Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ez alap, én vertem el anno a Bagi és most a Vanda fenekét is, mikor pl. felmászott az asztalra és ellopott valamit, vagy kihozta a spájzból a sütiket. Mások csak kiabáltak kicsit velük, de néha egy fenekelés és utána csúnyán nézés hatásosabb. Ez olyan, mint, hogy azt is meg kellett tanulniuk, hogy a kerítésen nem mehetnek át, még akkor sem, ha cicát üldöznek.

 

Anyám nagy Starkl kertészet rendelő, ami abból áll, hogy megrendeli a tujákat, mi meg ültessük el és öntözzük őket. Igaz, a narancs, citromnak örülök, de jobban szeretem a gyümölcsösünket. Régen ott lucerna volt a nyulaknak, mára már csak 10-12db-ot tartottunk meg és inkább fákat telepítettünk. Arról nem is beszélve, hogy múlt évben 70liter házipáleszt állítottunk elő, ebből 50litert adtunk el! :) Jó, hogy ma már ez teljesen legális!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, sok is a munka, a fű lenyírása 3óra szokott lenni, ha még a bokrok alatt is nyomom, akkor 4. Aztán ott a kerti meló, meg a szőlő. De mint mondtam, 60liter pálesz és 200liter bor azért bejön szeptemberben, ennek nagy részét eladjuk, meg a terménynek is. Nyulakat is viszik, szóval kisebb bevételeim vannak, a reklámanyag szórás mellett. Közben tanulok a PSZÁF vizsgára, 245oldalból, a 65.et tanultam meg. Alakul, alakul! :)

 

Zenegép meg nem kell, itt a hi-fim, az jó hangosan szól, a nagy hagfalakkal! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, sok is a munka, a fű lenyírása 3óra szokott lenni, ha még a bokrok alatt is nyomom, akkor 4. Aztán ott a kerti meló, meg a szőlő. De mint mondtam, 60liter pálesz és 200liter bor azért bejön szeptemberben, ennek nagy részét eladjuk, meg a terménynek is. Nyulakat is viszik, szóval kisebb bevételeim vannak, a reklámanyag szórás mellett. Közben tanulok a PSZÁF vizsgára, 245oldalból, a 65.et tanultam meg. Alakul, alakul! :)

 

Zenegép meg nem kell, itt a hi-fim, az jó hangosan szól, a nagy hagfalakkal! :)

 

 

Nem semmi. Mint egy minigazdaság. Legalább melóztok vele, van aki elhanyagolja és nyavalyog hogy ő milyen rosszul él. Mondjuk ebben az országban szerintem pálinkát és bort töménytelen mennyiségben el lehet adni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most majd érik a cseresznye és a meggy, azt már nagyon várom. Meg ugye a paradicsom, múlt évben annyi volt, hogy hiába ettük minden nap, vacsorára, tettük el befőzve, meg ledarálva, még így is néha rárohadt. Most vetettem sütőtököt, jó lesz majd télen kisütni a kinti szalonnasütőn, csak becsomagolom aluba, rakok egy tüzet és néha megforgatom! :) Múlt nyáron gesztenyét is sütöttünk így, az is jó lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mások csak kiabáltak kicsit velük, de néha egy fenekelés és utána csúnyán nézés hatásosabb. Ez olyan, mint, hogy azt is meg kellett tanulniuk, hogy a kerítésen nem mehetnek át, még akkor sem, ha cicát üldöznek.

:o Hogyan lehet elverni egy kutya fenekét, ha átment a kerítésen? Nálam ez elég komoly probléma, mármint, hogy ereszt a kerítés, de ha egyszer Neo kiment, akkor utána örülök ha fél órán belül vissza tudom csalogatni. Ha macskát lát és úgy megy el, akkor meg pláne. Szóval, hogyan kell?

(Elektromos nyakörv kilőve, nagyon drága és állítólag megtanulják mi az amikor rajta van és mi az amikor nincs)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor pl viszed sétálni és mielőtt kinyitnád a kertkaput, előtte leülteted és csak akkor indulhat el a kutya amikor te már kint vagy. Utána többször lehet azt csinálni, hogy sétáltatás után nem hajtod vissza a kaput, hanem kicsit sétáltok még a kerítés mellett a kertben. Amikor a nyitott kapuhoz értek, folyamatos mozgással tovább mentek és ha őnagysága kifelé tartana, enyhén visszarántod a pórázzal egy "Lábhoz" paranccsal. Kutyaiskolában ilyet nektek nem mondott a kiképzésvezető?

Ezzel kéne rászoktatni arra, hogy ne szökjön ki. Legyen az kapu vagy rés a kerítésen. De a megelőzés is jobb, ha hibás pl a kerítés, javítsátok meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha feladatban van, akkor relatíve egyszerű a dolog. Amikor épp szabadon rohangászik és úgy dönt hogy kívül tágasabb, na akkor kimegy. A jó az, hogy már relatíve sokszor vissza tudom hívni még mielőtt kimenne, de ilyenkor még ha utána le is foglalom valamivel,utána egyből rohan vissza a lyukhoz. Arra már rájött, hogy amíg pórázon van addig nehéz kerítésen átmennie :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mester

 

Én az ő videóit szedtem le, magyarul és angolul is fent van neten, amiket bemutat és ahogy elmondja a trükkjeit, az igazán mesteri, nálam valóban bejöttek a tippjei, csak ajánlani tudom!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez szopás! :) Szerintem a kutya fajtájától, a jellemétől, korától és kiskori élményeitől is függ a dolog. A Bagi és a Vanda nálunk nőtt fel, érezni is rajtuk, hogy van akit tisztel és hallgat rá. A Bagi anyja, a Fanni, úgy került hozzánk, mert el akarták altatni és befogadtuk. Ő már idősebb volt, 7éves, öregeknél élt, akik néha kivitték, ha már böködte őket...neki hiába szóltál, vagy fenyítetted meg, berögzültek a dolgok, így mindig arra hallgatott aki kaját adott neki.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor pl viszed sétálni és mielőtt kinyitnád a kertkaput, előtte leülteted és csak akkor indulhat el a kutya amikor te már kint vagy. Utána többször lehet azt csinálni, hogy sétáltatás után nem hajtod vissza a kaput, hanem kicsit sétáltok még a kerítés mellett a kertben. Amikor a nyitott kapuhoz értek, folyamatos mozgással tovább mentek és ha őnagysága kifelé tartana, enyhén visszarántod a pórázzal egy "Lábhoz" paranccsal. Kutyaiskolában ilyet nektek nem mondott a kiképzésvezető?

Ezzel kéne rászoktatni arra, hogy ne szökjön ki. Legyen az kapu vagy rés a kerítésen. De a megelőzés is jobb, ha hibás pl a kerítés, javítsátok meg.

 

 

Ne bonyolítsuk túl. A kutya ki akar menni elő a shotit és közvetlen közelről durr. Ne félj többet nem fog kimenni főleg fej nélkül. :D Szerintem elmehetnék nevelési tanácsadónak nem? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég jött egy mail. Egy volt kolléga küldte szomorú hír tárggyal. Május 3,-án a 22 éves lánya összeesett az utcán és meghalt. Én meg nézek most ki a fejemből hogy mi is van? Én lehet hogy belebolondulnék ha a lányom így értelmetlenül ilyen fiatalon halna meg. Elképesztő, komolyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez szopás! :) Szerintem a kutya fajtájától, a jellemétől, korától és kiskori élményeitől is függ a dolog. A Bagi és a Vanda nálunk nőtt fel, érezni is rajtuk, hogy van akit tisztel és hallgat rá. A Bagi anyja, a Fanni, úgy került hozzánk, mert el akarták altatni és befogadtuk. Ő már idősebb volt, 7éves, öregeknél élt, akik néha kivitték, ha már böködte őket...neki hiába szóltál, vagy fenyítetted meg, berögzültek a dolgok, így mindig arra hallgatott aki kaját adott neki.

Egy idősebb, főleg más gazditól származó kutyával még szép, hogy más a szitu.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is igaz, hogy egy pincsi, vagy más öntörvényű, elég buta kutya nehezen tanítható. Régebben láttam az NGC-n asszem a 101 kutya sorozatot, ott elmondtak sok érdekességet mindegyik ismertebb fajtáról, az uszkároknál volt egy olyan, aki "olvasni" is tudott, igazából csak felismerte a képen látható jeleket és beazonosította egy paranccsal. De már olyat is láttam, hogy óriásuszkár volt a vakvezető kutya, gondolom ezt csak a gazdagabb vakok tehetik meg maguknak. :) Ismerősünknek van ilyen kutyája, nagyobb, mint egy német juhász és egy fürdetés, vágás 8.000Ft. A nő kb. 2és fél óra alatt végez vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább vérmérséklettől függ a taníthatóság, de annak is inkább az időtartama, nehézsége. Persze a fajtajelleg is dominál(hat), de nem ez a jellemző.

A múltkor az én kutyámnál három óra volt a nyírás pedig csupán egy bolognese-tacsi keverék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól is függ milyen sűrűn viszed el vágatni! Meg mi otthon meg szoktuk fürdetni, én szeretem őket kutyasamponozni, meg hajszárítózni! :) Az nagyon fontos, hogy mikor kiviszem őket, mindig én megyek ki az ajtón ami elválasztja őket a szabadságtól. Ma is nyitva volt és a Bagi kiszaladt, visszahívtam, leültettem és eltávolodtam tőle 4-5méterre. Addig nem jöhetett ki az ajtón, míg egy kicsit is megmozdult a Maradsz parancs ellenére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most tüzel, póráz van rajta. Ez annyit tesz, hogy kiszaladt, rákiabáltam és visszahúztam a pórázt, majd mondtam, hogy ÜL!

Én kimentem az üvegajtón, távolodtam tőle és végig a szemébe néztem...ahogy láttam, hogy mozdulna, mondtam neki, hogy Maradsz. Aztán, mikor már nem volt több méter a pórázban, vártam kicsit és parancsoltam, hogy Gyere. Akkor igen boldog volt...

Ha éreztetni akarod, hogy te vagy a vezér, akkor a hámot el is felejtheted, csak a nyakörv adja át igazán a parancsokat. Vandának van hámja, de a normális, láb melletti sétát azzal aztán nem lehetett elsajátítani, meg azt sem, hogy ne féljen, ha más kutya közelit.

Plusz, ha valami rosszat tesz, akkor sose a nevét mondjad, hanem találj ki egy indulatszót, pl. Hej, vagy Huj és ha rosszalkodik, akkor hangosan és határozottan ezt mondjad. A nevét akkor használd, ha hívni akarod, nem pedig fenyíteni.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fürdetés nálunk is megvan, húgom reszortja, havonta kétszer minimum csobban a kutya.

A helybenmaradáshoz. Adj bizalmat a kutyádnak. Amikor távolodsz tőle, sose nézz vissza, a parancsszó kiadása után rendes tempóban távolodj tőle. Ha kell kérj meg valakit, hogy figyelje ha a kutya bemozdul. Ha ez megtörténik visszamész, visszaviszed a kutyát oda ahol először kiadtad neki a parancsot, majd újra eltávolodsz tőle. De te ne nézz vissza míg meg nem fordulsz. A kutya azt fogja hinni, hogy nem bízol benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szembe nézés nem jó trükk? Én mikor szóró lapozok, mindig farkas szemet nézek a rotikkal, van amelyik el szokott menekülni, van amelyik meg leül és nyalogatja inkább magát. Meg van az Orkos hozzáállás, mikor kint volt egy német juhász és elkezdett felém rohanni, ugatva, én meg nekiálltam futni felé ordítva és egy idő után megfordult és szaladni kezdett, be a kapun, ahol kimászott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hát pórázon, úgy könnyű :D Amikor Neo pórázon van, akkor meg sem próbál a futtatón a lik felé közelíteni, max tényleg csal azért hogy ott is körbeszagoljon. De konkrétan az "itt most kimegyek és SZABAD vagyok eset az, amikor elengedtem a futtatón.

 

A hám egyébként vicces dolog, vettem, hogy ha épp húzatom magam (rolleren) akkor már ne a nyakörvre tegyem már. Erre föl? Hámmal kevésbé húz, mint nyakörvvel :pfff: bár az is igaz, hogy ez utóbbi ritka, mert nem hagyom, de határozottan olyan mintha kényelmesebb lenne neki nyakkal húznia. Amire ráfognám h csak valamit félreértek, de más is mondott hasonlót. Sőt, ismerős azért hámmal sétáltat staffordshire-t mert nyakörvvel elhúzná. (Ezt amúgy még csak értem, mert ugye a póráz a kutya felé lejt, tehát ha húzom, akkkor valamelyest emelem is a kutyát, viszont ha a hámot emelem akkor a két mellső láb már kevésbé ér le a földre tehát kisebb a tapadás (+ forgatónyomaték?) de rollernél ugyanez nem zenél mert nagyjából fej magasságban van a póráz a rollerhez kötve.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szembenézés olyan mintha küzdelemre hívnád. Eddig csupán mázlid volt.

 

 

A pórázos dologhoz. Fegyelmezni CSAKIS nyakörvvel lehet. Sose húzasd magad nyakörvvel mert kiizmosodik a kutya nyaka és kevésbé fogod őt kontrollálni fegyelmezés közben. Sétáltatás közben is apró rántásokkal kell a bal láb mellett tartani a kutyát, sose húzd a kutyát te se. Hámmal lehet húzatni ( szánkó, görkori stb), de csak ha már engedelmes a parancsaidra, máskülönben balesetveszélyes a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj, de azért egy kutyát még le tudnék szedni, jó egy Bull-t, vagy Bernáthegyit nem, de ha ugrás közben elkapod a fülét és fejét a földhöz vágod, akkor az sokat segít! :) Én sosem féltem a kutyáktól, pedig már harapott meg több is. Ha az ember elég határozott, akkor ők is megérzik.

 

Na jó, haveroméknak ott volt a Tücsi, tacskó...ő aztán...tőle néha féltem, mert szétrágta a vas kerítést, ha jöttek a házaló dakoták. De, tényleg csak őket utálta, de őket nagyon...ez is mutatja, milyen érzékeny az ebek orra!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sörözöl és kondiba jársz? A sör ad erőt mi? :D

Persze, de én pl. hasizomra nem gyúrok. Az olyan buzis. Csak váll, bicepsz, tricepsz, meg a mellre 2 féle képen. Meg nem nagy súlyokat használok, hanem kis súlyokat, de nagyon sokszor emelem. Ettől nem telt lesz az izomzat, hanem strapabíró. Magyarul nem két ajtós szekrény leszek, de ha kell erő, akkor bennem több van, mint egy fújt izmúban. Így még a Kung-Fu-sok edzenek, tőlük tanultam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, de én pl. hasizomra nem gyúrok. Az olyan buzis. Csak váll, bicepsz, tricepsz, meg a mellre 2 féle képen. Meg nem nagy súlyokat használok, hanem kis súlyokat, de nagyon sokszor emelem. Ettől nem telt lesz az izomzat, hanem strapabíró. Magyarul nem két ajtós szekrény leszek, de ha kell erő, akkor bennem több van, mint egy fújt izmúban. Így még a Kung-Fu-sok edzenek, tőlük tanultam.

Buzis? :D

A kis súlyos edzés marhaság, az izom akkor nő ha erős terhelés éri. Felfújt izomzat se nagyon létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.