Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

ez nem csak fórumos dolog: élőben ugyanez. Egy jó havernak azt is elnézem, ha valami pikirt nagy hülyeséget mond vagy bemond rám egy csúnyát, míg ugyanezt nem nézem el annak akit 2 órája ismerek. Nem látom be miért müködne másképp a netes világ.

Lehet akkor az a gond, hogy én mivel informatikus is vagyok túl sokat forogtam netes világban és tudom, hogy teljesen más. Jó, ez a fórum biztos más ebből a szempontból is, de tegyük azt is hozzá, hogy aki kicsit is jobban belemerül ezekbe a dolgokba, az hamar rájön, hogy az interneten mindenki kigyúrt, kék szemű és sportol, meg nem iszik és nem cigizik. A lányok meg soványak és ápoltak, meg persze még szüzek...Pontosan, hogy itt azt lehet írni illetve állítani, ami nekünk tetszik, mert nem lehet utána járni, vagy rajtakapni minket.

Azt meg megint nem értem, hogy ha egy 2órája ismert ember, vagy egy 2éves barát kezdd el beszólni, abban mi a különbség. Pont, hogy a barátomnak ismernie kéne és mivel tudja, hogy ez rosszul esne, így nem teszi. Mert a barátom! Tehát, lehet, hogy toleránsabb vagyok vele, de egyben jobban is érint a dolog és ha már annyira személyes, akkor a megtorlás is nagyobb, mintha egy idegen tenné ugyanezt, de alapok nélkül. Vagy ebben csak én látok logikát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert itt írott szabályok vannak. Én is kedvelem Frenkie-t, de ha valami olyat tesz, ami szabályellenes, azt ugyanúgy ítélem meg, mintha egy új tag tette volna. A szabályok mindenkire ugyanúgy vonatkoznak, így igazságos. Lehet, hogy téged befolyásol ilyen tekintetben a személyes ismertség, de engem nem.

A fórumot én alapvetően beszélgető-felületnek tartom ami annyiban különbözik egy kocsmai dumcsitól, hogy nem látjuk egymást és nem tudunk koccintani. A törvények pedig itt inkább etikai elvárások, pont mint ahogy valamiféle viselkedést élőben is elvárunk egymástól (például hogy egyikünk se kezdjen el sörösüvegekkel dobálozni... for example). Ha Frenkie a fórumos elvárásokkal élesen szembement akkor azért meg lett fedve, de mint minden társaságban szerintem kikerülhetetlen, hogy a már meglévő szimpátiák meghatározzák azt hogy hogy itéljük meg amit a másik mond.

Nálam legalábbis ez van. De nem akarom túldrámázni, meg túlbeszélni, mert nem gondolom hogy FlóriBá bármi olyat írt volna amivel olyan nagyon kicsapta volna a biztositékot. Én szívesen várom a további bejegyzéseit. Egy csomó érdekeset írt már eddig is.

 

FlóriBá: Arra gondoltam, hogy ha valami durvát mond a haver akkor arról azért sejtem, hogy ezt el kell osztani hússzal, meg csak marhul stb. Persze az tényleg teljesen más tészta ha öszinte utálkozás alakul ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: Gyerekek, tegnap pókerverseny volt a koliban, amit megnyertem, az első helyezett 1 liter Jim Beamet kapott. :D Na hadd lássam, ki kér egy felest? :lol: Oldie, ne tolongj, nem látom tőled a jelentkezőket. :P

Gratula :D Az italt meg egészségedre :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látod, hogy így válaszolsz, akkor jó, hogy egyetértek. Egy hozzád közelálló sokkal jobban meg tud bántani, vagy alázni, mint egy új arc. Ezért is kell jobban vigyázni ezekkel a dolgokkal. Fórumon belül azért is más, mert nem lehet tudni, hogy hol a hangsúly az íráson, vagy mit szánok viccesnek, mert közben nem látszik az arcjátékom, a kézmozdulatom. Én meg sokszor szoktam burkoltan és úgy fogalmazni, hogy csak az értse, akinek szánom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, de abban meg FlóriBának van igaza, hogy Frenkie-nek sok minden el van nézve, pedig neki is szoktak lenni érdekes megnyilvánulásai, abból még sincs baj. Múltkor írtam ezzel kapcsolatban, de Miss-en kívül senkit sem érdekelt a dolog.

Ne hidd, hogy mást nem érdekelt, csak például én nem a fórumon intézem az ilyesmit, hanem szeretek PM-ben a forráshoz menni. Beszéltem már FlóriBával is a dologról, írtam Frenkie-nek is az ügyben, mindketten ismerik az én véleményem. Bár a mai/tegnapi eset kicsit hézagos volt, mert a lebuázás részről csak nemrég értesültem. De ettől még a véleményem, amit megírtam nekik, nem változik. És korábban másokkal is eljártam már így.

 

Lehet akkor az a gond, hogy én mivel informatikus is vagyok túl sokat forogtam netes világban és tudom, hogy teljesen más. Jó, ez a fórum biztos más ebből a szempontból is, de tegyük azt is hozzá, hogy aki kicsit is jobban belemerül ezekbe a dolgokba, az hamar rájön, hogy az interneten mindenki kigyúrt, kék szemű és sportol, meg nem iszik és nem cigizik. A lányok meg soványak és ápoltak, meg persze még szüzek...Pontosan, hogy itt azt lehet írni illetve állítani, ami nekünk tetszik, mert nem lehet utána járni, vagy rajtakapni minket.

Én is informatikus vagyok, mi több, Frenkie is kolléga. Mindketten, mi több, valószínűleg így vagy úgy, mindnyájan nagyon tisztában vagyunk azzal, hogy mennyire más az ember neten és a valóságban. De ettől én ha betérek egy fórumra - még ha imádni való stílusom elő is jön -, azért nem feltételezem alapjáraton senkiről, hogy egy idióta köcsög szemét. Ezt ugye már korábban is írtam neked. Attól, hogy valakinek még nem ismered a napirendjét, feltételezheted róla, hogy normális emberi lény, még a neten is. Ráérsz azután tetű lenni vele, hogy bebizonyította: ő valójában egy idióta köcsög szemét.

 

Azt meg megint nem értem, hogy ha egy 2órája ismert ember, vagy egy 2éves barát kezdd el beszólni, abban mi a különbség. Pont, hogy a barátomnak ismernie kéne és mivel tudja, hogy ez rosszul esne, így nem teszi. Mert a barátom! Tehát, lehet, hogy toleránsabb vagyok vele, de egyben jobban is érint a dolog és ha már annyira személyes, akkor a megtorlás is nagyobb, mintha egy idegen tenné ugyanezt, de alapok nélkül. Vagy ebben csak én látok logikát?

Hát nem tudom. Én húzom a barátaimat, ők is húznak engem. Itt a fórumon keresztül is szoktuk cseszegetni egymást, még élőben is. De egy barátról meg tudod mondani, mikor mondja azt viccesen, vagy csak hirtelen felindulásból, amit amúgy nem gondol komolyan, míg egy idegenről ezt nem tudod. Plusz egy barát tudja, hogyan, mikor és mit mondjon úgy sértőn, hogy az nem sértő. Egy idegen ilyet nem tud, mert nem ismer, így bármit mond durván, az csak sértő lehet. Egy barát tényleg jobban meg tud sérteni, de kisebb az esélye, hogy azt véletlenül teszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne hidd, hogy mást nem érdekelt, csak például én nem a fórumon intézem az ilyesmit, hanem szeretek PM-ben a forráshoz menni. Beszéltem már FlóriBával is a dologról, írtam Frenkie-nek is az ügyben, mindketten ismerik az én véleményem. Bár a mai/tegnapi eset kicsit hézagos volt, mert a lebuázás részről csak nemrég értesültem. De ettől még a véleményem, amit megírtam nekik, nem változik. És korábban másokkal is eljártam már így.

Rendben, de erről nem tudhattam, így az jött le, hogy Missen kívül senki se foglalkozott a dologgal. Úgyhogy legközelebb pls felém is jelezd, ha ilyesmi történik, ha más nem, hát írj egy PM-et.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben, de erről nem tudhattam, így az jött le, hogy Missen kívül senki se foglalkozott a dologgal. Úgyhogy legközelebb pls felém is jelezd, ha ilyesmi történik, ha más nem, hát írj egy PM-et.

Okézsoké. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is informatikus vagyok, mi több, Frenkie is kolléga.

 

Engedelmetekkel én is csatlakoznék a brancsba. :D Pontosabban már igencsak régen becsatlakoztam az informatikusi világba, csak lehet, hogy nem mindenki tudja itt rólam. :P :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ez mit takar? Nem akarok személyeskedni, de nekem ECDL, OKJ szoftverüzemeltetőim és informatikai statisztikus és gazdasági tervező képesítésem van. Plusz C++ hoz értek egy kicsit és a HTML Tag-ek sem idegenek tőlem. Nem nagyzolás képen írtam, mielőtt még valaki rám fogná...Csak az informatikának is (szerencsére) mára már több alfaja van és nem akarok senkit elítélni felszínesen. Ezt meghagyom másnak. (irónia off) :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ez a gazdagsá.....gazdasági-informatikus al-al-alfaj. Megélhetési hasznossága jószerivel nem lesz, a hátam mögött lévő képzés színvonalából kifolyólag, de arra elég, hogy elinduljak önerőből(!) pár programozási nyelv felé.

A lényeg, holnap szóbeli pénzügyből, marketingből, informatikából, adatkezelésből, programozásból, mikró-makró gazdaságból, projektből, munkaszervezésből.......remélem mást nem hagytam ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én végzettségeim:

 

- Informatikai statisztikus és gazdasági tervező felsőfokú szakképzés (Nyíregyházi Főiskola)

- Multimédia fejlesztő emelt szintű OKJ (Computer School)

- Informatika érettségi

 

Ezen kívül autodidakta folyamatos önképzés, főleg hardver területen úgy 10 éves korom óta (ekkor volt az első gépem, Commodore 64-es) ennek már lassan 18 éve!

 

 

Oldie! Kalappal!! :) Szurkolok Öreg Harcos barátom! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nekem a számvitel és a vállgazd, tette be a kaput, azért csúsztam egy évet, de a többi simán megvolt! :)

Kinek mi, nekem az informatika nem erősségem (csak szimpla felhasználó vagyok), de infosok mellett közgazdászokból van itt a legtöbb, akiknek meg emezek mennek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Infóban megszoktam, hogy semmi sem kötött és mindenhol vannak kiskapuk, aka. backdoors, tehát mindent fel lehet törni és kicselezni...vannak lépések és ellenlépések. Semmi sem rosszul programozott, csak a programozó béna....Számvitelben meg vannak a "tanuld meg" tények, a sok szám és mérleg, meg könyvelés tétel...túl kötött, túl unkreatít, túl...rugalmatlan.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie! Kalappal!! :) Szurkolok Öreg Harcos barátom! ;)

Köszi. :)

 

Nálunk volt olyan aki Pázmányról jött át. Mondjuk ők az infós részt könnyedén vették. De a gazdasági rész (pénzügy, számvitel) az kegyetlen. Tök más gondolkodást igénnyel. Írásbelin mindenki szívott vele rendesen. És szerintem tök felesleges is ide. Mondjuk nekem annyi előnyöm megvolt, hogy közgázt is végeztem, de piszkosul nem csípem az egészet. Viszont a programozás bizonyos része, illetve a projekttervezés pár eleme az tetszik. :) Amire nagyon rá kell hajtanom azok a ciklusok. Nem lehet felfogni egy hónap alatt egy fél éves tanulási szakaszt. Na ez a nagy átka az ilyen öt hónapos gyorstalpalónak. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számvitelben meg vannak a "tanuld meg" tények, a sok szám és mérleg, meg könyvelés tétel...túl kötött, túl unkreatít, túl...rugalmatlan.

Ha már dolgozol is vele, akkor kreatív is tud lenni (vagyis neked kell kreatívnak lenned, mert az élet "fantasztikus" dolgokat tud produkálni, a cégvezetők, tulajok meg pláne) :) Egyébként sok minden igaz rá, amit írtál :D Szerencsére úgy általában ebben a szakmában dolgozni jóval kevésbé unalmas (mint amilyen a számvitel tárgyként), vagy hogy is mondjam, mert sok tudnivalót kell együttesen alkalmazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drukkolok, Oldie! :)

 

Más: Gyerekek, tegnap pókerverseny volt a koliban, amit megnyertem, az első helyezett 1 liter Jim Beamet kapott. :D Na hadd lássam, ki kér egy felest? :lol: Oldie, ne tolongj, nem látom tőled a jelentkezőket. :P

Én nem kérek, mert nem szeretem :P, de Neked egészségedre! :D

 

 

A mai fő témához meg csak annyit tennék hozzá, hogy ez a fórum egy érték, olyan, ami egyre ritkább manapság, és ezért biztos vagyok benne, hogy egyikünk sem szeretné, ha bezárna, főleg nem egy ilyen kaliberű súrlódás miatt. Frenkie, Te lennél a legszomorúbb, ha ez megtörténne. Tolerancia kell egymáshoz és a másik véleményének tiszteletben tartása, csak ezt a két dolgot kell észben tartani, mielőtt bármit is monitorra vet az ember.

Mondjuk én nem vagyok nagy vitatkozós (idő, de sokszor szándék híján is, bevallom), de értelmes és nem személyeskedő beszélgetéseket, vitákat mindig szívesen olvasok, és szerencsére azokból van sokkal több. Ezt kellene megtartanunk továbbra is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már dolgozol is vele, akkor kreatív is tud lenni (vagyis neked kell kreatívnak lenned, mert az élet "fantasztikus" dolgokat tud produkálni, a cégvezetők, tulajok meg pláne) :) Egyébként sok minden igaz rá, amit írtál :D Szerencsére úgy általában ebben a szakmában dolgozni jóval kevésbé unalmas (mint amilyen a számvitel tárgyként), vagy hogy is mondjam, mert sok tudnivalót kell együttesen alkalmazni.

Ugyanezt tudom elmondani a pénzügyi elemzésről is, ami rokon dolog. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom mit írjak. A Bennel történt eset után most ez. Akárhogy próbáltam kikerülni, az emberke tisztességtelenül a privát levelemet végigküldözgette pár embernek. Mert tanultam a múltkori esetből. Nyilvánosan semmi csúnyát nem írtam be tegnap. Priviben viszont miért nem lehet? Innetnől kezdve nem lehet priviket írni senkinek mert az sok embernek megmutatja? Nem oktalanul írtam, és nem mindennap. De én nem vagyok az a fajta akinek a hátán fát lehet vágni. Provokált, megkapta ami jár priviben az egészből nem lett volna semmi ha nekem ír vissza, de szétkürtölte. Ezért nem is kérek elnézést mert nem nyilvánosan írtam. magánban meg egy baromi uszimpatikus(nekem) ürgének hadd írjak már azt amit akarok.

Teljesen ignorálni fogom amíg nem látom azt hogy a Kiskósa által nagyon jól leírt természete változni fog. Belém ne kössenek. Ennyi.

Természetesen akkor priviben sem írok neki semmit.

Aki ismer az tudja hogy bizonyos emberfajtákat kerülök a magánéletben is és itt is. Semmi harag iránta ,de nagyon messze van a gondolkodásunk egymástól. Most ezt tudnám írni.

Még valami. Donátnak teljesen igaza van engem is nyugodtan lehet bannolni ha megszegem a szabályokat. Már így is sok balhé fűződik a nevemhez, csoda hogy még bent vagyok.

Köszönöm mindenkinek az irántam tanúsított bizalmat, de úgy érzem méltatlan vagyok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én füveztem és tudok amerikai angolul is, tehát átjött, plusz haveromnak is, aki, két Star Trek között pipázott velünk...attól, hogy mért nálunk sokan nem tudják, de ma már ez legális élvezet! :P

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függetlenül nem abba halt bele, hogy etette a rózsaszín pónikat, friss takarmánnyal... Azért ne áltassuk magunkat, ő érezte, szerette, aki real fun szintén szokta érezni...aki meg nem próbálta, igazán...sosem érthette meg őt! Nem azt mondom, hogy nyomjad naponta, de amikor 2012ben már a netről is lehet rendelni és tényleg minőségit, akkor, azt mondom...fejlődtünk valamit! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.