Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Igen, én pont azt mondom, hogy nem azt akarom, hogy nőjjön. Láttál már pl. Jackie Chan filmet, amiben mutatják miket bír és hogy néz ki? Nem egy The Rock, mégis meg lehet rendesen terhelni. Felfújt izom alatt pedig a fehérjésturmixoskokszos cuccokat értem, amik sokak számára egyenlő a gyúrással.

A hasizom meg őszintén mire jó? Arra, hogy vakítsál vele, haszna az kb. 0, nekem sörhasam van, eddig szerették a lányok! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon fontos izom a hasizom: tartja és védi a gyomrot, növeli az ütés erejét, szkandernál is a legfontosabb izom.

 

A fehérjeturmixtól se leszel "felfújt", mivel szimplán fehérjéről van szó amit a csirkehúsban is megtalálsz, nem kokszról. Csak sokaknak igen nagy költséget jelent táplálkozásban bevinni a fehérjét (napi több kiló csirkemell, havi százezrek), így ekként pótolják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy gyors reflexek. Láttam olyan kiképzős videót, amikor ugrott a kutya a toroknak és a fószer parasztlengővel eltörte az állkapcsát, még a levegőben. Jó, az megrendezett volt, a kutya Rex szerű színészként szerepelt! :)

Én nem akarom őket bántani, ezért is vettem sípot! :) Sőt régen kutyatáppal jártam és adtam nekik belőle, amelyik nincsen betanítva és hozzám szokott, az szinte már várta, hogy menjek. Volt olyan ügy is, hogy valaki szerint én mérgeztem meg így a kutyáját...na, ezért tisztelem jobban a kutyákat, mint az embereket, ők ilyet sosem állítottak volna rólam.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon fontos izom a hasizom: tartja és védi a gyomrot, növeli az ütés erejét, szkandernál is a legfontosabb izom.

 

A fehérjeturmixtól se leszel "felfújt", mivel szimplán fehérjéről van szó amit a csirkehúsban is megtalálsz, nem kokszról. Csak sokaknak igen nagy költséget jelent táplálkozásban bevinni a fehérjét (napi több kiló csirkemell, havi százezrek), így ekként pótolják.

Én C vitamint szedek és sokat alszom, meg 2nap megyek, 2nap pihenő. Úgy tudom a sok alvás és a megfelelő pihentetés fontos igazán, hogy nőni, regenerálódni tudjon az izom. Ilyen cuccokat sosem szednék, amik felvizezik az izmot, amit elérek, azt magamtól szeretném elérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én C vitamint szedek és sokat alszom, meg 2nap megyek, 2nap pihenő. Úgy tudom a sok alvás és a megfelelő pihentetés fontos igazán, hogy nőni, regenerálódni tudjon az izom. Ilyen cuccokat sosem szednék, amik felvizezik az izmot, amit elérek, azt magamtól szeretném elérni.

Én se szedtem soha, de nem azért mert elítélem a porokat, egyszerűen nem szedek fel annyi izmot hogy tömjem magamba kilószám.

 

Persze hogy fontos a regenerálódás, de megfelelő edzés nélkül az csak szimplán pihenés lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hát az is egy külön állatfaj aki két pofára zabálja a porokat, több zsír mint izom van rajta, és azzal kérkedik hogy hány száz kilót nyom ki fekve (aztán a valóságban..).

 

Amúgy nem éri meg komolyabban nyomni szerintem a testépítést, legalább is én meguntam hogy ha pár hónapig elhanyagolod a dolgot akkor a kemény munkából semmi se marad.

Tavaly tavasszal viszonylag jó erőben voltam, aztán nyár végére megtette a hatását az hogy nem figyeltem az étkezésre, sokat ittam és hogy semmit se edzettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiizmosodna annyira a nyaka hogy kényelmesebben húz nyakkal mint mellkassal a hámot? Ez azért.... bár ha belegondolok, elég vékony mellű jószág :D

 

A kutyatáp az akkor veszélyes, ha allergiás a kutya valamire. Persze egy eliminációs diéta kellős közepén az a gazdi is megérdemli, aki hagyja elszabadulni a kutyáját, mert akkor aztán tényleg mindent összeehet. De ha teszemazt a gazdi tudja hogy csirkére allergiás a kutyája te meg adsz neki csirkés tápot, akkor utána nagyon jogosan lesz nagyon mérges rád.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha a színhús(!) is tud érdekeseket művelni, amikor mindenféle vacakkal tömik a szárnyasokat is. Szüleim kutyáinak például így kezdett el hullani a szőre, hogy rendes húst kaptak a városi baromfifeldolgozó mintaboltjából, és az azzal való leállás után egyből helyrejött a gond. Szóval már semmiben nem lehet bízni, még ha pl. allergia vagy hasonló akadály nem áll fent.. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is az otthoni edzés híve vagyok, hatékonyságban semmi különbséget nem látok a termes edzéshez képest. Ha jól csinálod a gyakorlatokat, semmivel nem ér kevesebbet egy otthoni fekve nyomás, hasprés, vagy húzódzkodás, mint ugyanezen izomcsoportok edzése több tízezres kondigépekkel. Legfeljebb az "menőbb"...amennyire tapasztaltam, sokan nem is a testüket karbantartani/fejleszteni mennek le, csak egy jó dumapartira, alibiprogramnak, 1 órából pedig jó esetben 10 perc az, amit ténylegesen edzenek. De akinek elszórható pénze van bérletre úgy, hogy szinte semmit nem fejlődik, annak ez valószínűleg nem is szempont.

 

Egyébként a fejlődés érdekében a kaja rész is legalább annyira fontos, mint maga az edzés. Bár bevallom, én a táplálkozás részre csak edzés után szoktam figyelni, ez a legfontosabb. Nem akarok nyúlkaján élni (nálam ez már a másik véglet), persze általában igyekszem kerülni a pizza, sajtburger, gyros jellegű cuccokat, de ez nem jelenti azt, hogy néha-néha nem esik jól betolni egyet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiizmosodna annyira a nyaka hogy kényelmesebben húz nyakkal mint mellkassal a hámot? Ez azért.... bár ha belegondolok, elég vékony mellű jószág :D

Ilyen kutyával akkor ne húzassál semmit és senkit.

 

 

Néha a színhús(!) is tud érdekeseket művelni, amikor mindenféle vacakkal tömik a szárnyasokat is. Szüleim kutyáinak például így kezdett el hullani a szőre, hogy rendes húst kaptak a városi baromfifeldolgozó mintaboltjából, és az azzal való leállás után egyből helyrejött a gond. Szóval már semmiben nem lehet bízni, még ha pl. allergia vagy hasonló akadály nem áll fent.. :S

A volt Ónémet-juhászomnál volt ilyen allergia.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órából pedig jó esetben 10 perc az, amit ténylegesen edzenek.

Ez azért nem teljesen reális, de 1 órából 20 perc a fekvenyomó padon már nem rossz.

 

Otthon edzeni az elején valóban ugyan annyit ér, de egy bizonyos szint felett már nem lehet hova fejlődni a négy fal között.

Pontosan. Egy idő után már sokkal kevésbé látványos a izomgyarapodás ha a súly nem változik. Ha folyton ugyanazt a súlyt emelgetjük (felvőtámasz), akkor az már inkább erőnléti edzés, mint izomnövelő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pontosítás kedvéért: Van az un. tömegnövelő edzés (fokozott súly-emelés, több sorozat-kevés ismétlőszám pl 4x6-8 gyakorlat egy feladatra) és az un. szálkásítás (kisebb súlyok, kevés sorozat-több ismétlésszám, pl 3x12-15 egy feladatra), ennek kiegészítője az aerob edzés ( kerékpár, futás, futópad).

Vékonyabb emberek először a tömegnöveléssel kezdjenek. Ehhez fontos tényező a napi többszöri kevés tápanyagbevítel. 3-4 óránként érdemes enni valamit, még ha az két főbb étkezés között egy alma is. Fehérjedús kaják a legjobbak ilyenkor. Egyáltalán nem kell lenézni azokat akik valamilyen tápanyagkiegészítő anyagért nyúlnak. Az még nem kokszolás, ne belővés-szúri. A kreatin-monohidrát pl igen sokszor kedvelt kiegészítő.

Amint van már súly rajtad, jöhet a formázás, az un. szálkásítás.

Konditerembe nem csak a tajparasztok járnak, igen sokan megfordulnak pl azok is, akik valamilyen ízületi-csontproblémával szenvednek. Nagyon jó gépek vannak a hát, illetve a gerinc edzésére pl. Arra vigyázni kell, hogy fejlődésben lévő szervezetet tilos megterhelni!!!!!! Ergó, a kamaszok tartózkodjanak a nagy súlyok használatától. 16-17 éves kor alatt nem ajánlott a nehéz súlyos edzés. A férfiak csontrendszere kb a 22-23 éves kor környékén fejlődik ki teljesen, szóval addig igen sok kellemetlenséget szerezhetünk ha nem figyelünk oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ez alap. Ha folyton ugyanakkora súlyt emelgetünk, az izmunk stagnál és megszokja az igénybevételt, így nem fejlődünk. Ezért kell fokozatosan növelni a súlyt (ami meglepő módon a fekve nyomásnál sem lehetetlen), ha némi izmot is szeretnénk magunkon látni.

A kérdés arról szólt, hogy a konditermi edzés hatékonyabb-e az otthoninál. Ha jól csinálod a gyakorlatokat (és folyamatosan emeled a súlyt), szerintem semmivel nem nyújt többet a terem. Legfeljebb kényelmesebben lehet elvégezni a gyakorlatokat a speciálisan bizonyos célokra kialakított gépekkel.

 

De ennek már nem sok köze van a topik címéhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is olvastam, botrányos. Persze hogy ilyen irányba tart az ország...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is olvastam, botrányos. Persze hogy ilyen irányba tart az ország...

Nem hiszem hogy Magyarország bármiben is elmaradna a többitől ilyen téren, más bajok vannak. És azt se hiszem hogy valaha is kisebb számban voltak ezek a (fél)analfabéta emberek, sajnos 7 milliárd emberből sok a visszamaradott.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokféle gyakorlatot nem lehet otthon megoldani, sokat meg csak nagyon nehezen. Nem hiába találták ki ezeket a speciális gépeket, célzottabban tudod velük végezni a gyakorlatokat.

Egy bizonyos szint felett már erősen ajánlott eljárni, ha komolyan érdekel valakit a téma.

 

Amúgy szerintem beleillik a topikba, ami kvázi kvázi az egészség(telenség)ről szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikre gondolsz konkrétan? Én egy héten háromszor edzek (hétfő - szerda - péntek) A-B-A; B-A-B; A-B-A; stb... rendszerben.

A: mell-hát-váll

B: kar-láb

Az ezekhez tartozó gyakorlatokat pedig gond nélkül meg tudom oldani itthon, szimpla bővíthető, egykezes súlyzó segítségével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikre gondolsz konkrétan? Én egy héten háromszor edzek (hétfő - szerda - péntek) A-B-A; B-A-B; A-B-A; stb... rendszerben.

A: mell-hát-váll

B: kar-láb

Az ezekhez tartozó gyakorlatokat pedig gond nélkül meg tudom oldani itthon, szimpla bővíthető, egykezes súlyzó segítségével.

A teljes igénybevételű edzéshez elengedhetetlenek bizonyos állványok illetve kábeles gépek. Ez utóbbiak főleg a hátgyakorlatokhoz fontosak. ( lehúzás, evezés....).

Én is itthon edzek kézi súlyzókkal, de ez jóformán csak kiegészítője annak amit egy konditeremben elérhető lenne.

Egy kombinált, állványos gép már sokat segítene itthon, csak iszonyú drága és nem férne el sehová.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öreg Harcos segíthetnél!

Ma a Vandában találtam egy jó nagy kullancsot a szája alatt. Csipesszel kiszedtük, a feje is kijött, de csak 4. próbálkozásra sikerült. Megnéztem milyen tünetei vannak, figyelem az elkövetkező napokban. Nem fertőtlenítettem le neki, mert már így is 2-3percig kellett tartanom erősen szegényt, mire kijött a dög. Utána beletettük arcszeszbe, de még 20perc után is mozgott. Végül átszúrtam egy tűvel a fejét és lehúztam a WC-n.

Remélem jól jártam el és nem kapott el semmilyen kórt! Mire figyeljek leginkább?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fertőzött kullancscsípés jellegzetessége a kör alakú vörös elszíneződés. Ez a közvetlenül látható jele. Továbbá ha a következő órákban levertséget láttok a kutyát, azonnal állatorvos! A szerek ilyenkor már nem érnek túl sok mindent. Reménykedjetek, hogy nem volt fertőzött a kullancs. Krande szerintem ehhez még majd hozzátesz, neki ha jól tudom ez a szakterülete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fertőzött kullancscsípés jellegzetessége a kör alakú vörös elszíneződés. Ez a közvetlenül látható jele. Továbbá ha a következő órákban levertséget láttok a kutyát, azonnal állatorvos! A szerek ilyenkor már nem érnek túl sok mindent. Reménykedjetek, hogy nem volt fertőzött a kullancs. Krande szerintem ehhez még majd hozzátesz, neki ha jól tudom ez a szakterülete.

Azt hiszem ez a Lyme-kór jellegzetes tünete. De nem akarok itt okoskodni úgy, hogy alig tudok valamit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fertőzött kullancscsípés jellegzetessége a kör alakú vörös elszíneződés. Ez a közvetlenül látható jele. Továbbá ha a következő órákban levertséget láttok a kutyát, azonnal állatorvos! A szerek ilyenkor már nem érnek túl sok mindent. Reménykedjetek, hogy nem volt fertőzött a kullancs. Krande szerintem ehhez még majd hozzátesz, neki ha jól tudom ez a szakterülete.

Pont, hogy most hyperaktív, már megrágott két cipőt és ellopott egy paprikát, amit meg is evett. Kivittem, akkor is végig futkározott és örült mindennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megerősítem, figyeljétek hogy nincs-e bármi lázra utaló tünete az elkövetkező pár napban. A sokat ivás is adhat okot gyanúra, de pl a fülét / orrát is nézheted nem meleg-e de a legjobb a hőmérés. A piros elszíneződés nem feltétlenül jelentkezik, és ha ott éppen pigmentált a bőr akkor esetleg még akkor sem látszik ha van. A hangulatát figyeld, legelsősorban. (<-- Lyme-kór gyanú)

Ja, és a másik, a pisi. Figyeld. Ha elkezd pirosas színű lenni, mintha szétszomorodott vörösvérsejtek maradványai kerültek volna bele, akkor repülőrajttal állatorvos, és mondd hogy kullancs, és mond hogy véresnek tűnő vizelet. Bár ha nagyon biztosra akarsz menni akkor inkább már most állatorvoshoz, kap egy szurit ami elvileg egy hónap védettséget biztosít. (<--Babesia gyanú)

És szerezzetek egy jobb kullancsriasztót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.