Ugrás a kommentre

Szavazás - az első évad legjobbjai


Ajánlott hozzászólás

Hozzászólás ideje:

Első kategóriánk a...

 

LEGJOBB ANGOL SZINKRONHANG

Jelöltjeink voltak:

David Oyelowo: Kallus ügynök megszólaltatója valószínűleg arcról ismert, még ha nem is úgy, mint Tom Cruise. Inkább az a fajta "tudom, hogy láttam már valamiben" színész. Többek között szerepelt egyebek ellett a Jack Reacherben, a Csillagok közöttben és a A majmok bolygója: Lázadásban.

Taylor Gray: az Ezra Bridger hangját kölcsönző fiatal Gray még nem olyan ismert, mint társai, legnagyobb szerepe a Rebels mellett a Nicelodeon féle Bucket és Skinner hősies kalandjai című sorozatban van, ahol ő játssza Bucketet. Hogy miféle sorozat ez, vagy ki a fene benne Bucket, azt már ne tőlem kérdezzétek.

Vanessa Marshall: Hera Syndulla megformálója igazi veterán a hangszínészi szakmában. Szinte az összes létező DC- és Marvel-rajzfilmsorozatban dolgozott, de a legtöbb munkája a videojátékokhoz köthető. Ebben a legjobb, hogy olyan játékokon is dolgozott, mint Star Wars: The Old Republic, Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords és a Star Wars: Jedi Knight II - Jedi Outcast, de két másik Rebelses kollégájához hasonlóan az ő hangját is hallhatjuk a Mass Effect-trilógiában.

Tiya Sircar: Sabine Wren hangja sem éppen kezdő, rengeteg világsikerű széria epizódjában feltűnt már. Többek között láthattuk a Vámpír naplókban, a Doktor House-ban, az NCIS-ben és a Gyilkos számokban. Viszont a Rebels az első komoly hangmunkája.

Steve Blum: Garazeb „Zeb” Orrelios kedves orgánuma Blum védjegye. A szintén veterán hangszínész rengetegszer szólaltat meg Zebhez hasonló karaktereket. Freddie Prinze Jr.-hoz és Vanessa Marshallhoz hasonlóan ő is szerepelt a Mass Effect-sorozatban (ő szólaltatta meg Gruntot), de adta már a hangját Transformersnek (pl. Starscreamnek), képregényhősnek (Wolvereinnek, Bane-nek), sőt, videojátékokban hallhattuk már Sauronként és Boromirként is. Apropó videojátékok, ő is ebben a médiumban kezdte Star Wars karrierjét, az X-Wing vs. TIE Fightertől kezdve a The Old Republicig bezárólag majdnem minden modern SW-játékban hallhattuk a hangját az elmúlt húsz évben. A Ben10 című sorozatban pedig láthattuk is.

Jason Isaacs: az Inkvizítor hangja mindenképpen a legnagyobb név e listán, hiszen rengeteg filmben találkozhattunk már Isaacs-szel. Ő játszotta Lucius Malfoy-t a Harry Potter-filmekben, Steele századost a Black Hawk Dawnban, Lord Feltont a Sárkányszívben, de ráismerhetünk az Armageddonban, a Halálhajóban, a Vértestvérek és Az elnök emberei című sorozatokban, jellegzetes hangjára pedig felfigyelhetünk a Rebels mellett az Avatar – Az utolsó léghajlítóban.

 

Nos, szerintetek ki lesz a befutó?

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Megmondom őszintén, hogy nekem Kanan hangja tetszett a legjobban, de mivel ő nem volt jelölt, így nagy nehezen tudtam csak választani. Asszem Jason Isaacs-ra szavaztam.

Szerkesztve: - Pildi
Hozzászólás ideje:

LEGJOBB ZENE

Jelöltjeink voltak:

Rise of the Old Masters: személyes kedvencem ebből az Inkvizítor témája. A Sith-ekhez köthető zene tónusait idézi, de annál karakteresebb, erőteljesebb, erősítve az Inkvizítornak azt a sötét méltóságteljességét, ami az egész karaktert jellemzi.

Out of Darkness: sötét, horrorisztikus, hangulatos. Remekül megadja a rész alaphangulatát.

Gathering Forces: itt számomra két momentuma is kiemelkedő volt a zenének. Az első, amikor az Inkvizítor megérkezik, itt a zene olyan erős, hogy még a sok bénázás ellenére is elhittem, hogy a megfelelő vezetéssel a Birodalom egy hatékony katonai gépezet. A másik, amikor Ezra a Sötét Oldal felé nyúl. Na, az egy hátborzongató pillanat, részben pont a zene miatt.

Path of the Jedi: itt számomra az egész epizód egy zenei csoda, ami főleg a rengeteg régi témának köszönhető. Misztikus, mesei, csodás, nosztalgikus, egyszerűen remekmű.

Call to Action: az az összhang, ami zene és kép között van Ezra beszéde alatt, szerintem tananyag lehetne.

Fire Across the Galaxy: kedvenc zenei pillanataim ebben a részben vannak. Az Inkvizítor halálánál, a lázadó flotta érkezésénél, a Bail és Ahsoka belépőjekor szóló zene, ezek számomra mind-mind megadták a nagybetűs Star Wars hangulatot.

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Szinte az egész első évad ebben a témában csúcsosodik ki. Megérdemelt. :clap:

 

Én is hasonló véleményen voltam. Nagyon meglepett a végeredmény.

Szerintem itt a többség a részre szavazhatott, ami előrevetíti az epizódok közötti rangsort is...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Hozzászólás ideje:

Én erre szavaztam, mert bár a Path of the Jedi zenéje nagyon összerakott, a Fire Across the Galaxy zenéje volt az, ami iszonyúra megragadott. A flotta befutásának zenéjét azóta is dúdolom.

Hozzászólás ideje:

A következő kategória pedig a...

 

LEGJOBB BOLYGÓ

Jelöltjeink voltak:

– Lothal: az új játékos, a bázisbolygó. Egy világ, amit nem csak érintőlegesen, hanem mélyebben is megismerhettünk, úgy, mint a Tatooine-t, a Coruscantot vagy a Naboot. Nem túl látványos, mégis, városai és falvai remekül bemutatják, milyen a kisemberek élete a Birodalomban.

– Kessel: a Kessel volt az első Star Warsbeli bolygó, aminek a nevét megtudtuk. Előbb, mint a Tatooine-ét, hiszen annak nevét csak az ep5 végén mondják ki. Bezony, az ep4-ben C-3PO emlegeti még a Tantive IV-en, de eleddig csak képregényekben és videojátékokban láthattuk. Most végre vethettünk egy pillantást a Birodalom börtönvilágára mozgóképen is.

– Garel: szintén egy újonc, ami kicsit talán modernebb és zsúfoltabb világ, mint a szomszédos Lothal, de éppen ezért látványosabb is. Annak ellenére, hogy a raktárakon kívül nem sok mindent láttunk belőle.

– Fort Anaxes: múltidéző aszteroidabázis. Kicsit talán furcsa is a maga módján, hiszen egy totálisan ep1-2-3 érás helyszínt láthatunk egy ep4-5-6 korszakbeli történetben, de éppen az ilyen elemek erősítik, hogy ez nem egy két érából álló sorozat, hanem egy egységes világ.

– Stygeon Prime: Citadell Light, egy újabb börtön, ahová viszonylag könnyű betörni, de annál nehezebb kitörni. Újdonsággal annyira nem szolgál, de még mindig nagyon hangulatos a megszokott birodalmi díszletek között grasszálni.

– Mustafar: a hely, ahol a Jedik meghalnak… Vagy inkább a hely, ahol a Sötét Oldal használói pofára esnek. Kis híján meghalt itt Darth Vader, és itt purcant ki az Inkvizítor. Na meg úgy néz ki, innét ment át élesbe a lázadás is. Ez utóbbit remekül szimbolizálja, ahogy Tarkin csillagrombolója füstölve zuhanni kezd a pokoli bolygó előtt. Emiatt a Mustafarnak még úgy is erős a jelenléte, hogy a felszínét nem is láttuk.

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.