hogy megnézi milyen papirjaid vannak.

Pontosan így van, ahogy Donát és Bomarr írja. Még két dolgot tennék még hozzá, amelyek egyre fontosabbak, és egyre jobban is értékelik egy munkahelyen: a jó probléma megoldó képességet, és hogy tudjon valaki rangsorolni a feladatok között. Ha ezeket valaki jól csinálja, az olyan előny, ami képes kompenzálni egyéb tényezők esetleges hiányát is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még ilyen konkrét halálközeli élményem nem volt, de voltam már olyan helyzetben, amit ma már így utólag igen veszélyesnek értékelek, és azt gondolom, nagy mázli, hogy nem lett belőle baj. Ilyen pl. amikor utasként motoroztam, bukósisak nélkül, és elég gyorsan mentünk... Márpedig motorral elég egy kis gikszer, és annyi, főleg az utasnak, aki még kapaszkodni sem tud rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos emberek elmegyek egy hétre megérdemelt láblógatásra horvátba. :)

Majd gondolok rátok. :D A teljes nyugalom fog körbevenni. Jajj már alig várom. Reggel kiülök az erkélyre, ahonnan látni a tengert, közben kis evés ivás és hallgatom a siráyokat. Kell ez a fajta nyugalom is nagy néha... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos emberek elmegyek egy hétre megérdemelt láblógatásra horvátba. :)

Majd gondolok rátok. :D A teljes nyugalom fog körbevenni. Jajj már alig várom. Reggel kiülök az erkélyre, ahonnan látni a tengert, közben kis evés ivás és hallgatom a siráyokat. Kell ez a fajta nyugalom is nagy néha... :)

Nem is tudom, mit kívánjak. Medúzacsípést? Logó mellű vén szatyrokat a tengerparton? Egy jó kis napszúrást? :D

Tudod mit, érezd jól magad :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy ott piálnak a strandon, azok a "ezeken még meg sem lepődöm" kategóriájú emberek. De múltkor, amikor voltam, már csapkodtak a villámok, erősen fújt a szél, villogtak a viharjelzők az egész Balatonon, és mentek be az emberek a vízbe fürödni. Ez a nem semmi!

Én szinte minden alkalommal bemegyek ilyenkor a Balatonba ha tudok, amíg biztonságos. :)

Sőt, általában úgy szokott lenni hogy éjszaka viharban ittasan. A legjobb kombó. :D

 

 

Jó utat kudar. És jó nyarat is már mindenkinek, ha már a legtöbb helyen lezárultak a sulis dolgok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szinte minden alkalommal bemegyek ilyenkor a Balatonba ha tudok, amíg biztonságos. :)

Sőt, általában úgy szokott lenni hogy éjszaka viharban ittasan. A legjobb kombó. :D

Azért ne legyél felelőtlen. A vízi hullád reggel a szüleidnek, nem a legjobb kombó...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.