Ugrás a kommentre

Videojátékok


Ajánlott hozzászólás

Én úgy látom, hogy az emberek nem is igazán a RepCom 2-re vagy a KotOR 3-ra vágynak, hanem inkább olyan jó játékokra, mint azok voltak. Az a helyzet sajnos, hogy nem nagyon vagyunk elkényeztetve SW játékokkal. A Battlefront 2 jó-jó, én is beleöltem már a multiba is jó sok órát, ami nálam hihetetlen, mert nem nagyon multizok. De nem olyan, még a kampánya sincs fasorban a RepCom vagy a KotOR-ral. Én úgy érzem, az embereknek ez hiányzik, csak a legtöbb nem tudja megfogalmazni az érzést, inkább rábök az érzést képviselő játékra, és annak folytatását követeli. De ha kijönne egy hasonló program, nem sírna senki utána. Vagyis, a normálisabbja nem sína, mert nyilván lenne olyan gyökér, aki még a világ legjobb játéka után is sírna, hogy hát nem tudja, mire fel ez a nagy cécó, mert amúgy a játék sz*r. :) 

Az a helyzet, hogy a Disney nagy hibát követett el, amikor az EA-nak adta a jogokat. Nem tudom, milyen szerződésük lehet, de van egy olyan érzésem, hogy nem az áll benne, hogy szökőévente egyszer álljanak elő AAA-kategóriás játékkal, amik körül rajongói elégedetlenség, rosszabb esetben médiabotrány tör ki. Derék dolog a DICE-tól, hogy a BF2-t ennek ellenére egész jól talpra állították, és a jelek szerint még egy ideig ez lesz a jelentős, hosszú távú képviselője az SW videojátékoknak. Mert legyen bármilyen is a Fallen Order, az "egynekifutásos" játék lesz, értem ez alatt, hogy se multi, (egyelőre) se DLC. Ezzel persze semmi baj, ha jó lesz, imádni fogom és tuti többször kipörgetem, de a mai világban az "online service" van a porondon, így a BF2 marad a csúcson, abból jön a több pénz. És BF3 egyelőre csak tervasztalon van, más projektről meg nem igazán tudunk. Igazából jelenleg úgy néz ki, hogy a Fallen Order után nem lesz semmi más, marad a BF2 hónapról hónapra frissítve, aztán ennyi.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én úgy érzem, az embereknek ez hiányzik, csak a legtöbb nem tudja megfogalmazni az érzést, inkább rábök az érzést képviselő játékra, és annak folytatását követeli.

Ezt el tudom képzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Sziasztok! Eleinte gondolkoztam azon, hogy ennek a kérdésnek egy külön topik kéne, de szerintem elfér ebbe a topikba is :) A kérdés pedig az, hogy ti milyen Star Wars játékot tudnátok az EA-től elképzelni? 
Kik fejlesztenék?(Akár olyan kollaborálás is jöhet mint ami anno a Crytekkel volt, bár nem tudom hogy manapság ezt még megtehetik-e)  Miről szólna? Mi lenne a műfaja? 

Én mindenképpen a Respawntól szeretném a Jedi: Fallen Order folytatását (mekkora lenne már ha az alcímet Jedi Knight-ra változtatnák meg, persze ez lehetetlen, de akkor is !:D ), plusz a Dice-tól a Republic Commando remake-elését beleillesztve a kánonba, vagy egy Imperial Commando...

Nagyon jó lenne egy RPG is, de ötletem sincs hogy lehetne egy RPG-t implementálni a kánonba, másrészt hogy a Bioware mikor szedi össze magát annyira hogy egy normális játékot tudjon belőle kihozni :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy Total War szerű stratégiai játékot szeretnék a Creative Assembly fejlesztésében.

Tartalmazza a jelenlegi 3 érát és 7 különböző frakciót. Szeparatistál, Köztársaság, Lázadás, Birodalom, Új Köztársaság, Első Rend és Ellenállás. 

A sztori mód ne legyen olyan nyitott, mint a Total War játékok, legyenek a lehetőségek korlátozottabbak, hogy egy jó történetet el lehessen mesélni és belepasszoljon a kánonba. 

Viszont legyen egy olyan mód is, ahol kiválasztod a frakciót, majd beledob a galaxistérképbe, rengeteg bolygóval, aztán hajrá. :D 

 

Természetesen egy Fallen Order 2 is jöjjön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dei írta:

Én egy Total War szerű stratégiai játékot szeretnék a Creative Assembly fejlesztésében.

Tartalmazza a jelenlegi 3 érát és 7 különböző frakciót. Szeparatistál, Köztársaság, Lázadás, Birodalom, Új Köztársaság, Első Rend és Ellenállás. 

A sztori mód ne legyen olyan nyitott, mint a Total War játékok, legyenek a lehetőségek korlátozottabbak, hogy egy jó történetet el lehessen mesélni és belepasszoljon a kánonba. 

Viszont legyen egy olyan mód is, ahol kiválasztod a frakciót, majd beledob a galaxistérképbe, rengeteg bolygóval, aztán hajrá. :D 

 

Természetesen egy Fallen Order 2 is jöjjön.

Kvázi az Empire at War-t látnád csak nagyba? Amúgy nagyon adom az ötletet! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Gladosfreeman írta:

Nagyon jó lenne egy RPG is, de ötletem sincs hogy lehetne egy RPG-t implementálni a kánonba, másrészt hogy a Bioware mikor szedi össze magát annyira hogy egy normális játékot tudjon belőle kihozni :D 

RPG-t úgy is lehet csinálni, hogy nem hozol döntéseket, persze a mai világban ezért biztosan ekézve lenne, illetve lehetne ahogy régen is csinálták lenne egy kánon végigjátszás (régen ugye a világos oldali befejezések számítottak annak) az meg, hogy aszerint haldsz vagy nem mindegy, de a kánonnak csak a meghatározott számít. És akkor lehetne egy olyan opció, mint mondjuk a TOR-ban, ahol ki-be tudod kapcsolni, hogy mutassa a párbeszédeknél melyik Sötét és melyik világos oldali válasz itt meg az lehetne jelölve, hogy melyik a kánon lehetőség illetve ha van olyan quest, ahol pl. el kell döntened kit mentesz meg ott is mutatná az Objectives menüben, hogy melyiket kell megmenteni a kánon történethez.

4 órával ezelőtt, Dei írta:

Én egy Total War szerű stratégiai játékot szeretnék a Creative Assembly fejlesztésében.

Az RTS jelenleg halott, nem hiszem, hogy most ebbe invesztálnának.

1 órával korábban, RacerX írta:

Egy Witcherhez hasonló játékot szívesen játszanék.

Na az lenne a non plus ultra számomra is, azt se bánnám, ha csak egy bolygó lenne, de az jó nagy térképpel. Egy jó storyval meg is lehetne indokolni, mondjuk épp nincs hajónk mert gallyra ment vagy ellopták... esetleg szétszedték a javák :D és azon vagyunk, hogy épp hajót szerezzünk, persze aztán belekeverednénk valami helyi konfliktusba :)   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a legtöbb ötletet már felsorolták, de akkor az én vágyálmaim:

 

Imperial Commando (vagy Republic Commando 2)- A Ghost Recon Wildlands-t alapjául véve egy open world taktikai shooter vagy a klón háborúkban, vagy a lázadás (esetleg a Birodalom) ellen. Ha volt játék, amivel kikoptattam anno a lemezt, akkor az első rész volt (és az eredeti BF2). A régi játék egyetlen hibája, hogy egy cső az egész, és a legtöbb dolgot csak egyféle képpen lehet megoldani. Ezen javítana sokat a sandbox rendszer.

 

Star Wars Bridge Commander - A hasonló témájú Star Trek játékot alapjául véve egy rombolót, cirkálót, vagy egy egész flottát irányítva a klón háborúban, vagy a Birodalom idejében kalózokra és lázadókra vadászva. Bevallom a ST játékkal nem játszottam (ugyanis a ST elég messze áll tőlem), de a Thrawn könyvet olvasva nagyon megjött a kedvem egy hasonló játékhoz.

 

X-Wing - Egy új űrhajó simet. És nem egy arcade vacakot, hanem egy igazi szimulátort, mint a hősidőkben volt az X-wing és a TIE fighter széria.

 

Empire at War 2 - Egy igazi galaktikus méretű RTS, ahol a galaxis gazdaságát lehetne irányítani, mindeközben pedig flottákat és hadseregeket vezetni űrben és szárazföldön egyaránt. Isten a tanuja, hogy ebbe a játékba mennyi órát öltem/ölök még mindig, és szívesen fogadnék egy új részt belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedi Fallen Order 2 és 3 most a nagy vágyálom. De mellette jöhetne egy Mass Effect-szerű RPG/akciójáték is, ahol a saját hajónkkal keresztbe kasul felfedezhetjük a galaxist és a helyszinek dugig vannak remek mellékküldetésekkel, amik legalább annyira jók mint a főszál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is eltudnék képzelni egy Jedi: Fallen Order 2-3 -at. :)

 

Ezenkívül egy GTA -hoz hasonló játék, ahol egy karakterrel a galaxist járjuk, vagy éppen elég egy rendszer is. A terület meglenne, keresztül-kasul átutazhatnánk, közben beállhatnánk munkásnak valahova, akár sabacc játékot is játszhatnánk, vagy teszem azt lenne olyan küldetés, ahol fogatversenyen vennénk részt. És még hasonló őrültségek. Meg lenne egy pokoli erős főszál.

A fogatversenyről jut eszembe: régen volt egy racing játék. Ha egy felturbózott, kiszélesített pod racing játékot kapnánk, az szerintem sok rajongó álma lenne. :D

Egy Jedi lovag szimulátor szerűség is jó lenne. Kezdenénk ifjoncként és végül elérnénk a lovag rangot, esetleg lehetne még tovább is menni és tkp. padawant kapnánk magunk mellé. Közben meg érdekes küldetéseken vennénk részt.

A Republic Commando felélesztése is jó lenne, akár egy Imperial Commando.

Stratégiai játék is jöhet. Egy olyan, amely összeköti mind3 érát, merít az animációs sorozatokból és egyéb médiumokból.

 

Ja és a távoli jövőben BFIII. Ha majd érkezik az új éra, jöhet vele együtt a Battlefront 3. része is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Gladosfreeman írta:

Kvázi az Empire at War-t látnád csak nagyba? Amúgy nagyon adom az ötletet! 

Igen arra gondoltam. Szerettem az Empire at War-t annak idején, csak lehetett volna grandiózusabb. Nagyon szeretnék egy olyasmit látni, de több érával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy nem írtátok, de egy Párbaj játékra nem lenne vevő senki? A Jedi Academy óta nincs értelmes PVP fénykard párbajra alapuló játék, és teljesen érthetetlen, hogy az EA főleg a For Honor után hogy nem látta meg benne a lehetőséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 20. - 15:06, Gladosfreeman írta:

A kérdés pedig az, hogy ti milyen Star Wars játékot tudnátok az EA-től elképzelni? 

Nálam telitaláltat az a játékstílus, amit a Fallen Order nyújt, mivel a kedvenc játékaim is hasonló keliberűek: Horizon Zero Dawn, Tomb Raider-trilógia, The Last of Us, Uncharted-sorozat. Gyakorlatilag a Fallen Order pontosan olyasféle SW-játék, amire hosszú évek óta vártam. Így ennek folytatására lennék vevő leginkább. Bízom benne, hogy nem véletlenül kapta a "Jedi" előtagot a cím, hanem azért mert a folytatás(ok) címe(i) is Jedi: "XY" lesz(nek).

 

Ami még tetszene, az egy GTA-szerű open-world játék, hasonló felépítéssel: sztori, mellékküldetések, szimpla utazgatások, szabadon behárható és kidolgozott területek.

Esetleg jöhetne egy döntéseken alapuló játék (pl. Detroit: Become Human). A játékmenet és a saját szövésű sztori nagyon tetszene, viszont problémás lenne beilleszteni a hivatalos kánonba, így valószínűtlennek tartom. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kollégám összeszedte az EA által elkaszált Star Wars játékokat. Volt egy-két ígéretes cím köztük. Bár én egyik miatt sem bánkódom feltétlenül, mert nem ismerhettük meg őket, a koncepció és némi demóanyag meg nem igazán elég az ítélethez, mert ennyiből még lehet kifejezetten sz*r játékot is csinálni. A Star Wars 1313 is hiába hangzott jól, nyilván oka volt annak, hogy évekig egy helyben toporgott a fejlesztés, és az sem a véletlen műve, hogy a Visceral sem tudott érdemi dolgokat felmutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 20. - 15:06, Gladosfreeman írta:

Sziasztok! Eleinte gondolkoztam azon, hogy ennek a kérdésnek egy külön topik kéne, de szerintem elfér ebbe a topikba is :) A kérdés pedig az, hogy ti milyen Star Wars játékot tudnátok az EA-től elképzelni? 
Kik fejlesztenék?(Akár olyan kollaborálás is jöhet mint ami anno a Crytekkel volt, bár nem tudom hogy manapság ezt még megtehetik-e)  Miről szólna? Mi lenne a műfaja? 

Én mindenképpen a Respawntól szeretném a Jedi: Fallen Order folytatását (mekkora lenne már ha az alcímet Jedi Knight-ra változtatnák meg, persze ez lehetetlen, de akkor is !:D ), plusz a Dice-tól a Republic Commando remake-elését beleillesztve a kánonba, vagy egy Imperial Commando...

Nagyon jó lenne egy RPG is, de ötletem sincs hogy lehetne egy RPG-t implementálni a kánonba, másrészt hogy a Bioware mikor szedi össze magát annyira hogy egy normális játékot tudjon belőle kihozni :D 

Én nagyon szívesen látnék egy újabb stratégiai játékot. Tudom, hogy jelenleg az RTS műfaj nem népszerű, de annak idején a Galactic Battlegrounds-al rengeteget játszottam, és nagyon szépen kibővítette az Expanded Universe-t rengeteg új történettel, karakterrel, lénnyel, bolygóval, járművel. Valami hasonlónak örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.