Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

1979-ben biztos. De már meghalt.

Én csakis Lambert esetére gondoltam. Marad tehát a film forgatásának időszaka. Akkoriban ha volt lehetősége rá simán beleszólhatott a művész úr ebbe-abba.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az új alien hogy fog viszonyulni a prometheushoz? Annak szerves folytatása lesz?

Igen, a mérnök hajóroncs az, amit Shaw elvitt az LV-223-ról, illetve Fassbender is két szerepet játszik, az egyik a Covenant Walterje, a másik a Prometheus Davidje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmit. Az első forgatókönyv változatokban még főszereplő volt, aztán teljesen kikerült a történetből, aztán visszakerült, de, hogy mennyire, azt nem tudni. A legjobb tippek szerint flashbackben fog szerepelni csupán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmit. Az első forgatókönyv változatokban még főszereplő volt, aztán teljesen kikerült a történetből, aztán visszakerült, de, hogy mennyire, azt nem tudni. A legjobb tippek szerint flashbackben fog szerepelni csupán.

Köszi!

És kiében? Davidében? Rapace-t egy flashbackre szerződtették? Hát ennyit ért a karaktere? Remélem nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából az az érzésem van a trailer láttán mint Odynak, de azért nem annyira negatív az összkép. Azt én is nehezményezem hogy megint egy csapat, megint egy bolygó, megint leszállunk(vagy zuhanunk) és megint jön vagy a fertőzés vagy a xeno. Gyakorlatilag a trailer alapján holt ugyanaz a történet magva mint a Prometheusnak.

Amitől tartok az amitől Dzséjt is. Hogy valami fantáziatlan olcsó magyarázat lesz a xenok létezésére.

Pár kérdés a trailert látva. Az Lv-233-on a fekete lötty okozott galibát. Aki kapcsolatba került vele megörült vagy még rosszabb. A Promi végén kikelt valami lényféle. Namost a Covenantban valamiféle gombára lépnek rá és attól fertőződnek meg. Na de ebből hogy lesz xeno? Hisz ott a tojás. Nyilván valami mechanizmusnak kell müködnie hogy a gombától megfertőzödött emberből kéne kibújni valamiféle xenonak. Vagy ettől függetlenül találnak azon a bolygónk xenotójásokat? Mert ha ez utóbbi lesz akkor viszont holt felesleges a játék a gombától fertőzött emberrel. Hisz elvileg ennek a filmnek és a Prometheisnak azt kéne elmesélnie hogyan jöttek létre a xenok. Ráadásul ha találják a xenotojásokat akkor megint ott vagyunk mint 37 éve. Hogy kerültek oda? Vagy az Lv-233-on talált fekete lötty és ezen gomba kombinációja hozza létre kedvenc idegen lényeinket? De hogy került a fekete lötty erre a bolygóra mikor Snaw és David egy steril űrhajóval léptek le?

Szóval sok a kérdés, de félek hogy nem egy okos, a nézőket intelligens lényeknek feltételező(azaz elgondolkodtató megoldást nyújtó) magyarázat lesz hanem valami egyszerű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdések!

A fekete lötty még megválaszolható: ahogy annak a juggernautnak, amivel hófehérke felszállt, is tele volt a raktere a szmötyit tároló köcsögökkel, úgy Shaw hajójának rakterében is lehetett. Davidet pedig az ott töltött idő alatt kísérletezgethet, amúgy is szeret olyasmit csinálni.

Ami a szörnyek szörnyű lényét illeti, két teória kering.

1) Két lény lesz a filmben. A spórás, háton kikelős unimorph vagy mi a tököm. Megvan, visszakerestem: neomorph. A másik a hagyományos xenomorph. Aztán majd lesz egy monsterfight.

2) A bolygón él egy parazita életforma, ami más élőlényekbe petéz bele. Ez rácuppan a Covenant egyik legényének (a kapitánynak, ahogy az a trailerből kiderült) a pofikájára, akinek korábban már bejutott a szervezetébe a szintén a bolygón fellelhető gomba spórája. Az elmélet alapján már a gomba is a fekete szmötyi terméke, amit vagy David teremtett ottléte alatt, vagy, mivel ez a mérnökök bolygója volt, ők hozták tető alá. Mivel a csávó már eleve fertőzött, a benne fejlődő kis dög is mutálódik, ennek végterméke a xenomorph.

 

A 2-es számú még nem is hangzana rosszúl, csak az a gond, hogy ez megint ezer és egy előre kiszámíthatatlan evolúciós véletlen eredménye, vagyis mi a búbánatos isten nyilát keresne egy ezeréves roncsban ugyanaz a lény. Így nekem jobban bejönne, hogy a xeno egy a bolygón élő őshonos faj, és e mellé még betársul extrának a neomorph.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdések!

A fekete lötty még megválaszolható: ahogy annak a juggernautnak, amivel hófehérke felszállt, is tele volt a raktere a szmötyit tároló köcsögökkel, úgy Shaw hajójának rakterében is lehetett. Davidet pedig az ott töltött idő alatt kísérletezgethet, amúgy is szeret olyasmit csinálni.

Ami a szörnyek szörnyű lényét illeti, két teória kering.

1) Két lény lesz a filmben. A spórás, háton kikelős unimorph vagy mi a tököm. Megvan, visszakerestem: neomorph. A másik a hagyományos xenomorph. Aztán majd lesz egy monsterfight.

2) A bolygón él egy parazita életforma, ami más élőlényekbe petéz bele. Ez rácuppan a Covenant egyik legényének (a kapitánynak, ahogy az a trailerből kiderült) a pofikájára, akinek korábban már bejutott a szervezetébe a szintén a bolygón fellelhető gomba spórája. Az elmélet alapján már a gomba is a fekete szmötyi terméke, amit vagy David teremtett ottléte alatt, vagy, mivel ez a mérnökök bolygója volt, ők hozták tető alá. Mivel a csávó már eleve fertőzött, a benne fejlődő kis dög is mutálódik, ennek végterméke a xenomorph.

Nekem a 2-es tetszene jobban. Tudjuk, hogy a fekete szmötyivel eleve kísérleteztek már a mérnökök x ezer évvel ezelőtt, amikor megteremtették az embereket (ha jól emlékszem a Prometheusból). Így aztán simán előfordulhatott korábban is (évezredekkel ezelőtt), hogy a fekete szmötyivel való játszadozás közben találkoztak a tojást rakó parazitás fajjal. Amiből aztán kiépült egy Xenomorph család, és képes volt megvetni a lábát az univerzumban. Aztán lehet, hogy ezeket valahogy végül sikerült kiirtani, de megmaradt utánuk egy rakat tojás, és ez az, amit látunk az Alien elején. De lehet, hogy te ezt meg tudod cáfolni, Dzséjt, mert jobban otthon vagy a világban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdések!

A fekete lötty még megválaszolható: ahogy annak a juggernautnak, amivel hófehérke felszállt, is tele volt a raktere a szmötyit tároló köcsögökkel, úgy Shaw hajójának rakterében is lehetett. Davidet pedig az ott töltött idő alatt kísérletezgethet, amúgy is szeret olyasmit csinálni.

Ami a szörnyek szörnyű lényét illeti, két teória kering.

1) Két lény lesz a filmben. A spórás, háton kikelős unimorph vagy mi a tököm. Megvan, visszakerestem: neomorph. A másik a hagyományos xenomorph. Aztán majd lesz egy monsterfight.

2) A bolygón él egy parazita életforma, ami más élőlényekbe petéz bele. Ez rácuppan a Covenant egyik legényének (a kapitánynak, ahogy az a trailerből kiderült) a pofikájára, akinek korábban már bejutott a szervezetébe a szintén a bolygón fellelhető gomba spórája. Az elmélet alapján már a gomba is a fekete szmötyi terméke, amit vagy David teremtett ottléte alatt, vagy, mivel ez a mérnökök bolygója volt, ők hozták tető alá. Mivel a csávó már eleve fertőzött, a benne fejlődő kis dög is mutálódik, ennek végterméke a xenomorph.

 

A 2-es számú még nem is hangzana jól, csak az a gond, hogy ez megint ezer és egy előre kiszámíthatatlan evolúciós véletlen eredménye, vagyis mi a búbánatos isten nyilát keresne egy ezeréves roncsban ugyanaz a lény. Így nekem jobban bejönne, hogy a xeno egy a bolygón élő őshonos faj, és e mellé még betársul extrának a neomorph.

 

 

Nekem is jobban hangzik a második.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a mérnök hajóroncs az, amit Shaw elvitt az LV-223-ról, illetve Fassbender is két szerepet játszik, az egyik a Covenant Walterje, a másik a Prometheus Davidje.

Jaaa!?Ez nem semmi. :clap: Ez tetszik.

 

Az bizony. Itt már tényleg derelict. :)

Azt hittem egy újabb bolygó ahova a mérnökök eljutottak.Már úgy értve,hogy több bolygón lehetett iylen derelict bázisuk.

 

Ez a neomorp meg xeno fight meg gomba meg szmötyi ,ez már sok....

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Ilyen van a gyűjteményedben? ez azért nagyon ott van nem?

Sajnos nincs, bár szerintem meg tudnám építeni. :)

 

Azt hittem egy újabb bolygó ahova a mérnökök eljutottak.Már úgy értve,hogy több bolygón lehetett iylen derelict bázisuk.

Shaw-ék a mérnökök bolygójára indultak el a Prometheus végén, szóval feltételezhetjük, hogy ez az a bolygó lesz. Úgyhogy ide nem eljutottak, innen indultak. Elvileg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.