Ugrás a kommentre

Videojátékok


Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...

Látom, a Disney továbbra is az egyik fő reklámfelületének használja a Fortnite című interaktív reklámplatformot. Mondjuk azt sosem bocsátom meg nekik, hogy Palpatine ep9-ben emlegetett üzenetét itt hallhattuk először és azóta is utoljára. :angry:

 

Hát ja, a Disney rendkívül utálja a PT-t. Oly mértékben, hogy a fenti mellett idén nem csak a The Mandalorianben, de a Jedi: Survivorben is hemzsegtek a B1-es és B2-es harci droidok, amikről szerintem mindenkinek a PT jut eszébe. Remélem, még sok-sok ilyen gyűlölet megnyilvánulást láthatunk tőlük, és ilyen kitartóan próbálják eltörölni a kánonból ezt is, meg az ST-t is - mert ugye egyértelmű az is, hogy Filoni feltett szándéka az ST törlése a kánonból (ezt tegnap olvastam egy jól informált embertől - mondjuk szegény dugóhúzóba került, amikor megemlítettem neki Brendol Huxot és a praetorianus őröket, de végül megoldotta azzal, hogy elvakult rajongókkal nem beszél, szóval penge logikával és szilárd érveléssel lettem helyreigazítva).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A korábbi linkedin-es álláshirdetés után nem meglepetés :) és mivel a hirdetésre már nem is lehet jelentkezni, valószínűleg megtalálták az író(ka)t is aki(ke)t kerestek :) 

2023. 07. 05. - 20:50, Yoda József írta:

Ez az álláshirdetés arra utal, hogy keresik az írót a 3. felvonáshoz :) 

https://www.linkedin.com/jobs/view/principal-game-writer-star-wars-jedi-at-respawn-entertainment-3651247643/

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Egy ponton most már lassan Cal is bekapcsolódhatna a sorozatok világába. :D

Én is megnézném, hogy Cameron (és a többiek) mit alkotnának élőszereplős kivitelben. Ám úgy érzem, arra még sokat kell várni. A 3. játék elkészülte is legalább még 3 év, pláne, hogy ahogy Yoda írja is, a történetírás folyhat jelenleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

a történetírás folyhat jelenleg.

Ez alapján ez teljesen ki van zárva:

2023. 09. 24. - 0:59, Bence1997 írta:

Cameron Monaghan (Cal Kestis) és Tina Ivlev (Merrin) az Ocala Comic Con 2023 paneljük végén elmondták, hogy jelenleg a Star Wars Jedi harmadik részén dolgoznak. :D

Ha a színészek már dolgoznak a játékon, akkor a történetnek készen kell lennie. Mert ha nincs sztori, akkor nincs mit eljátszani mocapben, és akkor nincs szövegkönyv sem, ami alapján a párbeszédek rögzíthetőek. Vagyis akkor min dolgoznának a színészek? Amúgy maga a sztori megírása nem a legidőigényesebb és legnehezebb feladat egy videojáték elkészítése során. Pláne nem egy abszolút lineáris játék esetében, mint a Jedi-sorozat, ahol nem kell a döntéseknek megfelelő sztoriszálakat és párbeszédeket alkotni, és ezzel több ezer oldalasra növelni a scriptet.

Főleg nem babrás ez egy harmadik résznél, ahol már biztosan voltak ötletek a folytatásra, talán egyes részeket vázlatosan ki is dolgoztak. Ráadásul a fő karakterek mostanra alaposan ki lettek dolgozva, ami higgyétek el, nagyon megkönnyíti a munkát. Egy harmadik részen sokkal könnyebb dolgozni, mint egy elsőn. És ugyanez igaz a fejlesztés minden aspektusára, ha csak nem akarnak motort váltani. Bár kétlem, nagy hülyeség lenne. Így viszont, ennyi év után a motort teljesen kiismerhették, a fejlesztőknek rengeteg rutinjuk van és két játékra kész kódjuk, amit átemelhetnek. Rengeteg dolgot nem kell 0-ról felépíteni (az MI-t, a karaktereket mozgató scriptet, stb. - ezeket csak ki kell egészíteni, vagy fejleszteni), emellett rengeteg assetet, amit használtak az első két részhez, újra lehet hasznosítani, és tonnányi asset lehet, amit fel sem használtak még, csak megcsináltak, de végül nem került be a játékba. És akkor itt jön még a képbe mindaz a sok-sok ötlet, koncepció, terv, akár megvalósított elem is, amiket végül nem használtak a korábbi részeknél, ám felhasználhatják az újnál.

Imigyen a munka sokkal gyorsabb lehet ennél a résznél, szóval akár két éven belül is befuthat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 09. 25. - 12:00, Dzséjt írta:

Ha a színészek már dolgoznak a játékon, akkor a történetnek készen kell lennie. Mert ha nincs sztori, akkor nincs mit eljátszani mocapben

Lehet egy csomó animáció, ami sztori független. Harcmozdulatok például. De párbeszéd is, pl. "I need a stim, BD!" :D

 

Egyébként az alap sztori valószínűleg tényleg készen van, az nem is a principal game writer dolga, hanem a lead writeré

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztori nélkül nincsenek párbeszédek és animációk sem. A párbeszédek ugye a sztori szerves részei, a szövegkönyvet csak azután írják meg. A mozdulatokon meg szintén csak azután kezdenek dolgozni, mert a sztori nélkül gőzük sincs, hogy mi kellhet. Az olyan általános mozdulatok meg, mint a futás, sétálás és a többi, meg a Fallen Order óta megvannak animációban, plusz ezek azok a mozdulatok, amiket sokszor nem is a színészekkel vesznek fel. Nem fogja senki a ló elé a szekeret. Ha sztori központú játékról van szó, az első, ami elkészül, az a sztori. Hiszen az a játék központja. Régen rossz, ha minden máson dolgoznak, de közben azt sem tudják, miről fog szólni a játék története. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a stimes, ládanyitós, ilyen BD-nek csakúgy random odaszólós szövegek simán mennek sztori nélkül is. Szóval vannak szövegek, amelyek sztori függetlenek.

 

A mozdulatok közül is lehetnek olyanok, amelyekről már tudják biztosan, vagy nagy valószínűséggel, hogy kelleni fog, azokat is lehet csinálni, és felesleges lenne várni azzal, hogy fullosan elkészüljön a script.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Van itt esetleg más is aki játszik a STAR WARS Galaxy of Heroes mobilos játékkal? Mióta visszajöttünk a Celebrationről, teljesen ráfüggtem. Ha lenne több játékos is, akkor lehetne indítani neki egy topikot. Saját magamnak kicsit túlzásnak érezném. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Van itt esetleg más is aki játszik a STAR WARS Galaxy of Heroes mobilos játékkal? Mióta visszajöttünk a Celebrationről, teljesen ráfüggtem. Ha lenne több játékos is, akkor lehetne indítani neki egy topikot. Saját magamnak kicsit túlzásnak érezném. :D 

Pár éve toltam, szvsz egy sz*r pay to win játék :D azért pár halál unalmas egyetemi előadáson átsegített :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én még nagyon noob vagyok, a 32. szinten állok.

Ha bal szélen megnézed az "Allies" menüt akkor kiköp egy ally code-ot, ha azt megadod, akkor felvehetlek szövetségesnek. Vagy te is megadhatod az enyémet: 175-128-342

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Van itt esetleg más is aki játszik a STAR WARS Galaxy of Heroes mobilos játékkal? Mióta visszajöttünk a Celebrationről, teljesen ráfüggtem. Ha lenne több játékos is, akkor lehetne indítani neki egy topikot. Saját magamnak kicsit túlzásnak érezném. :D 

Én még régen (17/18 ősze) elkezdtem vele játszani, aztán egy idő után abbamaradt a dolog, időnként azért vissza-visszanézek. :)

 

Jelenlegi arzenálom felső osztálya. :D Ki van maxolva a játék, vagyis:

- Light Side Battles és Dark Side Battles (381/381) kimaxolva

- Cantina Battles (168/168) kimaxolva

- Mod Battles (a leges legutolsó párbaj van 1 csillagon, azon kívül minden pipa)

- Squad Arenában a 2768-dik helyen szerepelek, míg a Fleet Arenában 423.

ADCreHf4LwR1BvxVjSsfWogvYGGRVLULX7XShRww

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Úgy tűnik lehet.

Még várjunk kicsit, itt egyelőre megfér.

 

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én még régen (17/18 ősze) elkezdtem vele játszani, aztán egy idő után abbamaradt a dolog, időnként azért vissza-visszanézek. :)

 

Jelenlegi arzenálom felső osztálya. :D Ki van maxolva a játék, vagyis:

- Light Side Battles és Dark Side Battles (381/381) kimaxolva

- Cantina Battles (168/168) kimaxolva

- Mod Battles (a leges legutolsó párbaj van 1 csillagon, azon kívül minden pipa)

- Squad Arenában a 2768-dik helyen szerepelek, míg a Fleet Arenában 423.

ADCreHf4LwR1BvxVjSsfWogvYGGRVLULX7XShRww

 

Wow, szép! Íme az enyémek. Bevallom, most először elcsábultam, és vettem egy karakter csomagot 5000-ért. A sok kék karakter a tetején (meg az egy piros) az onnan van, a többi mind a szorgos munkám eredménye. :D Nekem amúgy az űrhajós (Ships) mód a kedvencem, @Dzséjt addig mindenképp juss el, hogy unlockolod a ships módot, szerintem imádni fogod. Lehet benne jól taktikázni. A fleet arena-ban jelenleg 15. vagyok! :) 

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha bal szélen megnézed az "Allies" menüt akkor kiköp egy ally code-ot, ha azt megadod, akkor felvehetlek szövetségesnek. Vagy te is megadhatod az enyémet: 175-128-342

A kódom 865-458-495.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

@Donát @Dzséjt: Ha minden igaz küldtem mindkettőtöknek. :)

Vissza is igazoltalak és meghívtalak a guildünkbe. @Dzséjt ha eléred az 50-es szintet, te is tudsz majd csatlakozni, hogy lázadókat irtsunk a Hothon vagy klónokat a Geonosison. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt ha eléred az 50-es szintet és még érdekel a játék szólj és meghívlak a guildbe. Akkor tudok neked küldeni hiányzó partokat, amivel fejlesztheted a karaktereidet. :) @Bence1997 ez rád is áll, csak te már beléptél a guildbe. Ma indul a klón írtás a Geonosison :D :D :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.