Ugrás a kommentre

Videojátékok


Ajánlott hozzászólás

17 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Mellesleg ha jól tudom a Black Mesa is egy független Half Life remakenek indult, szóval nem példa nélküli, hogy a rajongói remakek elkészüljenek.

Az Age of Empires 2-höz (1999-es játék) meg 2013-ban 2015-ben és 2016 végén is jöttek ki új kiegészítők, mert a Microsoft felkarolt néhány moddert, és megbízta őket új tartalmak készítésével, ergo az sem példa nélküli, hogy az anyacég besegítsen és "hivatalossá tegye" a rajongói projekteket.

A Black Mesa egyrészt még nincsen készen, hiszen hiányzik a második fele, másrészt azért jelenhetett meg az első fele, mert a Valve felkarolta a fejlesztőket és pénzt tett alájuk úgy, hogy engedték a Steamen pénzért megjelenni (cserébe megkapták a Source motor teljes fejlesztői készletét). Így az alkotók és a Valve is keres rajta. A fan-made kiegészítők kérdése meg teljesen más lapra tartozik, azok jogi viszonyát nem szabad összemosni a remake-ekkel. A fan-made kiegészítők technikailag szimpla modok, nem többek fan fictionnöknél. Egy remake valaki más szellemi tulajdonának teljes felhasználása. Az ilyeneket nagyon ritkán engedik befejezni a kiadók, hiszen az ő pénzeiket kockáztatják minden téren. Fent pb és Bomarr jól összefoglalta, miért nem hagyják, plusz még hozzátenném ezt: egy fan-remake aláássa azt, hogy a kiadó elkészítse a sajátját, vagy kiadja remasterelt változatban.

Az elmúlt húsz évből csak egy jól működő fan-remake-t tudok mondani, és az a Black Mesa. De még az sincs kész, és annak befejezését segíti a Valve, a saját hasznuk okán, ha már ők leszoktak a játékfejlesztésről. Üzletileg jó húzás, viszont ők nem brandet építenek, ellenben a Star Wars egy olyan franchise, ahol most az egységesség is fontos.

17 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az ilyeneket nem is értem mit gondolnak amikor nekiállnak, hogy nem fognak nekik szólni előbb utóbb?

Ezt én sem értem. Csinálhatnának önálló játékot vagy modot, de nem, remake-elni kell, amiről köztudomású, hogy le fogják lőni. És nem csak az EA, minden más kiadó is lecsap. A Blizzard ugyanúgy, mint a Capcom, mindkettő állított már le fan-remake-et.

Amúgy néha maga a fan csapat "non-profit" volta is erősen kérdéses, mert nem egy esetben virít ott a honlapjukon például a Patreon közösségi támogatói oldal linkje. Ugyan ez hivatalosan adomány, nem bevétel, de amikor egy-egy fan-projekt csak a cím népszerűsége miatt havi 20000 dollárt vonz be adományból, ott azért nem csoda, hogy a kiadó összehúzza a szemöldökét. (Ez nem itt esett meg, nem tudom, hogy a készítők igénybe vettek-e ilyen felületet, de sokszor van így.)

13 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mindenesetre ha a Fall of the Jedi is gyenge lesz remélem elveszik az EA-tól a jogokat.

Szerintem az EA-nak ez az utolsó esélye. Sőt megkockáztatom, hogy a játék sikerétől függetlenül esélyes, hogy elvesztik az IP-t. A Visceral bezárásával elmeszelt program, a BF1 közepes sikere, és a BF2 körüli botrány nagyon rányomta a bélyegét az SW játékokra. Nem csoda, hogy a BF2 megjelenése után Jimmy Pitaro, a Disney fogyasztói termékek és az interaktív média részlegének főnöke személyesen hívta fel az EA elnökét, Andrew Wilsont a mikrotranzakciós botrány ügyében (le is kapcsolták a mikrotranzakciót a beszélgetés után). Az EA eddig hibát hibára halmozott, és gyanúsan nincs több SW játékuk bejelentve, de még csak pletykálni sem pletykálnak róla. A Battlefront 3, ami adná magát az ep9 premierjére, hivatalosan és a megbízható belsősök szerint is csak tervasztalon létezik, mert még mindig bizonytalan, hogy a DICE engedélyt kap az elkészítésére.

Én örülnék, ha elvennék, aztán átadnák a Bethesdának. Szerintem náluk jó kezekben lenne. Egyrészt maga a Bethesda jó RPG-ket készít, de ha ők még nem is, rengeteg jó stúdió van alattuk. A Bethesda maga vagy az Arkane tuti le tudna tenni a Star Wars témában egy baba RPG-t, a MachineGames vagy az id pedig egy dögös FPS-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pont a gyenge felhozatal az egyik probléma szerintem. Annyira nem jön ki jól hogyha egy rajongói munka jobb és érdekesebb mint az amivel a hivatalos cég elő tud rukkolni. Ráadásul jövőre pont jön egy Star Warsos kalandjáték. Még csak az kéne hogy arról elvonja a figyelmet egy rajongói projekt. De nézzük meg más médiumra leforditva: mi lenne ha a rajongók tudnának Star Wars filmet késziteni de olyat hogy jobban van eljátszva, jobban néz ki, jobban van megirva és népszerűbb is mint a stúdiófilmek. Mindezt ingyen. Nem hiszem hogy nagyon odalennének érte a Lucasfilmnél. Addig szeretik a fan filmeket amik azok fényévekre vannak a nagy filmektől. Most hogy ilyen gyenge a számitógépes játék felhozatal pedig szerintem érthető hogy nem akarnak odaállni egy profinak tünő fan projekt mellé. Mondjuk mivel konzolra aligha jött volna ki igy aligha játszottam volna vele úgyhogy engem mondjuk pont nem érint. Mindenesetre ha a Fall of the Jedi is gyenge lesz remélem elveszik az EA-tól a jogokat.

 

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Attól, hogy ingyen csinálják és kell hozzá az eredeti játék, még nem lehet érdemi egyeztetés és egyezség nélkül belefogni egy ilyen projektbe. Az eredeti tulajdonosának engedélyére mindenképp szükség van, ha ilyen szinten hozzányúlnak az alapanyaghoz.

 

Aztán ott vannak azok is, amiket Bomarr ír. Most eleve a kánonvonalat nyomják erőteljesen, az univerzumépítés a legfontosabb háttérfolyamat. Nem véletlenül dobták ki úgy a BF2-t, hogy került bele egy minimális single, ami pedig kánonnak minősül. Ezt a vonalat megtörné az, ha kikerülne egy non-canon játék, ami ráadásul egy teljesen más érában játszódik.

Arról nem is beszélve, hogy a Saga lassan lezárul, így a franchise-t egy másik korba kell majd mozgatni és ott is felépíteni valami komolyat. Jó esély van arra, hogy ez az új éra pont a Régi Köztársasággal lesz kapcsolatos, a Disney pedig érthető mód nem szeretné, ha ebbe a KotOR beleköpne. Így is sokan emlékeznek ezekre az EU művekre, elég lesz majd velük megküzdeni a szokásos "de nem is ilyennek kéne lennie ennek a világnak, lerombolták a gyerekkorom" huszárokkal, nem hiányzik nekik, hogy erősödjön és szélesedjen ez a tábor.

 

Márpedig a KotOR elképesztően népszerű játék (volt), nagyon sokan a valaha készült legjobb SW játéknak tartják. Egy felújított változat piacra kerülése nagy durranás lenne. Ez valamilyen szinten elvonná a figyelmet a jelenlegi SW-vonalról, pláne a játékokról, ahol finoman szólva is van betöltetlen űr.

Az pedig tényleg nagyon cikinek tűnne, hogy hosszú évek óta semmi értelmes SW játék, ezt pedig egy hobbisták által összerakott ingyenes program törné meg. Nagyon régóta ácsingóznak a KotOR folytatására, vagy csak egy jó játékra abban az érában, vagy csak egy értelmes RPG SW gémre. Ha ezt egy ilyen projekt adná meg, az elég rossz fényt vetne a stúdióra.

Ráadásul előre szabotálhatná a későbbi ötleteiket és műveiket, mert bármit akarnának csinálni, sokan mindenből azt hoznák ki, hogy "de hát még a KotOR felújított változata is jobb ennél, ingyen". A játék jelenleg is hatalmas nosztalgiával bír, de azért csak sokat kopott a brand. Egy mai fiatal már nem fog leüli játszani vele, mert grafikailag és játékmechanikában elavult, plusz nem is triviális egy mai gépen elindítani. Így ha érdemben akarnak vmit kezdeni a játékvilággal, akkor viszonylag tisztalappal indulhatnak. Ezt fúrná meg egy ilyen projekt.

 

Ha tényleg a fentebbi okok húzódnak meg az egész mögött, akkor gyakorlatilag a Disney-Lucasfilm tisztában van vele, hogy a Knights of the Old Republic, vagy úgy amúgy a Régi Köztársaság világa sokkal vonzóbb, népszerűbb és értékesebb, mint az, amit most a piacra dobnak (vagy dobtak az elmúlt években). Akkor azt is elmondhatjuk, hogy a Disney tisztában van azzal is, hogy több jelenlegi, vagy közelmúltban futtatott projektjük nem veheti fel a versenyt a régiek némelyikével. Sőt talán azt és érzik, hogy nem tudnának jobbat, vagy ugyanolyan jót alkotni.  Hát nem is tudom mit mondjak erre, kicsit gáz.

De ha már itt vagyunk, van amit nem értek. Ott a The Old Repbic MMO. Az új kánon rendszerét már 2014-ben bevezették. Ezt a játékot pedig nem állították le, sőt azóta új kiegészítő is megjelent, Hogy lehetséges ez? Persze vannak ötleteim: nyilván a The Old Republic fejlesztője olyan szerződést kötött a Lucasfilm-mel korábban, amit valamilyen oknál fogva nem éri meg üzleti szempontból felbontani.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ha tényleg a fentebbi okok húzódnak meg az egész mögött, akkor gyakorlatilag a Disney-Lucasfilm tisztában van vele, hogy a Knights of the Old Republic, vagy úgy amúgy a Régi Köztársaság világa sokkal vonzóbb, népszerűbb és értékesebb, mint az, amit most a piacra dobnak (vagy dobtak az elmúlt években). Akkor azt is elmondhatjuk, hogy a Disney tisztában van azzal is, hogy több jelenlegi, vagy közelmúltban futtatott projektjük nem veheti fel a versenyt a régiek némelyikével. Sőt talán azt és érzik, hogy nem tudnának jobbat, vagy ugyanolyan jót alkotni. 

Van itt egy kis képzavar. A Disney-Lucasfilm nem készit játékokat. Ők a játékkészitési/forgalmazási jogokat odaadták az EA-nak. Ez egy olyan üzlet amivel a jelek szerint a Disney nem túl elégedett. Ugyanis az elmúlt években kiderült, hogy az EA a megszerzett jogokkal nem jól sáfárkodik és gyenge játékokat csinál. Ennek valszeg az lesz az eredménye hogy a Disney -ha a megkötött szerződés engedi- elveszi majd tőlük a jogokat. Vannak egyébként olyan Disney licenszelt játékok amik mind a kritikusok mind a játékosok körében kifejezetten népszerűek lásd az új Spider-Man játékot. Persze azt nem az EA csinálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Van itt egy kis képzavar. A Disney-Lucasfilm nem készit játékokat. Ők a játékkészitési/forgalmazási jogokat odaadták az EA-nak. Ez egy olyan üzlet amivel a jelek szerint a Disney nem túl elégedett. Ugyanis az elmúlt években kiderült, hogy az EA a megszerzett jogokkal nem jól sáfárkodik és gyenge játékokat csinál. Ennek valszeg az lesz az eredménye hogy a Disney -ha a megkötött szerződés engedi- elveszi majd tőlük a jogokat. Vannak egyébként olyan Disney licenszelt játékok amik mind a kritikusok mind a játékosok körében kifejezetten népszerűek lásd az új Spider-Man játékot. Persze azt nem az EA csinálta.

És a The Old Republic-cal mi a helyzet? Azt miért nem állították le?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ha tényleg a fentebbi okok húzódnak meg az egész mögött, akkor gyakorlatilag a Disney-Lucasfilm tisztában van vele, hogy a Knights of the Old Republic, vagy úgy amúgy a Régi Köztársaság világa sokkal vonzóbb, népszerűbb és értékesebb, mint az, amit most a piacra dobnak (vagy dobtak az elmúlt években). Akkor azt is elmondhatjuk, hogy a Disney tisztában van azzal is, hogy több jelenlegi, vagy közelmúltban futtatott projektjük nem veheti fel a versenyt a régiek némelyikével. Sőt talán azt és érzik, hogy nem tudnának jobbat, vagy ugyanolyan jót alkotni.  Hát nem is tudom mit mondjak erre, kicsit gáz.

Ez abszolút hibás következtetés. Semmi baj az érával, pláne annak tükrében, hogy a két elkészült játékból egy annyira tartalmatlan, hogy kár érákról beszélni, a másik viszont az összes filmet és még a TCW-t is felöleli. A következőkkel van baj az EA SW termékeivel kapcsolatban:

- El sem készül a játék, mert az EA bezárja a stúdiót.

- Ami elkészül, az annyiba kerül, mint bármilyen teljes játék, de annyi tartalom sincs benne, mint egy kiegészítőben.

- A tartalmat drága DLC-kel hozzák el a megjelenés után. Mire egy játék teljes lesz, három másik játék árát fizeted ki.

- És még a mikrotranzakciót is beleteszik, ami legutóbb úgy nézett ki, hogy akik hajlandók fizetni a már megvett játékért még egy kicsit (határ a csillagos ég, van, aki 1000 dollárt is eltapsol így), az durva előnyhöz jut azokkal szemben, akik úgy vannak vele, hogy ők már megvették a játékot, minek fizessenek még. Ez egy online alapú játéknál nagyon nagy g*ciség.

- Az EA hülyének nézi a vásárlóit. Olyan pofátlanul értelmetlen mondatokkal védik a saját pénzéhes valagukat, hogy én szégyellem magam, amikor idézem őket. Pl.: azért csak az ep4-5-6 elemeit használták az első Battlefrontban, mert figyelniük kellett a Star Wars kánonra. Vagy a másik: azért van pay-to-win mikrotranzakció a Battlefront 2-ben, mert azt akarták, hogy "a játékosok büszkeséget és beteljesülést érezzenek a hősök feloldásakor".

A KotOR nem az éra miatt népszerű, hanem mert egy k*rva jó játék volt a maga idejében. Ha a Birodalom vagy a Köztársaság idejében játszódott volna, ugyanúgy az lett volna. Eleve egy elég fantáziátlan játék látványilag szempontjából, mert a birodalmi csillagrombolóktól kezdve R2-n és a Millennium Falcnon át Darth Vaderig és a rohamosztagosokig mindennek megvolt a nem is annyira átdolgozott változata, szóval tényleg akárhová be lehetett volna tenni. De az egész remekül lett tálalva, akkoriban gyönyörű volt, nagyszerű játékmenettel bírt, remek volt a sztorija és ez volt az első Star Wars RPG. A mai játékokkal szemben meg még hosszú is volt, és egy kanyi DLC-t nem adtak ki hozzá, mégis teljes volt a játék.

Amúgy ma már szerintem az élvezhetetlenségig elavult program, de az emlékek megszépítik.

 

26 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De ha már itt vagyunk, van amit nem értek. Ott a The Old Repbic MMO. Az új kánon rendszerét már 2014-ben bevezették. Ezt a játékot pedig nem állították le, sőt azóta új kiegészítő is megjelent, Hogy lehetséges ez? Persze vannak ötleteim: nyilván a The Old Republic fejlesztője olyan szerződést kötött a Lucasfilm-mel korábban, amit valamilyen oknál fogva nem éri meg üzleti szempontból felbontani.

Ez az ötlet az előző elgondolásodhoz hasonlóan szintén hibás. Eleve, az EA kötötte a szerződést, és érvényét vesztette a LucasFilm felvásárlásával, mivel az egyik szerződő fél megszűnt létezni. Ugyanis nem a LucasFilmmel, hanem a LucasArts-szal kötött szerződést az EA, de az már nem létezik. A Disney és az EA között új szerződés köttetett, a LucasFilmnek meg semmi köze a játékokhoz azon kívül, hogy a Story Group egyeztet a fejlesztőkkel. Amúgy se a Disney, se az EA nem készít játékokat, azokat eddig a DICE, kisebb mobilos fejlesztők és a Respawn készíti (korábban a Visceral is dolgozott egyen, de a stúdiót bézárták). Az EA a kiadó, a Disney a jogot adta az EA-nek, hogy SW játékokat adhasson ki, az EA meg külön szerződésben kiadja a fejlesztést az alá tartozó stúdióknak. Ha a játék sz*r, az a fejlesztő, illetve a fejlesztőknek lehetetlen határidőket és ostoba ötleteket biztosító kiadó sara. Főleg a kiadóé.

A TOR azért nem áll le, mert MMORPG. Alapból legalább egy évtizedre vannak ezek megtervezve. Ha jól fut a szekér, márpedig jól fut, akkor még tovább is üzemelhet. Ezek folyamatos pénzforrást jelentenek, de az üzemeltetési költség minimális, azért nem állítják le. Mit gondolsz, miért fut még mindig a World of Warcraft? Mert állati népszerű. Ez pusztán üzleti húzás. A TOR jó pénzt hoz a konyhára, így futhat. Majd ha lesz mivel kiváltani, vagy drasztikusan esik a népszerűsége, akkor leállítják. De egy új MMO, pláne egy hosszú-hosszú évekig sikeres MMO összehozása időigényes meló, pláne a WoW árnyékában.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, kezdem érteni. Sajnos nem értek a játékokkal kapcsolatos dolgokhoz. A felnőtt regényekkel kapcsolatos dolgokat átlátom, de a játékokét. nem.

Jó bonyolult. Akkor a játékoknál a dolog legfontosabb része az értékesítés. Kinek, hogyan milyen körülmények között adják át.

A fentebbiekből azt tudom levonni, amit eddig is sejtettem. A The Old Repblic baromi népszerű, és ezért  megy tovább. Nincs is baj a Legendák kategóriájával. Az első Kotor játék remeke-jénél meg valószínűleg szimplán az értékesítéssel, meg a bürokratikus papírozással (vagy annak hiányával) lehetett a gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, rendben van. Én mindenesetre a Star Wars könyvolvasói körökben azt érzem, hogy ott a legnépszerűbb éra a Régi Köztársaság Jedi-Sith háborúinak korszaka. Persze van az amikor más körökben, vagy csoportokban nem népszerű annyira, és van olyan is, amikor fakul valaminek a népszerűsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Jó bonyolult. Akkor a játékoknál a dolog legfontosabb része az értékesítés. Kinek, hogyan milyen körülmények között adják át.

Igen, ez a legfontosabb. Az a helyzet, hogy ma egy AAA-kategóriás játék, ami mindhárom fő platformra (PC, PlayStation és Xbox) kijön, az lassan annyiba kerül, mint egy blockbuster film, ugyanakkor a bevétel távolról sem olyan jó. Sokan sokféle módon próbálják ezt magyarázni, a kiadók és fejlesztők általában a kalózkodást okolják, de inkább áll a dolog mögött az, hogy a játékaik sz*rok. Persze, hogy nem veszi meg senki a Battlefront 2-t a 4 óra alatt kivihető sztori mód miatt, ha ugyanazért a pénzért megvehet egy sokkal több és tartalmasabb élményt adó Prey-t? Csak mert Star Wars? Bocs, ez nekem kevés, majd megveszem, amikor 1500 forintba kerül, de ezzel rajtam már buktak kb. 8500 forintot. Nem a világ vége, de ha már 10 000 ember így gondolkodik, az már gond egy játéknál, ami dollármilliókba került (megjegyzem, a BF2 nem szerezhető be ingyen, mert a mai napig nem törték fel, szóval a kalózkodáson az EA nem bukik semmit ennél a játéknál).

Ezért jól meg kell gondolnia a kiadóknak mindent a játékokkal kapcsolatban, akár azt is, hogy egy rajongói alkotás rossz fényt vet a készítőre. Persze a probléma alapvetően ott van, hogy jelenleg az SW videojátékok jogai egy alapból rossz megítélés alatt álló kiadónál van. Az EA évek óta a Sátán szinonimája a videojátékosok között. Nem alaptalanul, volt jó pár hülye ötletük, és tényleg csesztek el jó játékokat olyan dolgokkal, amit pénzszerzés céljából került be (ez legtöbbször a mikrotranzakció, de a lehetetlenül rövid határidők és a pofátlan DLC-k is ide tartoznak).

Tulajdonképpen nem tudom, hogy a Disney miért az EA-val bratyizott le. Talán mert náluk volt a TOR, vagy ők ajánlották a jogokért a legtöbbet. De az tuti, hogy szerintem már ők is bánják. Ha a Fallen Order is bukik, akkor szinte biztos, hogy az EA elveszti a jogokat. Ha az megtörténik, akkor a TOR sorsa is kérdésessé válik, bár mivel jelenleg a BioWare sorsa is erősen kérdéses (ha az Anthem bukik, nagyon valószínű, hogy bezárja az EA a BioWare-t), már eleve lehet számítani arra, hogy a TOR nem lesz még tíz évig velünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

De ha már itt vagyunk, van amit nem értek. Ott a The Old Repbic MMO. Az új kánon rendszerét már 2014-ben bevezették. Ezt a játékot pedig nem állították le, sőt azóta új kiegészítő is megjelent, Hogy lehetséges ez? Persze vannak ötleteim: nyilván a The Old Republic fejlesztője olyan szerződést kötött a Lucasfilm-mel korábban, amit valamilyen oknál fogva nem éri meg üzleti szempontból felbontani.

Nem írtam erre a választ már egyszer neked? :hmm: Na mindegy... a többiek jól kifejtették, én meg tömörítem :D Szóval a lényeg az, hogy (jóval) többet hoz a konyhára, mint amiből fenntartják, így maradhat.

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bocs, ez nekem kevés, majd megveszem, amikor 1500 forintba kerül,

Én azért az 1500-ast nem vártam meg, de féláron vagy 60%-on vettem meg, mert ugyanígy vélekedtem, pláne az I. rész után amiben még mindeg 2 óra+ trialom van :D 

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha az megtörténik, akkor a TOR sorsa is kérdésessé válik, bár mivel jelenleg a BioWare sorsa is erősen kérdéses (ha az Anthem bukik, nagyon valószínű, hogy bezárja az EA a BioWare-t), már eleve lehet számítani arra, hogy a TOR nem lesz még tíz évig velünk.

Ilyen esetben a Disneynek lehet beleszólása? Ha mondjuk a Disney nem válik meg az EA-tól, de az EA bezárja a Bioware-t a Disney mondhatja, hogy a TOR-nak futnia kell tovább? Illetve ha a Disney szakít az EA-val akkor viheti magával a TOR-t más fejlesztőkhöz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Én azért az 1500-ast nem vártam meg, de féláron vagy 60%-on vettem meg, mert ugyanígy vélekedtem, pláne az I. rész után amiben még mindeg 2 óra+ trialom van :D

Én az első rész Ultimate változatát vettem meg 1500-ért, abban minden benne volt, szerintem az megérte. És úgy, hogy minden pálya, kaszt és anyámkínja elérhető volt, egész szórakoztatóvá vált. Nem emlékszem, mennyi van benne, nekem sem olyan vérmes szám, de olyan 30-50 órát tolhattam bele (a sógorom 200+ óránál tért át a BF2-re). A BF2 is jó lesz majd úgy, igazság szerint annyira nem tud érdekelni. Egyedül a sztori mód izgat.

 

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ilyen esetben a Disneynek lehet beleszólása? Ha mondjuk a Disney nem válik meg az EA-tól, de az EA bezárja a Bioware-t a Disney mondhatja, hogy a TOR-nak futnia kell tovább? Illetve ha a Disney szakít az EA-val akkor viheti magával a TOR-t más fejlesztőkhöz?

Erre sajnos választ nem lehet adni, mert nem ismert az, hogy miképpen szerződött a Disney az EA-vel. Nyilván vannak záradékok, meg ilyenek, de abból kiindulva, hogy egy SW játék már ment stúdióbezárás miatt a levesbe, így esélyes, hogy a Bioware bezárásakor a TOR is menne. Végül is attól függ, ki üzemelteti a szervereket. Azt tudom, hogy a TOR-ért a Bioware Austin felel, kis csapat, szóval ha az edmontoni főcsapatot be is zárják, az Austin még nyitva maradhat. Bár az edmontoni A Bioware, ott a székhely, szóval ha azt bezárják, nehéz elképzelni, hogy az austini nyitva marad. De az is lehet, hogy a TOR szerverek valahol az EA egyik szerverfarmján vannak.

A Disney-nek amúgy szerintem ebbe nincs beleszólása, elvégre ők csak a jogokat adták bérbe, minden más az EA döntése. Annyit el tudok képzelni, hogy ha a szerződés ezzel kapcsolatos feltételei nem teljesülnek, akkor az EA fizet, mondjuk ködbért vagy a tököm tudja, hogy hívják. Szóval lehet (sőt biztos) vannak szankciók. A lényeg, hogy a Disney rendelkezhet az SW játékokkal, de nem rendelkezhet az EA-val és annak stúdióival. Ha ők azt mondják, hogy lehúzzák a rolót, akkor a Disney ezt nem bírálhatja felül, de nyilván megvan a mozgásterük, ha úgy vélik, hogy érdemes megmenteni a TOR-t. Tippre megvehetik a szervereket, a Bioware-t, esetleg az egész EA-t. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Amikor kijöttek a bővebb infók arról, hogy mit tud majd a BF2-ben, és megírtam róla a hírt, utána meg kellett néznem az ep3-as jeleneteit. Egyszerű figura, mint a faék, de annyira hatalmas manusz. Lucas nagyon eltalálta. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2 órával ezelőtt, RacerX írta:

Csak nem lövik le a legnagyobb beszólást! :D Vagy ezért is lootbox kell?

Szerintem csak nem akarták a trailerbe belerakni, de amúgy benne van a játékba. :D 

Külön emote is van belőle, de van belőle Obi-Wan és Grievous interakciója közben is.

Aminek külön örülök, hogy az Klónok Támadásából benne van a kedvenc Kenobi szövegem. "Mész és átgondolod az életed"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben végigjátszottam a BFII-t. Tetszett a történet, várom már hogy elolvassam a kapcsolódó regényt is, ami gyanítom hogy a játék előtt játszódik. Bírtam a karaktereket az újakat és a visszatérőket is egyaránt. Tetszett a rengeteg utalás a könyvekre, képregényekre - főleg a Shattered Empire-re és az Utóhatás trilógiára. (Sloane-t annyi irodalomi műben említették már, hogy kijárna neki egy élő szerep is.) 
A legnagyobb negatívum a kb 4 órás játékmenet, Ez nagyon kevés, még egy tps/fps játékhoz is. Végigjátszottam a Resurrection DLC-t is, ami párhuzamosan történik az ep7-el, ennek is tetszett a története. Ebből azt is megtudhatjuk hogy miért ment neki olyan magabiztosan Poe a Fulminatrix-nak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reddit-em van egy szivárgás ahol egy ember azt állítja részt vett egy  Star Wars Marketing prezentáción ahol a 2019-es projektekről is beszéltek és bemutattak képeket és concept art-t. Sajnos az ember nem igazán jegyzetelt és ezért sok mindent elfelejtett de amire emlékszik azokat megosztotta, Bemásolom az adott információkat a saját topicjában.

 

Fallen Order:

Spoiler

Fallen Order Videogame: They said this is coming out in November. It takes place about 5 years after Revenge of the Sith and follows the main character whose name is Cal (I forget his last name). He's was a paduwan that survived the efforts to kill all of the remaining jedi. Not a ton of gameplay info but some of the other story lines are that he has a mentor figure who is a woman named Ceres. The only other thing I remember is them talking about other characters they would come across from some of the comics. The mentioned the 9th sister and 2nd sister? Something about Inquisitors? I wish I could remember more about this. They showed a ton of artwork.

 

Magyarul egy cikk erről: https://hu.ign.com/unnamed-respawn-star-wars-project/44652/news/reszletek-szivarogtak-ki-a-star-wars-jedi-fallen-orderrol?fbclid=IwAR003KG8YlIczSEisNUjMXUf_Q2vNMEukEYatlKGc0eZCbQ6rAQOZuQqIjY

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Üdv, először is az erő legyen veletek az új évben :D

Kérdezném a Linux használókat, hooogy sw jedi academy-t hogy lehet futtatni linuxon? ??? ubuntu 16.04 et használva a kotor 2-őt majdnem kijátszottam igaz volt linux változat, de az akadémiából nem találok......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kétségem sem fér hozzá, hogy az EA buzgón igyekszik maga alatt kivágni a Star Wars fát. Most már tényleg elkaszálták azt a nyílt világú játékot, amit anno a Visceral bezárásával átpasszoltak az EA Vancouvernek, méghozzá azért, mert a programot lehetetlenség lett volna 2020 vége előtt befejezni. Ehelyett a csapat egy kisebb volumenű SW-n kezd dolgozni - hogy min, azt nem részletezték, de azt még elmondták, hogy a jövőben több játékot is ki akarnak adni a témában.

Na most, az utolsó nagyjából porhintés, mert ha évi két játékot kiadnának, az is több lenne, mint amit most produkálnak. Béna mobil játékokon túl csak két Battlefrontot tudtak prezentálni, amiből az első közepes sikert és sok sziszegést, a második meg az egész videojátékot megrengető botrányt hozott össze. És most akkor itt ez a leállítás.

Érdekes viszont a 2020-as dátum, hiszen ez az év, amire még Star Wars film sincs bejelentve. Jelenleg van rá esély, hogy nem is lesz új mozi vagy nagyon új irányba indulnak el. Akárhogy is, szerintem az EA azért ragaszkodik ahhoz, hogy 2020-ig még legalább két játékot piacra tudjanak dobni, mert a szerződésük addig él a Disney-vel, és talán sejtik, hogy akkor jóvátehetetlenül elvesztik a Star Wars IP-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.