Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Remélem, megúszod száraz bőrrel a műszakot. Mi délután kimegyünk tűzifát hordani (tudom, nyár lesz, de olyan lassan lehet néha beszerezni ezt az olcsó fát, hogy már ilyenkor neki kell állni hozatni). Csak mert a mozgás a kinti levegőn fontos :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben moss fogat és olvass újságot. :D

Inkább ápolom a családi kapcsolatot a húgival (lehetőleg minél kevesebbet káromkodva, hogy mivel töltjük a szombat délutánt), mert azt is kell :D És közben veszettül gondolok a diófára, ami egy növény, mivel legalább árnyékot ad a nap elől :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, nektek még nem is meséltem. Építőanyagok harmadik pót ZH-n csak sikerült megszereznem az 1/2-t, így meglett az aláírás. Így a Csabi nevű szobatársammal és az egyik barátjával egy-egy doboz sör kíséretében elkezdtünk EPII.-t nézni YouTube-on.

 

Tök jól elvoltunk, meg minden, aztán megérkezett a másik szobatársam, a Dzsoni, aki dióhéjban egy öntelt, kétszínű, álszent, gerinctelen ember, aki ráadásul állandóan lopja mások cuccait és szeret mindenkinél minden témában okosabb lenni. Leginkább a netes szlengben elterjedt "attention whore" szóval lehetne őt körülírni. És mellesleg mérhetetlenül ostoba is.

 

Kérdezte, hogy beszállhat-e, nekem voltak ellenérzéseim, de a Csabi jóhiszeműen igent mondott, a végére megbánta persze. Megint elkezdett megállás nélkül beszélni, nem fogta be egy percre se és persze okoskodott, hogy ő mindenkinél mindent jobban tud. Ezért nem mentem el vele EPI. 3D-t nézni, kidobott pénz lett volna.

 

És elérkeztünk az ominózus hülyeségéhez, miszerint a fénykardok hossza állítható. Nem tudom, hogy ezt honnan szívta, azt mondta vannak neki otthon Star Warsos könyvei, de szerintem ezt csak akkor találta ki, hogy legyen mivel alátámasztania a mondandóját. Én, mint jó Star Wars és EU ismerő, vitába szálltam vele. Aztán végül feltett ingerülten egy keresztkérdést, amelyre egy megsemmisítő érvvel válaszoltam.

 

- És akkor Yodának miért olyan rövid a fénykardja?

- Mert az egy shoto b*zdmeg!

 

Innentől kezdve elkussolt. A shoto egyébként a rövid fénykard neve a Star Warsban. :) Később meg azt próbálta beadni nekünk, hogy a McAfee egy vírus, de amikor ellentmondtunk neki, duzzogva lelépett. Ettől függetlenül jó este volt. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy állítható, vagy legalább is van benne egy olyan szerkezet mely bizonyos távolságig egyben tartja az energiapengét.

Elvileg tervezéskor dől el, hogy mennyire hosszú a penge. Ez persze a belső szerkezetétől függ. Elvileg akkor lehet csak állítani, ha beleépítünk egy külön modult és akkor lesz kétfázisú fénykard. Ilyenkor gombnyomásra megnő a penge mérete.

 

Az aláírásért pedig gratulálok.

Köszönöm szépen, Gunray. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg tervezéskor dől el, hogy mennyire hosszú a penge. Ez persze a belső szerkezetétől függ. Elvileg akkor lehet csak állítani, ha beleépítünk egy külön modult és akkor lesz kétfázisú fénykard. Ilyenkor gombnyomásra megnő a penge mérete.

 

A képes enciklopédiában majdnem minden fénykardon megjelölik a pengehossz-szabályozó gombot. Ettől függetlenül lehet, hogy tévednek... már ha egy kitalált univerzum kitalált tárgyával kapcsolatban lehet tévedni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képes enciklopédiában majdnem minden fénykardon megjelölik a pengehossz-szabályozó gombot. Ettől függetlenül lehet, hogy tévednek... már ha egy kitalált univerzum kitalált tárgyával kapcsolatban lehet tévedni. :D

Attól függ, hogy a képes enciklopédia hivatalos kiadvány-e, vagy csak hazai. Mert a hazaiban írhatnak akármit, nem lesz a canon része. Abból indultam ki, hogy a Wookieepedián egyáltalán nem írnak erről semmit, pedig ott aztán görcsösen odafigyelnek minden részletre. Egy ilyen jelentős dolognak pedig biztosan szerepelnie kéne ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már itt is van szél :) A fénykardok közül nekem Vader fénykardján rémlik hogy valahol láttam leírva hogy hosszúságszabályozó, de szerintem az a kérdés hogy az adott, filmben szereplő fénykardon van-e bármi gomb a kikapcs-bekapcs gombon kiívül. Amin van, arra máris rá lehet fogni, hogy az :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is csak egyesem lett a gépin. :) Jövőhéten újra próbálkozunk mert most sem volt ötös.

 

A tét: 3.370.000.000.-

 

A fórum finanszírozás megoldódna egy időre. :D

 

Ennyi pénzt nyernék és elhúznék innen a francba :)

 

Nem tudom konkrétan mi a tosz van, de a netem szarakodik már csütörtök óta, tegnap egésznap nem volt, fél órája jött vissza, nem messze innen kábeleznek, lehet ott szórakoznak valamit. Tegnap este 11-re kellett kimennem anyukám elé a buszmegbe mert nem kellemes kihalt utcákon egyedül csatangolni, ahol csak kutyák mászkálnak. Szóval elindultam elé abban a 100 km/h-s szélben, megyek a főútca felé ahol van a buszmeg, nézem: nincsen közvilágítás. Csak nagy sötétséget látok magam előtt, közben a szél süvít, tetők recsegnek, valami vas cuccot meg csapkodott a szél valaminek, szóval egy ilyen B kategóriás horrort le lehetett volna forgatni nyugodtan. Vártam egy jó 10 percet a buszmegben a sötétben, majd megjött anyukám és hazamentünk. Egy ilyen kis esti séta után jó elfeküdni meg aludni, könnyebben is megy meg kellemesebb is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képek

Ahogy ígértem, készítettem néhány képet, a kutyákról, a házunkról és szalonna sütőről is, amit most építettünk. Holnap festhetem újra a padokat és az asztalt, persze, csak ha jó idő lesz. Várom a véleményeket! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baguette és Vanda a nevük. Anyja és lánya. Én kedvelem őket, mert itt élnek velünk, a házban. A lábamnál alszanak minden este. Jó figyelni őket, mert néha furán és viccesen viselkednek. Meg nagyon gyorsan tanulnak, ami néha zavaró is lehet. A másik, hogy azt olvastam, a kutyák az embereket egy fajként kezelik és ha nem tisztelik a család egyik tagját, akkor már a közösséget sem. Ennek ellenére, ha én rájuk szólok akkor jól viselkednek és teljesítik a parancsokat, de pl. ha apám, akkor folytatnak mindent ugyanúgy tovább.

A képen egy töcsök látható, Vanda ásta ki és meg akarta enni, de nem engedtem neki, tetszik a bogár színe, ezért megmetettem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a csigákat szeretem, amikor hideg van, vagy eső lesz, előjönnek. Az egy tévhit, hogy a vizes közegben jobban csúsznak és ezért. Alapban könnyen kiszáradnak, a melegben meg is halnának, így a nyákból egy fal szerűséget vonnak a házuk ajtaja elé és nyári álmot alszanak. A szomszédban van egy fenyőfa állomány, oda szoktam átmászatni őket, mivel ott mindig árnyék van és a füvet sem nyírják, mert az avar miatt felesleges. Múltkor 24 állatot számoltam össze, rendeztem versenyt is, nem volt valami izgi, de a befutót egy kiemelten nyirkos és hideg helyre telepítettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a jó, amikor elkezdem őket fújni, mert arra úgy reagálnak, hogy meg akarják nyalni az orrod bármi áron. Ezt nem értettem soha sem! :) Jah, a kutyákról van szó! Meg mikor visszük őket valahova kocsival és a Bagi így...dorombol, erre nincsen jobb szó! :hehe: Örülök, hogy ismét ketten vannak, sokat játszom velük, meg ugye az Orkos játék a kertben, hogy én üvöltök, hogy Waaagh! ők meg futnak előlem, mert gyönge humánok. A Vanda rendes, mert megvár és lassan fut, hogy néha utolérjem, de az anyja mindig 100méterekre lehagy és utána visszanéz, hogy hol vagyok. Na, ki is viszem őket, mert ha böködik a lábam, akkor az azt jelenti, hogy "csoki time". (Magyarul szobatiszták és dolguk lenne :) ) Jah és remélem mindenki tudja, hogy őket az is tarthatja, aki allergiás a szőrre, mert az uszkároknak HAJUK van! Durva!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képek

Ahogy ígértem, készítettem néhány képet, a kutyákról, a házunkról és szalonna sütőről is, amit most építettünk. Holnap festhetem újra a padokat és az asztalt, persze, csak ha jó idő lesz. Várom a véleményeket! :)

Aranyosak a kutyák, a környezet is szép, és ilyen lila akácok kellenének itthonra is :clap2:

 

Ennek ellenére, ha én rájuk szólok akkor jól viselkednek és teljesítik a parancsokat, de pl. ha apám, akkor folytatnak mindent ugyanúgy tovább.

Kolléganőm szerint a kutyák egy embert választanak ki falkavezérnek, arra hallgatnak, a többiekre nem. Ezek szerint nálatok te lettél az :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.