Ugrás a kommentre

Videojátékok


Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...
1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Tolja itt valaki még aktívan a Battlefront 2-t? 

Néha még játszok vele, de amíg nincs igazi új tartalom addig nem igazán köt le. Mondjuk októberbe jön Grievous, míg novemberben Obi-Wan és Geonosis, szóval akkor valószínűleg megint aktívabb leszek.

Addig meg marad Fortnite az altív multi játéknak. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Én amikor megvettem végigtoltam a kampányt, de utána nem foglalkoztam vele, csak mostanában kezdtem el nyomni a multis részeket... fel kellene oldani mindent :D

Egyelőre engem is a kampány érdekelne! :)

Ami a videójátékos korszakot illeti... persze ez mindenkinél más, de ahogy én magamat ismerem, nálam soha nem fog elmúlni. Báááár... alapból is a casualok casuáljának tartom magam, de igazából mindig is gamer voltam. Azt, hogy egy jó darabig biztosan nem "növöm ki" az is garantálja, hogy 5 (és fél) éve van YouTube csatornám elsősorban gamer tartalommal ... és jövőre tervezek belépni a Twich platformjára is :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szintén így gondolom, hogy még öregkoromban is vígan fogom tolni a gameket. Még régebben láttam egy videót vagy egy cikk volt már nem is emlékszem pontosan, de arról szólt hogy egy idős bácsi 60-70 évesen vígan MMORPG-zett, pedig Ő még nem is ebben nőtt fel. Az én (mi) korosztályunknak pedig már szerves részét képezték már az efféle szórakozási lehetőségek így simán vállalom, hogy 70 évesen is lövöldözök, kaszabolok stb. a monitoron keresztül (ha akkor még az lesz :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilm és az ILMxLAB új SW játékot készít Oculus Quest platformra, ami Vader Immortal névre hallgat. A sztori az ep3 és ep4 közt játszódik majd. A 3 részes játék színhelye a Mustafar lesz, azon belül is Vader kastélya. A sztorit David S. Goyer írta.
 

 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nabopolasszar írta:

Erre fog kijönni
oculus-quest-vr-headset-1.0.0.jpg

Kicsit lemaradtam VR fronton, ez most maga egy új konzol, mármint az tudom, hogy ez csak a headset, meg az irányító, de van egy olyan része is ami magát a játékot futtatja vagy ez csak a periféria és még mindig kell alá egy PC vagy konzol?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Úgy tudom, hogy ez a játék non-canon, így nem minősül "kanonizálásnak", ha szerepeltet XY karaktert. Benne vannak olyan Legendák-karakterek is, mint: Bastila Shan, Darth Nihilus, Darth Traya, Darth Sion és Mission Vao is, de egyikük sem lett kánon.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A független Poem Studios már három éve dolgozik a 2003-as Knights of the Old Republic játék felújított, kiegészített változatán, az Apeironon. Most a twitteren jelentették be, hogy a munkálatokat beszüntetik, ugyanis levelet kaptak a Lucasfilmtől, amelyben a szerzői jogra hivatkozva a projekt beszüntetését kéri a készítőktől. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit furcsa a dolog, mert Az Aperiont ingyenesen letölthetőnek szánták, és a kezdetektől úgy "építették fel" a játékot, hogy csak akkor legyen játszható, ha az eredeti KotOR is fel van telepítve a gépre. Így még akár bevételt is generálhattak volna a Lucasfilmnek, miközben nekik egy fitying hasznuk sem lett volna...

 

Mellesleg ha jól tudom a Black Mesa is egy független Half Life remakenek indult, szóval nem példa nélküli, hogy a rajongói remakek elkészüljenek.

Az Age of Empires 2-höz (1999-es játék) meg 2013-ban 2015-ben és 2016 végén is jöttek ki új kiegészítők, mert a Microsoft felkarolt néhány moddert, és megbízta őket új tartalmak készítésével, ergo az sem példa nélküli, hogy az anyacég besegítsen és "hivatalossá tegye" a rajongói projekteket.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Lucasfilm most főleg a kánon vonalat szeretné nyomatni. Ebbe a KOTOR nem fér be.

Ez érthető is, de az Aperion a Lucasfilmnek egyetlen fityingjébe sem került, és azt sem nagyon látom, hogy miként lett volna vesztesége belőle, ha hagyják megjelenni.

Elnézve a Disney éra gyenge játékfelhozatalát, szerintem még jót is tett volna a többi SW címnek, ha egy jó SW játék is megjelent volna, mégha az Aperionból nem is látott volna senki egy vasat sem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont a gyenge felhozatal az egyik probléma szerintem. Annyira nem jön ki jól hogyha egy rajongói munka jobb és érdekesebb mint az amivel a hivatalos cég elő tud rukkolni. Ráadásul jövőre pont jön egy Star Warsos kalandjáték. Még csak az kéne hogy arról elvonja a figyelmet egy rajongói projekt. De nézzük meg más médiumra leforditva: mi lenne ha a rajongók tudnának Star Wars filmet késziteni de olyat hogy jobban van eljátszva, jobban néz ki, jobban van megirva és népszerűbb is mint a stúdiófilmek. Mindezt ingyen. Nem hiszem hogy nagyon odalennének érte a Lucasfilmnél. Addig szeretik a fan filmeket amik azok fényévekre vannak a nagy filmektől. Most hogy ilyen gyenge a számitógépes játék felhozatal pedig szerintem érthető hogy nem akarnak odaállni egy profinak tünő fan projekt mellé. Mondjuk mivel konzolra aligha jött volna ki igy aligha játszottam volna vele úgyhogy engem mondjuk pont nem érint. Mindenesetre ha a Fall of the Jedi is gyenge lesz remélem elveszik az EA-tól a jogokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy ingyen csinálják és kell hozzá az eredeti játék, még nem lehet érdemi egyeztetés és egyezség nélkül belefogni egy ilyen projektbe. Az eredeti tulajdonosának engedélyére mindenképp szükség van, ha ilyen szinten hozzányúlnak az alapanyaghoz.

 

Aztán ott vannak azok is, amiket Bomarr ír. Most eleve a kánonvonalat nyomják erőteljesen, az univerzumépítés a legfontosabb háttérfolyamat. Nem véletlenül dobták ki úgy a BF2-t, hogy került bele egy minimális single, ami pedig kánonnak minősül. Ezt a vonalat megtörné az, ha kikerülne egy non-canon játék, ami ráadásul egy teljesen más érában játszódik.

Arról nem is beszélve, hogy a Saga lassan lezárul, így a franchise-t egy másik korba kell majd mozgatni és ott is felépíteni valami komolyat. Jó esély van arra, hogy ez az új éra pont a Régi Köztársasággal lesz kapcsolatos, a Disney pedig érthető mód nem szeretné, ha ebbe a KotOR beleköpne. Így is sokan emlékeznek ezekre az EU művekre, elég lesz majd velük megküzdeni a szokásos "de nem is ilyennek kéne lennie ennek a világnak, lerombolták a gyerekkorom" huszárokkal, nem hiányzik nekik, hogy erősödjön és szélesedjen ez a tábor.

 

Márpedig a KotOR elképesztően népszerű játék (volt), nagyon sokan a valaha készült legjobb SW játéknak tartják. Egy felújított változat piacra kerülése nagy durranás lenne. Ez valamilyen szinten elvonná a figyelmet a jelenlegi SW-vonalról, pláne a játékokról, ahol finoman szólva is van betöltetlen űr.

Az pedig tényleg nagyon cikinek tűnne, hogy hosszú évek óta semmi értelmes SW játék, ezt pedig egy hobbisták által összerakott ingyenes program törné meg. Nagyon régóta ácsingóznak a KotOR folytatására, vagy csak egy jó játékra abban az érában, vagy csak egy értelmes RPG SW gémre. Ha ezt egy ilyen projekt adná meg, az elég rossz fényt vetne a stúdióra.

Ráadásul előre szabotálhatná a későbbi ötleteiket és műveiket, mert bármit akarnának csinálni, sokan mindenből azt hoznák ki, hogy "de hát még a KotOR felújított változata is jobb ennél, ingyen". A játék jelenleg is hatalmas nosztalgiával bír, de azért csak sokat kopott a brand. Egy mai fiatal már nem fog leüli játszani vele, mert grafikailag és játékmechanikában elavult, plusz nem is triviális egy mai gépen elindítani. Így ha érdemben akarnak vmit kezdeni a játékvilággal, akkor viszonylag tisztalappal indulhatnak. Ezt fúrná meg egy ilyen projekt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.