Ugrás a kommentre

1x05 - Breaking Ranks


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

EGyetértek Pildivel, ez a sorozat egyre jobb. EZt a részt is imádtam, már 3x megnéztem, és alig várom a folytatást. Az Inkvizítor nagyon jó, bírom. :D Remélem sokat fog szerepelni, mert mindig amikor megjelenik valahogy megáll az emberben az ütő. Súlya van a jelenlétének, és tényleges fenyegetést jelent. Nem pont erről a részről beszélek, de akkor is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, de nekem az jut erről az eszembe, hogy miért olyan biztos az, hogy mindenkire hat a Sötét Oldal? Ennyire nem lenne szabad akarata az embereknek? Vagy mindenkinek van olyan titkos vágya, amin keresztül hatni lehet rá?

Tudom, hogy ott volt Anakin esete, de mellette ott volt Obi-Wan és Luke esete is, akikre nem hatott.

Szerintem azért biztos, mert eddig mindenki, aki engedett a kísértésnek, a Sötét Oldalon végezte. És ez a kulcsszó: engedett. Ez a csábítás nagy, és nagy erő kell ellenállni neki. Nagy erő kell, hogy megtedd azt, amit Luke: olyasmit tenni, ami a felfogásod, a végzeted, az ösztöneid ellen való. Luke és Obi-Wan ellenállt, és nyilván vannak még páran, akik végül jól döntöttek. De nézzük azt, hogy csak az ep1-3 között hányan nem álltak ellen: Dooku, Anakin, Krell, Barriss. És ezek közül kettőt még csak nem is csábítgatott Sith. Kettő valószínűleg fel sem fogta, hogy átálltak a Sötét Oldalra. És így máris rosszabb az arány, hiszen hat megkísértettből csak kettő tudott ellenállni. Szóval szerintem sem garantált, hogy mindenki át is áll, de a kísértés nagyon nagy, nehéz annak ellenállni. Amire egy gyerek, akiben ráadásul alapból ott munkál a gyűlölet a Birodalom felé, a féltés a testvére felé, lehet, hogy nem elég erős ehhez. Pláne, hogy ha még nincs is előzetes Jedi-felkészítés. Emlékezzünk csak a TCW The Gathering című epizódjára, ahol az ifjoncok a fénykardba való kyber kristály megszerzésével párhuzamban először szembesítik félelmeikkel. Viszont ahhoz, hogy ide eljussanak, éveken át tartó képzésen esnek át, ahol megtanulják, hogyan csukják be a Sötét Oldal kapuját, hogyan győzzék le félelmeiket. Ellenpélda Luke, aki csúnyán megbukott a teszten. Szóval, Zare-nak és a többi gyereknek ebben a korban az Inkvizítorral való eszmecsere olyan lehet, mintha egyből a Sötét Oldal szakadékába löknék őket. Hiszen azt sem tudják, hogy Erőhasználók, a Sötét Oldalról valószínűleg hallani sem hallottak. Akkor viszont védekezni sem tudnak ellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper rész volt, egy jó kis bele a lecsóba kezdéssel, tényleg nem vett el semmit a cselekményből az, hogy nem foglalkoztak Ezra beépülésével. Jó volt a kaminói kiképzőkomplexum után egy birodalmi létesítményt is megnézni jobban belülről, megtudni, mégis hogyan kezdődik az, hogy valaki rohamosztagos lesz. Azért durva kis újabb arculata a rendszernek, hogy a túl jól teljesítők felkerülnek a listára, és ha valakiről kiderül ráadásul, hogy Erőérzékeny, akkor megy a süllyesztőbe. A "kiképzőkút" egyszerre emlékeztetett a kaminói Fellegvár-gyakorlatra és a Dobozra, látszik, nincs hiány TCW-ihlette elemekben. Még az osztagon belüli kapcsolatokból is kaphattunk, amiről már szintén volt szó a Dominónál. A Kallustól való csórás is jó buli volt, hát még az utána következő űrcsata (Hera boszorkányos ügyességű pilóta). Nagyon szépen megcsinálták azt a robbanást, egyszerre emlékeztetett a Malevolence lövedékére és a rhydonium-robbanásra. Remélem, van még mit elsütniük az űrben az elkövetkezőkben is. Külön jópont a kiber-kristály verbális cameója. A szökési jelenetben egy kicsit sokalltam a lépegető tűrőképességét, de így is tetszett. Kíváncsi leszek, mennyit fogunk hallani Zare felől a következőkben, mert ha még felbukkan, akár igen fontos beépített ember is lehet belőle, már ha az Inkvizítor bizalmát elnyeri. Őméltósága meg még mindig egy fantasztikusan rideg és fenyegető jelenség, ami valószínűleg még csak fokozódni fog. Ezra egyre jobb abban, amit csinál, szinte részről részre bánik jobban az Erővel, így szép kis röppályát tudunk majd tulajdonítani neki az évad végére. Chopper nagyon kafán nézett ki feketére festve, bár itt sem ő vitte a prímet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így angol felirattal megnézve már majdnem mindent értek, de azért még várok a feliratra. ;) Zseniális rész, szerintem jobb mint az előző. Zseniálisan vannak vegyítve a PT és OT elemek. :o Kallusnak podrace alkatrészek? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megint csak vártam egy pár napot a rész megnézése után, mostanában nem bírok várni addig míg kijön a felirat, de így is jól megértettem (pedig nem vagyok egy nagy angolos). A készítők nem cifráznak, egyre jobb és jobba történet, noha nálam még mindig a Rise of the Old Masters vezet, ez a rész is jól előrevitte a sztorit és egy nagyon hangulatos érzelmi töltettel is rendelkező epizódot kaptunk.

 

Ennél a résznél érzem azt, mintha már sokkal régebb óta menne ez a sorozat, ezt erősítette, hogy minden a sorozatban megismert gonosztevő is felbukkant. Nekem nagyon bejöttek olyan apróságok, hogy láttuk Kallus ügynököt egy átlagos munkanap kereteiben, és abból is kaptunk ízelítőt, hogy az Inkvizítornak nem a bujkáló jedik levadászása az egyetlen feladata. Nagyon bírom őt, minden megjelenésének súlya van, amikor ő a képernyőn van tudni lehet, hogy valami jelentős dolog történik, a hangját is nagyon eltalálták (a magyar szinkronban is jól hozza Kálid Artúr), nálam már most felülmúlta az olyan mellékes de fontos gonosztevőket mint Grievous és Ventress. Őket is nagyon bírom, de az Inkvizítornak olyan a megjelenése, hogy már azzal lelehet igázni egy egész bolygót. Na de elkanyarodtam.

 

A rohamosztagos kiképzést tekintve nem számítottam arra, hogy itt azt mérik fel ki mennyire fogékony az erőre, azt mondjuk nem éreztem indokoltnak, hogy Ezra és zare mellett a harmadik srác is átmenjen birodalom ellenesbe, noha megvolt végül a jelentősége, de mikor az egyik tesztnél Ezra visszalökte azt vártam volna, hogy ez a lökés nem csak a mélybe hanem a birodalom eszméi közé is jobban letaszítja. Azon viszont nagyot nevettem amikor Ezra a két társa után ugrik az AT-ST tetejére, a két birodalmi tiszt milyen büszkén felhozza őt pozitív példaként :D Aporopó, nektek nem volt fura, hogy a srácok közül aki mindig ellenséges volt annak sosem láttuk az arcát? :hmm: Végre egy kis űrcsatát is kaptunk, gyors és látványos volt, és előkerült az a kristály is ami az animálatlan TCW részekben központi szerepet kapott. Jó kis robbanást idézett elő. Chopper végre tetszett, az előző részekbeli utálatos droid után most egy szimpatikus droidot láttunk aki csöndben és hasznosan teszi a dolgát.

 

Az epizód vége mindent vitt, ahogy Zare az Inkvizítor előtt van és látni rajta, hogy megértette mekkora áldozatot hozott és, hogy mennyire nem akarta ezt. Hasonlóan nagy érzelmi töltete volt számomra mint az előző részben a Luminarás hologramnak, itt egy ember sorsa akarata ellenére, de kényszerűen más irányt vesz. Szerintem az Inkvizítor sejtette, hogy a srác nem olyan nagy hős mint amilyennek tűnt (az ő szemszögükből) és szerintem csak bosszúból megtöri a srácot és belőle is egy inkvizítort nevel. Imádnám ha idővel a Rebelsben is lennének olyan részek mint a TCW-ben, amikor a gonoszok vannak a középpontban, és Zare kiképzését láthatnánk, illetve megtudnánk mi lett a nővérével. Durva lenne ha később Ezrával mint ellenségek találkoznának már.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval, Zare-nak és a többi gyereknek ebben a korban az Inkvizítorral való eszmecsere olyan lehet, mintha egyből a Sötét Oldal szakadékába löknék őket. Hiszen azt sem tudják, hogy Erőhasználók, a Sötét Oldalról valószínűleg hallani sem hallottak. Akkor viszont védekezni sem tudnak ellene.

Ezt aláírom. Nehéz lehet résen lenni akkor, ha nem látják a csapda helyzetet, és ugyan nyilván tartanak az Inkvizítortól, de valószínűleg nem tudják felmérni, mekkora veszélyt jelent, pláne ebből a szempontból. Ha valakit kiválaszt a sok kadét közül, annak már elég rosszak az esélyei.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt talán az eddigi leggondolatébresztőbb epizód az évadban. Bár lehet, hogy kicsit korai, de én vízválasztónak is tekintem. Hogy miért? Mert hetek teltek el az előző rész óta, és jól észrevehetően páran szintet ugrottak. Elég, ha csak Ezrára vagy Chopperre gondolok, akik most már együtt épültek be az Akadémiára, ráadásul a robot a végén meg is menti Ezra életét. Ilyen Choppert szeretnék látni a jövőben is. :) Végig szimpatikus volt. Ezra pedig már egész jól tudja használni az Erőt, gondoljunk csak a Kallus lemez ellopására. Nem is olyan régen még egy csészével sem bírt el, most meg már méterekről emel el tárgyakat. Szóval kétségtelenül fejlődik a fiú, de ez nem is csoda az eltelt időtartamot figyelembe véve. Azért remélem, láthatjuk még, ahogy Kanan tanítgatja. :)

 

Maga a rész egy gyönyörű nagytotállal kezdődött, amiben megcsodálhattuk Lothal fővárosát teljes pompájában. Nagyon szép volt a kontraszt, amit a fehér város és a szürkés-fekete Birodalmi negyed alkotott egymással. Ennek kapcsán kicsit olyan érzése van az embernek, mintha rákosodás telepedett volna meg az egészséges testen. Átvitt értelemben ez igaz is. Az Akadémia és a kadétok küllemben emlékeztettek ugyan a Kaminói klónkiképző bázisra, de itt ki is merül a hasonlóság. Bámulatos, hogy már ennyiből is kiviláglik, mennyire más alapokra épül a két rendszer hadserege, és voltaképpen a Köztársaság és a Birodalom. A klón kadétok összetartóak voltak, mindenben segítették egymást hisz a harctéren csak így lehettek sikeresek. Persze ebben nyilván közrejátszottak a Jedi kiképzők is, főleg Shaak-Ti. Akkoriban elképzelhetetlen lett volna az, amit itt láttunk, hogy a kadétok egymást szinte utálva és eltaposva akarnak győzedelmeskedni. Ebben számomra a Tarkini filozófia testesül meg, ami a győzni akarást mindenek fölé emeli, és nem számít semmi más. Barátság? Bajtársiasság? Emberség? Ha a győzelemről van szó, akkor sutba velük. A Birodalmiakról teljességgel feltételezem, hogy a győzelem érdekében akár a társaikat is beáldoznák. Megütköztünk azon Kallus miért rúgja le a rohamosztagost látszólag ok nélkül a Kesselen. Most már tudjuk. Aki ebben a rendszerben szocializálódik, az szinte biztos, hogy egy törtető és érzéketlen ember lesz. Azt is láttuk, hogy akibe szorult egy kis jóság, azt is kiirtják belőle. Erről a mi esetünkben Grint felügyelő gondoskodik. Oleg szép példa (egyébként tetszett, hogy sose mutatták az arcát. Ő máris arctalanná vált a Birodalmi gépezetben). A két tiszt szinte önelégültséggel nézi, ahogy a kadétok veszekednek, rivalizálnak. Az egész rendszer mondanivalója akkor csúcsosodik ki, amikor Ezrát megdicsérik, amiért lelökte a társát a platformról. Az a monológ Aresko –tól a Birodalmi rendszer esszenciája.

 

Érdekes volt látni, hogy a leendő rohamosztagosok itt még tudnak célozni. :D Nagyon könnyen eltalálják azokat a kis érzékelőket a falon. Később már nem megy nekik annyira. Kíváncsi lennék, milyen fázisai vannak még a kiképzésnek, mert ez egy hosszú folyamat lehet. Bár az itt látottakból lehet következtetni mi vár rájuk. Agymosás ezerrel. Egyébként briliánsnak tartom, hogy az egész kiképzési rendszer arra is szolgál, hogy kiszűrje az Erő-érzékeny egyéneket. Így két legyet üthetnek egy csapásra. Sokakkal együtt én is nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ezekkel a kadétokkal. Megölik őket? Vagy felhasználják a sötét oldal céljaihoz? Sidious már anno is próbálkozott Erő-érzékeny porontyok manipulálásával, de ezt gyorsan sutba dobta. Vagy legalább is nem hallottunk róla az óta. Persze akkoriban még volt Jedi rend és ezzel együtt egy veszélyforrás is, hogy lebukik. Ma már azt csinál, amit akar.

 

Mindenközben kaptunk két új karaktert, bár szerintem Zare Leonis sokkal érdekesebb Jai –nál (annak ellenére, hogy Jai Erő-érzékeny). Ezrának nagy szerencséje, hogy belebotlott ebbe a fekete srácba, mert nélküle nem ment volna a terve megvalósítása. Jai –t puszta szívjóságból viszik magukkal, hogy ne kerüljön az Inkvizítor kezébe. Ezra jellemében ez egy újabb szép változás. Ugye emlékszünk, hogy Kanan –t és a többieket szó nélkül otthagyta volna Kallus csapdájában? Mondjuk ezt a változást szépen ki is emelik, a fiú szájába adva a szavakat. :) A lényeg a lényeg, hogy egyre inkább szerethető a srác. Remélem sose fog az Inkvizítor kezére kerülni (amiben nem vagyok biztos :para: )

 

Kanan –ék most kicsit háttérbe szorultak, de azért azon a szálon is volt érdekesség bőven. Eleve a küldetésük, hogy egy nagy Kyber kristályt elpusztítsanak (egyből beugrott Anakin és Obi Utapau –i kalandja. :D ). És mindezért képesek voltak heteket várni amíg Ezra teljesen beépül a Birodalmi Akadémiára, ráadásul még akkor sem volt biztosított a siker. Ez ám a birkatürelem. :D Jó volt látni, ahogy Kanan egyre inkább elkötelezett Ezra iránt, és szinte aggódik érte. Talán még magának se vallja be, de kezd hozzá egyre közelebb kerülni. Nagy kérdés lesz, hogy vajon mennyire tudnak majd érzelemmentesek maradni ők ketten, hisz idővel a túlzott bajtársiasság és szeretet veszélyessé válhat rájuk nézve. Ezt az inkvizítor könnyűszerrel kihasználhatja majd. Mint tudjuk, a sötét oldal képviselői előszeretettel ugranak erre a gyengeségre…

 

Az akciójelenetek mind szuperek és látványosak voltak. Talán nem túlzok, ha a Kyber kristály robbanását nevezem a sorozat eddigi legcsodálatosabb effektjének. Maga az űrharc is ok volt, de az a robbanás… Mesés. Egyébként mindent elmond Kanan, Hera és a Ghost képességeiről, hogy ők hárman képesek voltak megsemmisíteni három Birodalmi transzportot és vagy hat TIE vadászt. Persze ehhez kellett a robbanás is, de az semmit nem von le az érdemeikből. Egyébként elképesztő mennyi lézert bír benyelni az a hajó. :D Nem semmi pajzsa lehet. Bár ezek nem lehetnek túl nagy energiájú lézerek, mégis elismerésre méltó.

 

Az űrcsatával párhuzamosan zajló menekülés is izgalmas volt, nem tudtam mi lesz a vége. Azt persze gondoltam, hogy Ezra kijut, de a két srác sorsával nem voltam tisztában. Sabine kicsit bedurvult, amikor fél méterről nyakon lőtte a rohamosztagost. :o Egyébként sem aprózták el a haláleseteket, hisz az űrharcban is legalább több tucatnyian haltak meg. A végén fura volt (de amellett érthető is) Zare lépése, hogy mégis az Akadémián marad. Így sajnos az Inkvizítor meg fogja szorongatni, miáltal újabb infókkal gazdagodik Ezráról. Bár még nem nagyon érezni, de elkezdett szorulni a hurok hőseink körül.

 

Az epizód vége a már elején említett szintugrást húzza alá. Ezra hetekig egyedül volt, és bár próbálja elviccelni, de már hiányzott neki a legénység. A büdös lasat és a kötekedő chopper is. :P

 

Szó mi szó, már öt rész alatt is olyan íve van a sorozatnak, hogy megemelem a kalapom. Most pedig megyek és megnézem az egészet egyben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bámulatos, hogy már ennyiből is kiviláglik, mennyire más alapokra épül a két rendszer hadserege, és voltaképpen a Köztársaság és a Birodalom. A klón kadétok összetartóak voltak, mindenben segítették egymást hisz a harctéren csak így lehettek sikeresek. Persze ebben nyilván közrejátszottak a Jedi kiképzők is, főleg Shaak-Ti. Akkoriban elképzelhetetlen lett volna az, amit itt láttunk, hogy a kadétok egymást szinte utálva és eltaposva akarnak győzedelmeskedni. Ebben számomra a Tarkini filozófia testesül meg, ami a győzni akarást mindenek fölé emeli, és nem számít semmi más. Barátság? Bajtársiasság? Emberség? Ha a győzelemről van szó, akkor sutba velük. A Birodalmiakról teljességgel feltételezem, hogy a győzelem érdekében akár a társaikat is beáldoznák.

Ez egy nagyon jó magyarázat is lehet akár arra, hogy miért annyira bénák a birodalmi rohamosztagosok. Sokkal inkább a rivalizálásra épül a kiképzésük mint bármi másra így lélektelen harcosok válnak belőlük, rengeteg hiányossággal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindemellett itt is elindult egy szál, Zare Leonis története. Kíváncsian várom, ez hová fut ki. Találkozik-e újra Ezrával, és ha igen, akkor már a Sötét Oldal rabjaként? Előkerül a nővére?

Zare -nak a nővére lehetett Erő-érzékeny de Zare nem az. szóval őt nehezen csábíthatja el a sötét oldal. Ha csak nem áll be kémnek az Inkvizítor mellé, hogy mentse a húgát.

 

Második megnézés után még pár észrevétel:

A gyurmaarc-CGI a jelek szerint egyedül Kanan-nál és Ezránál maradt. Jai és Zare arca egyaránt nagyon jó lett, és mintha az Inkvizítoréra is rágyúrtak volna az előző rész óta :clap:

Szerintem nagyon jók a mimikák. Köröket ver a TCW -re.

 

Mikor felrobbant a kyber-kristályt szállító hajó, másnak is ismerős volt, ahogy a TIE-okat elkapta a lökéshullám? :D Maga a robbanás meg magától értetődik :)

Ismerős volt két helyről is. A menekülés a Malevolence trilógiából, a robbanás pedig a Point of no Return -ből.

 

A rész tetszett, de az előző azért jobb volt. Kicsit a semmiből jött a segítség Ezrának, kb. mintha minden jelentkező kadét (jól értettem, hogy önként jelentkeztek?) azért menne az akadémiára, hogy beszivárogjon. Egy ilyen kém is sok egy kis csapatra, nemhogy rögtön kettő (sőt, a végén a harmadik srác is melléjük állt ugyebár).

Kém? Az csak egy volt: Ezra. Zare a húgát kereste, Jai meg semmit. Ő katona akart lenni csak a végén felnyitották a szemét. Azért jó ha értjük is miről van szó, nem csak találgatunk. :D

 

Vagy úgy voltak vele, hogy a lépegetőben volt, de nem ő húzta meg a ravaszt, csak nem tudott tenni semmit? Én gyanúsan méregettem volna a végén az események tükrében.

Pontosan ezt gondolták. Nem tudott mit tenni. Az Inkvizítor viszont már gyanúsan méregette....

 

Dzséjt! Donát! Zare mint Erő-használó szóba sem kerül a rész alatt. Csak Morgan és Kell. Aresko a jelentésében is csak erről a két fiúról beszél.

 

Az agymosás például egy elég jó garancia. A Birodalomnak és a Sith-eknek erre szerintem meg is vannak a legjobb eszközeik, de Anakinon már láthattuk (és részben Krellen is), hogy maga a Sötét Oldal is remek agymosó funkcióval bír.

De ez akkor is rizikó. Minek álljon be egy Erő-érzékeny ember rohamosztagosnak? Lehet mosni az agyát de sose tudni mi lesz belőle. 66 -os parancs ugye.... Egyszerűbb megölni őket és kész.

 

Nekem nagyon bejöttek olyan apróságok, hogy láttuk Kallus ügynököt egy átlagos munkanap kereteiben, és abból is kaptunk ízelítőt, hogy az Inkvizítornak nem a bujkáló jedik levadászása az egyetlen feladata.

Ezek az apró részletek nekem is bejöttek. A podrace alkatrészek emlegetésén jót nevettem. :D Micsoda jó kis PT elem. Aztán ahogy minden este lecsukják az akadémia kapuját az meg az EPV -ös Hoth bázisra emlékeztetett.

 

Aporopó, nektek nem volt fura, hogy a srácok közül aki mindig ellenséges volt annak sosem láttuk az arcát? :hmm:

Látom másnak is feltűnt. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy nagyon jó magyarázat is lehet akár arra, hogy miért annyira bénák a birodalmi rohamosztagosok. Sokkal inkább a rivalizálásra épül a kiképzésük mint bármi másra így lélektelen harcosok válnak belőlük, rengeteg hiányossággal.

Nem lehet megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. Azért bénák, mert nem találhatják el a főhősöket, mert akkor azok meghalnának vagy lépten-nyomon megsérülnének. A rivalizálásnak, a versenynek pont, hogy javítania kellene a teljesítményüket, de persze ez a részekben nem igen köszönhet vissza. Csak az ellentmondást ne hangsúlyozzák akkor, mert kissé hiteltelen, hogy amire képesek 10 évesen, arra képtelenek 25-30 évesen.

 

Kém? Az csak egy volt: Ezra. Zare a húgát kereste, Jai meg semmit. Ő katona akart lenni csak a végén felnyitották a szemét. Azért jó ha értjük is miről van szó, nem csak találgatunk. :D

 

Értettem, hogy miről van szó, de nálam Zare is kém volt olyan értelemben, hogy nem katona akart lenni, hanem a húga miatt kvázi beépült. Jai esetében egyetértek, de őt is viszonylag könnyű volt letéríteni a "helyes" útról, és bevenni a jó ügy érdekében.

 

 

De ez akkor is rizikó. Minek álljon be egy Erő-érzékeny ember rohamosztagosnak? Lehet mosni az agyát de sose tudni mi lesz belőle. 66 -os parancs ugye.... Egyszerűbb megölni őket és kész.

 

Abszolút egyetértek, de újra kéne már néznem feliratosan is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. Azért bénák, mert nem találhatják el a főhősöket, mert akkor azok meghalnának vagy lépten-nyomon megsérülnének. A rivalizálásnak, a versenynek pont, hogy javítania kellene a teljesítményüket, de persze ez a részekben nem igen köszönhet vissza. Csak az ellentmondást ne hangsúlyozzák akkor, mert kissé hiteltelen, hogy amire képesek 10 évesen, arra képtelenek 25-30 évesen.

Azért annyira nem gáz a helyzet. Egy élő ellenfél nem egy fix pont a falon. ;)

 

Abszolút egyetértek, de újra kéne már néznem feliratosan is.

Jó lenne bizony, főleg Zare státuszának tisztázása végett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zare -nak a nővére lehetett Erő-érzékeny de Zare nem az. szóval őt nehezen csábíthatja el a sötét oldal. Ha csak nem áll be kémnek az Inkvizítor mellé, hogy mentse a húgát.

Már miért ne lenne az? Ha valamire egyértelműen rámutat a hat film és a TCW, az az, hogy az Erőérzékenység öröklődik. Anakin mindkét gyermeke Erőérzékeny, Tiptee és Tiplar testvérek és Erőérzékenyek, Darth Maul két öccse szintén Erőérzékeny volt, ahogy az anyja is az volt. Olyanra viszont nem igazán akad példa, hogy egy Erőérzékeny tesója ne lenne az. Egyértelmű, hogy az Erőérzékenység örökletes, az Erő átjárja a családokat, így, ha a szüleid azok voltak, akkor te és a testvéred is az vagy. Ha Zare nővére Erőérzékeny, száz százalék, hogy ő is az.

 

Dzséjt! Donát! Zare mint Erő-használó szóba sem kerül a rész alatt. Csak Morgan és Kell. Aresko a jelentésében is csak erről a két fiúról beszél.

Viszont a rész végén már Zare-re is felfigyelt az Inkvizítor, és nem úgy hagyták el a szobát, hogy az csak egy szimpla jelentéstételre kérte el a fiút. Pláne, hogy a jövőben több lehetőség van Zare sötét oldaliként szerepeltetésében, mint abban, hogy szimpla rohamosztagos lenne. Így ugye lenne egy ellenfele Ezrának.

 

De ez akkor is rizikó. Minek álljon be egy Erő-érzékeny ember rohamosztagosnak? Lehet mosni az agyát de sose tudni mi lesz belőle. 66 -os parancs ugye.... Egyszerűbb megölni őket és kész.

Amikor azt írtam le, hogy "ha valaki olyan kirívóan jó, mint Ezra és Zare, akkor mennek az Inkvi-képzésbe vagy a levesbe", meg azt, hogy "vagy halnak, vagy inkvi-képzésben részesülnek a páciensek", akkor az nem volt teljesen egyértelmű? Akkor fussunk neki harmadszor is, hátha...: tehát, ha valaki feltűnően jól teljesít egy olyan akadálypályát, amit feltűnően jól csak Erőérzékenyek tudnak teljesíteni, azt a kiképzőtisztek lejelentik az Inkvizítornak, aki jön, kikapja őket a csapatból, azt vagy kinyírja őket, vagy elviszi magával és kiképzi a delikvenst egy másik Inkvizítorrá, ennek esélye jelenleg 50-50%. NEM képzik tovább az Erőérzékeny gyanúsokat tovább rohamosztagosnak, SOHA egy szóval sem írtam ilyet!!!!!!! Vagy meghalnak, vagy Inkvizítorok lesznek, nem rohamosztagosok.

Az agymosást meg a Sötét Oldalra állításra írtam, mivel Pildivel és Bomarr-ral éppen azt fejtegettük. És mint ahogy azt tudjuk, a Sötét Oldalra állás után nincs olyan, hogy hopp, meggondoltam magam. De ennek SINCS SEMMI köze a rohamosztagossághoz az Erőérzékenyek esetében.

Újabb Inkvizítort kiképezni meg semmivel sem rizikósabb, mint alapból tartani egy (vagy több) Inkvizítort, Ventress-t vagy Savage-ot.

A 66-ossal meg kár előhozakodni, hiszen az a Jedi Rend tagjaira, nem a tanulatlan Erőérzékenyekre vonatkozik. Ha nem így lenne, valószínűleg Vader lézersugarat kapott volna a hátába és Sidious sem érezhette volna valami hűde nagy biztonságba magát a klónok között. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért ne lenne az? Ha valamire egyértelműen rámutat a hat film és a TCW, az az, hogy az Erőérzékenység öröklődik. Anakin mindkét gyermeke Erőérzékeny, Tiptee és Tiplar testvérek és Erőérzékenyek, Darth Maul két öccse szintén Erőérzékeny volt, ahogy az anyja is az volt. Olyanra viszont nem igazán akad példa, hogy egy Erőérzékeny tesója ne lenne az. Egyértelmű, hogy az Erőérzékenység örökletes, az Erő átjárja a családokat, így, ha a szüleid azok voltak, akkor te és a testvéred is az vagy. Ha Zare nővére Erőérzékeny, száz százalék, hogy ő is az.

Ez tuti? Nekem úgy tűnt, hogy az Erőérzékenység egyszer csak úgy megjelenik egy családban és amikor a Köztársaságban erre sor került akkor a kissrác/kislány/akármi felkerül a jedik listájára, mint leendő tanonc. Legalábbis amikor az ezzel foglalkozó rész volt a TCW-ben nekem semmi nem utalt arra, hogy a kis padawan jelöltek szüleinek bármi különösebb affinitása lenne az Erőhöz. És épp ezért meglepne ha minden gyerekük Erőérzékeny lenne. Persze ha már jedinek születik gyereke nagyobb rá a sansz. De nem tudjuk, hogy Zare szülei kifélék mifélék voltak. Szerintem benne van a pakliban hogy a srác egyáltalán nem Erőérzékeny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a résznek jól megágyaz a bővített Spark of rebellion-beli vader jelenet.

Abból kiderül, hogy az Uralkodó az esetleges fenyegetéseket próbálja kiaknázni.

(Fogalma sincs Vader gyerekeiről.. :D )

Zare nővére lehet, hogy csak túl ügyes volt és egyel feljebb lépett.

Szerintem 100%, hogy erre választ kapunk. Persze gondoljunk bele; kár lenne kihagyni, hogy erő-érzékeny, de anélkül is lehet jó majd az a sztori..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a másik topikban már felmerült, hogy a Vader jelenet magyarázza ezt a részt. Illetve nekem az azt sugallja, hogy az Erő érzékeny gyerekek témája fontos téma lesz az utolsó részek valamelyikében. Az a Vaderes jelenet, mintha egy évad szálat indítana be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tuti? Nekem úgy tűnt, hogy az Erőérzékenység egyszer csak úgy megjelenik egy családban és amikor a Köztársaságban erre sor került akkor a kissrác/kislány/akármi felkerül a jedik listájára, mint leendő tanonc. Legalábbis amikor az ezzel foglalkozó rész volt a TCW-ben nekem semmi nem utalt arra, hogy a kis padawan jelöltek szüleinek bármi különösebb affinitása lenne az Erőhöz. És épp ezért meglepne ha minden gyerekük Erőérzékeny lenne. Persze ha már jedinek születik gyereke nagyobb rá a sansz. De nem tudjuk, hogy Zare szülei kifélék mifélék voltak. Szerintem benne van a pakliban hogy a srác egyáltalán nem Erőérzékeny.

Szerintem nem zárja ki, hogy a szülők is Erőérzékenyek lennének annak ellenére, hogy a Jedik nem vitték el őket. Sok oka lehet annak, hogy valakit végül nem visznek el Jedinek, például, a szülei nem engedik meg. Vagy a másik eset, amit pont az a TCW epizód jelzett: az egyik gyerek gungan volt, köztük nyilván sosem kutakodtak a Jedik a naboo-i invázió előtt, így akár száz Erőérzékeny is lehetett közöttük. Plusz, elég kevés ideig láttuk a családtagokat azokban az epizódokban ahhoz, hogy ebből következtetést lehessen levonni - pláne, hogy a képzetlen Erőérzékenyeknél nem is mindig nyilvánul meg annyira nyilvánvalóan az Erő, mint Ezra esetében. Anakin jövőbe látása kivételes reflexnek tűnik, Leia esetében majdnem két részen át nyomát sem láttunk semminek, és Luke is csak akkor kezdett valamit felmutatni, amikor Ben már képezte. Szóval lehet valaki Erőérzékeny anélkül, hogy ennek látható jelei lennének. Viszont ahogy Qui-Gon is megérezte Anakinban az Erőt, úgy az Inkvizítor is megérezheti Zare lappangó képességeit.

Ezért is gáz a Birodalom efféle szűrése, hiszen simán átcsúszhat valaki rajta.

Az viszont szerintem nem elhanyagolható, hogy sok Jedinek és Sith-nek bizonyosodott be a rokonairól, hogy szintén Erőérzékenyek és lettek végül ők is Jedik vagy Sith-ek. Azért kétlem, hogy ez a véletlen műve. Azt persze én sem tartom kizártnak, hogy random mód megnövekszik valakiben a midi-chlorianok száma, és így válik a családban először Erőérzékennyé, akkor már nem valószínű, hogy a testvére is Erőérzékeny lenne, csak erre eddig egyáltalán nem volt precedens, másrészt, ha Zare-nél erről lenne szó, kétlem, hogy az Inkvizítor ekkora érdeklődést mutatott volna irányába. Eleve, ha igaz a feltételezés, hogy Zare nővére is ki lett képezve inkvizítornak, akkor már gyanút foghatott, amikor megtudta Zare családnevét - van is egy különös pillantása az Inkvizítornak abban a pillanatban. És azt se feledjük, hogy Zare is szépen teljesített a teszteken -- ellenben Jai inkább Ezrának köszönhette a teljesítményét (szintén egy példa arra, hogy miért nem túl megbízható ez a teszt az Erőérzékenyek szűrésére).

Mindent összevetve, szerintem nem lehet magabiztosan kijelenteni, hogy Zare nem Erőérzékeny. Eddig csak arra volt példa, hogy akinek a családjában van egy Erőérzékeny, annak más családtagjai is azok. Lehet persze, hogy nem, de ez az epizód nem azt sugallta, hogy Zare lesz az ellenpélda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogyha minden jedi szülei Erőérzékenyek, akkor az azt jelenti, hogy a Jedi Rend lassan és szisztematikusan kiirtja az Erőérzékenységet a galaxisból. Hisz az Erőérzékeny családok gyerekei cölibátust kell fogadjanak. Ez a rendszer szerintem csak úgy működik, ha az Erőérzékenység csak úgy random is megtud jelenni.

Aztán persze ha már megjelent, akkor logikusnak tűnik, hogy ha az illetőnek gyerekei lennének akkor azok is Erőérzékenyek lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván megjelenik - a Skywalker-család jó példa rá, még ha specifikus is -, bár, ha még nem is lenne így, szerintem akkor sem lehet szó arról, hogy a Jedi Rend kiirtaná az Erőérzékenységet. Mert ugye az ep1-ben tisztázták, hogy csak a Köztársaság területén keresik a potenciális Jediket, ráadásul még ott is elég szelektíven, hiszen a Naboon a gunganokat kihagyták a szórásból - és ki tudja, hány bolygón van ez így. És talán pont ez a magyarázat arra, hogy miért voltak olyan kevesen: korlátozták az Erőérzékenyek kutatását egy zárt területre, és ott is voltak olyan részek, amiket egyáltalán nem szondáztak. Magukat cölibátusra ítélték, a területükön pedig kihalófélben lévő fajjá tették az Erőérzékenyeket - a "túlélők" meg vagy nem engedték át a gyermekeiket, vagy, mint a Bardottaiak, a Jedikkel szóba sem állnak.

A dolog egyetlen szépséghibája tényleg az, hogy eddig se a filmekben, se a TCW-ben nem láttunk arra precedenst, hogy normális körülmények között a rokon ne lenne Erőérzékeny. De talán, ha kiderül, mi történt Ezra szüleivel, erre is lesz példa - ha csak nem derül ki, hogy egyikük Jedi lovag volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a jedi kisgyerekkekkel foglalkozó TCW-s rész megnyitotta az utat a kétfajta értelmezés előtt. Mert ugyan nem mondta ki, hogy a szülőknek nem kell Erőérzékenyeknek lenniük, de az ellenkezőjére se adott bizonyitékot, pedig alkalma volt rá. A szülők pedig akik előkerültek meglehetősen "normálisnak" tűntek. Így innentől szerintem mindkét verzió belelátható.

Amig nem látunk konkrét példát addig ez valóban csak egy teória, de valahogy nekem is azaz érzésem, hogy ha valakik akkor Ezra szülei lesznek ebben az elsők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért ne lenne az? Ha valamire egyértelműen rámutat a hat film és a TCW, az az, hogy az Erőérzékenység öröklődik. Anakin mindkét gyermeke Erőérzékeny, Tiptee és Tiplar testvérek és Erőérzékenyek, Darth Maul két öccse szintén Erőérzékeny volt, ahogy az anyja is az volt. Olyanra viszont nem igazán akad példa, hogy egy Erőérzékeny tesója ne lenne az. Egyértelmű, hogy az Erőérzékenység örökletes, az Erő átjárja a családokat, így, ha a szüleid azok voltak, akkor te és a testvéred is az vagy. Ha Zare nővére Erőérzékeny, száz százalék, hogy ő is az.

Ez igaz, de még azt se tudjuk, hogy Zare tesója Erő-érzékeny volt-e. Plusz az meg még mindig tény, hogy Aresko csak Ezrát és Jai -t említi mint potenciális jelölteket. A végén pedig csak azért lehetett annyira érdeklődő az inkvizítor, mert a renegát fiúkat jobban is ismerte Zare, plusz lehet, hogy büdös volt neki a megmeneküléses sztori. :)

 

Amikor azt írtam le, hogy "ha valaki olyan kirívóan jó, mint Ezra és Zare, akkor mennek az Inkvi-képzésbe vagy a levesbe", meg azt, hogy "vagy halnak, vagy inkvi-képzésben részesülnek a páciensek", akkor az nem volt teljesen egyértelmű? Akkor fussunk neki harmadszor is, hátha...: tehát, ha valaki feltűnően jól teljesít egy olyan akadálypályát, amit feltűnően jól csak Erőérzékenyek tudnak teljesíteni, azt a kiképzőtisztek lejelentik az Inkvizítornak, aki jön, kikapja őket a csapatból, azt vagy kinyírja őket, vagy elviszi magával és kiképzi a delikvenst egy másik Inkvizítorrá, ennek esélye jelenleg 50-50%. NEM képzik tovább az Erőérzékeny gyanúsokat tovább rohamosztagosnak, SOHA egy szóval sem írtam ilyet!!!!!!! Vagy meghalnak, vagy Inkvizítorok lesznek, nem rohamosztagosok.

Az agymosást meg a Sötét Oldalra állításra írtam, mivel Pildivel és Bomarr-ral éppen azt fejtegettük. És mint ahogy azt tudjuk, a Sötét Oldalra állás után nincs olyan, hogy hopp, meggondoltam magam. De ennek SINCS SEMMI köze a rohamosztagossághoz az Erőérzékenyek esetében.

Újabb Inkvizítort kiképezni meg semmivel sem rizikósabb, mint alapból tartani egy (vagy több) Inkvizítort, Ventress-t vagy Savage-ot.

A 66-ossal meg kár előhozakodni, hiszen az a Jedi Rend tagjaira, nem a tanulatlan Erőérzékenyekre vonatkozik. Ha nem így lenne, valószínűleg Vader lézersugarat kapott volna a hátába és Sidious sem érezhette volna valami hűde nagy biztonságba magát a klónok között. ;)

A 66 -ost a klónok kapcsán írtam, hisz ott is meghibásodott az egyik egyed. Akkor meg már veszélyes lehet mindenkire, nem csak a Jedikre. Ráadásul még nem láttunk olyat, hogy "mesterséges" úton lett volna valakiből sötét oldal használó. Mindegyik a saját akaratából tért át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az erőérzékenység témájáról jutott eszembe, igaz már csak legenda, de az ep2 egyik kivágott jelenetében, amikor Palpatine irodájába megérkezik Padmé a szenátorokkal, Yoda azt mondja neki, érzi, hogy nagy benne az erő. De Padméról jól tudjuk, hogy nem használta az erőt még öntudatlanul sem(vagy ha igen akkor nem túl nagy dolgokban). Azért hoztam ezt fel, mert lehet amikor valakit elvisznek jedinek, akkor valahogy másképp érzékelik azt, hogy kiben nagy az erő és ki az akiben arra is van potenciál, hogy élni tudjon vele. Habár igaz, akkor miért lenne szükség midi-chlorián szint mérésre. Talán úgy lehetne a legjobban megmagyarázni, hogy azt érzékelik a jedik, ki mennyire nyitott erre ösztönösen és azokban akikben csak simán nagy az erő, de nem használják, nem érzik érzékelik, vagy csak sokkal enyhébben, de ezért nem is keresik őket, mert nem látnak bennük potenciált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a jövendőbeli jediket kisbaba korukban veszik fel a listára ezért a vérelemzésen kivül szerintem semmi más nem történik a kiválasztásnál. Eleve a jedik olyan kevesen vannak, hogy nincs kapacitásuk arra hogy egy galaxist átfésüljenek és megnézzék kinek van kinek nincs Erőjártassága. Ha ezzel foglalkoznának akkor minden jedi ezt kéne csinálja non-stop... és még az se lenne elég.

 

Szerintem a Köztársaságban alapkövetelmény, hogy a születés után mintát vesznek az újszülöttektől. Erre esetleg elmaradottabb helyeken -ahol a logisztika megoldása nehezebb- lehet hogy később kerül sor. Akinek kiugróan magas a midi-chlorian száma az jedi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy vélem, hogy az erőérzékenység is úgy működik, mint a genetika általában (pl. az allergia, vagy a zsenialitás esetében): ha erőérzékenyek a szülők, vagy legalább az egyikük, akkor nagyobb eséllyel lesz a gyermekük is az, de ez nem garantált. És visszafelé is: ha egyikük sem az, akkor is születhet erőérzékeny gyermekük, valamiféle genetikai véletlen folytán.

Igaz, hogy eddig csak egyértelmű öröklődést láthattunk, de épp itt lenne az ideje, hogy meglepjenek valami mással. Ezra szülei nagyon alkalmasak lennének erre, és is így gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.