Ugrás a kommentre

Kantin


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Négyen már le lehetne tolni egyet, nem? 2 vs 2 mint egy jóféle TCW epizódban. :) 

Szerintem is meg lehet rendezni a játékot, @Iqvi-val már öten vagytok. Ha látja a nép milyen is ez a játék, lehet később többen fognak érdeklődni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én beszállnék ötödiknek.

Felirtalak. :)

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:
2 órával ezelőtt, Donát írta:

Négyen már le lehetne tolni egyet, nem? 2 vs 2 mint egy jóféle TCW epizódban. :) 

Szerintem is meg lehet rendezni a játékot, @Iqvi-val már öten vagytok. Ha látja a nép milyen is ez a játék, lehet később többen fognak érdeklődni. 

Még 1 ember kellene. A 6 főt pedig betudnám úgy sorolni, hogy közben mindkét oldalon lenne egy vezető és akkor a székhelytámadásnál is a 3 kör meglenne 3 emberre. :) Ody, benne vagy 6. tagként? Mert akkor meglennénk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem tudom mikor fogok ráérni hétvégén sajnos. Hátha lesz más addig. Ha nem akkor a jövőhét jó lehet.

Ha összejön a 6 fő, akkor úgyis megbeszéljük, hogy mikor is legyen megtartva. :) Az biztos, hogy a hétvége nekem nem jó, így leghamarabb jövő szombaton tudjátok lejátszani a játékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
22 perccel korábban, Wilde írta:

Akkor ez nem ma lesz, ugye? :D

Nem, jövőhétre csúsztatjuk, de jó lesz ez, 6 emberrel szépen elleszünk. :D

 

Jelentem közben, hogy a 6 játékost sikeresen elosztottam a két táborba, random.org segítségével.

 

KÖZTÁRSASÁG

Wilde

Darth Sky

Yoda József

 

SZAKADÁROK

Donát

Ody Mandrell

Iqvi

 

A választás úgy történt, hogy beírtam a 6 nevet és 6 -szor nyomtam a Randomize gombra. Fura, de mind a 6 alkalommal mást nyomott az első helyre. :lol: De így lett elosztva: aki első helyen szerepelt, az ment a köztársaságba, a kövi körnél az első ment a szakadárokhoz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Akkor a héten ez meg lesz tartva?

Ha minden klappolni fog, akkor végre sor kerül rá. :)

11 perccel korábban, Wilde írta:

Meg hány órától kezdődne a játék? (Na nem mintha most olyan sok programom lenne és nem egész nap itthon ülnék.) :D

Este 8 óra. :)

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mik is a szabályok? Most fingom sincs az egészről. :D

Az alább olvasható. ;)

2019. 12. 23. - 22:26, Bence1997 írta:

Na akkor a szabályok és az egészt hogyan is kell elképzelni:

 

1. A SW Galaxisa 10 szektorból áll. Ebből 1-1 szektor a Köztársaság/Szakadárok kezén van, mint főhadiszállás/székhely. Innen indul a játék. Mindkét csapatnak van 1000 pontja.

2. Az első rész a területszerzés:

  • a területszerzésnél minimum 4, maximum 8 kérdés lesz feltéve
  • itt mindkét csapatból 1-1 tag fog megmérkőzni egymással, természetesen váltakozni fog ez a felállás
  • ha mindkét csapat helyesen válaszol a kérdésre - szigorúan csak az első válasz elfogadott! - akkor a kijelölt területek a csapatoké lesznek és gazdagodnak 200-200 ponttal
  • ha az egyik csapat válaszol csak jól, akkor értelemszerűen csak ők kapnak területet, a másik ekkor alulmarad, hátrányba kerül területszerzésnél
  • az első szakasz addig fog menni, amíg az összes szektor - jelen esetünkben 8 db - el nincs foglalva.

3. A játék második szakasza nem más, mint a hadjárat:

  • A hadjárat lényege nem más, mint eljutni a másik csapat kiindulóhelyéhez, a főhadiszálláshoz
  • Ha ez sikerül az ellenfélnek, akkor egy 3 kérdést tartalmazó játékon kell átesniük a két oldal embereinek. Itt fontos megjegyeznem, hogy lesz 2 segítség majd, egy a támadó félnek és egy a védekező államnak.
  • Ha az ellenfél területét megszerzi a csapat, akkor 2×200 pontot kap a csapata:
    • 200 -at ér maga a terület
    • ellop az ellenféltől 200 pontot
  • Az nyer, aki
    • több ponttal rendelkezik a 4×4 -es játékmenet után
    • elfoglalja az ellenfél székhelyét

 

4. A területszerzésnél, ha a kérdésre mindkét csapat helyesen válaszol elsőre, akkor mindkét csapat területet foglalhat.

5. A hadjáratnál a gyorsaság a fontos. Aki előbb válaszol helyesen, az nyeri a kört és vagy elfoglalhatja a csapata az ellenfél területét vagy a védekező fél megvédte a megtámadt területet.

6. A hadjárat során létezik mindkét fél számára 3 db segítség. Kettő fontos a székhely ostrománál, 1 pedig az egész hadjárat folyamán:

  • Az első segítség a támadó félhez tartozik, a főhadiszállás ostromakor: Az első segítséget akkor kérheti a támadó fél vezetője, ha teszem azt az űrbéli védelmet felszámolták (ergo az első kérdésre a támadók elsőként helyesen válaszoltak) de a légvédelemnél vagy éppen a szárazföldnél elbukták a kérdést.
  • Az első segítség pusztán annyit jelent, hogy a támadók kapnak plusz egy kérdést - azonban ez 200 pont levonásával jár!
  • A második segítség a védekező félhez tartozik, a főhadiszállás ostromakor: ha a székhely űrvédelmét/vagy éppen légvédelmét elvesztették, akkor lehetőség adódik annak pótlására.
  • Ezesetben visszaigényelhetik az űrvédelmet/vagy éppen légvédelmet - ez 200 pont levonásával jár!
  • A harmadik segítség az egyik legérdekesebb támogatása mindkét félnek.
  • A harmadik segítség ugyanis mindkét fél részéről kérhető, ha már elkezdődött a hadjárat.
  • A támadó vagy a védekező oldal adott körben játszó embere igényelheti, hogy egy számára megnevezett témakörben érkezzen egy kérdés. A számára adott témakör lehet filmek, sorozatok, könyvek vagy képregények:
    • a filmeknél meg kell mondania, hogy melyik filmre gondolt
    • a sorozatoknál egyrészt meg kell mondania, hogy élőszereplős vagy animációs és azután, hogy melyik sorozatra gondolt
    • a könyveknél és a képregényeknél azonban csak a korszakot(PT, OT, ST) mondhatja meg!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit javítottam a térkép kinézetén. Így jó lesz? :D A szepik jelét még meggondolom - sajna nem png -s kép lett, pedig azzal simább csere lenne, de ezen még dolgozok egy kicsit.

https://imgur.com/a/x6WVjXc

 

A sárga kis csíkok a támadási lehetőségeket vetítik előre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

amúgy én a térképet kissé nehezen látom át... Hogy mik a területek és melyik mivel határos

Korábban volt egy másfajta térkép, csak gondoltam, inkább átalakítom kicsit, kerestem egy "jobbat". :) A kis sárga vonalak jelentik a kapcsolatot az egyes szektorok között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Bence1997 írta:

Korábban volt egy másfajta térkép, csak gondoltam, inkább átalakítom kicsit, kerestem egy "jobbat". :) A kis sárga vonalak jelentik a kapcsolatot az egyes szektorok között.

Tehát akkor a 10 szektor: Unknown Regions, Wild Space, Outer Rim, Mid Rim, Expansion Region, Inner Rim, Colonies, Core Worlds, Deep Core, Tingel Arm?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.