Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Komolyan mondom, a kamionosokat csak akkor engedném külföldre, ha tudnak angolul, vagy a célországban honos nyelven. Kettőig fogadunk kamionokat, mivel háromig van raktár. Ez persze soha nem jön össze, a hó végét leszámítva minden szoliban beesik egy kamionos, akinek el kell magyaráznom, hogy már nincs raktáros. Sebaj, ez addig könnyű, amíg az illető beszél kicsit magyar vagy brekeg angolul. A baj olyankor van, mint ma, mikor idejön a lengyel, és ezen kívül egy szót sem tud más nyelven. Hiába a magyar tudásom, hiába tudom magam megértetni angolul, hiába maradt meg valami a németből, nem ért semmit. Csak hadonásztunk, mint a süket-némák, csak mindketten (azaz, mindhárman, mert ketten voltak a mókusok) beszéltünk. Ők a sajátjukon, én meg a sajátomon plusz a két bónusznyelv. A következő négy dolgot kellett megértenem, illetve megértetnem velük:

1) Nincs raktáros. (Ezt heves fejrázásaimból azt hiszem, végül felfogták.)

2) A villás targoncával nem lehet leszedni papírtekercset. (Ezt képtelen voltam manégolul megfogalmazni.)

3) A készáru raktár nem tekercsraktár, hiába van az a raktár nyitva és áll még előtte a már említett villás targesz. (Ezt letudtam egy dont work, no arbeit, nem működik kifejezlstrióval)

4) Értem én, hogy négyre mondták őket, de akkor is fél öt múlt (ezt óramutogatással sikerült megértetnem velük).

 

Természetesen ez akkor jobb, mikor szedik szét a rotamant, a raktár előtt egy daru áll, amin viszik ki a gépet, a kazánt, a többi szerkezetet, és idejön egy (poén: ugyanez) lengyel kamionos és egy szlovák kamionos, és magyarázd el nekik, miért nem mehetnek be. Zajlik az élet, na! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma befejeztem az árokásást. Aztán a nő írt mail-t, hogy a PSZÁF vizsgára a jelentkezésem nem jó...akkor 2órán át mail-eztem és telefonáltam. Végül kiderült, hogy nekik az amit elrontottam egyáltalán nem számít, a nevem és a helyes számlára való utalás volt a lényeg, a többi őket nem érdekli...

Holnap egész nap egyedül leszek itthon, közben meg csatornáznak az utcában, magyarul reggel 8tól, este 7ig folyamatos fúrás, kaparás, döngölés, örülök neki.

Úgy volt, hogy este még megnézek egy filmet, de online segítséget kell nyújtanom egy lány ismerősnek, mert nem tud egy okos telefont felismerteti az op rendszerével. Magyarul reggel 1ig megint itt ülhetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó sztori. :D De az igazághoz hozzátartozik, hogy sokszor a magyar kamionosok sem tudnak angolul, mégis járják a világot. Gondolják, valami majd csak lesz. Aztán általában van is, csak néha kell elbontani egy fél utcát azért, mert bekanyarodtak oda, ahová nem kellett volna, és ez ki volt ugyan írva, csak az illető nem értette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan mondom, a kamionosokat csak akkor engedném külföldre, ha tudnak angolul, vagy a célországban honos nyelven.

Angolos külker kolléga tapasztalata a kamionosokkal: fele angolul, másik fele oroszul tud (attól függően, Európa melyik feléből érkezik), bár utóbbival nem vagytok kisegítve. Kivével, ha tényleg nem tud más nyelven az illető, de az ilyen ne menjen nemzetközi "vizekre".

 

A globalizáció szépsége, hogy lengyel kamionosokkal játszhatsz Activityt. :D

Ez nagyon jó :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó sztori. :D De az igazághoz hozzátartozik, hogy sokszor a magyar kamionosok sem tudnak angolul, mégis járják a világot.

Az már legyen a külföldi biztonsági őrök gondja. :D

Mondjuk a megoldásom nem csak az ide bejövőkre, de a tőlünk kimenőkre is vonatkozna.

Angolos külker kolléga tapasztalata a kamionosokkal: fele angolul, másik fele oroszul tud (attól függően, Európa melyik feléből érkezik), bár utóbbival nem vagytok kisegítve.

Az orosz még jöhetne, mivel a kollégáim mindegyike az apám lehetne, szóval törik az oroszt. Persze, ezt mit sem ér, ha éppen nincsenek a környéken. :) De mivel itt az új generáció, maradjunk az angolnál. Mint a pilóták, hajós kapitányok, nekik is kell angolul tudni. És akkor még utcákat sem kell majd elbontani. Bár mondjuk ezt sosem értettem, tudomásom szerint a forgalmi táblák nemzetköziek, vagyis külhonnan is úgy fest a dömperrel ne hajts be tábla, mint nálunk. És mégis, nálunk is állandóan arrafelé akarnak kimenni, amerre súlykorlátozás van. Még a magyar kamionosok is... Sőt, főleg azok, szóval ez inkább valami helyi sajátosság lehet, semmint nyelvbeli különbség. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mivel itt az új generáció, maradjunk az angolnál. Mint a pilóták, hajós kapitányok, nekik is kell angolul tudni.

Ez volna a megfelelő megoldás :) De attól még itt vagyunk nyugat és kelet között, szóval... annyira nem jönne rosszul ez második nyelvnek :evil: Persze itt az elsővel is gondok vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes párbeszédet hallottam ma buszon. Konkrétan a buszsofőr mesélte előttem ismerősének, hogy az Alba Volán meg a Debrecen Volán nem kapott állami támogatást. Na de itt jön a fekete leves: az Alba Volánnak konkrétan jövő hét keddig van benzine, azután le fog állni az egész. Remélem nem fog leállni az Alba Volán, mert akkor konkrétan suliba nem tudnék járni. Oké lenne buszom reggel fél 7kor, egy Gemenc Volános, de az 1 darab busz. Azzal meg egy több ezres város nem tud menni sehova, nincs hely. Hazajutás totális csőd lenne, konkrétan 3 buszom van ami nem Alba Volános. 13:00kor van egy Gemenc Volános, 15:05kor egy Pannon Volános, és 16:00kor még egy Gemenc Volános. Utánna többi mind Albás lenne.Igazából még Sárbogárd jól járna, mert lenne busz ha alig is, de konkrétan Sárbogárdtól fel Székesfehérvárig (Felsőkörtvélyes, Sárszentágota, Sárkeresztúr, Aba, Belsőbáránd) nem lehetne tömegközlekedni, mivel a Pannon és a Gemenc volánok ott nem állnak meg, csak az Albások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sárbogárdon kétóránként megfordul egy Pécsről Budapestre (de legalább Pusztaszabolcsra) menő gyalogvonat. Onnan már, ha kerülővel is, eljutsz Sz'ehérvárra.

 

Hát jó de azért nem akarok ilyen nagyot kerülni. Most hogy mondod a vasútat, van Sárbogárd-Székesfehérvár vonat reggel is meg délután 2kor is vissza, ha nem lesz benyájuk az Albásoknak max azzal járok majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkövettem egy óriási hibát... Ismét megetettem egy trollt. Az itt történtek után 1-2 héttel feloldottam az összes letiltott személyt a Facebookomon. Köztük Bent is. Aki gondolom észrevette, hogy ismét megjelent a nevem a postaládájában, ezért elkezdett írni. Ismét előadta nekem a szokásos világfájdalmát és hasonlók. Én pedig belementem abba, hogy beszélgetek vele, amikor rám ír. Hiba volt, amelyet már nem először követek el.

 

Mindannyian, akik már beszéltünk vele korábban, tudjuk milyen. Nem lehet vele nem komolyan beszélni. Mindig csak a letargia. De az egy dolog. Miután ilyen filozófiai dolgokról kezdtünk el beszélgetni és megismerte az ideológiámat, az egész átment személyeskedésbe. Mindig sértésnek vette, amikor nem értettem vele egyet, még azt is, hogy szerintem Lux Bonterinek volt igaza A Friend In Needben.

 

Sőt, amikor egyik beszélgetésünk végén azt mondta, hogy "velem nem lehet normálisan beszélgetni, csak veszekedni, meg állandóan sajnáltatom magam." Nem pontosan így megfogalmazva, de ez volt a lényege. Amikor pedig igazat adtam neki, akkor megsértődött. Mintha azt várta volna, hogy az arcába hazudjak csak azért, hogy ő jobban érezze magát. Hát, csalódnia kellett, hogy tőlem ezt nem kapta meg.

 

Hogy miért írom le mindezt? Azért, mert jól tudom, hogy Ben még sokakkal kapcsolatban áll a fórumon kívül is és jelenleg minden erejével azon van, hogy bebizonyítsa, hogy én egy milyen sz*r alak vagyok, Úgy tudom, hogy Darth Sky-t már megkörnyékezte és nem lepődnék meg azon, hogy ha Ágkit és Darth Riddicket is felkereste volna már... (Sky-t tudtommal a Lux Bonteriről vallott nézeteimmel akarja rám uszítani.) Nem tudom, hogy miért teszi mindezt, hogy irigy arra, hogy velem ő jóban van, velem meg nem, nem értem.

 

Ezért szeretnélek megkérni titeket arra, hogy legyetek objektívek. Amit itt leírtam, nem egy saját verzióm a történetről, hanem az objektív valóság, nem színeztem ki és nem írtam át. Így történt. Ezáltal szeretném eloszlatni a rólam kialakult negatív pletykákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa, valóban, nem egyszer beszéltem már vele FB-on azóta, mióta innen bannolták. Az a gond, hogy én sem nagyon tudok neki semmi mást vagy újat írni mint eddig. Azt mondja, hogy nem tud megváltozni, rengetegszer próbálta, de nem tud, ő ilyen. Erre mondom, hogy nincs olyan, hogy "nem tudok megváltozni, én ilyen vagyok és kész" ... ha próbálta is nem próbálta eléggé vagy elégszer és nem határozta el magát VALÓBAN elég komolyan ahhoz, hogy végre kitörjön abból a helyzetből, állapotból, amiben van. Ezt senki sem fogja helyette megtenni. Azzal, hogy ugyan azt a letargikus szöveget ismételgeti a problémák nem hogy nem fognak megoldódni, hanem még csak tovább mélyülnek. Az önsajnálat ÓRIÁSI csapda, és ahogy én látom, ő sajnos beleesett ebbe, de nyakig.

 

Alapvetően sajnálom, tudom magamról, hogy milyen az, amikor az ember egyedül van és mikor nehéz kilépni egy megszokott (de rossz) helyzetből/állapotból, talán valamennyire ezt mindannyian ismerjük itt. Az egy helyben topogás olyan, mint amikor az ember áll a vizes tóparton és elkezd egy helyben topogni a lábával, egyre mélyebbre süllyed a sárban, minél mélyebben van a lába a sárban, annál nehezebb kiemelni belőle.

 

Azt hiszem, hogy én mindent elmondtam neki, amit elmondhattam, és azokat is több ízben. Semmi újat nem tudok neki mondani. Rajta áll, hogy változik-e, lép-e végre előre, vagy ugyan ott folytatja, ahol eddig is volt. Ha mindezeket levetkőzné, ha hátra tudná ezeket hagyni és előre tekintve LÉPNI végre, alapvetően egy rendes fickó lenne... de ez, ahogy látom, még várat magára.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:ohh:

Most mondjam azt, hogy megérdemelted, megérdemlitek? Hány lehetőséget is kapott már?

Másrészről meg elég hülyének kell lenni annak aki hisz neki. Szóval a mondandód végi dolog miatt ne parázz.

 

Riddivk, ő nem lesz rendes fickó! Egymás ellen fordít titeket vedd már észre te is. Nem akar ő megváltozni, hanem az őt ért bántalmakat akarja rátok hárítani.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Riddivk, ő nem lesz rendes fickó! Egymás ellen fordít titeket vedd már észre te is. Nem akar ő megváltozni, hanem az őt ért bántalmakat akarja rátok hárítani.

 

Engem nem fordít senki ellen itt, még ha van is ilyen szándéka nem fog sikerülni.

 

Talán az egyik legtoleránsabb és legbefogadóbb vele én voltam, de ennek vége, nem mondom, hogy nem állok többet vele szóba, de ha a fórumról bárkit ki akar előttem beszélni, abban nem vagyok partner, és új dolgokat sem tudok már neki mondani a problémáját illetően. Olyan szinten írtam ki magamból ez ügyben mindent, hogy egyszerűen nincs semmi egyéb, amit mondhatnék neki.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a FaceBook fogja elindítani a III. VH-t is. Komolyan előre látom,jó páran abból keresnek majd nagy pénzeket, hogy accountokat törnek fel programokkal. Nekem volt egy programozó ismerősöm az IWIW korszakból, akit féltékeny fiúk és lányok pénzeltek, hogy egymás dolgaiba bele tudjanak olvasni. Na ez az igazi, bizalmon alapuló kapcsolat! :)

 

Ha meg Ben ennyire zavar, akkor rá tudok küldeni néhány szuper harci droidot, most festettem át őket pirosra, mert egyesek szerint így majd gyorsabban haladnak! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is megkörnyékezett Ben. Ment a panasz hogy ő milyen csúnya és nem kell a lányoknak. Írtam neki hogy ezt nem így kell felfogni. De én nem vagyok pszichológus. Nem kell vele foglalkozni. Mióta tudom hogy Ágkinak nagyjából miket írt azóta nincs bocsánat.

Oldie: Lehet te nem tetszel neki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a FaceBook fogja elindítani a III. VH-t is. Komolyan előre látom,jó páran abból keresnek majd nagy pénzeket, hogy accountokat törnek fel programokkal. Nekem volt egy programozó ismerősöm az IWIW korszakból, akit féltékeny fiúk és lányok pénzeltek, hogy egymás dolgaiba bele tudjanak olvasni. Na ez az igazi, bizalmon alapuló kapcsolat! :)

 

Ha meg Ben ennyire zavar, akkor rá tudok küldeni néhány szuper harci droidot, most festettem át őket pirosra, mert egyesek szerint így majd gyorsabban haladnak! :)

 

 

Ne tedd, mert ugyanolyan állat leszel mint ő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jól tudom, hogy Ben még sokakkal kapcsolatban áll a fórumon kívül is és jelenleg minden erejével azon van, hogy bebizonyítsa, hogy én egy milyen sz*r alak vagyok, Úgy tudom, hogy Darth Sky-t már megkörnyékezte és nem lepődnék meg azon, hogy ha Ágkit és Darth Riddicket is felkereste volna már... (Sky-t tudtommal a Lux Bonteriről vallott nézeteimmel akarja rám uszítani.) Nem tudom, hogy miért teszi mindezt, hogy irigy arra, hogy velem ő jóban van, velem meg nem, nem értem.

Én eleve meg sem erősítettem a felkérését, egész egyszerűen nem vagyok kíváncsi rá a történtek után. Mindenkinek vannak gondjai (sokaknak nem is túl eltérőek az övéitől), mégsem fárasztunk vele egy egész közösséget és nem nyafogunk, hogy "milyen nehéz az élet". Ezzel szerintem mindenki tisztában van, a folytonos panaszkodás pedig nem old meg semmit, legfeljebb szánalmat ébreszt másokban, ami sok irányba vezethet, de előre semmiképp.

 

A Lux témát pedig már megbeszéltük máshol, nem kell paráznod egy szimpla véleménykülönbség miatt. :) Ben azért ellenzi témát, mert bele van zúgva egy kitalált karakterbe, amit rám próbál kivetíteni... Nem kell egyetemi diploma, hogy kikövetkeztessük. Én más okból kifolyólag ellenzem, de ezt már többször is kiveséztük, így nem mennék bele ismét.

 

Lényeg a lényeg, hogy ne foglalkozz vele, én már rég feladtam, hogy megpróbáljam megfejteni a gondolkodásmódját, netalán segíteni neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.