Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

A Star Wars Insider szerint huttul karattyol és azt mondja "Wee shahnit... sleemo." és azt jelenti hogy "Bounty hunter slimeball".

Nyálgombóc fejvadász lenne?

Hmm, ez tetszik, érdekes :)

 

Jango is asszem huttul szól oda Bobának, hogy csukja be az ajtót. De javítsatok ki ha tévedek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát hogy megfejtik, az igen. A második szó amúgy szerintem egyáltalán nem sleemo.

Lehet annak hallani, de amit mond az tényleg annak tűnik, aminek a BT-sek mondják. A fordítás viszont lehet EU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jango is asszem huttul szól oda Bobának, hogy csukja be az ajtót.

Két szót ki lehet bogarászni belőle.

 

rood eht so-heeck

 

rood=door

eht=the

A so-heeck meg lehet hogy "csukdd be".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sleemo - ezt mondja Sebulbának Ani az első részben amikor az ráförmeg Jar Jarra

Off

Azt akkor mondja amikor Sebi lekapcsolja a járgányán a pöcköt aztán odamegy hozzá beugatni hogy most nem ússza meg a versenyt.

A feliratben mintha "slime ball"-nak fordítanák. Akkor Jangesz tényleg az lehet.

Úgy tűnik hogy a Hutt az egyik világnyelv az SW-ben.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg az jutott eszembe, hogy a hutt az alvilágiak egyik használt nyelve is lehet (mivel a huttok igen erősen érdekeltek benne, így a nyelvüket is használják más lények is a köreikben). Elvégre főleg kétes elemektől hallhatjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Eszembe jutott valami, ahogy az EPII-t néztem. A klónok növekedés gyorsítása egész életükre kihatott vajon? Mert akkor nem sokáig éltek (kb. 40 éves korukig), ráadásul gyorsan elhasználódtak. Érdekelne a véleményetek erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg ez tényleg így van, vagyis, hogy kétszer olyan gyorsan öregedtek. Vagyis az eredeti egységekből az ep4-re már egy se maradt (már ha volt túlélője a klón háborúknak), mivel kiöregedtek.

Viszont, ha jól tudom, a későbbi klónok már csak addig öregedtek, amíg elérték a húsz éves kort, aztán leállították a gyorsnövekedést emberi sebességre.

Minden esetre szegény első generációs klónoknak elég rossz lehetett ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert akkor nem sokáig éltek (kb. 40 éves korukig), ráadásul gyorsan elhasználódtak. Érdekelne a véleményetek erről.

A nagy többség úgysem érte meg ezt a szép kort :cool:

 

 

A véleményem meg annyi, hogy ezen is látszik hogy Sidious rendelte meg őket a háttérből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Klónok egész életükben kétszer olyan gyorsan öregedtek.

10 év alatt harcképesek lettek.

Az ep3ra eltelt 3 évben pedig a "legöregebb" klónok így is csak 26 emberi évesnek számítottak. Azok még simán harcolhatnak akár.

Az ep3 képes enciklopédiája azt írja ha jól emlékszem a coruscanti tűzoltókról, akik a Handet oltják, hogy kiöregett klónok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep3 képes enciklopédiája azt írja ha jól emlékszem a coruscanti tűzoltókról, akik a Handet oltják, hogy kiöregett klónok.

Ja, de szerintem itt az enciklopédia írói nagyon mellé fogtak, mivel ahogy te is írtad, az első generáció tagjai is csak 26 évesek max, ami még messze van a kiöregedettségtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss, ezt én nem tartom valószínűnek. A Köztársaság minek venne olyan klónokat, akik nem harcra lettek "tenyésztve", és tűzoltóként vetik be őket? Ahhoz kissé nagy munkaerő kínálat van a galaxisban, hogy legyártott klónokkal töltsék be ezeket a pozicíókat :cool: Itt inkább arról van szó, hogy a már háborúból kiöregedett katonákat kellett valahogy elhelyezni, ide sikerült.

 

Nem lehet, hogy az öregedés miatt, a klónok szervezete nagyobb igénybevételnek van kitéve, ezért csak 6-8 évig lehetnek szolgálatban (ami nekik ugyebár 12-16 év!). Szerintem erről lehet szó. A genetikai módosítás sok olyan körülményt okozhat, ami megrövidítheti a szolgálati időt.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet, hogy az öregedés miatt, a klónok szervezete nagyobb igénybevételnek van kitéve, ezért csak 6-8 évig lehetnek szolgálatban (ami nekik ugyebár 12-16 év!). Szerintem erről lehet szó.

Az EP3 idején még nem lehetett nyugdjías klón!

 

Na igen, de a klónháború csak három évig tartott, tehát eddig voltak szolgálatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, de szerintem itt az enciklopédia írói nagyon mellé fogtak, mivel ahogy te is írtad, az első generáció tagjai is csak 26 évesek max, ami még messze van a kiöregedettségtől.

Igaz sajnos az enciklopédiák tele vannak ilyen megkérdőjelezhető infókkal.

De bizonyos feltételek mellett még igaz is lehet.

Teszem azt nem kiöregedtek, hanem harcra alkalmatlanok, pl egy lábuk hiányzik(vagy lábfejük).

Szóval hadirokkantak, de tűzoltásra még jók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.