Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A napi forgalom: 2 323 489 185 db. Átlagáron számolva ez 21.385.400.000.000 Ft., azaz 21 trillió 385 milliárd 400 millió forint. Mindez kilenc óra leforgása alatt.

Várható volt, hogy óriási siker lesz. A Facebook körül mindig nagy volt a felhajtás.

 

 

Ezt nem rég találtam a régi fényképek között. :) Kicsi én és Jabba, a Hutt. :) Már nem emlékszem, hogy hol készült, csak arra, hogy valahol Pesten. :)

Nagyon aranyos ez a kép. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis érdekesség a tőzsde világából. Mivel én szoktam részvényekkel is kereskedni, figyelemmel kísérem a piacokat. Tegnap volt az első nap, hogy a Facebook részvényeivel kereskedni lehetett a tőzsdén. Íme a napi forgalma minden kommentár nélkül.

 

A napi forgalom: 2 323 489 185 db. Átlagáron számolva ez 21.385.400.000.000 Ft., azaz 21 trillió 385 milliárd 400 millió forint. Mindez kilenc óra leforgása alatt.

 

Az durva :o:|

 

Ilyen tözsdézéssel amúgy hogy lehet keresni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az durva :o:|

 

Ilyen tözsdézéssel amúgy hogy lehet keresni?

Keresni elég jól lehet vele, persze csak akkor ha az ember nagyon tapasztalt. Vigyázni kell, mert ha nem elég óvatos az ember, attól ripp-ropp elszedik a pénzét. A kezdőknél mindig ez a baj. Fejest ugranak az ismeretlenbe és nincs türelmük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az durva :o:|

 

Ilyen tözsdézéssel amúgy hogy lehet keresni?

Elvileg egyszerű a képlet: drágábban kell eladnod a részvényeket, amint amennyiért vetted. Minél nagyobb a különbözet, annál jobban kerestél. :D Csak, hogy mi számít alacsony és magas árnak, az elég relatív, és ráadásul sokszor csak utólag derül ki. Ehhez idegek kellenek és jól informáltság.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Keresni elég jól lehet vele, persze csak akkor ha az ember nagyon tapasztalt. Vigyázni kell, mert ha nem elég óvatos az ember, attól ripp-ropp elszedik a pénzét. A kezdőknél mindig ez a baj. Fejest ugranak az ismeretlenbe és nincs türelmük.

 

Értem :) Csak mert napokban pont ezen gondolkoztam hogy egyszer lehet nem ártana elkezdeni ilyennel foglalkozni, hátha hoz a konyhára :) Csak annyira nem értek hozzá még :/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kib*szott sokat kell olvasni mielőtt a piacra lépnél! Az se árt ha előtte körülnézel a BÉT -en, milyen papírokat érdemes majd venni. Manapság a Blue chip -eken kívül nem éri meg másba rakni a pénzt, mert óriási rizikó van benne. Ráadásul sok olyan cég van akik arra szakosodtak, hogy elvegyék a pénzed.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kib*szott sokat kell olvasni mielőtt a piacra lépnél! Az se árt ha előtte körülnézel a BÉT -en, milyen papírokat érdemes majd venni. Manapság a Blue chip -eken kívül nem éri meg másba rakni a pénzt, mert óriási rizikó van benne. Ráadásul sok olyan cég van akik arra szakosodtak, hogy elvegyék a pénzed.

 

Köszi, majd akkor körülnézek a neten :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várható volt, hogy óriási siker lesz. A Facebook körül mindig nagy volt a felhajtás.

A nagy forgalom ellenére, sikernek azért nem nevezném, mivel egyrészről az eredeti részvényáron stabilizálódott a nap végére a folyamat (38 dollár / részvény), tehát a kezdeti lufi gyorsan kipukkant, másrészről ha ezt visszaszorzod a részvénytulajdonosok számával, akkor az így kijött piaci érték meglehetősen elmarad attól, mint amit a szakértők vártak előzetesen. Ha jól emlékszem, 100 millióra testálták előzetesen, ehelyett lett "csak" 80.

 

Norbi: igen, tudomásom szerint az árfolyamnyereségért is kemény adóforintokat kell fizetni, és az osztalékért is, ha részvénytulajdonosként kapsz olyat.

 

Egyébként alapvetően két témát ajánlanék a figyelmedbe: a) az aktív portfólió kezelést, ezt csak matematikában jártas, vagy vén róka szakemberek szokták csinálni, a lényeg, hogy a kockázatok szétterítésével egy stabil hozamot próbálsz elérni minimális rizikó mellett. Leegyszerűsített példaként azt szokták mondani, amikor Floridában strandtulajdonos leszel, érdemes beruházni egy esernyő gyárba is, mert egymás ellen ható kockázatuk van, így csökkentheted a portfóliód szórását, miközben a várt hozam egy megfelelően pozitív érték alá nem esik.

 

A másik témakör az úgynevezett technikai elemzés, amely arra jó, hogy tőzsdézők lélektanát megértsd. Ezek alatt olyanokra kell gondolni, hogyha nézed egy részvény árfolyamát időben, és grafikusan ábrázolod, akkor egy W alak után általában felfelé indul az árfolyam, ezért érdemes részvényt vásárolni, hogy magasabb áron eladhasd később. Ehhez én annyira nem értek, nem tanultam, szóval hülyeséget nem akarok írni, a lényeg, hogy az árfolyamok rajzából próbálnak következtetést levonni a spekulánsok.

 

Kérdezted még, hogy hogy lehet keresni a részvényekkel. Mint azt bizonyára tudod, a részvény egy tulajdonjogi viszonyt megtestesítő forgalomképes értékpapír. Ha részvényt veszel, akkor az adott cég tulajdonosa leszel, megfelelő jogokkal (pl. résztvehetsz a Közgyűlésen, felszólalhatsz, indítványt tehetsz, stb). Éppen ezért a részvény vásárlásnak alapvetően két célja lehet: a) rövid távú profit realizálása - lásd fentebb. Röviden - Csak azért veszed meg, hogy utána eladhasd. b) hosszú távú befektetésként olyan vállalatba, aminek a működésébe egyrészről bele akarsz szólni (ehhez kellő számú részvényt kell persze venned) másrészről aminek az osztalékából részesedni kívánsz. Azok a cégek, amelyek egy adózott évet profittal zárnak, dönthetnek (a közgyűlés egészen pontosan) arról, hogy osztanak-e osztalékot. Meghatároznak ilyenkor egy időpontot, pl. okt. 31. és akinek azon a napon van részvénye, az a részvény névértékével arányos részt kap az osztalékból is.

 

Ebből következik, hogy ha te egy jól működő vállalatba ruházol be hosszú távon, akkor kétféle nyereséged adódik: 1) ha később jó árfolyamon eladod, árfolyamnyereséget realizálhatsz 2) ha a megfelelő időpontban birtoklod a részvényt, osztalékot kaphatsz az adózott eredményből.

 

A közgyűlésen a legtöbb döntés 50%+1 szavazatot igényel (nem tagok, hanem vagyon alapján, tehát ha egy cég jegyzett tőkéje 1000 darab 1000 ft-os részvényből áll össze (=1000000 ft) akkor ha birtokolsz 501 részvényt, akkor a legtöbb döntést egyedül hozhatod meg a közgyűlésen, mert elég lesz a szavazatod a többivel szemben.

 

Nagyjából ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek a drukkolást a gazd. joghoz, szerintem baromi könnyű volt a vizsga.

 

Egyébként én nagyon hasznosnak tartottam, amit pl. most tanultunk, mert olyanokat vertek a fejünkbe, hogy hogyan, mennyiért lehet vállalkozást alapítani, milyen társasági formák vannak, minél hogy van a felelősség vállalás, és ezekre aztán tényleg nem lehet azt mondani, hogy megtanultam, de minek.

Egyetértek, ezeket jó tudni, én már egyszer túlestem a 90-es években ilyen tanulmányokon a középiskolában. Valószínűleg ezért meg a munkahelyi tapasztalatok miatt is könnyű volt számomra ez a téma. Persze változások vannak cégjogban is, amit követni kell, de pl. a gt nem egy olyan téma, ami félévente változik, mint manapság az adótörvények. Szerencsére.

 

Az osztalék és árfolyamnyereség adózásáról annyit, hogy mindkettő után van adó (talán mindkettőé 16% jelenleg, de ebben nem vagyok teljesen biztos), és még eho is terheli őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hihetetlen: :o

 

http://index.hu/tudomany/2012/05/19/a_nap_amikor_mindenki_nyert/

 

Az első lépés a tudás megszerzése felé, ha rájövünk, hogy mennyi mindent kell még tanulnunk.

 

A második lépés pedig az az igény kéne hogy legyen hogy ne verjenek át a politikusok mindenféle marhasággal. Ezért is jó ha valaki ért a tőzsdéhez az tulajdonképpen a gazdaság működéséről is kap egy képet. Őt már nehéz lesz populista demagóg dumákkal átverni.

Én kötelezővé tenném már általánosban a pénzügyi- és gazdasági ismeretek tantárgyat.

Magam is érdeklődöm ezek után érdekel is, meg hát az ember tanuljon egy életen át. Nem az a baj ha valaki nem tud valamit hanem az hogy utána sem néz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok itten nagyon politizálni meg társai, de hadd kérdezzem már meg ami böki a csőröm 1 hete lassan: Ugye van ez a Horty szobor mittomén melyik faluban, amit nem rég állítottak, egyik budapesti ügyvéd meg le is öntötte egyből vörös festékkel mert hogy ő népírtó stb. Úgy konkrétan miért is népírtó ő? Elolvastam róla pár cikket de semmi olyat nem írtak róla. Még a zsidókat se ő deportáltatta hanem a nyilasok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok itten nagyon politizálni meg társai, de hadd kérdezzem már meg ami böki a csőröm 1 hete lassan: Ugye van ez a Horty szobor mittomén melyik faluban, amit nem rég állítottak, egyik budapesti ügyvéd meg le is öntötte egyből vörös festékkel mert hogy ő népírtó stb. Úgy konkrétan miért is népírtó ő? Elolvastam róla pár cikket de semmi olyat nem írtak róla. Még a zsidókat se ő deportáltatta hanem a nyilasok.

Ebbe szerintem ne menjünk bele, olvass tovább, jó úton haladsz. Dániel Péter egy ripacs, feltűnési viszketegségben szenved. Még az '56-os forradalmárokat is lefasisztázta. Ez a trendi.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó akk kérdezek most :) : milyen részvényeket érdemes venni, meg mennyit? Kell adózni a nyereség után?

Donát nagyjából leírta a felszínt. :) Mit érdemes venni? OTP, MOL, Richter, MTelekom. Persze nem fejetlenül. Ezek közül csak a Telekom szokott fizetni osztalékot. Az árfolyamnyereséget (16%) vagy veszteséget az adóbevallásba kell beleírni. A veszteség féltüntetése is fontos, mert pl. azt egy következő évi nyereséggel majd szembe lehet állítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebbe szerintem ne menjünk bele, olvass tovább, jó úton haladsz. Dániel Péter egy ripacs, feltűnési viszketegségben szenved. Még az '56-os forradalmárokat is lefasisztázta. Ez a trendi.

 

Elolvastam a megítéléséről egy cikket, igazából a fehérterroron kívül másért nem lehet népírtónak nevezni. De még arra se ő adta ki a parancsot, csak szimplán nem mondta meg egy ideig az embereinek hogy álljanak le.

 

Donát nagyjából leírta a felszínt. :) Mit érdemes venni? OTP, MOL, Richter, MTelekom. Persze nem fejetlenül. Ezek közül csak a Telekom szokott fizetni osztalékot. Az árfolyamnyereséget (16%) vagy veszteséget az adóbevallásba kell beleírni. A veszteség féltüntetése is fontos, mert pl. azt egy következő évi nyereséggel majd szembe lehet állítani.

Norbi, ha már a kérdésedre írtam egy kis esszét, egy minimális reagálást rá azért elvárnék. ;)

 

Bocsi :( Csak meg kellett emésztenem az olvasottakat :) Köszi a felvilágosítást, okosabb lettem :) Én igazából csak a rövid távú részvényekben gondolkozok, tehát megveszem, megvárom míg felmegy az ára és eladom.De úgy igazából honnan tudom meg hogy mikor érdemes eladni/venni részvényeket? Gondolom figyelni kell a változásokat nem? Ha jól látom akkor június 11.én az OTP fizetni fog osztalékot.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a megítéléséről egy cikket, igazából a fehérterroron kívül másért nem lehet népírtónak nevezni. De még arra se ő adta ki a parancsot, csak szimplán nem mondta meg egy ideig az embereinek hogy álljanak le.

Szigorúan történelmi vonalon maradva, az úgynevezett Nemzeti Hadsereg eléggé decentralizált valami volt, tehát a különböző alakulatok sokszor önállósodtak és önhatalmúlag cselekedtek. Elég csak gondolni a Prónay-Héjjas féle szerveződésre a Dunántúlon. Horthy a Fehér Terrorért nem volt felelős, nem volt abban a helyzetben, hogy azt megakadályozza (valószínűleg, nem is akarta).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, ez a tegnapi nap...reggel 7től este 7ig villanyt szereltünk gazdagéknál apámmal, jól meg is fizettek minket, mondjuk ennyi pénzből már hívhattak volna olyat is, aki bejegyzett szakember, habár faternak elég jó híre van a faluban. Régen jöttek is ki hozzánk az ellenőrök, hogy ügyesen bekötötte sok helyre az áramot, csak a mérő műszerek nem mérik a fogyasztást... Ebből volt is gond, de végül elnézték a dolgot, hiszen mégiscsak lehúzott 25 évet a föld alatt.

Este meg átjöttek ismerősök, sütöttünk szalonnát, de úgy, hogy két réteg közé tettünk friss hagymát, és ez becsomagoltuk aluba, aztán a lapon alulról melegítettük. Elfogyott 10liter bor is, 4en voltunk rá. Ebből két lány...magyarul kb. 4litert ittam meg. Asszem! :)

Ma meg tanulgatok és letöltöttem két jó filmet, majd ebéd után megnézem.

 

Ez a portfóliós dolog... pont ilyeneket tanulok a PSZÁF vizsgára és annyi kikötés, megszabás van, hogy az már durva. Biztos, hogy luxus cikkek gyártóinak részvényébe fektetném. Miért? Hiába van bármilyen gazdasági helyet, a tehetősek úgyis megveszik a Rolexet, Ferrarit... Van is egy ilyen portfólió, DeLux néven, no meg ott a másik a Himalaja, ami mostanában nagyon megy, ott Kína, Japán a célterület. De most már van olyan lehetőség, hogy egy program figyeli a részvényeid alakulását és ha két napon keresztül negatív értékbe csap át, akkor küldd neked egy sms-t, vagy mailt a rendszer, hogy lehet át kéne máshova csoportosítani a cash-t. Ezt évente 2alkalommal ingyen megteszik, utána egy mozgatás 300Ft, ami szintén nem sok. Így kisebb a kockázat, még akkor is, ha nagyobb kockázatú részvényekbe fektetsz. Magyar dolgokat sosem vennék, főleg nem állampapírt, nekem valahogy nem áll kézre. Ha majd lesz 500.000 amire nem igazán lesz szükségem tuti választok egy jobbfajta részvényt, 15évre, befektetésnek ideális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.