Ugrás a kommentre

Kantin


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Csak gratulálni tudok a gyereknek. :D

 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sajnos én dolgoztam tegnap, aztán meg program jött közbe. Igyekszem majd itt lenni legközelebb.

Rendben, én meg házit csináltam és kicsit ideges lettem, amiért elég lassan haladtam vele - mondjuk ez főleg a gép hibája, ma intézkedtem :D - de majd egyszer összefog jönni. Remélhetőleg a Mandi szavazás előtt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Sziasztok fiúk és lányok!

 

Egy újfajta játékot találtam ki, amely mókás lehet majd számotokra. A játék neve: Star Wars Google Style. :D A játék célja roppant egyszerű: különböző SW fogalmakat kell kitalálni (nevek, helyszínek, tárgyak, stb.) de úgy, hogy ezeknek a fogalmaknak a leírását kapjátok meg eltorzult kivitelben. Tudjuk, hogy a Google fordító csodákra képes, pláne, ha valamilyen szöveget több nyelven keresztül fordítunk és végül visszafejtsük. :lol:

Kb. 10 fogalom lesz, már a nagyját megcsináltam. Kinek lenne kedve csatlakozni? Időpontnak a jövő vasárnapot céloztam be, de ezen még bőven kalkulálhatunk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Benne vagyok! :D ilyesmit játszottam már dalszöveg-felismerissel (ott a magyar szöveg angolra lett fordítva google fordítóval, majd angolról vissza magyarra, szintén Google fordítóval), az is nagy móka volt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az ilyesfajtákat én is szeretem. Meg ugye itt a fórumon is eljátszottunk ezzel, amikor a filmek nyitószövegeit fordítottuk. :lol:

 

Amúgy, hogy szemléltessem, eddig milyen remekművek jöttek össze - kettőt mutatok, ezeket amúgy se tervezem a játékra.

 

Az első rövid, mivel a fogalom leírásának nem írtam semmit, csak azt: fogatverseny. Ezt az angol dentist competition -ként fordította. De amikor több nyelven keresztül visszamentem a magyarra a következő lett:

Eredeti szöveg: Fogatverseny.

GF szöveg: A szőnyeg az.

:lol2:

 

A másik hosszabb, a megoldás itt Grogu lenne, de valami teljesen más irányba ment el ez a dolog.

Eredeti szöveg: Kicsi, zöld és rengeteg ételt eszik, miközben az Erőt használja, hogy megvédje apját.

GF szöveg: A mikró kicsi, mert nekem sok van, és úgy használom, ahogyan például védem d éter

:?:D:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

@Yoda József, @RacerX, @Iqvi: észrevételek a játék során, tippek a következő Google Style játék egyszerűbb kivitelezésében? :)

Annyi, hogy a pontos szabályokat legközelebb az első kérdés előtt tisztázzuk :) gondolok itt arra, hogy ki hányszor tippelhet, stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.