Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ezek az országtorták mindig finomak. :) Az idén milyen ízű lett?

Vicc, hogy pesti létemre tüzijátékot már több mint húsz éve nem láttam élőben. Egyszer már meg kéne nézni megint. :)

Nem tudom, mi a neve, de részben kölesből van, és baracklekváros. Gondolom, ezerféle alapanyagból meg lehet csinálni, mi Szamost vettünk, az finom volt. Nem édes, nem émelyítő, de nincs is túl extra íze, jóval könnyedebb fajta süti, mint pl. a tavalyi vagy a tavalyelőtti volt. Nekem azok is ízlettek.

2004-ben vagy 2005-ben voltam utoljára kint, szóval már ideje volt, hogy elmentem megint :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A légszennyezés miatt van, az biztos, de a parlagfű gyomnövény volt mindig is, mielőtt allergénné vált volna.

No itt a cikk. Jó hosszú.

 

http://alternativgyogyaszat.network.hu/club/alternativgyogyaszat/blog/gyogyitasrol-maskepp-klub-hirei/a-parlagfu-mint-csodaszer-egy-cikk-az-internetrol

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, elsiklottam fölötte :pfff: (gondolom pont akkor írtad be amikor a többieket szedtem össze), de akkor javítok:

Köszönöm a köszöntést, ó Star Wars SAGA Fórum nagyura! :D

:lol: Nem azért írtam, hanem, hogy észrevetted-e. A végén még azt hiszed bunkó vagyok. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot Nabo. Nemrég értem haza Balatonról így 22 percet késtem.

 

A Balaton mint mindig szenzációs, kezd igényesedni. Végre nem csak Sopronit csapolnak, hanem pl Edelweisst, vagy Staropramen barnát. Nem is drágán. Ettem jó hekket, meg ittam a finom söröket, barátokkal voltam, nagyon jó hétvége volt.

De ami a lényeg. Hihetetlenül szépek a magyar hölgyek. Néha nem tudtam ,hogy sörért menjek vagy női feneket bámuljak. :D Divatba jött egy olyan fajta női fürdőnadrág ami olyan mint anno volt a forrónadrág. Hát ringtak rendesen. :D

Oldie, érdemes lenézned, maga a paradicsom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Füled Yodáig! :)

 

Emberek, most olvastam ezt a szöveget valahol, és nekem furcsa az utolsó mondat, vagyis valahogy nem tűnik jónak. Lehet bennem van a hiba?

"Hölgyeim! Körül vannak véve! Azt javaslom maguknak, hogy feltartott kézzel, lassan jöjjenek ki! Különben senkinek nem esik bántódása!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emberek, most olvastam ezt a szöveget valahol, és nekem furcsa az utolsó mondat, vagyis valahogy nem tűnik jónak. Lehet bennem van a hiba?

"Hölgyeim! Körül vannak véve! Azt javaslom maguknak, hogy feltartott kézzel, lassan jöjjenek ki! Különben senkinek nem esik bántódása!"

 

Talán "senkinek sem" lenne a helyes nem? Legalábbis számomra igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mi a neve, de részben kölesből van, és baracklekváros. Gondolom, ezerféle alapanyagból meg lehet csinálni, mi Szamost vettünk, az finom volt. Nem édes, nem émelyítő, de nincs is túl extra íze, jóval könnyedebb fajta süti, mint pl. a tavalyi vagy a tavalyelőtti volt. Nekem azok is ízlettek.

Finom lehet. Ha találkozom vele, megkóstolom. :)

 

 

Beleolvastam, és sok igazság van benne. Viszont olyan mértékű életmódváltást javasol, amire én nem vagyok képes, bevallom.

 

Pár éve én is próbálkoztam a cikk által is javasolt fehérje mentes étrenddel az allergiás időszakban, és nagyon sokat segített, viszont következő évben már alig valamit. Lehet, hogy teljesen el kellene hagyni a hús és tejtermékeket, de erre viszont nem vagyok képes 3-4 allergiás hét kedvéért. Így maradt a legtutibb módszer: sok vizet kell inni, több litert egy nap, és az úgy átmossa a szervezetet, hogy az allergiás reakciók elviselhetővé enyhülnek. Jelenleg is ezt űzöm. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy teljesen el kellene hagyni a hús és tejtermékeket, de erre viszont nem vagyok képes 3-4 allergiás hét kedvéért.

Vérszegénységre meg aztán a húsok elhagyása kész öngyilkosság. Na jó, az azért nem, de súlyos pofon lehet az ebben a bajban szenvedőknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erő legyen veled.

 

Köszi :)

 

Szívás lenne a buknék mert nem 1 hanem 2 évet veszítenék vele :S

 

Matektanárom szerint lazán átmegyek, meg értem is az amit csinálok de szerintem bukok mint a 3. birodalom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sok vizet kell inni, több litert egy nap, és az úgy átmossa a szervezetet, hogy az allergiás reakciók elviselhetővé enyhülnek. Jelenleg is ezt űzöm. :)

Ezt kipróbálom. Annál is inkább, mert most amúgy is sokat kell inni.

 

Ahol jelenleg dolgozom 38 fok van benn, odakinn 45 fok. Gondolom senki nem lepődik meg, hogy ezek az értékek egy bazi nagy betonplaccon álló betonépületben mértük, aminek a napsütötte oldala csupa üveg. Ha nem ittam meg a mai nap folyamán három liter vizet, akkor egyet sem. De szerintem ötöt izzadtam ki. Hárman vagyunk szolgálatban: jómagam, apám, és az öreg Kaszás. Ez utóbbi kolléga ránk vigyáz vár. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt kipróbálom. Annál is inkább, mert most amúgy is sokat kell inni.

 

Ahol jelenleg dolgozom 38 fok van benn, odakinn 45 fok. Gondolom senki nem lepődik meg, hogy ezek az értékek egy bazi nagy betonplaccon álló betonépületben mértük, aminek a napsütötte oldala csupa üveg. Ha nem ittam meg a mai nap folyamán három liter vizet, akkor egyet sem. De szerintem ötöt izzadtam ki. Hárman vagyunk szolgálatban: jómagam, apám, és az öreg Kaszás. Ez utóbbi kolléga ránk vigyáz vár. :D

 

Én 5 éve szívom ezt végig minden nyáron. Munkahelyem volt csarnok, full beton a tetőn és oldalt üvegablakok. Ma kolléga du 4-kor 48 fokot mért bent. Ja és fizikai munkát végzünk, pakolás, kamionra felrakás, leszedés stb.

A cég állja a vizet, iszunk is rendesen, de izzadunk is. Ha nincs meló azonnal bemegyek a légkondis ebédlőbe.

Úgyhogy imádom a kánikulát. :D

De hadd nyugtassalak meg. Ez még nem a tetőfok. Csütörtökön és pénteken tetőzik a hőség, még melegedés van.

A meteorológusok kicsit elnéztek valamit. Augusztus elején mindegyik azt mondta hogy max 27 lesz már csak augusztusban. Sőt emlékeim szerint soha nem volt olyan hogy augusztus végén ilyen meleg van.

A Balaton is ilyenkor már kihalt szokott lenni. Gondolom most tömeg van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évtizedre visszamenőleg megszoktuk, hogy aug. végén szept. elején nagyon elromlik az idő. Tavaly szept. elején be kellett gyújtani, olyan hideg volt. Nem bánom, hogy végre egyszer nem hideg őszünk lesz, hanem kellemes marad a szeptember is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évtizedre visszamenőleg megszoktuk, hogy aug. végén szept. elején nagyon elromlik az idő. Tavaly szept. elején be kellett gyújtani, olyan hideg volt. Nem bánom, hogy végre egyszer nem hideg őszünk lesz, hanem kellemes marad a szeptember is.

Én se bánom, mert szeptemberben megyek szabira (remélem elengednek, mert ha nem akkor találkoztok velem a híradóban :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évtizedre visszamenőleg megszoktuk, hogy aug. végén szept. elején nagyon elromlik az idő. Tavaly szept. elején be kellett gyújtani, olyan hideg volt. Nem bánom, hogy végre egyszer nem hideg őszünk lesz, hanem kellemes marad a szeptember is.

 

 

Azt én sem bánnám ha kellemes maradna a szeptember ami nálam max 25 fokot jelent. Ez a durva hőség viszont már nem kéne. Abban reménykedem hogy jövő héten már szeptember és szép kora öszi idő lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.