Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Reggel, mikor bejöttünk, láttam, hogy a Vanda az orrával noszogat valamit. Először azt hittem, hogy mazsola. Aztán láttam, meg, hogy megint egy kullancs. A földön mászott, lassan mozgott, eléggé tele volt. Beleraktam arcszeszbe, most is ott ázik a kupakban.

Elegem lett ebből, ezért bementem a city-be és vettem egy ilyet:

Örv

Remélem ez jobb lesz, a szaga elég erős.

Ma kaptam két afrikai csigát havertól, mivel neki gyorsan szaporodnak. Nekem úgyis volt egy 35*28as akvárium, amit a tekik kinőttek, abba tettem virágföldet, meg mellé egy cserepet félig leástam és tettem be egy faágat is. Be voltak gubódzva, vagyis a házuk előtt volt egy réteg, gondolom nem volt elég meleg havernál. Itthon langyos, folyó víz alá tettem őket, egyből kijöttek, Tettem be paprikát, meg porrá zúzott tojáshéjat nekik, felét meg is ették. Aztán egy kupakba öntöttem egy kis sört, most úgy néz ki, hogy "rohannak" felé, mivel a csigák imádják. Faluhelyen sokszor úgy fogják el a túlszaporodott csigákat, hogy leásnak egy fél literes korsót, megtöltik sörrel és reggelre tele van belefulladt csigákkal. 7-10 évig is él egy afrikai csiga és nem kicsire nőnek meg. De mivel hímnős, ha ketten vannak abból töcsi, meg sok kis csiga születik a végén...ma úgyis buliznak, ki tudja mi lesz a vége! :)

tn_aid4297_20080114041344_308.jpg

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma kaptam két afrikai csigát havertól, mivel neki gyorsan szaporodnak. Nekem úgyis volt egy 35*28as akvárium, amit a tekik kinőttek, abba tettem virágföldet, meg mellé egy cserepet félig leástam és tettem be egy faágat is. Be voltak gubódzva, vagyis a házuk előtt volt egy réteg, gondolom nem volt elég meleg havernál. Itthon langyos, folyó víz alá tettem őket, egyből kijöttek, Tettem be paprikát, meg porrá zúzott tojáshéjat nekik, felét meg is ették. Aztán egy kupakba öntöttem egy kis sört, most úgy néz ki, hogy "rohannak" felé, mivel a csigák imádják. Faluhelyen sokszor úgy fogják el a túlszaporodott csigákat, hogy leásnak egy fél literes korsót, megtöltik sörrel és reggelre tele van belefulladt csigákkal. 7-10 évig is él egy afrikai csiga és nem kicsire nőnek meg. De mivel hímnős, ha ketten vannak abból töcsi, meg sok kis csiga születik a végén...ma úgyis buliznak, ki tudja mi lesz a vége! :)

 

Azt a rohadt élet. És mihez kezdesz ezekkel a böhöm nagy csigákkal? :D Sétáltatni ugye hosszadalmas, játszani meg lusták.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most még akkora, mint egy európai csiga, mivel fél évesek, majd 5-6évesen lesznek ekkorák. Amúgy elvannak, nem zajosak, havonta kell nekik új virágföldet betenni, 10perc alatt kitakaríthatóak. Jó nézni őket, most is velem szemben annak a polcon és éppen a sör felé másznak, de a leghosszabb úton, de asszem ez verseny, mert fej-fej mellett haladnak. Napi 3-4alkalommal spriccelek be nekik langyos vizet, meg adok nekik tejes füvet, paprikát, uborkát...ennyi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóribá, sok sikert a csigabizniszhez. :)

 

Donát, a jog nekem sem feküdt, ez volt az egyetlen tárgy, aminél örültem a kettesnek, mert olyan közel bukáshoz nem álltam semmi másból. Rengeteg anyag, sokszor még logika sincs benne, viszont betéve kell tudni...

 

Kullancs-témához: nálunk a macskákban szinte naponta akad egy-egy példány, de simán ki lehet őket húzni akár kézzel, és nem szakadnak bele az állat testébe. Eddig még a cicáknak sem esett bajuk emiatt, én meg azzal áltatom magam, hogy amíg ők összeszedik a kertben a kullancsokat, addig ránk már nem jut egy se. És végül is tényleg nem volt itt emberben még egy se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tanultam jogot (bár nyilván nem olyan mélységekben, mintha konkrétan a jogi karra járnék), és elég ésszerűnek és megtanulhatónak találtam. Én szerettem, szerintem a büntető- vagy alkotmányjog megtanulása nem nehéz. Azért jogász nem lennék... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, az egyik megivott egy kupak sört, most furán van! :) Az előbb rohadt gyorsan mozgatta a szemeit, aztán fetrengett egy kicsit, most meg felmászik a farönkre, de fejtetőn...

Betettem egy újabb dózist a másik elé, ő sokkal nagyobb, remélem jobban is bírja majd.

Most itt volt ez az üres akvárium, a havernál láttam, hogy 7en vannak fele ekkora helyen, meg ő már nem is gondozza őket annyira, szóval szívesen elhoztam Gorkot és Morkot.

 

Jog nekem is volt 1 félévig, aztán Európai Uniós jog még egy félévig és utána angolul és németül a két ország jogai...nekem annyi elég is volt.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hű gyerekek, ez a mai jog vizsga... ilyenkor örülök, hogy nem jogi egyetemre mentem...

Jaj... nekem ma lesz gazd. jog vizsga. Mondjuk a polgári joghoz képest jobb, többet tudok az "életből" hozzá. Gratula az eredményhez :)

 

Ma kaptam két afrikai csigát havertól, mivel neki gyorsan szaporodnak.

Cukik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm mindenkinek! :)

 

Miss: egy kalappal!

 

Egyébként én nagyon hasznosnak tartottam, amit pl. most tanultunk, mert olyanokat vertek a fejünkbe, hogy hogyan, mennyiért lehet vállalkozást alapítani, milyen társasági formák vannak, minél hogy van a felelősség vállalás, és ezekre aztán tényleg nem lehet azt mondani, hogy megtanultam, de minek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula, Donát! :clap: Egy kalappal, Karrde! :clap2: Hű baz'eg, mekkora csigák, Flóri! :o

 

Jog: én is tanultam két évig, gazdaság jognak nevezték mifelénk (illetve második évtől vállalkozástannak, de ugyanaz volt), és iszonyú unalmas volt. Főleg második évben, mikor az oktatás annyiból állt, hogy a tanárnő kivetítette a falra az anyagot, mi meg lemásoltuk. The End

Első évben 3-as, 4-es voltam, ami iskolai teljesítményem szempontjából kiemelkedően jó volt, bár akkor bírtam a tanárt és maga a téma is érdekelt. Másodikban ippen hogy nem buktattak meg. Nem is tudom, mi lehetett a különbség oka... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula, Donát! :clap: Egy kalappal, Karrde! :clap2: Hű baz'eg, mekkora csigák, Flóri! :o

 

Jog: én is tanultam két évig, gazdaság jognak nevezték mifelénk (illetve második évtől vállalkozástannak, de ugyanaz volt), és iszonyú unalmas volt. Főleg második évben, mikor az oktatás annyiból állt, hogy a tanárnő kivetítette a falra az anyagot, mi meg lemásoltuk. The End

Első évben 3-as, 4-es voltam, ami iskolai teljesítményem szempontjából kiemelkedően jó volt, bár akkor bírtam a tanárt és maga a téma is érdekelt. Másodikban ippen hogy nem buktattak meg. Nem is tudom, mi lehetett a különbség oka... :roll:

Igen, baromira függ a tanártól. Hát nálunk két ügyvéd tanítja, teletűzdelve gyakorlati, konkrét példákkal, amiket ők tapasztaltak meg első kézből. Ráadásul ügyvédhez méltóan jó kiállásúak, szóval... csak csupa jót tudok róluk nyilatkozni, és tényleg sok múlt rajtuk. Emlékszem, anno BSC-n is volt egy hasonló tárgy, 2 zh-val. Az elsőre a könyvből próbáltam felkészülni, kaptam egy 4-es alát, a másodikra meg az előadások alapján, full ötös lett. Szerencsére felfelé kerekítettek, és ugyanezek az oktatók voltak ott is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még a kereskedelmi suliban tanultam először. Akkor kiadta a tanár, hogy vegyük meg a Polgári törvénykönyvet, a Munkajogit és a Büntetőjogit is. Kb csupán a fél törvénypont halmazt kellett kívülről fújni. :S A többit meg belülről. :P

 

Grat a "nyerteseknek". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma adtam nekik paprikát, úgy esznek, hogy átmásznak a kaján és nem marad utánuk semmi. Tettem a kezemre egy karikát és jó érzés volt, ahogy odamászott és megette. Ez leírva kb. 4mp volt, a valóságban 5-6perc! :) Azt sem értem, hogy alszanak, felmásztak az üvegfalra, ott bebújtak a házukba, vártak 2-3órát, aztán lemásztak és belefúrták magukat a talajföldbe, most úgy pihengetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula, Donát! :clap: Egy kalappal, Karrde! :clap2: Hű baz'eg, mekkora csigák, Flóri! :o

 

Jog: én is tanultam két évig, gazdaság jognak nevezték mifelénk (illetve második évtől vállalkozástannak, de ugyanaz volt), és iszonyú unalmas volt. Főleg második évben, mikor az oktatás annyiból állt, hogy a tanárnő kivetítette a falra az anyagot, mi meg lemásoltuk. The End

Első évben 3-as, 4-es voltam, ami iskolai teljesítményem szempontjából kiemelkedően jó volt, bár akkor bírtam a tanárt és maga a téma is érdekelt. Másodikban ippen hogy nem buktattak meg. Nem is tudom, mi lehetett a különbség oka... :roll:

 

 

Nálunk is volt a programozói suliban. Akkor baromira nem értettem mi köze van a számítógépnek a joghoz. De azt mondták kötelező leadni. Iszonyú száraznak éreztem, nem is nagyon érdekelt, de azért megtanultam. Sőt olyan is volt hogy marketing meg vállalatgazdaságtan, amik már érdekesebbek voltak mert jó ha tudja az ember.

A gazdasági válság kitörése óta baromira érdekel a tőzsde, a gazdaság működése és a pénzügyek. Szívom magamba az infokat mint a szivacs. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis érdekesség a tőzsde világából. Mivel én szoktam részvényekkel is kereskedni, figyelemmel kísérem a piacokat. Tegnap volt az első nap, hogy a Facebook részvényeivel kereskedni lehetett a tőzsdén. Íme a napi forgalma minden kommentár nélkül.

 

A napi forgalom: 2 323 489 185 db. Átlagáron számolva ez 21.385.400.000.000 Ft., azaz 21 trillió 385 milliárd 400 millió forint. Mindez kilenc óra leforgása alatt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis érdekesség a tőzsde világából. Mivel én szoktam részvényekkel is kereskedni, figyelemmel kísérem a piacokat. Tegnap volt az első nap, hogy a Facebook részvényeivel kereskedni lehetett a tőzsdén. Íme a napi forgalma minden kommentár nélkül.

 

A napi forgalom: 2 323 489 185 db. Átlagáron számolva ez 21.385.400.000.000 Ft., azaz 21 trillió 385 milliárd 400 millió forint. Mindez kilenc óra leforgása alatt.

 

 

Nem semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.