Ugrás a kommentre

Kantin


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

  • 1 évvel később...

Sziasztok!

 

Úgy gondoltam így az év végén, hogy újra nekilendülök a kvízjátékoknak. Még anno a pandémia kitörése körül voltak terveim, amiből 1-2 valósult csak meg - és még azok se úgy, ahogy eredetileg el voltak képzelve - de most újra visszatértem és jövőre bele akarok csapni a lecsóba.

 

Elsőként is két régi játékomat akarom visszahozni, nevezetesen a Google Style és a Mesterré válás címre hallgató vetélkedőket. :D Ugye előbbinél különböző kategóriákban kell jeleskedni, egy-egy karaktert/tárgyat/idézetet kell kitalálni úgy, hogy egy eltorzult fordítást kaptok. Mivel a google fordító az utóbbi években okosabb lett ezért más módszerekhez kellett folyamodnom, de megérte és már 12 friss ropogós vár a jelentkezőkre.

Az utóbbi pedig egy pontozásra épülő játék, ahol ugye el kell jutni a tanácstagi rangig (ez kábé 6 kérdés jó megválaszolása), és ha egy elérte ezt a szintet, addig pihen, amíg egy másik játékos nem éri el azt, végül pedig ez a két játékos megküzd a nagymesteri rang elnyeréséért. 1 kérdés, amely mindent visz.

 

Egyelőre az egyik van kész állapotban. Kinek van kedve januárban játszani egyet? A mostani hétvégét egyelőre nem tervezem, mert szilveszter + újév és kitudja, hogy ki milyen állapotban lesz (:P), ezért én egy jövő hetet mondanék kezdő állapotnak (január 7, szombat), de a január 14 is szóbajöhet. Persze ha összejön minden. :)

 

Peace. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ennek örülök. Egyelőre akkor a január 7 jó időpont lehet. :)

 

 

Kis jelentés: ma egy nagyot nevettem. A fordítóst csináltam, ahol már az első kettőnél finoman fogalmazva a földön feküdtem a nevetéstől, olyan kifacsart dolgok születtek. Tkp. ha valaki megnézi azt, amit két éve (de szalad az idő :o) csináltam, ott is voltak dolgok, amik szerintem érdekesen alakultak. Nos, a bad translations segítségével 80x-os zavartságot tudtam okozni ma magamnak. :lol:

 

Csak hogy szemléltessem: itt egy példa, amit nem rakok be a játékba. Itt a megoldás L3 lenne.

 

Eredeti szöveg: Egy droid, aki különleges kapcsolatban állt egy hajó kapitányával, több kalandban is részt vettek, többek között egy Kesseli lopásban, ahol a szereplőnk egy droidlázadást hozott létre.
GF: Hősünk robotként gazdája tetején küzd a banán ellen.

 

Huh? :hehe:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jelentem: elkészült a 12 feladvány. Holnap este ha mindenkinek megfelel, indulhat a buli. További jelentkezőket is várok természetesen. de ha végül hárman játszák le, nekem úgy is megfelel. A szabályokat majd a topikjában tisztázom. :)

 

Csak egy kis ízelítő: a 12 feladvány némelyike viszonylag könnyen kitalálható, de vannak olyanok is, amik nagyon elborultak lettek. Itt úgy érzem, hogy kelleni fog majd a segítség. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A játékmenetre is kíváncsi leszek, :) mert egyelőre fogalmam sincs hogy zajlik. Volt ennek egy első része már?

Még 2 éve volt egy Google Style névre hallgató kvízjáték. Pont a Kantin alatt találod. Ott van a játékmenet bemutatva, de amúgy a mostani játéknál is hasonló lesz a szitu, annyi különbséggel, hogy a kategóriák is meglesznek nevezve - így nem lesz vaktában lövöldözés, mint anno :D - de hamarosan amúgy is ismertetem a szabályokat. :)

 

 

@NorbiLordi: te is jössz? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, köszi. :)

 

Közben folyik az átnézés és az apró javítások. Például a legelső feladványt sikerült átírnom. Most szerintem sokkal viccesebb lett, az előző szerintem egy ilyen reakciót hozott volna: 

Samuel L Jackson Reaction GIF by Coming to America

:P

Most pedig szerintem ilyen lesz:

Question Mark What GIF by MOODMAN

:hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak egy ötlet, de azt nem lehetne, hogy úgy lennének a kvízek, hogy a kérdést felteszi a játékmester az adott topikban, a játékosok üzenetben elküldik neki a válaszukat (lenne mondjuk egy időkeret a válaszra) és mindenki aki jól tippel az kapna pontot és így nem az idő döntene és nem látnánk egymás válaszait sem, szóval mindenkinek egyénileg kéne kitalálni, aki segítség nélkül kitalálja az több pontot kap, aki 1, vagy 2 segítséggel az annyival kevsebbet, aki meg három próbálkozásból sem az meg nullát. Én amúgy a játék egy részében, amikor átmentem a konyhába enni, akkor telefonról voltam, az utolsó kérdéseknél viszont már billentyúzetről 10 ujjal gyorsabban tudtam gépelni. Az időtényező sokszor ilyen kis dolgokon múlik és attól még a kérdésre lehet tudna az adott illető válaszolni, csak néhány másodperccel lassabban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Wilde írta:

Ha van még egy kérdés, akkor lehet még egy kör és ott senki más nem ír bele...

Felesleges, biztos lesz még visszavágóra lehetőség. :)

 

6 perccel korábban, Bence1997 írta:

Milyen volt a játék fiúk? Egy picit sokáig tartott (a 3 órát elértük) de remélem élvezetes volt.

Nagyon rég élveztem ennyire játékot, kivéve az utolsó kérdést mert az full el lett rontva. Eleve rosszul lett feltéve a kérdés, ráadásul @NorbiLordi előre beírta a helyes választ a döntő résztvevői előtt. Egyébként ha helyesen teszed fel a kérdést, valószínűleg azonnal eldőlt volna a döntő és akkor egy szavam se lenne. :) Így viszont maradt bennem kis hiányérzet...

 

Mindenesetre gratulálok @Wilde -nak a győzelemhez és a sportszerű felajánláshoz. A következő kvízen revansot veszek. :P 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.