Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Húú gyerekek, de mérges vagyok!!! Tesóm ma volt bent az Invitel nevű trágya halom

dunaújvárosi központjában, hogy lemondja ezt a tetves rohadó hullára hasonlító ocsmányságot.

Erre közlik vele, hogy november hónap végéig marad a net, mivel addig szól a hűségnyilatkozat.

Persze amikor küldtek egy levelet, ott elvileg azt írták, hogy november 5-ig szól a szerződés.

Erre kiderül, hogy nem! Még egy hónap ezzel a trágyával, nem hiszem el, miért büntet az Isten???

Menten felrobbanok!!! :angry: :angry: :angry:

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha holnap reggel 8kor állítod vissza 7re még úgy is belefér. :D

 

Én mindig este szoktam átállítani elalvás előtt mert akkor reggel megkeveredek hogy akkor most hány óra is van, és hát Forma 1 szempotjából se mindegy :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szerencsejáték Zrt. szavazást indított: a legtöbb szavazatot elérő állatmenhely több millió forintos támogatást kaphat.

 

 

 

Szavazni a Szerencsejáték Zrt. Facebook oldalán lehet, a lépések a következők:

Lájkoljuk a Szerencsejáték Zrt. Facebook oldalát. http://www.facebook.com/szerencsejatek.zrt

Ha nem sikerü, mert a facebook főoldalra kerülünk vissza, akkor egy F5 frissítéssel segíthetünk. Ez elvileg azért van, mert a rendszer egyszerre több szavazatot korlátoltan fogad.

 

Majd kiválasztjuk az Állati Sztárok alkalmazást: https://www.facebook.com/szerencsejatek.zrt?sk=app_273600716005787

(Kattintás után be kell lépni az alkalmazásba, és engedélyeztetni is kell.)

 

Majd a Támogatás fül alatt szavazzunk a Misina Természet- és Állatvédő Egyesületre.

 

Ha jól csináltuk, akkor azonnal 1-el nő a szavazatok száma.

 

2. variáció, ha a fenti nem sikerülne: Keresés sávba írjátok be: Állati sztárok [ez egy alkalmazás](itt megjelenik egy sárga képen egy cica+egy kutya)

→ tetszik,

→ tovább az alkalmazásra,

→bejelentkezés,

→engedélyezés,

→ tetszik, majd támogatás,

→ értelem szerűen a Misinához, hogy tetszik.... Ezekután a like-olók száma 1-gyel gyarapodni fog!!!

 

A voksolás november 4., péntek 12:00-ig tart.

 

 

 

A szavazás után , kérjük ossza meg másokkal is terjessze a lehetőséget, hogy Ők is segíthessenek!

 

 

 

Aki még nem szavazott, most még megteheti :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bazz, megint ez az amcsimajmolás. :S

 

Először is a Halloween kelta (Ír) eredető és nem amerikai, másodszor szerintem kudar nem a "majmolás" miatt tette be a képet (Doctor Who rajongók értik! :P, frankó ood tök) ... harmadszor, én utálom a Halloweent!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Halloween okkultista "ünnep".. ezért nem szeretem.

A kelta Samhai-on az aratás végét, és a tél kezdetét ünnepelték eredetileg, erre hatást gyakorolt a két keresztény ünnep a mindenszentek és a halottak napja, és nagyjából így alakult ki a halloween. Maga a szó az All-Hallows-Even- azaz mindenszentek előestéje kifejezésből származik. Tehát az ünnep a keresztény és a pogány kelta hagyományok kereszteződéséből jött létre, de okkultizmushoz nem sok köze van. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Halottak Napja -mert itt Magyarországban ez van!- nem ünnep, hanem megemlékezés.

Miért kell összehasonlítani a kettőt? A halottak napja, int lentebb is írtam az egyik alapja a halloween-nek, nem "vetélytársa", még csak nem is egy napon vannak

(Halloween- okt.31, Mindenszentek- nov.1, Halottak napja- nov.2.)

Eredetileg az angolok is ünnepelték mindhármat, de az anglikán egyház létrejöttével a halottak napja és a mindenszentek háttérbe szorult.

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A kereszténység terjesztésekor a hittérítők azt a feladatot kapták, hogy lehetőség szerint a keresztény szokásokat a pogány ünnepekhez igazítsák azok betiltása helyett. Így ez a pogány ünnep a keresztény mindenszentek ünnepe lett (omnium sanctorum). III. György pápa a 800-as években a korábban május 13-án ünnepelt Szűz Mária és a mártírok emléknapját október 31-re helyezte át. Írországban ez az éjszaka All Hallow's Eve, „mindenszentek éjszakája” nevet kapta. November első napja volt az ünnepnap, All Saints' Day (All Hallow's Day, „szentek napja”)." by Wikipedia :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kelta Samhai-on az aratás végét, és a tél kezdetét ünnepelték eredetileg, erre hatást gyakorolt a két keresztény ünnep a mindenszentek és a halottak napja, és nagyjából így alakult ki a halloween. Maga a szó az All-Hallows-Even- azaz mindenszentek előestéje kifejezésből származik. Tehát az ünnep a keresztény és a pogány kelta hagyományok kereszteződéséből jött létre, de okkultizmushoz nem sok köze van. ;)

 

 

Ha egy kicsit jobban utána jársz, akkor rájössz, hogy bizony regeteg köze van az okkultizmushoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mi a bajotok a Halloweenel, akinek nem tetszik az ne foglalkozzon vele :)

Mellesleg tök jó ez a tök, ilyet én is elfogadnék :D

 

Az hogy ez(ma már) amerikai ünnep, nekünk semmi közünk hozzá. Nincs hagyománya nálunk. Gondolom az amcsik se ünneplik augusztus 20.-át.

Bajnak persze nem baj, de tőlünk idegen. lassan már a Hálaadás Napja is meg lesz ünnepelve. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tökök azért tetszenek, mert nagyon kreatív dolgokat lehet belőlük kifaragni. kudar által berakott odd-tök szuper volt, ahogy ez a Halálcsillag is nagyszerű... nekem nem is a tökökkel van bajom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem szeretni egy ünnepet, mert okkultista, elég érdekes. Ilyen alapon minden ateista kezdje el utálni a Karácsonyt? Szép is lenne.

 

Egyébként jellemző: amíg az angolszászok cukorkát gyűjtenek, beöltöznek, és örömködve ünnepelnek, mi szomorkodva "megemlékezünk". Sosem értettem, miért van szükség egy ilyen napra. Mindenki akkor jár temetőbe, amikor jól esik neki, nem pedig akkor, amikor egy kitalált etikett odavezet minket... Ez max. csak arra jó, hogy az emberek elhallgattassák a bűntudatukat, mert nincs idejük temetőbe járni. Ugyanúgy fölösleges, mint a Halloween, de ha már választani kell, én inkább az utóbbit választom. Nem igazán érdekel egyik piros betűs nap sem e kettő közül, de ha már muszáj mondanom az egyiket, akkor már inkább a Halloween, ahol jól érzik magukat az emberek, nem pedig szomorkodnak...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahol terebélyes a család és sok a gondoznivaló sír ott azért nem annyira hátrány, ha van egy külön ünnepnap a sírlátogatásokra. Legalábbis mi mindig Halottak napján megyünk. Nem a lelkiismeretünket vigasztaljuk ezzel. A közeli sírokhoz kijárunk évközben is. De ez az az időpont amikor jut idő mindenre. Ez a kora őszi időszak, amikor már hullanak a levelek és már kezd hüvősre fordulni de még nem kell megfagyni, valami különös módon még illik is ehhez az időtöltéshez. Persze nyilván 40 fokban, szikrázó napsütésben is lehet sírt gondozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.