Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Azoknak, akik megengedhetik maguknak a több könyv megvásárlását, minden bizonnyal műprobléma. De azoknak, akik kevesebb a jövedelmük, nem az.

Akiknek kevesebb a jövedelmük azokat mi korlátozza, hogy beosszák a vásárlást és később vegyék meg az őket érdeklő könyveket? Mitől kényelmetlen nekik hogy nagy a választék?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akiknek kevesebb a jövedelmük azokat mi korlátozza, hogy beosszák a vásárlást és később vegyék meg az őket érdeklő könyveket? Mitől kényelmetlen nekik hogy nagy a választék?

Az előrendelési kedvezményt sokan így például nem tudják érvényesíteni. Később többet kell majd fizetni, kivéve persze ha nem akciózzák le. Meg aztán később jönnek folyamatosan új könyvek, aztán megint ott vannak sokan, hogy szelektálni kell, kimarad a korábban kiszemelt könyv, mert egy új esetleg jobban érdekli.

A folyamatos dömping nehezíti a vásárlás beosztását.

A Disney politikájának egy másik hátránya: túl gyorsan akarnak túl sok könyvet piacra dobni. Kijelölik a megjelenési időpontokat. Ez sok esetben a kiadóknál kapkodást és sok hibát eredményez. Többször hallottam panaszt a sok elütésre, vagy több hibás oldalra. Az egyik esetben pl. egy Kolibris képes könyvben több oldal nem magyarul (és nem is angolul), hanem egy másik idegen nyelven volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

He nemazt mondtam hogy romániaban csak 25 könyv jelent meg ? mert nincs kereslet rá . akkor meg most mi van ?

ha 2 kiado elkezd versengeni es tolni kifele mint a barom mert rákenyszeritik elöbb utobb az lesz hogy rengeteg könyv marad a polcon es nem fog elkelni namarmost ez veszteseg nem ? mitgondolsz meddig tud nyujtozkodni a kiadö ha nem veszik a könyveit mert irtozatos iramot diktaltatnak vele es beszall meg 2 kiado is a buliba ha csödbe megy aztan baxhatjuk

Pécsi idezem mit is irtál orba szajba minden könyv jöhet ,most meg azt irod valogatsz kicsit elentmondásos vagy nem

azon felul nezd mar visza hogy sokan a forumrol válogatnak mit vehetnek meg es mit nem és ez szerintetek jól fog elsülni ha eves 16 megjelenesbol egyesek csak 8-10 vesznek meg?

 

En megengedhetem magamnak az öszes könyvet de attol meg ez csak 1 na mindegy bocs ha nyers voltam

 

Bocsánat, nem akartam sértő lenni. Csak lelkes vagyok hogy a magyar arjongók lenyomtak pár nagyobb lélekszámú nemzetet is. Egyébként Libri most lenyugodott, elhúzza egész évre a megjelenéseit. Kapunk egy kis levegőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Disney gyorsan sokat politikájáról annyit, hogy a régi EU is ugyanilyen sebességgel pattogott a nagyvízen túl, csak hozzánkba nem jutott el minden, most a kiadók próbálnak lépést tartani Amerikával. Ez nem a Disney hibája. Az meg, hogy nem mindenki fog tudni minden könyvet kiadáskor megvenni szintén nem, egyébként ez nem csak a könyvekre jellemző és nem is új keletű dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Disney gyorsan sokat politikájáról annyit, hogy a régi EU is ugyanilyen sebességgel pattogott a nagyvízen túl, csak hozzánkba nem jutott el minden, most a kiadók próbálnak lépést tartani Amerikával. Ez nem a Disney hibája. Az meg, hogy nem mindenki fog tudni minden könyvet kiadáskor megvenni szintén nem, egyébként ez nem csak a könyvekre jellemző és nem is új keletű dolog.

A Disney korszak előtti időkben szabadabb volt a választás, nem kellett egyszerre túl sok regényt kiadni. Akkoriban a magyar kiadók részéről az volt álláspont, hogy nem szabad túlterhelni a piacot, ezért nem jelenhet meg egyszerre minden. Most nagyrészt a Disney diktál, elvárják, hogy x könyv x időpontra megjelenjen. A magyar kiadók most nem lépést tartanak Amerikával, hanem kiszolgálják a jogtulaj új, pattogós igényeit. A Lucasfilm nem volt ennyire pattogós. Példa: a régi időkben 2 évre szerződtek le kb 14-15 regényre. Ennek a 14-15 regénynek 2 év alatt kellett megjelennie. A Disney most azt várja el, hogy kb fél év alatt jelenjen meg annyi regény, ami normál esetben egy év alatt jönne ki. A Disney kezelhetné lazábban a dolgokat, nagyobb szabadságot engedhetne a kiadóknak, adhatna nagyobb határidőket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney korszak előtti időkben szabadabb volt a választás, nem kellett egyszerre túl sok regényt kiadni. Akkoriban a magyar kiadók részéről az volt álláspont, hogy nem szabad túlterhelni a piacot, ezért nem jelenhet meg egyszerre minden. Most nagyrészt a Disney diktál, elvárják, hogy x könyv x időpontra megjelenjen. A magyar kiadók most nem lépést tartanak Amerikával, hanem kiszolgálják a jogtulaj új, pattogós igényeit. A Lucasfilm nem volt ennyire pattogós. Példa: a régi időkben 2 évre szerződtek le kb 14-15 regényre. Ennek a 14-15 regénynek 2 év alatt kellett megjelennie. A Disney most azt várja el, hogy kb fél év alatt jelenjen meg annyi regény, ami normál esetben egy év alatt jönne ki. A Disney kezelhetné lazábban a dolgokat, nagyobb szabadságot engedhetne a kiadóknak, adhatna nagyobb határidőket.

 

Aha és ennek a "14-15 könyv 2 évente" lazulásnak hála kb. 70 Legends könyv még a mai napig nincs magyarul, nem is lesz. Egyébként te vagy az egyik legnagyobb élharcosa a Legends folytatásoknak, de ezt hogy képzeled el ha közben úgy véled, hogy még a kánon művek is túlzsúfoltan jönnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Disney gyorsan sokat politikájáról annyit, hogy a régi EU is ugyanilyen sebességgel pattogott a nagyvízen túl, csak hozzánkba nem jutott el minden, most a kiadók próbálnak lépést tartani Amerikával. Ez nem a Disney hibája. Az meg, hogy nem mindenki fog tudni minden könyvet kiadáskor megvenni szintén nem, egyébként ez nem csak a könyvekre jellemző és nem is új keletű dolog.

Tehat a gyengebbek kedvééert , ha a kiadónak raktáron marad a fele mert sokat követel a Disney es követeli a következö megjelenést hamarjában es annakis a fele raktaron marad de már kikell dobni a következöt és igy tovabb ésigytovab ,mert az emberek nem tudjak tartani az iramot es rááadásul meg szelektalniuk is kell szerinted meddig fogj ez megerni a Szukitsnak ? Ha nem veszed figyelembe hogy ez egy kis orszag és telepakolod a polcot elöbb utobb becsödöl az jobb lesz csillagom he :? hogy nem képesek ezt az emberek logikusan végigondolni ,de a szajukat kinyitjak esz nelkul döl belöluk a hujeség .Nem dölt be eddig az Agave,amitomen melyik még ,van még SW képregény ? most meg megterhelik ugy a Szukitsot s közben másokall is uzletelnek mert valoszinüleg a Szukits azt felelte kösz ez tul sok enyit a magyar piac nem bir el,de a Disniy erölteti s megiint van 3 versenges az jó mert most van dögivel,de ÉN magyarul szeretek olvasni és szeretném ha ez igyis lenne halálom orájáig és azután is. Na ezen gondolkozz és bocs ha nyers voltam ,1 hete ritkasz.. napom van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes arra is gondolni, hogy a kiadók azt már saját hatáskörben dönthetik el, hány példányban dobják piacra az aktuális újdonságaikat. Ami régen volt, hogy 50-100.000 példányban jöjjenek ki a könyvek, már régóta csak álom. Ha valami rizikósnak látszik, de a jogtulaj feltétlenül ragaszkodik hozzá - bár a Kolibri kiadásszerkesztője is azt mondta, lehet e téren alkudni a Disney-vel -, legfeljebb pár százaz nagyságrendnél nem mennek feljebb. Az nagyobb cumi, ha egy drágább, ezért kisebb példányban kiadott kötet hamar kifogy, és keresett marad, mert a nyomtatás sem itthon történik, és csak más nyelvekkel együtt lehetséges. A nyomdák így csomagban jóval olcsóbban dolgoznak. Ezért is keveredhet néha a magyar könyvekbe idegen, olykor kifejezetten érdekes nyelvű oldal-köteg (általában egy-egy ív anyaga). Viszont emiatt macerás az utánnyomás is, hiába kellene és lenne sürgős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehat a gyengebbek kedvééert , ha a kiadónak raktáron marad a fele mert sokat követel a Disney es követeli a következö megjelenést hamarjában es annakis a fele raktaron marad de már kikell dobni a következöt és igy tovabb ésigytovab ,mert az emberek nem tudjak tartani az iramot es rááadásul meg szelektalniuk is kell szerinted meddig fogj ez megerni a Szukitsnak ? Ha nem veszed figyelembe hogy ez egy kis orszag és telepakolod a polcot elöbb utobb becsödöl az jobb lesz csillagom he :? hogy nem képesek ezt az emberek logikusan végigondolni ,de a szajukat kinyitjak esz nelkul döl belöluk a hujeség .Nem dölt be eddig az Agave,amitomen melyik még ,van még SW képregény ? most meg megterhelik ugy a Szukitsot s közben másokall is uzletelnek mert valoszinüleg a Szukits azt felelte kösz ez tul sok enyit a magyar piac nem bir el,de a Disniy erölteti s megiint van 3 versenges az jó mert most van dögivel,de ÉN magyarul szeretek olvasni és szeretném ha ez igyis lenne halálom orájáig és azután is. Na ezen gondolkozz és bocs ha nyers voltam ,1 hete ritkasz.. napom van :)

 

Először is vegyél vissza, a lekezelő stílusból ha jól rémlik én hozzád még így nem szóltam, de üsse kő a vendégem vagy rá. literator jól leírta, hogy a kiadó mozoghat a példányszámok tekintetében, arra meg nyilván van emberkéjük aki felméri a piacot kereslet szempontjából vagy esetleg felbérelik valamelyik piackutató céget erre a feladatra, mert minden valamire való cég csinál ilyet a termékével kapcsolatban. Egyébként valószínűleg, nem biztos, de azért elég sanszos, hogy egy olyan országban ahol ennyire jól teljesített az EP 7, nem akarják becsődöltetni az SW-s könyvpiacot, meg alapból egyik országban sem hisz abból van nekik a pénzecske. Ők sem hülyék nekik is megvannak erre a szakembereik akik nyilván kalkulálnak és nem tolnak le 10 millió példányt Mo. torkán mikor a lakosság is kevesebb. Most akkor ki az aki nem gondolja át a dolgokat "csillagom"? Lehet az a hülye akinek ez nem evidens. Hülyéről jut eszembe jó, hogy magyarul szeretsz olvasni, csak többet-többet, mert ez a helyesíráson nem látszik. ;) Az meg, hogy sz*r napod, heted, hónapod, éved, éveid vannak sem túlzottan mozgat meg, nekem egész jó napom volt, de az ilyen bekóstolós szövegek pillanatok alatt a plafonra tudnak b*szni, szóval bocs, hogy én is ilyen nyers voltam...ja...Várj! Nem. Igazából nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes arra is gondolni, hogy a kiadók azt már saját hatáskörben dönthetik el, hány példányban dobják piacra az aktuális újdonságaikat. Ami régen volt, hogy 50-100.000 példányban jöjjenek ki a könyvek, már régóta csak álom. Ha valami rizikósnak látszik, de a jogtulaj feltétlenül ragaszkodik hozzá - bár a Kolibri kiadásszerkesztője is azt mondta, lehet e téren alkudni a Disney-vel -, legfeljebb pár százaz nagyságrendnél nem mennek feljebb. Az nagyobb cumi, ha egy drágább, ezért kisebb példányban kiadott kötet hamar kifogy, és keresett marad, mert a nyomtatás sem itthon történik, és csak más nyelvekkel együtt lehetséges. A nyomdák így csomagban jóval olcsóbban dolgoznak. Ezért is keveredhet néha a magyar könyvekbe idegen, olykor kifejezetten érdekes nyelvű oldal-köteg (általában egy-egy ív anyaga). Viszont emiatt macerás az utánnyomás is, hiába kellene és lenne sürgős.

akkor ertelmezzuk masképpen

megveszem a disney altal felsrofolt jogdijat ami meg mondjuk nyereseges 1 könyvre , de a Disney mondja meg mikor es milyen hamar kerüljön a polcra . a következö könyv detto és igy tovabb

Leht hogy nem követeli meg a darabszámot ,de nekem mint kiadonak figyelnem kell arra hogy az immáron megvaltozot uzletpolitika ne legyen veszteseges ,.mivel drágább lett a jogdijj ezert ha árat emelek azt tuti bukta,mert már igy is német aron adok egy könyvet 12-15 euro ,ha viszont több példanyt nyomtatok hogy fedezzem a jogdijak költseget kevesebb penzel maradok többe is kerül es nem biztos hogy elfog fogyni tehat riziko pláne ugy hogy beszál meg masvalaki is a buliba .szoval marad az a lehetöseg hogy csak nallam kaphato igy nem kell varnom honapokig a masik eladöra amig az fizet libri alexandra stb,es tudok egy kis kedvezmnyt adni az online rendelöknek ,akik mar igy is valogatnak .szoval lehet en vagyok hulye hogy ezt igy ertelmezem :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is vegyél vissza, a lekezelő stílusból ha jól rémlik én hozzád még így nem szóltam, de üsse kő a vendégem vagy rá. literator jól leírta, hogy a kiadó mozoghat a példányszámok tekintetében, arra meg nyilván van emberkéjük aki felméri a piacot kereslet szempontjából vagy esetleg felbérelik valamelyik piackutató céget erre a feladatra, mert minden valamire való cég csinál ilyet a termékével kapcsolatban. Egyébként valószínűleg, nem biztos, de azért elég sanszos, hogy egy olyan országban ahol ennyire jól teljesített az EP 7, nem akarják becsődöltetni az SW-s könyvpiacot, meg alapból egyik országban sem hisz abból van nekik a pénzecske. Ők sem hülyék nekik is megvannak erre a szakembereik akik nyilván kalkulálnak és nem tolnak le 10 millió példányt Mo. torkán mikor a lakosság is kevesebb. Most akkor ki az aki nem gondolja át a dolgokat "csillagom"? Lehet az a hülye akinek ez nem evidens. Hülyéről jut eszembe jó, hogy magyarul szeretsz olvasni, csak többet-többet, mert ez a helyesíráson nem látszik. ;) Az meg, hogy sz*r napod, heted, hónapod, éved, éveid vannak sem túlzottan mozgat meg, nekem egész jó napom volt, de az ilyen bekóstolós szövegek pillanatok alatt a plafonra tudnak b*szni, szóval bocs, hogy én is ilyen nyers voltam...ja...Várj! Nem. Igazából nem érdekel.

Nyugi lepereg,bocs mindenkitöl hogy erdélyben születtem és ez sok embernek szurja a szemét,bocs azért is hogy csak alsötagozat egy reszében tanultam magyarul,bocs azért is hogy egyálltalán magyar az anyanyelvem, bocs a helyesirásert is :) :))) ja es bocs azert is mert többet költhetek SW mint egyesek .de azért mert kétkezü munkás vagyok és a saját erömböl jutottam el idáig és a 90 evekben az MZ TS nek az árával indultam el a nagyvilágba és minden pofon után felálltam es megyek tovább becsülettel ,mert Kék a vérem na ezert senkitöl nem fogok bocsánatot kérni:))) igy rendben vagyunk :)))))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha és ennek a "14-15 könyv 2 évente" lazulásnak hála kb. 70 Legends könyv még a mai napig nincs magyarul, nem is lesz. Egyébként te vagy az egyik legnagyobb élharcosa a Legends folytatásoknak, de ezt hogy képzeled el ha közben úgy véled, hogy még a kánon művek is túlzsúfoltan jönnek.

A Lap-Ics Aquila Kiadó annak idején 1997-től 2005-ig foglalkozott Star Wars regények kiadásával. A 2002 és 2005 közötti időszakban ez a kiadó szépen elkezdett haldokolni, de a jogokon csücsültek amíg lehetett. 2005 és 2010 között a Szukits Kiadó mellett még a Minerva és a Pro-Book is megpróbált bekavarni a regények kiadásába. Ezzel azt érték el, hogy a Szukits Kiadó nem tudott normálisan haladni. 2010 után jött a 2 évente 14-15 regény, ami a korábbi évtizedhez képest jelentős felpörgés volt, a mostani időszakhoz képest viszont lazább, mert szabadon lehetett választani és nem voltak kijelölve napra pontos megjelenések a naptárban a jogtulaj által.

2014-ben már 10 regényre kötöttek szerződést, ezek 2015-ben jöttek. Egyrészt azért, mert szerettek volna eleget tenni a Disney igényeinek és e mellett akkoriban kellett befejezniük a Warhammer könyvek kiadását a Games Workshop miatt.

Szóval elsősorban a nagy lemaradás a régi regényekben elsősorban a 2000-es évek eseményeire vezethető vissza.

Az új kánon felnőtt regények száma elég kevés. 2014-ben csak 2, 2015-ben szerencsére már 6, de idén eddig újra csak 2 (állítólag lesz még felnőtt regény Amerikában). Látható, hogy most pl. alig van olyan felnőtt regény, amire ajánlatot lehet tenni.

Én úgy vélem, hogy nem kell minden létező Star Wars kiadványt megjelentetni, még akkor sem, ha kánon besorolást megkapták. Vannak teljesen felesleges kiadványok. Most természetesen, mikor ezekről a felesleges kiadványokról beszélek, nem a felnőtt regényekre gondolok, és nem is a Minden ami Star Wars-hoz hasonló színvonalas és gyönyörű könyvekre. Hanem pl. olyanokra, mint Szóval Jedi akarsz lenni? A hercegnő, a párafarmer és a kalandor, Óvakodj a sötét oldaltól, vagy Star Wars 100 jelenetben... Ilyeneket teljesen ki lehet hagyni. A Kolibri vezetője éves szintű 40-50 könyvről beszélt. Bőven elég lenne 25-30 is és abban legyenek benne a színvonalas képeskönyvek nagy része. A felnőtt regények terén a Disney pedig igazán megengedhetné a Szukits Kiadónak, hogy bizonyos mennyiségű kánon regény mellett évente pár darab Legendák is kijöjjön. Ez nem olyan nagy dolog. A SW felnőtt regények piaca szerencsére elbír évente kb 10 regényt. Remélem ez így is marad. Most pl. kevés új kánon regényre tudnak leszerződni. Lehetne úgy csinálni, hogy ha a Disney rábólint, akkor egy évben 3, 4 vagy 5 legendák regény jöhetne a legújabbak mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes arra is gondolni, hogy a kiadók azt már saját hatáskörben dönthetik el, hány példányban dobják piacra az aktuális újdonságaikat.

Az alacsony példányszám viszont megdobja a könyv költségét, ezáltal az árát, szóval nem érdemes ebben gondolkodni.

 

Van abban ráció, amit Hunner ír. Mondjuk ha az év közepén kicsit leállnak vagy lassítanak a SW-könyvek kiadásával, mert mondjuk a film környékére időzítették a főbb kiadni valókat, amikor nagyobb a láz, még egy vállalható megoldásnak tűnhet. Térjünk vissza év végén a témára :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi lepereg,bocs mindenkitöl hogy erdélyben születtem és ez sok embernek szurja a szemét,bocs azért is hogy csak alsötagozat egy reszében tanultam magyarul,bocs azért is hogy egyálltalán magyar az anyanyelvem, bocs a helyesirásert is :) :))) ja es bocs azert is mert többet költhetek SW mint egyesek .de azért mert kétkezü munkás vagyok és a saját erömböl jutottam el idáig és a 90 evekben az MZ TS nek az árával indultam el a nagyvilágba és minden pofon után felálltam es megyek tovább becsülettel ,mert Kék a vérem na ezert senkitöl nem fogok bocsánatot kérni:))) igy rendben vagyunk :)))))

 

Ezt bírom beleköt az emberbe, visszaszólnak neki, erre meg beüt(nek) a kisebbségi komplexusa(i) és akkor ezt így feltálalja, holott ezeket a dolgokat az égadta világon nem rótta fel neki senki, legalábbis én nem sőt lövésem se volt ki fia borja vagy, most sem nagyon érdekel. Mindegyik kategóriából vannak jó barátaim. De egyébként nagyon jó írás volt majdnem megkönnyeztem. Ha belém vesznek én visszaveszek a delikvensbe az ziher és ott kötök bele ahol érek, most az egyik legszembetűnőbb a helyesírás volt. Beszólsz utána meg odabiggyeszted a végére, hogy bocsi, én meg mosolyogjak? Na neee! Hát ez olyan lenne mintha kapna az ember egy bal horgot, utána meg kezet rázna a feladójával. Vicc...

 

Nyilván más életében nincsenek pofonok...ja de csak nem mindenki érzi magát kötelesnek ezt bejelenteni (lásd fent komplexusok), pláne nem úgy hogy menteni próbálja vele magát egy konfliktusból, amit ráadásul ő generált.

 

Eddig nem tudtam rólad semmit, de ez egy elég szimpatikus viselkedés, hogy döngeted itt a melled, hogy mennyi pénzt tudsz költeni SW-re. Dobnák is egy like-ot, de nincs olyan emoji.

 

OFF

egyébként egy ilyen emoji tényleg jó lenne, mint a "peace"-es csak hüvelyk ujjal.

 

ON

 

Én úgy vélem, hogy nem kell minden létező Star Wars kiadványt megjelentetni, még akkor sem, ha kánon besorolást megkapták. Vannak teljesen felesleges kiadványok. Most természetesen, mikor ezekről a felesleges kiadványokról beszélek, nem a felnőtt regényekre gondolok, és nem is a Minden ami Star Wars-hoz hasonló színvonalas és gyönyörű könyvekre. Hanem pl. olyanokra, mint Szóval Jedi akarsz lenni? A hercegnő, a párafarmer és a kalandor, Óvakodj a sötét oldaltól, vagy Star Wars 100 jelenetben... Ilyeneket teljesen ki lehet hagyni.

 

Igazából ez szerintem szelektálódik is előbbieket nyilván a felnőtt rajongók fogják megvenni, utóbbiakat meg olyan anyukák/apukák akiknek rágja a fülét érte a lurkó.

 

szerk.: Aki meg mindet megveszi az meg csak valaki olyan lehet aki többet költhet SW-re, mint egyesek.

 

A felnőtt regények terén a Disney pedig igazán megengedhetné a Szukits Kiadónak, hogy bizonyos mennyiségű kánon regény mellett évente pár darab Legendák is kijöjjön. Ez nem olyan nagy dolog. A SW felnőtt regények piaca szerencsére elbír évente kb 10 regényt. Remélem ez így is marad. Most pl. kevés új kánon regényre tudnak leszerződni. Lehetne úgy csinálni, hogy ha a Disney rábólint, akkor egy évben 3, 4 vagy 5 legendák regény jöhetne a legújabbak mellett.

 

Nem abból indult ki az egész, hogy a Disney feszített tempót diktál könyv kiadás tekintetében most meg az van, hogy akkor mégis kevés? hmm.gif

Valamint azt mondod, hogy a Disney ne adja ki az összes kánon regényt(amiről feltételezem több lesz mint 10 évente) helyettük inkább adjon ki pár Legends-et, holott karakánul megmondták, hogy nem akarnak foglalkozni velük tovább. Ha ezt megtennék, akkor ez egy elég következetlen lépés lenne, jogosan jöhetnének a beszólások azzal kapcsolatban, hogy ha ebben a dologban megváltoztatták a véleményüket akkor mi lesz a következő? 8 év múlva reboot mert most az esik jól pl.

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem abból indult ki az egész, hogy a Disney feszített tempót diktál könyv kiadás tekintetében most meg az van, hogy akkor mégis kevés? hmm.gif

Valamint azt mondod, hogy a Disney ne adja ki az összes kánon regényt(amiről feltételezem több lesz mint 10 évente) helyettük inkább adjon ki pár Legends-et, holott karakánul megmondták, hogy nem akarnak foglalkozni velük tovább. Ha ezt megtennék, akkor ez egy elég következetlen lépés lenne, jogosan jöhetnének a beszólások azzal kapcsolatban, hogy ha ebben a dologban megváltoztatták a véleményüket akkor mi lesz a következő? 8 év múlva reboot mert most az esik jól pl.

Látom nem sikerült megértened. :pfff:

Akkor összefoglalom rövidebben. Szerintem három probléma van a Disney könyvkezelésével:

1. Túl gyors tempót diktálnak, kijelölik a megjelenések időpontját. E miatt rövid idő alatt túl sok kiadvány jelenik meg, a kapkodás miatt nagyon sok hibásan is.

2. Teletömik a piacot felesleges kiadványokkal is. Lásd amiket alább említettem.

3. Jelen pillanatban nem engedik a Legendákat, pedig a Szukits Kiadónál lenne rájuk hely. Lenne pl. keret náluk 10 felnőtt regényre, de ha megnézed nem tudnának csak 10 felnőtt regényre leszerződni. A szabad helyeket fel lehetne tölteni Legendák címekkel.

Az, hogy jelenleg Amerikában most nincs új Legends regény, az nem jelenti azt, hogy nálunk, vagy más országokban minimális mennyiségben, jól beosztva ne jelenhetnének meg azok a címek, melyek korábban adott országokban még nem jelentek meg. A Legends megkülönböztető jelzésnek pont az volt az egyik lényege - a Lucasfilm elmondása szerint - , hogy piacon tartsák ezeket a címeket.

Egyébként azt mondom, hogy a kánon felnőtt regények közül minden megjelenhet. Nincs túl sok és egyelőre az látszik, hogy egy évben kb 5-6 könyv jelenik meg e téren. E mellé az 5-6 kánon felnőtt regény mellé a Szukits Kiadónál simán beleférhet még pár Legendák cím. Annyi, amennyit az ő keretük enged.

Az ifjúsági könyvekkel, képeskönyvekkel, gyerekkönyvekkel a Kolibri foglalkozik. A Disney a Kolibri útján adja ki őket. Igazság szerint a Disney sokkal inkább a Kolibri segítségével tömi tele a piacot, hisz ők beszéltek ilyen irdatlan számokról abban az interjúban A Szukits Kiadó évi kb.10 felnőtt regény címe sokkal reálisabb. A Kolibrinél lévő címek közül elegendő lenne a jelenlegi mennyiség fele is.

 

Ez az én személyes meglátásom, nem egyetemes igazság. De abban biztos vagyok, sokan egyetértenek velem azok közül, akik szeretnének még valamennyit olvasni a 2014 előtti regény címekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azoknak, akik megengedhetik maguknak a több könyv megvásárlását, minden bizonnyal műprobléma. De azoknak, akik kevesebb a jövedelmük, nem az.

Lófütyit nem. Én fél éve baromira nem engedhetek meg magamnak egy retkes regényt sem jelenlegi helyzetemben, mégis határozottan csak annak tartom, aminek Bomarr leírta, csak én nem fogalmaznám meg ilyen diplomatikusan. ;) Majd megveszem a kívánt könyveket, ha anyagi helyzetem újra megengedi. Semmibe sem kerül, hogy azt öt hét, öt hónap vagy öt év múlva tegyem meg. Szépen sorban, egyenként, ahogy tudom. Nem egy nagy dolog ám nem mindent egyből megvenni, és a magyar könyvkiadás helyzetét elnézve, a kiadók rohadtul nem abban fognak tönkremenni, hogy 16 könyvből csak 10-et tudtak eladni, a többi meg lassan szállingózik (kinyírja a magyar kiadókat maga magyar ember az Alexandrával meg a Librivel) - bocsi Hunner, de láthatóan a magyar könyvkiadás jelenlegi helyzetéről lövésed sincs.

A szelektációt is itt úgy állítod be, mintha az eladások nemezise lenne. De bazeg, aki eszetlenül vásárol, az meg is érdemli, hogy sírjon. Én is szelektálok, mert mi a héthengeres mackó fütyiért vegyek meg olyan könyvet, ami nem érdekel? Ez akkor baromság, mint a ház. Hülye, aki csak azért vesz meg (ráadásul mindent azonnal), hogy meglegyen, de közben rohadtul nem érdekli a feles sem. Én vszont örülök, hogy megjelenik márciusban a Fantasztikus gépezetek, hogy az Art of ep7 is kijön, és ezekre nem 5-10 hónapot kell várnom. Sőt, örülök, hogy egyáltalán megjelenik, mert például mai napig rejtély számomra, hogyan hiányozhat a Fantasztikus gépezetek ep2-es kiadása a gyűjteményemből. Vagy például miért nem vehettem meg hazánkban az épületeket, bolygókat hasonló mód megmutató könyveket? Örülök, hogy van választási lehetőségem, hogy magyar honban is kiválaszthatom azt a könyvet, amit külföldi oldalakon látva megkívántam. De örülök, hogy te el akarod venni tőlem a lehetőséget, hogy arra költsem a pénzem, amire én akarom.

Megjegyzem, amikor húsz könyv jött ki hat év alatt, akkor is szelektáltam. Nem vettem meg egyet sem, nem kaptam ajándékba egyet sem, mert egy sem érdekelt. Szóval velem biztos jobban jártak akkor a kiadók, mint most. Bár anyagilag tréül állok, azért még így is beficcent három könyv (az enciklopédiát megvettem, az Utóhatást és az Ultimate-t ajándékba kaptam), ami szerintem - de lehet, hogy tévedek :evil: - hangyányit jobb a kiadóknak, mint a semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lófütyit nem. Én fél éve baromira nem engedhetek meg magamnak egy retkes regényt sem jelenlegi helyzetemben, mégis határozottan csak annak tartom, aminek Bomarr leírta, csak én nem fogalmaznám meg ilyen diplomatikusan. ;) Majd megveszem a kívánt könyveket, ha anyagi helyzetem újra megengedi. Semmibe sem kerül, hogy azt öt hét, öt hónap vagy öt év múlva tegyem meg. Szépen sorban, egyenként, ahogy tudom. Nem egy nagy dolog ám nem mindent egyből megvenni, és a magyar könyvkiadás helyzetét elnézve, a kiadók rohadtul nem abban fognak tönkremenni, hogy 16 könyvből csak 10-et tudtak eladni, a többi meg lassan szállingózik (kinyírja a magyar kiadókat maga magyar ember az Alexandrával meg a Librivel) - bocsi Hunner, de láthatóan a magyar könyvkiadás jelenlegi helyzetéről lövésed sincs.

A szelektációt is itt úgy állítod be, mintha az eladások nemezise lenne. De bazeg, aki eszetlenül vásárol, az meg is érdemli, hogy sírjon. Én is szelektálok, mert mi a héthengeres mackó fütyiért vegyek meg olyan könyvet, ami nem érdekel? Ez akkor baromság, mint a ház. Hülye, aki csak azért vesz meg (ráadásul mindent azonnal), hogy meglegyen, de közben rohadtul nem érdekli a feles sem. Én vszont örülök, hogy megjelenik márciusban a Fantasztikus gépezetek, hogy az Art of ep7 is kijön, és ezekre nem 5-10 hónapot kell várnom. Sőt, örülök, hogy egyáltalán megjelenik, mert például mai napig rejtély számomra, hogyan hiányozhat a Fantasztikus gépezetek ep2-es kiadása a gyűjteményemből. Vagy például miért nem vehettem meg hazánkban az épületeket, bolygókat hasonló mód megmutató könyveket? Örülök, hogy van választási lehetőségem, hogy magyar honban is kiválaszthatom azt a könyvet, amit külföldi oldalakon látva megkívántam. De örülök, hogy te el akarod venni tőlem a lehetőséget, hogy arra költsem a pénzem, amire én akarom.

Megjegyzem, amikor húsz könyv jött ki hat év alatt, akkor is szelektáltam. Nem vettem meg egyet sem, nem kaptam ajándékba egyet sem, mert egy sem érdekelt. Szóval velem biztos jobban jártak akkor a kiadók, mint most. Bár anyagilag tréül állok, azért még így is beficcent három könyv (az enciklopédiát megvettem, az Utóhatást és az Ultimate-t ajándékba kaptam), ami szerintem - de lehet, hogy tévedek :evil: - hangyányit jobb a kiadóknak, mint a semmi.

Nem azt mondom, hogy mindenki vásároljon esztelenül. Sőt szerintem mindenki csak azt vegye meg, amit feltétlenül szeretne és amit az anyagi helyzete megengedi. A szelektálás ettől függetlenül szerintem az eladásoknak minden bizonnyal rossz. És ezt nem találtam ki, hanem olyan emberektől tudom, akik szakmai szinten foglalkoznak könyvkiadással. Én nem akarom elvenni tőled a lehetőséget semmitől, csak megosztottam a saját véleményemet és meglátásomat (ami egyébként más szakemberek véleményétől alakult ki bennem). De úgy tűnik valamit piszkosul félreértettél, de emiatt nem tartom magam hibásnak.

Minden bizonnyal vannak akik jól járnak, ezt nem vitatom. De, hogy nem jár jól mindenki, az is biztos. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom nem sikerült megértened. :pfff:

Akkor összefoglalom rövidebben. Szerintem három probléma van a Disney könyvkezelésével:

1. Túl gyors tempót diktálnak, kijelölik a megjelenések időpontját. E miatt rövid idő alatt túl sok kiadvány jelenik meg, a kapkodás miatt nagyon sok hibásan is.

2. Teletömik a piacot felesleges kiadványokkal is. Lásd amiket alább említettem.

3. Jelen pillanatban nem engedik a Legendákat, pedig a Szukits Kiadónál lenne rájuk hely. Lenne pl. keret náluk 10 felnőtt regényre, de ha megnézed nem tudnának csak 10 felnőtt regényre leszerződni. A szabad helyeket fel lehetne tölteni Legendák címekkel.

Az, hogy jelenleg Amerikában most nincs új Legends regény, az nem jelenti azt, hogy nálunk, vagy más országokban minimális mennyiségben, jól beosztva ne jelenhetnének meg azok a címek, melyek korábban adott országokban még nem jelentek meg. A Legends megkülönböztető jelzésnek pont az volt az egyik lényege - a Lucasfilm elmondása szerint - , hogy piacon tartsák ezeket a címeket.

Egyébként azt mondom, hogy a kánon felnőtt regények közül minden megjelenhet. Nincs túl sok és egyelőre az látszik, hogy egy évben kb 5-6 könyv jelenik meg e téren. E mellé az 5-6 kánon felnőtt regény mellé a Szukits Kiadónál simán beleférhet még pár Legendák cím. Annyi, amennyit az ő keretük enged.

Az ifjúsági könyvekkel, képeskönyvekkel, gyerekkönyvekkel a Kolibri foglalkozik. A Disney a Kolibri útján adja ki őket. Igazság szerint a Disney sokkal inkább a Kolibri segítségével tömi tele a piacot, hisz ők beszéltek ilyen irdatlan számokról abban az interjúban A Szukits Kiadó évi kb.10 felnőtt regény címe sokkal reálisabb. A Kolibrinél lévő címek közül elegendő lenne a jelenlegi mennyiség fele is.

 

Ez az én személyes meglátásom, nem egyetemes igazság. De abban biztos vagyok, sokan egyetértenek velem azok közül, akik szeretnének még valamennyit olvasni a 2014 előtti regény címekből.

 

ÓÓÓ értettem én... 45.gif

 

1. A hibák azért vannak, mert még nem szokták meg ezt a tempót, később jobb lesz. Sőt hibák feszített tempó nélkül is keletkezhetnek, mert az ember ilyen, hogy képes elkövetni őket.

2. Valóban neked felesleges kiadványok, de az előző kommentemben említett anyukáknak/apukáknak nem, mert örülnek ha a gyerek szeretne olvasni, nem a gép előtt ül meg a telefonját nyomkodja álló nap. De ha csak pár kiadvány jön ki, azokon elég hamar túl jutnak a gyerekek és hiába lenne még igényük a többire, de nincs több. Mellesleg némely gyerek nem feltétlenül a bolygók, járművek leírását akarja olvasgatni hanem valami történetet. Szóval azok sem felesleges könyvek, csupán más a célközönség.

3. Feltételezem ez az 5-6 könyves kánon dolog nem sokáig marad így, egyébként ezt is írtam lejjebb, hogy szerintem több lesz mint évi 10.

 

szerk.: Egyébként a szelektálás nem egyértelműen rossz, ahogy Dzséjt is írta minek vegye meg az ember azt ami nem érdekli pl. nekem sincs egy Danielle Steel könyvem, anyámnak meg tele vele a polca. A szelektálás akkor válik rosszá ha olyan könyvek közt teszed amik érdekelnek, de arra is szintén Dzséjt leírta, hogy lehet várni vele, spórolni rá stb.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom akkor is örülni fognak egyesek ha a kiadó be csödöl és úgy jarunk mint az X-szárnyuakkal vagy a képregényekkel vagy a warhammerrel :)) és az hogy valaki hülye vagy hülyeségeket beszél meg mindig 2 különbözö dolog:) es ezek szerint én is beszélek hulyeségeket :)) de én attól még elnézést kértem :))) nállunk még hálisten igy szokás :) de azért nem keverném a pofont egyesek szerint sértö kijjelentéssel :) és nem veszek minden gagyi SW dolgot ész nélkül meg ha pénzem is van rá ,. és OFF

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÓÓÓ értettem én... 45.gif

 

1. A hibák azért vannak, mert még nem szokták meg ezt a tempót, később jobb lesz. Sőt hibák feszített tempó nélkül is keletkezhetnek, mert az ember ilyen, hogy képes elkövetni őket.

2. Valóban neked felesleges kiadványok, de az előző kommentemben említett anyukáknak/apukáknak nem, mert örülnek ha a gyerek szeretne olvasni, nem a gép előtt ül meg a telefonját nyomkodja álló nap. De ha csak pár kiadvány jön ki, azokon elég hamar túl jutnak a gyerekek és hiába lenne még igényük a többire, de nincs több. Mellesleg némely gyerek nem feltétlenül a bolygók, járművek leírását akarja olvasgatni hanem valami történetet. Szóval azok sem felesleges könyvek, csupán más a célközönség.

3. Feltételezem ez az 5-6 könyves kánon dolog nem sokáig marad így, egyébként ezt is írtam lejjebb, hogy szerintem több lesz mint évi 10.

 

szerk.: Egyébként a szelektálás nem egyértelműen rossz, ahogy Dzséjt is írta minek vegye meg az ember azt ami nem érdekli pl. nekem sincs egy Danielle Steel könyvem, anyámnak meg tele vele a polca. A szelektálás akkor válik rosszá ha olyan könyvek közt teszed amik érdekelnek, de arra is szintén Dzséjt leírta, hogy lehet várni vele, spórolni rá stb.

 

 

Gondolom akkor is örülni fognak egyesek ha a kiadó be csödöl és úgy jarunk mint az X-szárnyuakkal vagy a képregényekkel vagy a warhammerrel :)) és az hogy valaki hülye vagy hülyeségeket beszél meg mindig 2 különbözö dolog:) es ezek szerint én is beszélek hulyeségeket :)) de én attól még elnézést kértem :))) nállunk még hálisten igy szokás :) de azért nem keverném a pofont egyesek szerint sértö kijjelentéssel :) és nem veszek minden gagyi SW dolgot ész nélkül meg ha pénzem is van rá ,. és OFF

1. Ha marad a kapkodás később sem lesz szerintem jobb, sőt lehetségesnek tartom, hogy egyre több lesz a hiba. Igen, hibázik az ember sokszor, de ha nem hajtják, akkor kevesebb hibát vét, vagy nem vét hibát.

2. Ebben van igazság, tudom, hogy a gyerekeknek is kell valami. viszont ettől nem lettem boldogabb. Engem mindig bosszant, ha ilyen sokadjára átírt verziók jelennek meg, ahelyett, hogy valami új történetet elmesélő könyv jönne.

3. Én nem így látom. Persze van rá esély, hogy így lesz, de egyelőre úgy tűnik, hogy nem a közeljövőben. Lásd a 2016-ra tervezett Del Rey Random House címek számát. Több lesz, mint évi tíz? Egy álom lenne. De egyelőre nem valószínű. És még ha így is lesz, addig is a szabad helyeket fel lehetne tölteni 2014 előtti címekkel.

 

Én sem azt mondtam, hogy a szelektálás minden szempontból rossz. A kiadóknak rossz, ha az emberek túlzott szelektálásra kényszerülnek. A fogyasztóknak, ahogy nekem is és másoknak is jó a szelektálás. Lásd ahogy lentebb leírtam, mindenkii annyit vegyen meg, amennyit a pénztárcája elbír és amennyit szeretne.

" A szelektálás akkor válik rosszá ha olyan könyvek közt teszed amik érdekelnek, de arra is szintén Dzséjt leírta, hogy lehet várni vele, spórolni rá stb."

Na, ezt én is le akartam írni, csak valahogy kimaradt. És akkor ott van az a helyzet, hogy a jövőben is folyamatosan jönnek olyan kiadványok, melyek iránt érdeklődik a szelektáló fogyasztó. Akkor meg ott van, ahol indult. És később se biztos, hogy mindegyik kiszemelt példányhoz hozzájut, mert mondjuk rosszabb anyagi helyzetbe került, váratlan költségek érték, a kevésbé szelektáló fogyasztók elvitték a kiszemelt dolgok egy részét...stb

Tehát röviden: a folyamatos dömping nehezíti azt, hogy később is be tudja szerezni, azokat, amiket kiszemelt. Példa. van 40 könyv. Ebből a fogyasztót 10 db érdekli. Ebből a 10-ből csak 3-at tud megvenni. Megveszi, úgy dönt, hogy később maradék 7-et beszerzi. De aztán rövid idő múlva jön újabb 10 olyan könyv, ami érdekli, de ebből is csak 2-3 at tud megvenni. A régiekből is ott van még 7 könyv ami érdekli, az újakból is legalább 7-8. Aztán jön egy újabb 10-es adag ami érdekli. Ekkor már ott art, hogy hiába gyűjti folyamatosan a régi, kiszemelteket, folyamatosan jönnek újak, folyamatos az elmaradása. A végén az lesz, hogy kénytelen több mindenről lemondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a kiadó mérlegelje azt, hogy megéri neki a Disney szerződés olyan formában, amiben lehet kötni. Ez a kiadó dolga, aggódjon a kiadó ezért. Az EpVII alaposan megmutatta, milyen piaca van Magyarországon az SW-nek. Hatalmas! A kínálattal kapcsolatos problémákkal foglalkozzon az eladó fél (tehát a kiadók), a vásárlók pedig foglalkozzanak a felhozatallal. Nehogy már az legyen a probléma, hogy széles a választék. :lol: Hát komolyan mindjárt besírok.

 

Egyrészről lehet szelektálni, másrészről lehet spórolni, ahogy alább írták. A következő dolgok üthetnek vissza egyedül: ha a feszített tempóban több hibát követnek el a fordítók, mint amúgy, vagy ha a könyvek az árusítást követően x idő múlva már nem lesznek elérhetőek. Ezekre kell ügyelnie a kiadónak, minden más tényezőt figyelembe véve viszont minél több könyv jön, annál örvendetesebb a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És később se biztos, hogy mindegyik kiszemelt példányhoz hozzájut, mert mondjuk rosszabb anyagi helyzetbe került, váratlan költségek érték, a kevésbé szelektáló fogyasztók elvitték a kiszemelt dolgok egy részét...stb

Tehát röviden: a folyamatos dömping nehezíti azt, hogy később is be tudja szerezni, azokat, amiket kiszemelt. Példa. van 40 könyv. Ebből a fogyasztót 10 db érdekli. Ebből a 10-ből csak 3-at tud megvenni. Megveszi, úgy dönt, hogy később maradék 7-et beszerzi. De aztán rövid idő múlva jön újabb 10 olyan könyv, ami érdekli, de ebből is csak 2-3 at tud megvenni. A régiekből is ott van még 7 könyv ami érdekli, az újakból is legalább 7-8. Aztán jön egy újabb 10-es adag ami érdekli. Ekkor már ott art, hogy hiába gyűjti folyamatosan a régi, kiszemelteket, folyamatosan jönnek újak, folyamatos az elmaradása. A végén az lesz, hogy kénytelen több mindenről lemondani.

Persze ne maradjon ki az se, hogy a pillanatnyi anyagi helyzet miatt kihagyott könyvet utólag már netán azért nem lehet beszerezni, mert addigra kifogy a készlet, ami miatt esetleg még többet is kell érte fizetni - már ha sikerül egyáltalán fellelni valahol egy antikvár példányt. Nekem is sikerült már lecsúsznom jó pár olyan olvasnivalóról, amit hosszú évek múltán se tudok normális áron (vagy minőségben) beszerezni.

Egyébként a kiadók által óvatosságból visszafogott darabszámok sem okvetlenül fogják aránytalanul megdrágítani az adott kötetet. Ilyenkor érdemes figyelni az eredeti nyelvű kiadás árát is (mivel a magyar változat is ugyanabban a nyomdában, sőt, talán olykor ugyanakkor is készül), arról nem is beszélve, hogy ezzel értékálóbb is marad. Végül is az hosszú távon senkinek sem jó, ha a piacra kerülést követő pár hét-hónap múltán nyomott árakon is hozzá lehet férni egy adott műhöz. A kiadó csökkenő haszna ugyanis durván és nagyon hamar visszahat az újabb megjelenésekre is. Hiába fájó, de mégiscsak az a legjobb, ha még talán fogcsikorgatva is, de a kiadás előtti előjegyzési kedvezményt igénybe véve sikerül begyűjteni, ami kell. Így valamennyit (20-35%-ot) sikerülhet még takarékoskodni is. Más kérdés, hogy emiatt olyasmit is megvehetünk, amire a kézhez vételt követő öt perc múltán máris azt mondjuk, hogy kidobott pénz volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván így van, ahogy leírtad.

Jó a széles választék.

Az teljesen más kérdés persze, hogy vannak akik olvasnának a 2014 előtti címekből valamennyit és mégse kapják meg. Valószínűleg ez az egész ezért kívánkozott ki belőlem. És, ha a Disney a jövőben nem engedi meg, hogy legyenek minimális mennyiségben Legendák, akkor én továbbra is el fogom ítélni a Disney-t a politikájának egy bizonyos része miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom akkor is örülni fognak egyesek ha a kiadó be csödöl és úgy jarunk mint az X-szárnyuakkal vagy a képregényekkel vagy a warhammerrel :))

A képregények baromira más lapra tartoznak, kár azokkal a könyvekkel kapcsolatban példázni. Nem csak a Star Wars képregények nem mentek, a hazai kiadó egyik terméke nem ment rendesen, azért zárta be a kapukat. De semelyik könyvkiadónk nem egy franchise-ból él, szóval én megeszem a kalapom, ha Magyarország egyik legnagyobb kiadóját, a Szukitsot csak a Star Wars tönkreteszi. És a másik kiadónak sem kell ettől félnie, mivel ő is több lábon áll. A Star Wars csak egy as ok közül. A legrosszabb, ami történhet velük, hogy vissza kell vennie a kínálatból a brand terén. Szóval el van az tévedve, aki csődöt víziónál.

 

OFF

A Warhammer meg nem ezért vagy azért, de fut. A Tuan kiadónál tessék keresgélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A széles választékkal és gyors megjelenésekkel én sem tudom tartani az iramot, egyszerűen nincs annyi pénzem, hogy mindent megvegyek (itt hangsúlyozottan csak a Szukits kiadványaira gondolok, a Kolibri kínálata 90%-ban hidegen hagy). Ezzel nem is lenne baj, mert ahogy Dzséjt is írja, a kimaradt könyveket később is be lehet szerezni, viszont én nem vagyok ennyire optimista. Félő, hogy mire megvenném mondjuk a Halálvilágot, az már nem lesz kapható vagy csak nagyon drágán antikváriumban, ráadásul némileg megviselt állapotban (hihetetlen, hogy egyesek nem tudnak vigyázni a könyveikre, nekem még a 15 évvel ezelőtt vett könyv is vadiújnak néz ki...).

 

Szóval nekem is a 2011-2014-ig tartó rendszer feküdt a legjobban, amikor évente kijött 6-7 könyv. Az tökéletes volt. Most csak kapkodom a fejem. Ráadásul, nem tehetek róla, nekem van egy olyan mániám, hogy egyszerűen idegesít, ha valamelyik könyv hiányzik egy sorozatból és mindenképp meg akarom szerezni - még akkor is, ha elolvasni csak később áll módomban. Nem vagyunk egyformák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megemlítésre érdemes lehet, hogy a Legendák-besorolású kötetek csak az olyan kisebb országokban szorulnak háttérbe, mint mi is. A németeknél pl. vígan jönnek ki újranyomások, vagy olyan kiadások, mint a The Old Republic regényeket összefogó sorozat SWL-TORbook.jpg (ez március 15.-én jön ki). Ez viszont éppen annak a bizonyítéka lehet, hogy a Disney-nél se estek a fejükre a marketingesek: azzal, hogy Magyarországon mostanában lebegtetik a régebbi regények kiadását, arra öszrönözhetik a vevőiket, hogy bátran gyűjtsék az újabbakat. Számukra irreveláns, hogy hány kiadó nyomatja a kiadványaikat egy-egy országban, mivel a célközönség ugyanaz. Ha reménytelenül sok kiadvánnyal árasztják el őket, a kiadók egyike-másika be fog csődölni, ami számukra is csökkenő bevételt jelent. Nyilván ők sem ellenségeik a saját pénzüknek; ha a Star Wars-brand egyenletes bevételeket produkál hazánkban, az a folyamatosan újrakötött szerződések révén hosszú távon nekik is újabb és újabb bevételt jelent. Nekünk, olvasóknak meg további színvonalas kiadványokat, amikből mazsolázhatunk. Az egyes kiadóknak idehaza ez a hangsúly-eltolódás jelenthet átmeneti zavarokat, de -ahogyan erről már írtak is lentebb- ők is több lábon állnak; teljesen logikusan. (Pont a Szukits lehet jó példa: amikor a jogtulaj makacskodása miatt kiestek a Warhammer-regények, nagyobb teret kaphatott a Star Wars.)

Szerkesztve: - literator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(hihetetlen, hogy egyesek nem tudnak vigyázni a könyveikre, nekem még a 15 évvel ezelőtt vett könyv is vadiújnak néz ki...).

 

Szóval nekem is a 2011-2014-ig tartó rendszer feküdt a legjobban, amikor évente kijött 6-7 könyv. Az tökéletes volt. Most csak kapkodom a fejem. Ráadásul, nem tehetek róla, nekem van egy olyan mániám, hogy egyszerűen idegesít, ha valamelyik könyv hiányzik egy sorozatból és mindenképp meg akarom szerezni - még akkor is, ha elolvasni csak később áll módomban. Nem vagyunk egyformák.

Viszonylag szerencsém volt a 2000-es évek elején, mert egész jó állapotban lévő antikvár könyveket sikerült begyűjtenem. Már évek óta nem néztem meg, mi a helyzet SW-könyvek terén, de az elég szomorú, ha rossz állapotban kerülnek a könyvek az antikváriumokba.

 

Jaj, hasonló gondom nekem is van, a régebbi kiadású (nem Szukits), könyvek majdnem hiánytalanok (két sorozatot kivéve), az újakkal pedig nem tudtam/tudom tartani a lépést, ezért manapság már elég hiányos a gyűjteményem. Mindegy, ez van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szépen csendben megjelent a 7-hez a Fantasztikus KERESZTMETSZETEK.

http://xpress.hu/XP/prod.asp?PID=117996&VID=066-240528019-50449700949766996

 

(Van olyan hely ahol 2450-ért dobálják. :o)

http://www.mai-konyv.hu/star-wars-az-ebredo-ero-fantasztikus-keresztmetszetek-6445

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.