Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én 5 éve szívom ezt végig minden nyáron. Munkahelyem volt csarnok, full beton a tetőn és oldalt üvegablakok. Ma kolléga du 4-kor 48 fokot mért bent. Ja és fizikai munkát végzünk, pakolás, kamionra felrakás, leszedés stb.

A cég állja a vizet, iszunk is rendesen, de izzadunk is. Ha nincs meló azonnal bemegyek a légkondis ebédlőbe.

Úgyhogy imádom a kánikulát. :D

De hadd nyugtassalak meg. Ez még nem a tetőfok. Csütörtökön és pénteken tetőzik a hőség, még melegedés van.

A meteorológusok kicsit elnéztek valamit. Augusztus elején mindegyik azt mondta hogy max 27 lesz már csak augusztusban. Sőt emlékeim szerint soha nem volt olyan hogy augusztus végén ilyen meleg van.

A Balaton is ilyenkor már kihalt szokott lenni. Gondolom most tömeg van.

 

A 30 napos előrejelzés sosem lesz túl pontos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az a vicc hogy júliúsban abban a 2 hét kánikulában mikor itt max 30 fok volt akkor gatyám leizzadt, most 3 napja van 35 fok, nem is szenvedek most úgy :D

 

Egyébként találtam USA-ban rokont, arckönyvön most írtam neki ki vagyok meg miért :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sok vizet kell inni, több litert egy nap, és az úgy átmossa a szervezetet, hogy az allergiás reakciók elviselhetővé enyhülnek

Azért nem mindegy hogy mennyi az a több liter.

Egy példa hogy miért kell a vízivással csínnyán bánni: Túl sok vizet ivott, meghalt a sheffieldi férfi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az a vicc hogy júliúsban abban a 2 hét kánikulában mikor itt max 30 fok volt akkor gatyám leizzadt, most 3 napja van 35 fok, nem is szenvedek most úgy :D

Mi a titkod? Csak azt ne mond, hogy te is redőnyt használsz.

A ventilátortól már fáj a fejem, nélküle viszont nem lehet megmaradni. És még melegebb lesz, ez az! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matektanárom szerint lazán átmegyek, meg értem is az amit csinálok de szerintem bukok mint a 3. birodalom :D

Úgy legyen. :)

 

 

Ezt kipróbálom. Annál is inkább, mert most amúgy is sokat kell inni.

 

Ahol jelenleg dolgozom 38 fok van benn, odakinn 45 fok. Gondolom senki nem lepődik meg, hogy ezek az értékek egy bazi nagy betonplaccon álló betonépületben mértük, aminek a napsütötte oldala csupa üveg. Ha nem ittam meg a mai nap folyamán három liter vizet, akkor egyet sem. De szerintem ötöt izzadtam ki. Hárman vagyunk szolgálatban: jómagam, apám, és az öreg Kaszás. Ez utóbbi kolléga ránk vigyáz vár. :D

Ilyen esetben allergia nélkül is inni kell, nem fog fenyegetni a Rog által belinkelt cikkben szereplő férfi esete, az biztos.

 

 

Dzséjt, ez nagyon rosszul hangzik, vigyázzatok magatokra, és amit írtál, sokat inni! Mondja ezt egy napi fél l vízen és két bögre teán élő :oops:

Pedig melegben minimum 3 litert le kellene gurítani valahogy. :)

 

 

Azt én sem bánnám ha kellemes maradna a szeptember ami nálam max 25 fokot jelent. Ez a durva hőség viszont már nem kéne. Abban reménykedem hogy jövő héten már szeptember és szép kora öszi idő lesz.

Hasonlóképpen. :) Az őszi-téli hidegek előtt nagyon szeretem a vénasszonyok nyarát. :)

 

 

Azért nem mindegy hogy mennyi az a több liter.

Egy példa hogy miért kell a vízivással csínnyán bánni: Túl sok vizet ivott, meghalt a sheffieldi férfi

Ez valóban ijesztő, de itt már extrém mennyiségről írnak. Ennyit normális esetben nem iszik meg senki. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a titkod? Csak azt ne mond, hogy te is redőnyt használsz.

A ventilátortól már fáj a fejem, nélküle viszont nem lehet megmaradni. És még melegebb lesz, ez az! :rock:

 

Redőny+ventillátor :D

 

Júliúsban is ez a kombó volt de akkor megrohadtam. Szerintem szimplán megszoktam a meleget :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Redőny+ventillátor :D

Jó, úgy könnyű. :P:D

Nekem, szegény pesti gyereknek csak sötétítő függönyre futja, ami képzelheted mennyit ér ilyen "szép" időben. A múltkor említett jégkockás ventilátor viszont jól hangzik, lehet, hogy beszerzek egyet így nyár végére. :cool:

 

Menjetek le futni egy 5-10-15 percet, kiizzadjátok magatok, zuhany és onnantól egyáltalán nem fog zavarni a meleg. :) Persze ne igyatok utána túl sokat, mert akk az egész kezdődik előlről. :)

Én ezt két okból passzolom:

 

1. Utálok futni. :D

2. Ha izzadok, általában szomjas leszek, amitől innom kell, így viszont ugyanott tartok zuhanyzás után is, ahol futás előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Menjetek le futni egy 5-10-15 percet, kiizzadjátok magatok, zuhany és onnantól egyáltalán nem fog zavarni a meleg. :) Persze ne igyatok utána túl sokat, mert akk az egész kezdődik előlről. :)

Ezzel egyet tudok érteni, én ezen a nyáron minden nap voltam futni, az elején nehéz volt belerázódni, de most már ha pl. nyaralás miatt kimarad 1 nap már hiányzik.

Más: Elkezdődött az utolsó itthoni hét, jövő hét szerdán szépen költözök vissza a kollégiumba. Ejj de nincs kedvem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tessék az én receptem: tekerjetek 40 km-et déltől olyan négyig, ötig a Balatonparton (ahol jóóóó kevés az árnyékot adó fa a bicikliút mentén, de legalább olyan meredek dombok vannak, hogy sétálva is belehalsz, mire felérsz :)), aztán.... nos, nincs aztán, mert aztán már nincs erőd izzadni se. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyet tudok érteni, én ezen a nyáron minden nap voltam futni, az elején nehéz volt belerázódni, de most már ha pl. nyaralás miatt kimarad 1 nap már hiányzik.

Más: Elkezdődött az utolsó itthoni hét, jövő hét szerdán szépen költözök vissza a kollégiumba. Ejj de nincs kedvem...

Én is futok szinte minden nap, 20 percet. Az kb 4 kilométer. Milyen suliba jársz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom vannak itt Pécsiek is, ők biztosan ismerik a suli nevét. Ciszterci Rend Pécsi Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma. Angol szakra járok, most kezdem meg 2. évemet, kóterrel annyiból könnyű helyzetben vagyok, hogy bent van az iskolában, szóval reggel csak át kell sétálnom a folyosón és már ott is vagyok. :)

Szerkesztve: - aaron
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tessék az én receptem: tekerjetek 40 km-et déltől olyan négyig, ötig a Balatonparton (ahol jóóóó kevés az árnyékot adó fa a bicikliút mentén, de legalább olyan meredek dombok vannak, hogy sétálva is belehalsz, mire felérsz :)), aztán.... nos, nincs aztán, mert aztán már nincs erőd izzadni se. :D

Negyven kilométert négy-öt óra alatt?! Jól vagy?! Két óra alatt lezavarom :P:D;)

Mondjuk nem most, mert ez az idő már nekem is sok. :S Majd harminc fok alatt megint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Menjetek le futni egy 5-10-15 percet, kiizzadjátok magatok, zuhany és onnantól egyáltalán nem fog zavarni a meleg. :) Persze ne igyatok utána túl sokat, mert akk az egész kezdődik előlről. :)

 

Be vagy rúgva? :D Fusson a halál, eleget melózom a munkahelyemen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Negyven kilométert négy-öt óra alatt?! Jól vagy?! Két óra alatt lezavarom :P:D;)

Mondjuk nem most, mert ez az idő már nekem is sok. :S Majd harminc fok alatt megint.

Na, éppen ez a buli benne, hogy most kell. :) Amúgy mi is lezavarnánk gyorsabban is, de tudod, a Balatonparton, ilyen időben, nem lehet csak úgy gyorsan végigsüvíteni. Ki kell élvezni a táj nyújtotta szépségeket, domborulatokat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nincs jobb egy jó kis esti futásnál. Ma is voltam, hét körül a sportpályán. Húsz percet szoktam futni és ezalatt bizony elég jól leizzadok. Ellenben ez valamiért nagyon jó érzés! Arról nem is beszélve, hogy amikor lefürdök utána olyan mintha újjá születtem volna. Nagyon friss és remek érzés. Megéri egészségesen élni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ma este kimaradt a futás, mert egész délelőtt-kora délután a városban rohangáltam tanszereket venni, aztán annyira elfáradtam ebbe a melegbe, hogy nem volt akaraterőm elkezdeni. Komolyan mondom a Tatooine-on nincs ilyen meleg mint itt. Padlástéri szobám van, nyomja még le a hőt, tetejébe a szigetelés sem a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.