Ugrás a kommentre

Kantin


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Donát írta:

Mi volt vele a baj?

 

Egészen az utolsó segítségig így futott a kérdés:

27 perccel korábban, Bence1997 írta:

A végső kérdés:

 

Döntő feladvány:

Téma: Esemény

 

Milyen esemény történt?

12 boldog résztvevő.

 

Akkor derült ki, hogy nem 12 hanem 18 a helyes szám. Ez ugye azért nem mindegy, mert a Jedi tanács 12 tagból áll. A 18-ra a Pod Race-t valószínűleg már elsőre eltaláljuk.

 

6 perccel korábban, Wilde írta:

Ez csak egy ötlet, de azt nem lehetne, hogy úgy lennének a kvízek, hogy a kérdést felteszi a játékmester az adott topikban, a játékosok üzenetben elküldik neki a válaszukat (lenne mondjuk egy időkeret a válaszra) és mindenki aki jól tippel az kapna pontot és így nem az idő döntene és nem látnánk egymás válaszait sem, szóval mindenkinek egyénileg kéne kitalálni, aki segítség nélkül kitalálja az több pontot kap, aki 1, vagy 2 segítséggel az annyival kevsebbet, aki meg három próbálkozásból sem az meg nullát. Én amúgy a játék egy részében, amikor átmentem a konyhába enni, akkor telefonról voltam, az utolsó kérdéseknél viszont már billentyúzetről 10 ujjal gyorsabban tudtam gépelni. Az időtényező sokszor ilyen kis dolgokon múlik és attól még a kérdésre lehet tudna az adott illető válaszolni, csak néhány másodperccel lassabban. 

Ezzel az a baj, hogy nagyon lelassítaná a játékot, mert jó esetben sok emberrel kellene egyszerre privát üzeneteket váltani. A játékaink sajátja volt mindig is a gyorsaság, ami ráadásul egy 2,5-3 órás megmérettetés végén már kihívás is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egészen az utolsó segítségig így futott a kérdés:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor derült ki, hogy nem 12 hanem 18 a helyes szám. Ez ugye azért nem mindegy, mert a Jedi tanács 12 tagból áll. A 18-ra a Pod Race-t valószínűleg már elsőre eltaláljuk.

Értem a problémát. Legközelebb mindenképpen odafigyelek a segítségeknél, hogy előbb pontosítsunk. Amúgy tényleg nem tudom, hogy honnan jött a 12, bár már az előbbi feladványoknál is voltak merőben eltérő félrefordítások. :hmm:

 

@Wilde: nem rossz az ötlet, azonban valóban lelassítaná a játékot. Ha feltételezzük, hogy mondjuk 5 ember játszik, 5 embernek kellene irkálnom a segítségeket (igaz, copy+paste -el megoldható) illetve a régebbi játékoknál is előfordult, hogy láttuk a többiek válaszát még azelőtt, hogy elküdtük volna a sajátunkét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 12-ből az addigi válaszok nagyon arra mentek rá (jogosan), hogy valami olyan esemény, ahol a Jedik jelen voltak, de ez nem a kérdésfeltevés hibája, hanem a fordításé, mert a focinak, vagy Algériának sem volt köze a kérdés tartalmához. 18-al mindenképpen egyszerűbb lett volna már csak kizárásos alapon is.

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezzel az a baj, hogy nagyon lelassítaná a játékot, mert jó esetben sok emberrel kellene egyszerre privát üzeneteket váltani. A játékaink sajátja volt mindig is a gyorsaság, ami ráadásul egy 2,5-3 órás megmérettetés végén már kihívás is. :) 

 

De azért így is volt adott esetben mindennel együtt 5 perc két kérdés között, ha mindenkinek lenne 1 perce a privát üzenetre segítségenként, akkor az sokkal több időt nem venne el, még lehet gyorsabb is lenne a játékmesternek meg elég lenne egy like-al jelezni, hogy jó volt e a válasz és az adott körben az illető már ne tippeljen többször mert már eltalálta. Így lehetne egyből jó válasz: 3 pont, 1. segítség: 2 pont, 2. segítség: 1 pont, nem tudja egyáltalán: 0 pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

 

@Wilde: nem rossz az ötlet, azonban valóban lelassítaná a játékot. Ha feltételezzük, hogy mondjuk 5 ember játszik, 5 embernek kellene irkálnom a segítségeket (igaz, copy+paste -el megoldható) illetve a régebbi játékoknál is előfordult, hogy láttuk a többiek válaszát még azelőtt, hogy elküdtük volna a sajátunkét. :)

 

Én úgy gondoltam, hogy beírnád a kvíz topikjába a kérdést, utána indítasz egy órát, megnézed az üzeneteidet, jelzed akinek kell, hogy jól tippelt. Majd utána a kvíz topikba beírod az első segítséget, arra megint irnak azok akik még elsőre nem tudták és akkor így mennének a körök, hogy a kérdéseket, segítségeket mindenki látná. Ez mindenképpen nagyobb adminisztrációt igényelne meg a részedről, mert figyelni kéne az üzeneteket a válaszokkal, de nem feltétlenül lenne hosszabb, ha szigorúan egy órához lenne szabva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, de akkor a topikban csak a kérdések és a győztesek neve lenne, maga a sava borsa veszne el, az interakció :) Egyébként nem veszélyes az egymás másolása, mert úgy is csak az első helyes megfejtő kap pontot. Itt most amúgy se erről volt szó. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként volt olyan játék itt, ami több hetes hónapos volt és azok privátban zajlottak. 

Igen? Melyik volt az? :)

 

 

Amúgy ezzel a privát résszel nekem nincs nagy problémám, van is egy játék, aminél a privát üzenetek rész szerepet is játszik, bár őszintén szólva a játékot (Find the Sith) talán jobb élőben játszani. :D

De majd a következő ilyennél majd tisztázzuk a dolgokat. Jelenleg az a tervem, hogy a következő játék sima kvízműsor lesz (Mesterré válás folytatása) de azt csak tavasszal tervezem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy lehetne olyan tematikus kvíz is, hogy csak prequel, classic, vagy sequel, ez egy remek apropó is egy újranézésre, mert 3 filmet megnézni egy kvíz előtt azért nem annyira kivitelezhetetlen. @Bence1997 köszi mégegyszer a játékot, én most már elmegyek aludni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt itt mindenféle kvíz már, elég ha szétnéztek ebben a szekcióban. Persze ettől még lehetnek új ötletek. :) 

 

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Igen? Melyik volt az? :)

Pl. a SAGA Kvíz, aminek itt a szabályzata

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor derült ki, hogy nem 12 hanem 18 a helyes szám. Ez ugye azért nem mindegy, mert a Jedi tanács 12 tagból áll. A 18-ra a Pod Race-t valószínűleg már elsőre eltaláljuk.

 

Hát de ez nem egy félrefordítós kvíz volt eleve? :D A google itt most a számot fordította félre, ettől még nem volt helytelenül feltéve a kérdés. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok @Wilde :D 

 

Amúgy jó kvíz volt, szerintem nem kell a szabályokon változtatni, jólvanezígy ahogy most volt. A végén nem esett le, hogy nekem nem kellene már válaszolnom az utolsó kérdésre. :D Egy virutális pontot magamnak azért beírtam :D

 

Én is csak azt tudom mondani, hogy lehet tematikusat is csinálni. De így is tök jó volt, mert a válaszokon is látszott néha, hogy mennyire széles spektrumban gondolkozunk médiumtól kezdve az érákon át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így utólag elolvasva a feladványokat nagy eséllyel egyet sem találtam volna el, bár a megérzésre hagyatkozva talán működött volna.  Ezzel együtt nagyon szórakoztató lehetett, mert csak végigolvasva is az volt. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már felmerült a tematikus kvíz ötlete: én mostanában gondolkodtam rajta, hogy kéne csinálni vagy egy Mandalorian, vagy egy Ahsoka kvízt. Az érkező 3. évad és az új sorozat apropóján. Nem tudom, mennyire lenne rá igény, illetve a kettő közül melyikre? :)

 

Az előbbi értelemszerűen a sorozat 1-2. évadját, meg talán a The Book of Boba Fett idevágó részeit (5-6-7) ölelné fel, míg utóbbi Ahsoka történetének fontosabb állomásait (őt érintő jelentősebb TCW epizódok, a Rebels és The Mandalorian kapcsolódó részei, meg persze a Tales of the Jedi Ahsoka-szála). Játékmenet terén a klasszik kérdés-válasz-pontok felállásra gondoltam, semmi spéci. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen szűkebb témakörben maradó játékba talán én is belevágnék. :) De jó lenne, ha nem tartana órákig, mert az estékbe nálam ez már nem fér bele időben. :) 

 

Régen én is sokszor játszottam, de mostanában már két dolog tart vissza leginkább: régen is maratoni játékok voltak, és most sem megy a játékidő 3 óra alá, úgy látom :D, valamint nem érzem azt, hogy átlátom az utóbbi 10 évben igencsak kibővült SW univerzum produktumait, és még akkor sem tudok minden momentumra emlékezni, ha csak a mozgóképes alkotásokat vesszük, hiába láttam majd minden sorozatepizódot legalább kétszer, a filmekről meg nem is beszélve, ott többszörös a megtekintési ráta - és akkor még a gyorsaságról nem is beszéltem :D. És hát kinek van kedve úgy játszani, hogy alig van esélye pontot szerezni? Mert szép-szép, hogy a részvétel a fontos, de én a társasjátékokban is azok közé tartozom, akik nyerni szeretnek :evil:, de legalábbis nem utolsó helyen végezni. :hehe: 

 

De egy Mando-s témakör most még jól behatárolt, ezzel talán nem érzem teljesen esélytelennek a pontszerzést. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Pildi írta:

Egy ilyen szűkebb témakörben maradó játékba talán én is belevágnék. :) De jó lenne, ha nem tartana órákig, mert az estékbe nálam ez már nem fér bele időben. :) 

 

Régen én is sokszor játszottam, de mostanában már két dolog tart vissza leginkább: régen is maratoni játékok voltak, és most sem megy a játékidő 3 óra alá, úgy látom :D, valamint nem érzem azt, hogy átlátom az utóbbi 10 évben igencsak kibővült SW univerzum produktumait, és még akkor sem tudok minden momentumra emlékezni, ha csak a mozgóképes alkotásokat vesszük, hiába láttam majd minden sorozatepizódot legalább kétszer, a filmekről meg nem is beszélve, ott többszörös a megtekintési ráta - és akkor még a gyorsaságról nem is beszéltem :D. És hát kinek van kedve úgy játszani, hogy alig van esélye pontot szerezni? Mert szép-szép, hogy a részvétel a fontos, de én a társasjátékokban is azok közé tartozom, akik nyerni szeretnek :evil:, de legalábbis nem utolsó helyen végezni. :hehe: 

 

De egy Mando-s témakör most még jól behatárolt, ezzel talán nem érzem teljesen esélytelennek a pontszerzést. :) 

Ezzel én is pont így vagyok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Régen én is sokszor játszottam, de mostanában már két dolog tart vissza leginkább: régen is maratoni játékok voltak, és most sem megy a játékidő 3 óra alá, úgy látom :D, valamint nem érzem azt, hogy átlátom az utóbbi 10 évben igencsak kibővült SW univerzum produktumait, és még akkor sem tudok minden momentumra emlékezni, ha csak a mozgóképes alkotásokat vesszük, hiába láttam majd minden sorozatepizódot legalább kétszer, a filmekről meg nem is beszélve, ott többszörös a megtekintési ráta - és akkor még a gyorsaságról nem is beszéltem :D. És hát kinek van kedve úgy játszani, hogy alig van esélye pontot szerezni? Mert szép-szép, hogy a részvétel a fontos, de én a társasjátékokban is azok közé tartozom, akik nyerni szeretnek :evil:, de legalábbis nem utolsó helyen végezni. :hehe: 

 

A játékidőn kívül a másik dolog az pont olyan, hogy egy ilyen kvíznél, mint a tegnapi nem a tárgyi tudás volt feltétlenül szükséges, hanem nagyrészben egy sugallat, egy-egy kiragadott szó, de van ahol én egészen biztosan csak vakon tippeltem, a segítségek után viszont volt amit már könnyebben ki lehetett találni. Mondom ezt úgy, hogy amúgy abszolút nem érzem magam nem csak úgy átalánosságban tökéletesnek a SW tudásanyag terén, de itt a fórumon is rengetegen vannak, akik nálam sokkal jobban ismerik, átlátják ezt az univerzumot, de az ilyen fórdítós játéknál, ahol adott esetben a fordításnak nincs is köze az eredeti szöveghez, ott nem számít annyira az alapos ismeretanyag. Ettől még atérzem, amit írsz, mert nekem nagyon sok hiányosságom van, főleg könyvek, képregények terén és emiatt vannak dolgok, amelyek kívül esenek a SW-on belül is a látókörömön és sokkal nehezebb így, mint amikor anno a fő kánon még csak a hat filmből állt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kinek lenne kedve és ideje szombat este egy játékhoz? Amint láttátok már létrehoztam a topikot neki, Moz-Id címmel ami a Mozaik-Idézet rövidítése. :) 

 

A játékban tíz idézet lesz, amiről meg kell mondani, hogy ki mondta kinek és mikor. A merítés a mozgóképes tartalmakra vonatkozik. A mozaik része a játéknak, pedig egy jelentfelismeréses feladvány, amelyben egy kép részletből kell kitalálni melyik jelenetet ábrázolja a teljes kép. Egy kis részlettel indulunk, aztán egyre nagyobbakat mutatok, ha nem sikerül kitalálni a jelenetet. Mind a két fajta kvíz volt már a fórumon, de már nagyon régen, így itt az ideje egy újabb körnek. :)

 

Szóval akit érdekel a mostani szombat az írja meg, és ha összejön a kellő résztvevő, megrendezzük.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.