Ugrás a kommentre

Kantin


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

A térképre én javasolnám, hogy legyen egy központi bolygó pl. Tatooine és aköré húzni egy tetszőleges alakú területet és akkor az lenne egy elfoglalható területrész, a következő terület, meg közvetlen érintse azt a területet egy másik bolygó központtal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a térképnél mindenképpen átállok valami jobbra. Köszi amúgy a javaslatokat. :)

 

Ha lesz is éles menet, az kicsit odébb lesz. Most átgondolom a dolgokat, a térképnél javítok sok mindent, mert most 2 órán át az ment, hogy beraktam a zászlókat a területre és méregettem utána mentés és fel imgurra. Onnan meg másolás a fórumra. Ha valaki tud jobb módot az egész könnyebbé tételére, azt megköszönöm. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bíztam benne, hogy odébb lesz a következő meccs, mert Köztársaságnak rendeznie kell a sorait. Bár bizalmas infó, azért megsúgom: további 1 millió egységet rendeltünk a kaminóiaktól, és a Bad Batch is felajánlotta a segítségét (a legboldogabb Wrecker volt). :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Igen, a térképnél mindenképpen átállok valami jobbra. Köszi amúgy a javaslatokat. :)

 

Ha lesz is éles menet, az kicsit odébb lesz. Most átgondolom a dolgokat, a térképnél javítok sok mindent, mert most 2 órán át az ment, hogy beraktam a zászlókat a területre és méregettem utána mentés és fel imgurra. Onnan meg másolás a fórumra. Ha valaki tud jobb módot az egész könnyebbé tételére, azt megköszönöm. :D

Én felosztanám a területeket, utána a területek belsejét kiszínezném egyszínűre, a határvonalak ettől erősen eltérőek lennének, aztán ezt elmenteném ez lenne a nyers változat, csinálnék belőle egy másolatot és azt felhasználnám a következő játékban, és paintban a kitöltővel kiszínezgetném pirossal/kékkel a területeket a játék alakulásának függvényében.  A nyersből meg újra tudnék másolni egy kezdőtérképet a következő játékhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Cupsy köszi a tippet, észben tartom. :peace:

 

Közben megosztanék veletek néhány további információt az idei tervekről.

 

1. A Galaxisfoglaló meg lesz tartva, megvolt a próbakör, megismertük a játékot, a hiányosságokat megtaláltuk, a javítás jövőhéten elindul a részemről. Az első játék még képlékeny, áprilisban meg lesz tartva, de lehet majd később - meg az is függ igazából, hogy mennyire tudok foglalkozni vele. :)

 

2. A Kvízkirály nevű játék több fordulós lesz majd. Ott majd annyi lesz a lényeg, hogy egy adott létszámú játékos megküzd egymással - kérdések által - és fordulók során meglesz a győztes. Az első forduló 10 kérdésből állna, az első 5 után az utolsótól búcsúznánk, a kövi 5 után a következőtől és a többiek mennek tovább a kövi fordulóba. :) Mivel ez egy hosszabb játékmenetet produkálna, így mindenképpen később lesz megtartva, több héten keresztül - ez egyeztetésre kerül majd amikor sorra kerül. ;)

 

3. A Találd meg a Sithet nevű játék egy forradalmilag újító lesz abból a szempontból hogy nem kell kérdésekre válaszolni, hanem a nyomok által kell a jediknek megtalálni a sith mestert. Hozzászólások és érvek játéka ez, valószínűleg a Galaxisfoglaló után ez fog következni, de ha utóbbival kicsit csúszok, akkor kövinek ez jön. De ez még a jövő zenéje. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bence, az én javaslataim:

1, Terület jelölésnél egyszerre max 1 területet, és szomszédos legyen az eddigi területekkel 

2, Igazságos térkép legyen ahol hasonló számú terület határos a két csapat főhadiszállásával

3, stopper és időkorlát a kérdések után

4, megpróbálok összerakni egy térképet, hogy szerintem hogy nézne ki jól

5, használj google drive linket: oda tedd be a térkép aktuális állását és akkor folyamatosan tudiuk ott nézni

 

Köszi a szervezést! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 22. - 7:36, Donát írta:

3, stopper és időkorlát a kérdések után

Eredetileg be volt készítve. :D Az élesnél ott lesz. :)

2020. 03. 22. - 7:36, Donát írta:

megpróbálok összerakni egy térképet, hogy szerintem hogy nézne ki jól

Nekem is már fejemben van egy, de szívesen fogadom majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Mit szólnátok egy ilyenhez?

 

15 bolygó, 5 nagyobb terület. A Köztársaság indulhatna a Coruscantról, a Szakadárok az Utapauról. Ha egy adott térség mindhárom stratégiai bolygóját sikerülne uralmuk alá hajtani, akkor jár valamilyen bónusz. A lényeg továbbra is az ellenfél főhadiszállásának elfoglalása, vagy ha az nem megy, akkor minél több bolygót uralni.

 

galaxy_quiz_map.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Benne lennék én is. :D

 

Én közben meg kicsit elkalandoztam, és a Galaxisfoglaló javítgatásával sajna nem úgy haladtam, ahogy akartam... A map része valamennyire készen van, de már azt se tudom, hogy hova raktam. :lol: És sokkal inkább a másik 3 játék - Találd meg a Sithet és Kvízkirály + titkos projekt - menetének és szabályainak letisztázásán fáradoztam. Majd lesz valami, ne aggódjatok. :D

 

@Iqvi Te hogyan állsz az EU -s kvízzel? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, bízván abban, hogy az oldal lassúsága nem szól közbe este, mutatom a szabályokat és az Arénát.

 

A játéktér így néz ki: 

TI3zEwS.jpg

 

Ahol most kérdőjeleket láttok, oda kategória nevek fognak kerülni. Összesen 8 kategóriával készültem. Minden kategóriában 4 kérdés van, folymatosan nehezedő kérdésekkel. A kérdés helyes megválaszolásáért mindig annyi pont jár, amennyi fel van tüntetve a kérdést rejtő dobozon. (1000, 2000, stb.) Mindig a LEGGYORSABB helyes válaszadónak jár a pont. Kérdésenként minden játékos első válasza INGYENES, azaz ekkor senki sem veszíthet pontot. Minden további HELYTELEN válasz azonban pontlevonással jár. Tehát jól fontoljátok meg, mire lövitek el az első válaszotokat, mert a pontjaitokat kockáztatjátok az első próbálkozás UTÁN. Néhány szemléltető példa:

 

Pl. 1000 pontos kérdés: Mikor mutatták be az első Star Wars-t?

Yoda: 1976 20:01 perckor

Iqvi: 1977 20:01 perckor

Sky: 1977 20:02 perckor

 

Iqvi kap 1000 pontot. A többiek pontja nem változik.

 

Pl. 2000 pontos kérdés: Mi volt az először bemutatott SW film címe?

Yoda: Baljós Árnyak 20:05 perckor

Iqvi: Birodalom Visszavág 20:05 perckor

Sky: Jedi Visszatér 20:05 perckor

Yoda: Skywalker Kora 20:06 perckor

Iqvi: A klónok támadása 20:07 perckor

Sky: Egy új remény 20:08 perckor

 

Sky kap 2000 pontot. Yoda, Iqvi 2000 pontot veszítenek. Az első kísérlet utáni válaszok miatt viszont annyi pont levonás jár, amennyi a helyes megfejtésért járna. Arra is figyeljetek, hogy a kérdésekre csak 3 percig lehet majd válaszolni, utána megyünk tovább.

 

Aki helyesen válaszol, választhat következő kérdést, bármelyik kategóriából, DE! a választott kategóriából mindig a legkönnyebb elérhető kérdést lehet csak választani. Azaz a 4000 pontos kérdést csak akkor lehet kiválasztani, ha előtte a másik 3 kérdés már kiment abból a kategóriából.

 

Az arénában egyszerre 4 kategória, tehát max. 16 kérdés van de ezekből csak 10 kérdés lesz feltéve! Utána jön a következő 4 kategória, amiből szintén 10 kérdés lesz feltéve! Ez azért fontos, mert ha valaki mind a 4 kérdésre helyesen válaszol egy adott kategóriából, +4000 pontot kap bónuszként.

 

Hogy ezt kövessük, az arénában a helyes válaszadók neve feltüntetésre kerül (lásd alább). Ha valaki kigyűjti az adott kategóriát, akkor jár a bónusz. De ha elhangzott a 10 kérdés, akkor jön a következő 4 kategória és az esély, hogy valaki bónuszt szerezzen az első 4 kategóriában, elveszik.

 

bzKwyHI.jpg

 

Szóval 20 kérdés, kérdésenként 3 perc, plusz lesznek majd átvezetések az eredmény állásával, kérdések bepostolása, stb. szóval 1.5-2 óra időtartamra számítsatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Donát írta:

Mi volt az először bemutatott SW film címe?

Sky: Egy új remény 20:08 perckor

Dehát ez nem is jó válasz, mert nem volt alcíme, amikor bemutatták, egész egyszerűen az volt a címe, hogy Star Wars :D:P

 

Amúgy tetszenek a szabályok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mikor legyen a kezdés? Én itt leszek 7-től is, ha akkor szeretnétek kezdeni.

Yoda, Iqvi, Sky? Ha mindenkinek jó a 7 mehet akkortól (Bence már korábban írta, hogy neki jó). Ha valakinek nem jó, akkor maradunk az eredeti 20:00-nál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.