Ugrás a kommentre

Inkvizítorok


Palpi

Ajánlott hozzászólás

Csoli, én is írtam egy olyan elméletet, miszerint "érkezési sorrendben" akasztják rá az Inkvikre a számozást. Te azt mondod felszerelési sorrend, én azt (is) hogy amelyik elsőnek bejött az ajtón, az az első, aki másodiknak jött be az meg a második.

Vagyis itt lehet úgy is, hogy aki először jött be az a Főinkvi, aki másodjára az az első, stb.

Ez szerintem a Te felszerelési elméletedtől nem áll messze, amennyiben a felszerelés alatt beszerelést értesz, és nem azt, hogy milyen felszerelés, szerkó vam rajta. Mondjuk az is helyt állná, a Főinkvin semmilyen cucc nem volt, se hangtorzítás, se maszk, semmi. Az 5. Fivérnek volt valami a fején, a 7. Nővérnek is volt maszkja plusz hangátalakítás, bár a maszkját el is tünthette. A 8. Fivéren "durvább" maszk volt, mint a Nővéren, hangja is egy picit torzítva van. Ennyi már elég is lenne, hogy "szerkó" terén felette legyen, de ő a fénykardját át tudja még változtatni egy körfűrésszé.

Bár ez meg azért nem állja meg a helyét, mert mi van akkor, ha időközben valaki csinál egy fullosabb szerkót? Akkor megint csúszna a számozás.

Úgyhogy az sokkal jobban helyt állná, hogy kijött be elsőnek az ajtón.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli, én is írtam egy olyan elméletet, miszerint "érkezési sorrendben" akasztják rá az Inkvikre a számozást. Te azt mondod felszerelési sorrend, én azt (is) hogy amelyik elsőnek bejött az ajtón, az az első, aki másodiknak jött be az meg a második.

Vagyis itt lehet úgy is, hogy aki először jött be az a Főinkvi, aki másodjára az az első, stb.

Ez szerintem a Te felszerelési elméletedtől nem áll messze, amennyiben a felszerelés alatt beszerelést értesz, és nem azt, hogy milyen felszerelés, szerkó vam rajta. Mondjuk az is helyt állná, a Főinkvin semmilyen cucc nem volt, se hangtorzítás, se maszk, semmi. Az 5. Fivérnek volt valami a fején, a 7. Nővérnek is volt maszkja plusz hangátalakítás, bár a maszkját el is tünthette. A 8. Fivéren "durvább" maszk volt, mint a Nővéren, hangja is egy picit torzítva van. Ennyi már elég is lenne, hogy "szerkó" terén felette legyen, de ő a fénykardját át tudja még változtatni egy körfűrésszé.

Bár ez meg azért nem állja meg a helyét, mert mi van akkor, ha időközben valaki csinál egy fullosabb szerkót? Akkor megint csúszna a számozás.

Úgyhogy az sokkal jobban helyt állná, hogy kijött be elsőnek az ajtón.

A feszerelés és (leszerelés) az én szövegkörnyezetemben, mint ige és mint katonai fogalom értendő.

Eszembe sem jutott azzal foglalkozni, hogy milyen cuccot viselnek.

Arra céloztam, hogy mikor csatlakoztak a "céghez". Szóval egyetértünk, nincs mit ragozni tovább! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helyes. :D

Szerintem ez a leglogikusabb, és akkor az sincs, hogy csak 10-ig mennek, vagy 12-ig. Ahányan jelentkeztek az "állásra" nagyjából mindet felfeszik. Csupán két kritériumnak kell megfelelni: legyen Erő érzékeny, és legalább egy picit tudjon hadonászni a kétélű, pörgő fénykardal, lehetőleg úgy, hogy ne vágja szét magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Na, nem tudom, hogy a "Star Wars Rebels" c. Facebook oldal hivatalos-e, (szetintem 99,99%-hogy az) de minden esetre helyet kapott ott egy érdekes poszt a 8. Fivért illetően, miszerint ő a Terrelian jango jumper fajba tartozik, már ha jól értelmeztem, mert ugye nem nagyon tudok angolul (s bár megígértem, hogy nem posztolgatok angol "dolgokat" :D)

És remélem ez az infó még nem volt, bár nekem rémlik, hogy lett volna szó a 8. Fivér fajáról, de átolvastam 2 oldalt és nem találtam, pedig mint ha.. na mind egy, ha már volt, akkor bocsi. Különben sem tudom tudtam hogy a 8. Fivér milyen fajba tartozik, szóval ha lett volna már ez az infó, akkor mivel nem emlélszem rá, valaki legalább elmondja nekem, hogy milyen fajba tartozik, azaz, hogy a fenti infó igaz-e. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha már így emelgetünk a Legendsből át a Kánonba, akkor Mara Jade, Galen Marek meg Bariss jöhetnének még Inkviknek. :D (Maráról meg Barrissről már volt szó, mondjuk utóbbival nem tudom hogy állunk, de akkor is. Nagyot ütne, ha ezt a triót Inkvizítorként látnánk viszont.)

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Már régóta foglalkoztat egy dolog a Rebels kapcsán. Lehet, hogy hülyeség, de engem nagyon érdekel a téma.

 

Az egyik inkvizítor, az a bizonyos nő, akivel Darth Maul végez az évad végén, lehetséges, hogy Barriss Offee? Mert ugye a Klónok háborúja ötödik vagy hatodik évadában Barriss átállt a sötét oldalra, de hogy utána mi történt vele, nem emlékszem. Mennyi a valószínűsége annak, hogy életben maradt, és beállt inkvizítornak? Amikor először megláttam a karaktert a Lázadókban, az arca miatt egyből Barriss jutott eszembe, aztán ez a teória. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átraktam ide, itt nem kell spoilerkapcsolóval játszani. :)

 

Biztos, hogy nem ő az, pedig akár lehetett is volna. Nem lepne meg, ha egyszer kiderülne, hogy a tervezés idején még ő volt. Azért biztos, hogy nem ő az, mert mások a tetkói, és mert a Hetedik Nővért nem Meredith Salenger, hanem Sarah Michelle Gellar szólaltatja meg, márpedig eleddig a készítők gondosan ügyeltek arra, hogy a visszatérő szereplőknek ugyanaz legyen a hangja (Hondo, Lando, Vader, Ahsoka, Bail, a klónok, Maul, Tarkin, mind vagy a TCW-s, vagy a filmes hangján szólalt meg - egyedül az Uralkodó kivétel, de neki eleve két hangja volt a TCW-ben is Ian Abercrombie halála miatt). Ráadásul Ahsoka és a Hetedik Nővér egyértelműen a TCW-ben találkoztak először.

Amiért azt gondolom, hogy talán a tervasztalon a Hetedik Nővér meg Barriss volt, mert Filoni azt mondta anno, hogy a The Wrong Jediban a Jedi meghalt volna, de mivel még tervei voltak vele, ezt kitörölték a forgatókönyvből. Eztán már gyanús, hogy a nővér is mirialan lett, és azt is tudjuk rója, hogy hajdan Jedi volt. Barrissról meg ugye átállt a Sötét Oldalra, ráadásul az egyik Jedi őr, aki letartóztatta és a bíróságra kísérte, a Főinkvizítor. Szóval ott lapul a háttérben az összefüggés, az előkészítése annak, hogy Barriss belépjen a Rebelsbe, de talán rájöttek, hogy túl sok a visszatérő szereplő (csak a második évadban: Hondo, Rex, Gregor, Wolffe, Leia, Ahsoka, Vader, az Uralkodó, Charm, Gobi, Numa, Maul), ezért módosíthattak az elképzelésen, és a Hetedik Nővér új, önálló karakterré vált. Persze, ez masszív találgatás a részemről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Hová lettek az inkvizítorok? Az első két évadban moccanni is alig tudtak Kananék miattuk, de a harmadik évadban egy sem tűnt már fel, mi több, még Vader is felhagyott a Jedik üldözésével. De miért? A Birodalmat hirtelen miért nem érdeklik a Jedik? Darth Sidious Winduék lemészárlása után azt mondta, hogy ha egyetlen Jedi is életben marad, végeláthatatlan polgárháború vár rájuk. És ez igaz, hiszen a Jedik nagyban hozzájárultak a lázadáshoz. Ahsoka volt az egyik alapítója a Lázadók Hálózatának, Kanan és Ezra pedig igen nagy mértékben hozzájárult a Lázadók Szövetségének megalapításához (Luke-ról meg ne is beszéljünk). Ebben Sidious olyannyira hitt, hogy még az ifjoncokat is lemészároltatta Vaderrel.

 

Most meg tudják, hogy van még két Jedi a lázadók között, de se egy újabb inkvizítor, se Vader nem tűnt fel többet Malachor után. Mi változott?

 

Tarkin a harmadik évad elején azt mondja Pryce-nak, hogy Vader végzett a lázadók Jedi vezetőivel. Ez érdekes, mert ezek alapján Vader egy baromi nagyot kamuzott a Malachoron történtekről, hiszen ha Ashokát még halottnak is hiszi, akkor is, Kanan és Ezra egyértelműen elmenekültek. Még azt sem feltételezheti, hogy Kanan és Ezra nem jelent fenyegetést a Birodalomra, hiszen egyrészt, már bizonyították, hogy ez nem igaz, másrészt, Ezra fejlődik, Kanan meg csak a látását vesztette el. Márpedig Vader maga az élő bizonyíték arra, hogy egy Erőhasználó rokkantan sem tehetetlen (ráadásul a vakság nem is gyógyíthatatlan az SW-ben, hiszen vannak benne szemimplantátumok).

 

És ha Vader tényleg hazudott a Birodalom vezetőségének arról, mi történt Malachoron (ami meglehetősen karakteridegen lenne tőle), akkor mit szólt az Uralkodó, amikor kiderült, hogy Kanan és Ezra még él? Hiszen éppen eleget parádéztak birodalmi tisztek előtt. És miért nem uszította rájuk újra az inkvizítorokat és/vagy Vadert?

 

A dolog azért is rejtélyes, mert az előző évadban arra hegyezték ki ezt az egészet, hogy Kanan és Ezra miatt nem települhettek le végérvényesen a lázadók, mert mindig rájuk bukkantak az inkvizítorok. Szóval vajon változott valami a Malachoron, ami miatt a Sötét Oldal csatlósai már nem tudják követni Kananéket? Vagy miért vesztette el az Uralkodó az érdeklődését két Jedi iránt? Oké, Ahsoka kiesett az egyenletből, de Kanan és Ezra még mindig ott van, és sokkal veszélyesebbek a Sith-ekre nézve, mint egy tucat kisgyerek. Miért nem üldözik már az inkvizítorok őket? Elfogytak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ezráék nem klasszikus értelemben vett jedik. Az uralkodó egyébként stratégiát váltott, a többet ésszel mint erővel módszerre állt rá Thrawn személyében.

Ez nálam sántít. Mi az, hogy nem klasszikus értelemben Jedik. Miért, hogy? És Luke miért az akkor? Oké, oké, ő Vader fia. De ezen túl is, amit az Uralkodó mondott a Jedik kiirtásáról, az továbbra is ül. És nem véletlenül hozták létre anno az Inkvizítor rendet, a cél egyértelmű: kinyírni minden potenciális Erőhasználót, aki nem a Sötét oldal szolgálatába áll. Az, hogy ők hová tűntek, viszonylag könnyen feloldható: mind meghalt. De Vader feladata nyilvánvalóan az lenne, hogy üldözze a Jediket. Kivéve, ha ennél fontosabb megbízatást kapott Palpatine-tól. Mivel azonban a DS-t Tarkin és Krennick felügyelik, nem hinném, hogy odarendelte volna a sötét nagyurat is.

 

A stratégiaváltást egyébként, szimplán a lázadók elkapására vonatkoztatva még megérteném. Az eddigi birodalmi stratégia finoman szólva sem aratott sikert, szóval hajrá Thrawn, te jössz. De a Jedik ellenében nyilvánvaló, hogy egy hasonló kaliberű vagy erősebb Erőhasználót kell küldeni, azt meg semmi sem zárná ki, hogy Thrawn mellé Vader is betársuljon, hogy elbánjon Kananékkal. Ha csak, mint írtam, nincs egy másik, fontosabb megbízatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a klasszikus értelemben vett jedi pl. Windu, Yoda, Obi és a többi régi lovag akik a rend tanítása szerint lettek kiképezve. Kanan is csak padawan volt, Ezra meg Kanan tanítványa. Inkább fénykard forgató Erőhasználóknak mondanám őket, főleg Ezrát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ezráék nem klasszikus értelemben vett jedik. Az uralkodó egyébként stratégiát váltott, a többet ésszel mint erővel módszerre állt rá Thrawn személyében.

Kanant a régi Rend nagyjai tanították, Yoda (Tanácstag) és Depa Billaba (Tanácstag), az ő tanításukat adja tovább Ezrának, és Kanant Yoda ütötte Jedi lovaggá az Erőlátomáson keresztül, vagyis a Jedi Tanács egyik utolsó Jedi mestere és egyben a Tanács defacto ex-vezetője. Kanan Jarrus ennél jobban már nem is lehetne klasszikus Jedi lovag. És a régi Jedi eszméket, tanokat adja át Ezrának, nem valami new age dolgot. Hiszen az első évadban pepitában ugyanazt mondja vissza Ezrának, amit Yoda szajkóz Luke-nak.

Meg ahogy Donát is írta, mi köze ennek mindehhez? Mikor vált nem klasszikus Jedivé Kanan és Ezra, hogy azért kb. két évig mégis csak üldözték őket? Mi a fene, Malachorig klasszikus Jedik voltak, utána meg már nem? (Pedig mindketten utána kezdtek igazán Jediként viselkedni, pl. már egyik sem rejtegeti a fénykardját.) És ha nem klasszikus Jedik, hanem new age Jedik, akkor miért is nem jelentenek már fenyegetést a Sith Nagyurakra? Nem éppen így jelentenének még nagyobb veszélyt? Hiszen a Sith-ek ismerik a klasszikus Jediket, a gyengeségeiket, de az újakról már ezt nem mondhatnák el.

És miért is más Luke? Ugyanaz a Yoda tanította, aki Kanant is, és aki Ezrának is adott már néhány bölcs tanácsot. És ugyanez a Yoda tanította azt a Depa Billabát, aki Kananből Jedit faragott.

Thrawnt bevonták, tény, de nem az Uralkodó, hanem Tarkin rendelt oda. ;) Az a Tarkin, aki abban a hitben él, hogy Vader elintézte a Jedi vezetőket. Pryce és Tarkin beszélgetéséből egyértelműen kiviláglik: Thrawn a lázadók miatt van ott, nem a Jedik miatt. Eleve, mit kezdhetne ő a Jedikkel? Ennyi erővel Piett kapitányt is ráuszíthatná, ugyanannyit érnek a Jedikkel szemben. :)

 

Nálam a klasszikus értelemben vett jedi pl. Windu, Yoda, Obi és a többi régi lovag akik a rend tanítása szerint lettek kiképezve. Kanan is csak padawan volt, Ezra meg Kanan tanítványa. Inkább fénykard forgató Erőhasználóknak mondanám őket, főleg Ezrát.

Szóval akkor Kanan és Ezra a szemedben egyáltalán nem Jedik? :o Vaó! :shocked:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanant a régi Rend nagyjai tanították, Yoda (Tanácstag) és Depa Billaba (Tanácstag), az ő tanításukat adja tovább Ezrának, és Kanant Yoda ütötte Jedi lovaggá az Erőlátomáson keresztül, vagyis a Jedi Tanács egyik utolsó Jedi mestere és egyben a Tanács defacto ex-vezetője. Kanan Jarrus ennél jobban már nem is lehetne klasszikus Jedi lovag. És a régi Jedi eszméket, tanokat adja át Ezrának, nem valami new age dolgot. Hiszen az első évadban pepitában ugyanazt mondja vissza Ezrának, amit Yoda szajkóz Luke-nak.

Nem mindegy, hogy ki mondja és hogy. Kanan tanította Ezrát, aki maga is ingatag státuszban volt. Na most attól, hogy Yoda szelleme jedinek kiáltotta ki Kanant még nem lett belőle tévedhetetlen mester. Pont Te voltál kész tőúle szinte az egész évadban, hogy micsoda béna "jedi" ez a Kanan. Majdnem szégyellni valónak lett beállítva...

 

Meg ahogy Donát is írta, mi köze ennek mindehhez? Mikor vált nem klasszikus Jedivé Kanan és Ezra, hogy azért kb. két évig mégis csak üldözték őket? Mi a fene, Malachorig klasszikus Jedik voltak, utána meg már nem? (Pedig mindketten utána kezdtek igazán Jediként viselkedni, pl. már egyik sem rejtegeti a fénykardját.) És ha nem klasszikus Jedik, hanem new age Jedik, akkor miért is nem jelentenek már fenyegetést a Sith Nagyurakra? Nem éppen így jelentenének még nagyobb veszélyt? Hiszen a Sith-ek ismerik a klasszikus Jediket, a gyengeségeiket, de az újakról már ezt nem mondhatnák el.

Ne jedik. Ennyi a válasz. Nem kell a sok bűvészkedés a régi meg new age dolgokkal. Egyszerű Erőhasználók. Ahsoka volt a kulcs ebben a történetben mert ha nincs akkor a két fantasztikus jedi....már rég alulról szagolná az ibolyát. Ahsoka viszont kikerült a képből a második évad végén így Vaderre seincs szükség. Valljuk be őszintén Kanan és Ezra eddigi ténykedése a Birodalom szempontjából nem sokat zavar. A Lothal szektor életét dúlták fel de kb. ennyi. Nagy léptékben nem csináltak semmit (leszámítva Ezra beszédét, de talán az volt a legtöbb ami elmondható).

 

És miért is más Luke? Ugyanaz a Yoda tanította, aki Kanant is, és aki Ezrának is adott már néhány bölcs tanácsot. És ugyanez a Yoda tanította azt a Depa Billabát, aki Kananből Jedit faragott.

Luke a kiválasztott fia. Fel se kellene merülnie a kérdésnek, hogy miért más.

 

Thrawnt bevonták, tény, de nem az Uralkodó, hanem Tarkin rendelt oda. ;) Az a Tarkin, aki abban a hitben él, hogy Vader elintézte a Jedi vezetőket. Pryce és Tarkin beszélgetéséből egyértelműen kiviláglik: Thrawn a lázadók miatt van ott, nem a Jedik miatt. Eleve, mit kezdhetne ő a Jedikkel? Ennyi erővel Piett kapitányt is ráuszíthatná, ugyanannyit érnek a Jedikkel szemben. :)

:? A jedik nem lázadók? Thrawn nem akar semmi hókuszpókuszt mint az inkvizítorok. Gyökerestől akarja megoldani a problémát, kvázi homogenizálja a csapatot és milyen jól teszi! Nem spécézi ki magának pl. a jediket mint az inkvik, mert abba csak belebukhat. Mint az elődök.

 

 

Szóval akkor Kanan és Ezra a szemedben egyáltalán nem Jedik? :o Vaó! :shocked:

A szó klasszikus értelmében nem azok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár rendhagyó az útjuk, Kanan és Ezra szerintem is Jedik. A sorozat is így kezeli őket.

Az Inkvizítorokra még kapunk választ. Legalábbis emlékeim szerint anno tettek olyan ígéretet, hogy normálisan le lesz zárva a történetük a sorozaton belül és magyarázatra is számíthatunk velük kapcsolatban. Az Inkvizítorok, de még Vader is vallott kudarcot velük szemben (ha ez alatt azt értjük, hogy nem sikerült végleg elkapni őket), így érthető a megfontoltabb megközelítés Thrawn személyében. Mivel Ezráék többnyire a Lázadók köreiben tevékenykednek, Thrawn két legyet üthet egy csapásra... ha pl. sikerrel végbement volna az Atollon elleni orbitális csapás, akkor hiába Jedik, Kanan és Ezra is porrá égtek volna többi Lázadóval együtt. Ha Thrawn használja az eszét (márpedig ez a védjegye), akkor legalább ugyanannyi esélye van elkapni, vagy megölni a Jediket, mint az Inkvizítoroknak vagy Vadernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindegy, hogy ki mondja és hogy. Kanan tanította Ezrát, aki maga is ingatag státuszban volt. Na most attól, hogy Yoda szelleme jedinek kiáltotta ki Kanant még nem lett belőle tévedhetetlen mester. Pont Te voltál kész tőúle szinte az egész évadban, hogy micsoda béna "jedi" ez a Kanan. Majdnem szégyellni valónak lett beállítva...

1. Nem attól lesz valaki Jedi, hogy tévedhetetlenné válik, mert akkor az egész Star Warsban még egy Jedit sem láttunk.

2. Igen, béna Jedi volt nagyon sokáig. Az egész első évadban és egy ideig még a másodikban is. De van ám az a karakterfejlődés nevű dolog, amiről nem is oly régen beszéltünk egy kicsit (még említettem is neked, hogy számomra Kanan változása a legütősebb), aminek hála Kanan felnőtt a Jedi lovagok szintjére. Az első évadban csak egy forrófejű ex-padawan, ahogy leírtad: egy Erőhasználó fénykardforgató. De az Ezrával közös útjuk során Jedi lovaggá, a harmadik évadra pedig Jedi mesterré érett. Az, hogy hogyan gondoltam rá az első évadban nem jelenti azt, hogy a negyedik küszöbén is még az a véleményem, mert hála az égnek, a készítők nem egy bebetonozott szereplőt alkottak Kanan képében, hanem egy folyamatosan a Jediség felé fejlődő figurát. És bizony, amikor Jedi lovaggá ütötték, már én sem tartottam bénának. Jedi lovagnak tartottam. És nézd már, mit is írtam annál a résznél:

- Kanant végre Jedi lovaggá ütötték - bár nem tudom, mennyire hivatalos az, hogy ez tulajdonképpen egy látomásban történt meg, és az tette meg, aki nemcsak elárulta a Rendet, de már jóvátehetetlenül halott is. Bár nem sok értelme lenne, ha ezek után sem lenne Jedi lovag, szóval innentől kezdve részemről Kanan nem csak Jedi, hanem lovag is.

Az igaz, hogy sokat számít, ki mondja és hogyan, de hála az égnek, Kanan megtanulta idővel jól mondani azokat a régi tanokat. Amire szintén rengeteg epizód rávilágít, olyan részek, mint a Rise of the Old Masters, a Path of the Jedi, a Fire Across the Galaxy vagy éppen a Shroud of Darkness.

 

Ne jedik. Ennyi a válasz. Nem kell a sok bűvészkedés a régi meg new age dolgokkal. Egyszerű Erőhasználók. Ahsoka volt a kulcs ebben a történetben mert ha nincs akkor a két fantasztikus jedi....már rég alulról szagolná az ibolyát. Ahsoka viszont kikerült a képből a második évad végén így Vaderre seincs szükség. Valljuk be őszintén Kanan és Ezra eddigi ténykedése a Birodalom szempontjából nem sokat zavar. A Lothal szektor életét dúlták fel de kb. ennyi. Nagy léptékben nem csináltak semmit (leszámítva Ezra beszédét, de talán az volt a legtöbb ami elmondható).

Hát, ez is egy vélemény, elfogadom, bár szerintem ha az egész sorozatnak ellentmond...

Az egész sorozat Jediként kezeli őket. Ennyi erővel Luke-ot is tekinthetnéd nem klasszikus Jedinek, hiszen ő még annyi tanítást sem kapott Yodától, mint Kanan.

Az meg, hogy nem sok vizet zavarnak a Birodalom szempontjából... E felett dűlőre sem tudok jutni. Ezra beszéde volt a Szövetség alapköve, Ezra szerzi be az Arany osztag egy részét, Ezra és Kanan hozzájárult, hogy komoly lázadás törjön ki a Ryloth-on és a Mandalore-on (főleg az utóbbiban van nagy szerepe Kanannek, de azt se feledjük el, kinek a kardjával harcolt Sabine), amik amúgy a közelében sincsenek a Lothalnak, de az a bolygó sem, ahonnét az Y-szárnyúak származnak vagy ahol a Szövetség megalapult (Szóval nem, nem csak a Lothal szektorban okoznak zűrzavart, a harmadik évadban a Lothal szektor közelében csak egyszer jártak). Ezra védte meg Mon Mothmát, a Szövetség megalapítóját és vezérét. Ja, és Darth Vader otthona, a Mustafar mellett alázták meg Tarkin kormányzót, a Birodalom egyik legmagasabb rangú vezetőjét, és ölték meg a Főinkvizítort. Ami után Tarkin és az Uralkodó bevonta Vadert, pedig ekkor még a Birodalomnak gőze sem volt arról, hogy Ahsoka él, úgyhogy a Sith tanítvány egyáltalán nem az ex-padawan miatt lépett be a képbe.

Ahhoz képest, hogy a Birodalom szempontjából nem sok vizet zavar ez a két Jedi, meglehetősen nagy káoszt tudnak csinálni. Tevékenykedésük jelentősége csupán akkora, hogy a Birodalom vesztét okozzák alig pár év múlva. Ezra nélkül a Lázadók Hálózata nem alakul át Lázadók Szövetségévé, Kanan nélkül nem tör ki forradalom a Mandalore-on. Ezra és Kanan nélkül a Lázadás nem szerez tudomást az igen komoly veszélyt jelentő TIE Defenderekről, se arról, hogy a Mustafaron valami bazi nagy dolgot építettek. Ugye tudjuk, hogy ennek a lépésnek mi lesz a végső következménye?

És a logika is sántít. Amikor Kanan még csak egy fénykardforgató Erőhasználó, Ezra pedig épp csak tudta, mi az Erő, és így voltak egyetlen hajó legénységének a tagjai, akkor először maga a Főinkvizítor eredt a nyomukba, aztán maga Darth Vader. Amikor már bolygókon destabilizálják a Birodalom hatalmát és egybe fogják a lázadást, akkor meg kit érdekelnek?

Abban van ráció, hogy Thrawn a lázadás elintézésével akár elintézheti a Jediket is, de ez nem biztos. Csak gondoljuk végig, Tarkin és a Főinkvizítor kettőse többre jutott a Jedik ellen, mint Thrawn, mert az a kettős legalább el tudta fogni Kanant. És azóta Kanan rengeteget fejlődött, de Ezra is mind az Erő, mind a fénykardforgatás, mind a katonai stratégiák terén. Semmi sem garantálja, hogy ha Thrawn sikeresen elpusztítaná a lázadást, a Jediket is sikerülne megölnie.

 

Luke a kiválasztott fia. Fel se kellene merülnie a kérdésnek, hogy miért más.

Leia meg a kiválasztott lánya, mégsem mutat túl sok Jedi erényt. Nem attól lesz Luke Jedi lovag, hogy Anakin fia, hanem attól, hogy Yoda és Ben megtanította a Jedik eszméire. ;) Ha a Lars farmon marad, a kiválasztott fia nem Jedi lovag, hanem párafarmer vagy egy halott párafarmer lenne, és akkor aztán jól ki lenne segítve a származásával. A származása abban segíthet neki, hogy gyorsan képes megtanulni bánni az Erővel és nagy hatalma lehet.

 

:? A jedik nem lázadók? Thrawn nem akar semmi hókuszpókuszt mint az inkvizítorok. Gyökerestől akarja megoldani a problémát, kvázi homogenizálja a csapatot és milyen jól teszi! Nem spécézi ki magának pl. a jediket mint az inkvik, mert abba csak belebukhat. Mint az elődök.

Nyilván lázadók, és igen, míg az inkvizítorokat csak a Jedik miatt vonták be, addig Thrawnt az egész lázadó bagázs elpusztítására. Ráadásul olyankor, amikor Tarkin nagyon úgy tűnik, nem hiszi, hogy a Jedi vezetők még élnének. De Thrawn nem Jedivadász, és nem is érdekel, hogy baromira nem is foglalkozik a Jedikkel. A kérdésem arra irányult, hogy a Birodalom speciálisan a Jedik levadászására létrehozott ügynöksége miért nem foglalkozik az ismert Jedikkel. Ebben a kérdésben le van csokizva Thrawn, mert ő nem Jedivadász, nem erre lett kiképezve és nem is érdekli őt a két Jedi. Ő, ahogy írtad, cuzammen az egész lázadást akarja eltiporni. De a Birodalomnak van egy Jedivadász csapata, és egy Sith Nagyura, akiknek az a feladata, hogy a Jedikkel foglalkozzon, mert "ha egy Jedi is életben marad, végeláthatatlan polgárháborúban" lesz részük. És ha a hétévesnek sem tűnő kisgyerekeket Sidious halálra ítélte, akkor nehogy már a Galaxist feldúló Lázadók Szövetségének vezetésében aktívan részt vevő két Jedit ne nézze fenyegetésnek legalább annyira, hogy a Jedik levadászására létrehozott szárnyat rájuk ne küldené. Pláne úgy, hogy még a tanítványa kezei közül is kicsúsztak háromszor is. Elmenekültek Lothalról, elmenekültek a csatából, elmenekültek a Malachorról is.

 

A szó klasszikus értelmében nem azok.

A Jedi szónak én egyetlen értelmét ismerem: a béke és az igazság őrzői, akik védekezésre és megismerésre, nem támadásra használják az Erőt. Milyen más értelme van?

 

Az Inkvizítorokra még kapunk választ. Legalábbis emlékeim szerint anno tettek olyan ígéretet, hogy normálisan le lesz zárva a történetük a sorozaton belül és magyarázatra is számíthatunk velük kapcsolatban. Az Inkvizítorok, de még Vader is vallott kudarcot velük szemben (ha ez alatt azt értjük, hogy nem sikerült végleg elkapni őket), így érthető a megfontoltabb megközelítés Thrawn személyében. Mivel Ezráék többnyire a Lázadók köreiben tevékenykednek, Thrawn két legyet üthet egy csapásra... ha pl. sikerrel végbement volna az Atollon elleni orbitális csapás, akkor hiába Jedik, Kanan és Ezra is porrá égtek volna többi Lázadóval együtt. Ha Thrawn használja az eszét (márpedig ez a védjegye), akkor legalább ugyanannyi esélye van elkapni, vagy megölni a Jediket, mint az Inkvizítoroknak vagy Vadernek.

A poén az, hogy az az orbitális bombázás Kanant védelem nélkül érte, és túlélte. ;) Ha meg Thrawn csak a bázisra koncentrál és azt sikerül elpusztítania, Kanan újfent életben marad, mert ugye nem volt ott. Amikor meg a végén sikerült végül sarokba szorítani őket, akkor meg Ezra nem volt ott. Vagy az egyiket, vagy a másikat meg tudta volna ölni eddig egy alkalommal, de éppen ez a gond: egyszer sem volt lehetősége mindkettővel végezni. Azért az inkvizítorok többször is közel kerültek ahhoz, hogy mindkettővel végezzenek. Éppen ez az, hogy nekik ez a feladatuk. Ők csak ezzel foglalkoznak, erre vannak kiképezve. Bár végezhetnék jobban is a munkájukat, azért az tény, hogy mivel ők is Erőhasználók és fénykardforgatók, meg tudták izzasztani Kanant és Ezrát, sőt még föléjük is tudtak kerekedni.

Ez az inkvizítorok lényege, ezért léteznek. A túlélő Jedik levadászása, márpedig ha Ezra ebbe már nem, Kanan még bőven beletartozik. És aktívan kiveszi a részét a Birodalom elpusztításából. És akárhogy is nézzük, aki a Jedik eszméit vallják, azok a Sith-ek ősellenségei. Vagyis kétlem, hogy egy Sith egy Jedit figyelmen kívül hagyna, legyen az akármilyen képzett, akármilyen új vagy klasszikus. Ha nem így lenne, a kisgyerekeket simán meg lehetett volna kímélni, de Darth Sidious megölette őket is. Ahogy mondta: "Minden egyes Jedi, beleértve a barátodat, Obi-Wan Kenobit, mostantól a Köztársaság ellensége."

Az inkvizítor szálat amúgy ha jól rémlik, egy képregényben zárják majd le, a sorozatban arra már nem jut idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az alapján próbálom szemlélni a dolgokat, hogy a Birodalom vezetése miért nem feccölt bele több energiát a keresésükbe? Arról nem is beszélve, hogy ha akkora formátumú hősök ahogy írod, akkor miként lehet az, hogy később egy darab említés sincs róluk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem én írom, ez a Rebelsben van! Nehogy azt mond már nekem, hogy amit lent leírtam, azok nem történtek meg a Rebelsben, mert menten lefordulok a székről. Ráadásul nem is igaz, hogy később nem említik őket, hiszen az Elveszett csillagokban szó esik a mustafari mentőakcióról és Tarkin megalázásáról, az Alkony század egyik főbb szereplője meg Kanan és Hera első közös akciójának (Új hajnal) hála lehet ott, ahol, és ő is sokszor megemlékezik erről. És nyilván idővel még számos mű fog születni, amiben már direkt is említik őket, nem csak a ténykedésüket.

Mert azért ez a "miért nem említik őket?" kérdés még mindig baromira gyenge kifogás. Iszonyú gyenge volt 1999-ben, 2002-ben, 2005-ben, a TCW idején és most is. Miért nem említik Qui-Gont, Mace Windut vagy Ahsoka Tanót? Grievoust? Jynt? Cassiant? Galen Ersót? Raddust? Saw Garrerát? Krenniket? Az ep6 elkészülte óta ezer karakter született, akit megemlíthetnének az ep4-5-6-ban, mert jelentős szereplő volt. Nem teszik, mert a filmek csak 2 óra hosszúak és semmi szükség sincs arra, hogy olyasmiről dumáljanak, ami nem kapcsolódik az adott cselekményhez. Majd megemlítik őket egy másik történetben, egy másik sorozatban, egy képregényben, egy könyvben vagy egy spin-off filmben. Az ep4-ben ugye nem említik Herát, Choppert vagy a Ghostot, mégis tudjuk, hogy jártak a Yavinon és kivették a részüket a Halálcsillag terveinek megszerzéséből. Ugyanígy jöhet majd egyszer egy képregény, amiben Leia mesél Luke-nak arról, hogy egyszer űrhajókat lopott a lázadásnak két Jedi segítségével.

Sőt a sorozat lezárultával még olyan dolgok is kiderülhetnek mondjuk, hogy a lázadásban azért terjedt el az "Erő legyen..." jókívánság, mert így tisztelegnek Ezra és Kanan előtt. A filmek nem ölelnek fel minden másodpercet a szereplők életéből. Az ep4 és 5 között három év telik el, szerinted ezalatt Leia nem mesélhet egyszer sem Luke-nak Kananékről? Luke heteket tölt el Dagobah-n, mi látunk ebből tíz percet. Szerinted a fennmaradt időben Yoda nem mesélhet Ezráékról? A lázadásban több ezer, a Birodalomban több millió katona van. Szerinted ők képernyőn kívül nem beszélhetnek hőseinkről? Hát még jó, hogy igen. És majd tanúi leszünk, ha egy alkotó úgy dönt, hogy a tanúi lehetünk. Még akár egy olyan eset sem kizárt, hogy a következő sorozatban Luke találkozik Kanannel.

 

Én is a Birodalom szemszögéből kérdezem, csak jó lenne rá olyan választ kapni, ami meg is állja a helyét. Az, hogy akkor foglalkoznak velük Sith-ek és inkvizítorok, amikor még tényleg alig zavarnak vizet, ellenben amikor már bolygókon robbantanak ki forradalmakat, rájuk sem bagóznak a Sötét Oldal Erőhasználói, nekem nem elégséges válasz. Bár feldobtatok lehetőségeket, te is és Donát is.

Vader talán elfoglalt, csak jó lenne tudni, mi fontosabb, mint két Jedi levadászása. Akadhat ilyen, csak tudni szeretném, mi az.

Az inkvizítorok meg valóban elfogyhattak, csak erről se lenne rossz tudni, mert az elmúlt évadban még csak nem is említették őket. (És lám, két évad legfontosabb ellenfeleit már nem is említik. Most akkor ők sem voltak fontosak? De Vadert sem említik. Akkor ő sem fontos? :P Ezen a "miért nem említik őket?" kérdésen már 1999 óta túl kellett volna lépni...)

Ez a probléma: jelenleg a Rebelsben nincs válasz arra, hogy hirtelen miért nem érdeklődnek a Sötét Oldal Erőhasználói közvetlen a Jedik iránt, miközben, amikor még kisebb jelentősségűek voltak, akkor nem csak az inkvizítorok vezetőjét, de a Birodalom második emberét is bevonták az üldözésbe. És semmi sem gátolja, hogy egy inkvizítor dolgozzon Thrawn alatt, ahogy a Főinkvizítor is tök jól összedolgozott Tarkinnal.

Alkotói oldalról mondjuk van értelme, az inkvizítorok elvesztették fenyegető értéküket a második évadban, Vadert meg nem szabad bevonni, hiszen ha úton útfélen meglépnek előle, akkor az ő renoméját is csökkentik. Ugyanakkor alkotói szempontból ugyanúgy indokolt az is, hogy a kivonásukra in-universe magyarázatot adjanak, mert így meg értelmetlenné válik az, hogy bevonták őket.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az inkvizítor szálat amúgy ha jól rémlik, egy képregényben zárják majd le, a sorozatban arra már nem jut idő.

Pontosítok: a Darth Vader képregényben fogják bemutatni az inqvizítorok megjelenését, és hogy Vader hogyan kezdte őket kitanítani. Ez a DV 6. száma lesz, ami jövő hónapban fog érkezni. :)

Olyat nem mondtak, hogy képregényben fogják elvarrni a szálukat. Én is kíváncsi vagyok, hogy mi történt velük, mert a 2. évad vége és a 3. évad eleje közt kb. min. fél év eltelhetett. Mondjuk az eddigi 4. évados hírek alapján nagyon nem fogják ezt bolygatni.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek kapcsán bennem is igen erős kérdőjelek vannak. Az inkvizítorok még hagyján, ott több dolgot is könnyen el tudok képzelni. A legkézenfekvőbb, hogy nincs belőlük több, akik voltak, meghaltak. Ha mégis él még pár, mivel az elődök túl sok sót nem ettek meg Kananék ellen, így nem küldik őket utánuk, mert túl csekély a sikerük esélye, a vesztükbe meg minek.

 

A sokkal problémásabb Vader. Engem már Ahsoka kapcsán sem hagy nyugodni a gondolat, hogy mégis hogy a francba hagyhatják csak úgy lelépni. Nem hiszem el, hogy a Kiválasztott ne érezné, hogy az egykori tanítványa életben van, miután találkoztak is. Márpedig Obi és Yoda után egyértelműen neki kellene a leginkább bökje a sithek csőrét. Apropó, nem lehet, hogy Vader pont azért "nem ér rá", mert Ahsokát kutatja?

De térjünk át a Kanan-Ezra duóra. Az csak egy dolog, hogy önmagukban mennyire veszélyesek vagy jedik, bár az biztos, hogy itt is sántít a dolog. Ahogy Dzséjt is írja, egyértelműen egyre feltűnőbbek lettek és szorult a nyakuk körül a hurok, Vader is rájuk szállt. Ők pedig csak erősödtek, most mégis mintha megfeledkeztek volna róluk. A gond az, hogy még csak azt se lehet mondani, hogy a sitheknek fontosabb célpontjaik lettek volna. Elvégre kik lettek volna itt nagyobb kutyák? Obi és Yoda egyértelműen, ill. Ahsoka. Na már most érdekes módon Ezra pl. megtalálta Kenobit, valamint (még ha csak spirituális úton is, de) Yodával is érintkeztek.

Meg ott van még Maul, akivel szintén lett volna elintéznivalója a sitheknek, és meglepő módon, vele is összefutnak a főhősök. Vicces amúgy, hogy a nagyban bujkáló Kenobit Ezra és Maul is megtalálja, de a sithek nem. És persze ez már egyenes út Luke-hoz. Most arról nem is beszélve, hogy Leia, Mothma, Bail stb. mind-mind kontaktban vannak Kananékkal. Gyakorlatilag a sithek összes jelentős ellenségéhez el lehetne jutni csak a Kanan-Ezra pároson keresztül, miközben az ők maguk likvidálása sem lenne utolsó szempont. Azért az inkvizítorokat se véletlenül képezték ki, aztán pár év alatt szépen elhullottak, közvetlen vagy közvetve, de Kananék miatt.

 

Csak azt tudom még esetleg elképzelni, hogy Thrawnra bízták a lázadók ügyét, ő pedig kifejezetten azt kérte, hogy ne okvetlenkedjenek Erőhasználók a környezetében és hagyják a saját eszközeivel dolgozni. Mivel Ezra és Kanan a csapattal voltak, így ha bárki őket üldözi, akkor mindenképp együtt kell dolgoznia az admirálissal. Utóbbi viszont lehet, hogy egy kis időre olyan szinten szabad kezet kapott, hogy még Vader is leállt Kananék nyomozásával. Főképp elképzelhető ez akkor, ha a sithek közben mondjuk inkább az Ahsoka-Kenobi-Yoda trióra kezdték irányítani a figyelmüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt tudom még esetleg elképzelni, hogy Thrawnra bízták a lázadók ügyét, ő pedig kifejezetten azt kérte, hogy ne okvetlenkedjenek Erőhasználók a környezetében és hagyják a saját eszközeivel dolgozni. Mivel Ezra és Kanan a csapattal voltak, így ha bárki őket üldözi, akkor mindenképp együtt kell dolgoznia az admirálissal. Utóbbi viszont lehet, hogy egy kis időre olyan szinten szabad kezet kapott, hogy még Vader is leállt Kananék nyomozásával. Főképp elképzelhető ez akkor, ha a sithek közben mondjuk inkább az Ahsoka-Kenobi-Yoda trióra kezdték irányítani a figyelmüket.

Ez mondjuk egy lehetséges válasz, mármint az, hogy Thrawn teljes autonómiát élvez és ő maga tartja távol Vadert és a pincsijeit. Azt kétlem, hogy az Ahsoka-Kenobi-Yoda trió után nyomoznának, hiszen még abban sem lehetnek biztosak, hogy élnek még. Maul is csak egy Jedi és Sith holokron egyesítésének hála jött rá (és még így sem találta meg, pedig legalább már a bolygót ismerte), Ezra meg azért, mert Maul odainvitálta. Ben meg mondja, hogy ismer néhány trükköt, aminek hála el tudott rejtőzni ennyi időn át. Szerintem Ahsoka és Yoda is ért valamicskét a rejtőzéshez.

Szóval maradok annál, hogy Thrawn nem hagyja, hogy az Erőhasználók beleavatkozzanak. Amíg mást nem mondanak, nekem ez a magyarázat tetszik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.