Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A könyv EU.Azaz ami ott le van írva azt nem kell figyelembe venni.Csak a filmek számítanak.

Ejnye, már megint ez az ellenséges hangnem az EU-k iránt... :evil: Bár, mivel egy film regényváltozatáról beszélünk, ezért kivételesen egyetértek mert a filmek magasabb szinten állnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv EU.Azaz ami ott le van írva azt nem kell figyelembe venni.Csak a filmek számítanak.

 

Azért ez nem teljesen így van, mert bár a 6 film az elsőrangú, a könyveket (amik nem ütköznek ellentmondásba) sem szabad figyelmen kívül hagyni. Az is SW... még ha némelyik elég gyenge hamisítvány is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ünnepek alatt sikerült megnéznem a 2. évad utolsó 5 epizódját, és jók voltak így együtt, még ha nem is minden momentum tetszett igazán, de az egész együtt nagyon érdekes élmény volt. Az egységes ív helyett számomra hangulatilag hullámzó ez a külön kis történet, de én ezt pozitívumnak érzem, ami egy ilyen hosszú történeti szál esetén csak hasznára válik a sorozatnak.

 

Spoiler:

A Senate Spy még csak laza bemelegítés a következő részekhez képest, de ahogy előszörre is jó volt nézni ezt is a kis hangulati kitérőt, ez most is így történt, mert szép helyszíneken játszódik, és többek között párkapcsolati témákat is feszeget, ami számomra mindig megízesíti a klónok háborúját.

Ezután a Landing at Point Rain hirtelen ugrás a klónháború közepébe, a csata a lehető legjobb a maga nemében, amit jól kiegészítenek a karakterek nagyon eltalált poénjai, ellensúlyozandó a drámai feszültséget. Tömör háború az egész.

A Weapons Factory tovább viszi a történeti szálat, a harc folyik tovább, azonban más aspektust feszeget: mester és padawan viszonyát, érzékletesen bemutatva a különbséget Anakin és Ahsoka rendkívüli párosa valamint Luminara és Bariss hagyományos kapcsolata között. Ez a rész egyébként számomra egy kisebb csúcspont a karakterbemutatás kategóriájában.

Aztán ismét fordulat következik, a Legacy of Terror keretében sok mindent megtudhattunk Geonosia valódi lényegéről, s bár a zombik önmagukban nekem továbbra sem jönnek be, de az epizód ezzel együtt is érdekes és teljes jogú darabja a sztorinak.

A Brain Invaders spedig a történet legjobbja (a második csúcspont), ahogy már korábban is írtam, és ez a pozitív véleményem semmit sem változott, mert azt feszegeti, ami az egész Anakin-Skywalker történet alapkérdése, hogy mi a jó és mi a rossz döntés, és hogy ami most jó döntésnek tűnik, az könnyen a kárunkra válhat hosszú távon, mert rossz irányba mutat ? és mindezt egy nagyon jó kis akciótörténet köntösébe bújtatva, hátborzongató utalásokkal bizonyos későbbi történésekre.

Szó mi szó, érdemes megnézni így egyben ezt a néhány epizódot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó mi szó, érdemes megnézni így egyben ezt a néhány epizódot. :)
Szépen leírtad, szerintem is érdemes egyben megnézni. :D Említed a Senate Spy másságát. Nekem éppen emiatt olyan mint egy mozifilm. Mert ugye abban is vannak olyan hangulati változások ami ezt a hosszú sztori vonalat jellemzi. Elég ha csak az EPII -re gondolunk. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szépen leírtad, szerintem is érdemes egyben megnézni. :D Említed a Senate Spy másságát. Nekem éppen emiatt olyan mint egy mozifilm. Mert ugye abban is vannak olyan hangulati változások ami ezt a hosszú sztori vonalat jellemzi. Elég ha csak az EPII -re gondolunk. :)
Az Ep2-őt nehezebben fogadtam el annak idején, igazán csak az Ep3 után nyerte el méltó 2. helyét nálam, de a Senate Spy hangulata egyből megragadott. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Senate Spy-ból mikor lesz normális 720p HD? (már aminek a hangja is jó) - ez most csak úgy eszembe jutott.

 

Nekem a 2. évad ha lehet még jobban bejön mint az első....pedig azt is imádom. Minden epizód hibátlan a maga nemében és nem vagyok elfogult. De van ami jobb és van ami rosszabb, ezen nem kell csodálkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg mindenki azt vesz figyelembe, amit akar, vagy ami neki jólesik.

 

 

Ez nem egészen így van.Hivatalosan van kijelentve, hogy csak a filmek számítanak a történet szempontjából.A Jedi Visszatér könyvváltozatában az van leírva, hogy: "Apád beleesett egy olvadtfémkohóba".És méAnakin mégsem abba esett bele.Persze otthon figyelembe veheted, de egyérvelésnél csak azt kapod, hogy EU, ha ellentmond valami a könyvekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utálom azt a szót, hogy EU....badarság így tekintetni az SW-re.

 

Teljesen mindegy, hogy Anakin olvadt fémet tartalmazó kohóba, vagy simán lávába, vagy egy vulkán peremén táncolva a forró magmába esett bele. Játék a szavakkal. Szerintem.

 

 

Nézd, nem én találtam ki hanem szerintem maga Lucas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Lucas van annyira egoista, hogy az ilyen dolgokkal ne foglalkozzon.

Magát az elkülönítést talán Lucas hagyta jóvá, de azok éltetik aki minden incifinci baromságba belekötnek...hogy az a könyvben piros, a filmben kék de eredetileg zöld volt....és szerintem ez baromság.

 

A részletek gyönyörködtetnek, de elveszni a részletekben felesleges.

 

Megjegyzem olvasom a képregényeket...és ismerem az EUt, nem is kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amerikai CN-en felállítottak egy listát a TCW Top10 Jedijeiről. Bár a listával nem igazán értek egyet, azért bemásolom. :)

 

Tehát:

1. Yoda

2. Anakin Skywalker

3. Ahsoka Tano

4. Kit Fisto

5. Mace Windu

6. Plo Koon

7. Barriss Offee

8. Ki-adi-Mundi

9. Luminara Unduli

10. Obi-Wan Kenobi

 

Itt pedig a vidi:

TCW TOP 10

 

Az én listám: (kizárólag a TCW-ben szereplő Jedik közül)

1. Ahsoka Tano (milyen meglepő)

2. Obi-Wan Kenobi

3. Mace Windu

4. Kit Fisto

5. Anakin Skywalker

6. Luminara Unduli

7. Barriss Offee

8. Yoda

9. Plo Koon

10. Ki-adi-Mundi

 

Kíváncsi vagyok nektek hogy néz ki a listátok. :) Mert ugye ízlések és pofonok...:D

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amerikai CN-en felállítottak egy listát a TCW Top10 Jedijeiről. Bár a listával nem igazán értek egyet, azért bemásolom. :)

 

Kíváncsi vagyok nektek hogy néz ki a listátok. :) Mert ugye ízlések és pofonok...:D

 

Mi az hogy top10? Miben top10? Kardforgatás, Erő használat? Vagy más (top10 jó nevű Jedi, top10 jóképű Jedi, top10 leghangosabban nevető Jedi) ?

 

Eféle meghatározás nélkül szerintem nincs értelme egy toplistának...

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az hogy top10? Miben top10? Kardforgatás, Erő használat? Vagy más (top10 jó nevű Jedi, top10 jóképű Jedi, top10 leghangosabban nevető Jedi) ?

 

Eféle meghatározás nélkül szerintem nincs értelme egy toplistának...

 

Szerintem elég egyértelmű volt kérdés. Top10 Jedi, azaz melyik a 10 legkedveltebb Jedid a TCW-ben...:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag későbbre várják a feltöltést.

 

Kedvenc jedik:

 

1. Obi-Wan Kenobi

2. Kit Fisto

3. Plo Koon

4. Yoda

5. Anakin Skywalker

6. Ahsoka Tano

7. Mace Windu

8. Aayla Secura

9. Barriss Offee

10. Luminara Unduli

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, nem én találtam ki hanem szerintem maga Lucas.

Szerintem meg inkább a Lucasfilm :D

 

Én is megkülönböztetem, ami nem film, az EU. Attól még nem kicsi a szememben, mert szeretem :) Csak hát a filmek azért mégis csak a filmek :)

 

Mi az hogy top10? Miben top10?

Úgy általában :D Nem kell külön kategória, összességében kit csípsz a legjobban :) Nekem nincs ilyen listám, szóval meghagyom inkább a nálam szakértőbbekre a listázást :D

 

No akkor még nem keresem az epizódokat, majd beírjátok, ha már fenn vannak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt pedig az én listám:

 

1.: Obi-Wan Kenobi

2.: Ahsoka Tano

3.: Kit Fisto

4.: Aayla Secura

5.: Luminara Unduli

6.: Plo Koon

7.: Ki-Adi-Mundi

8.: Anakin Skywalker

9.: Mace Windu

10.: Barriss Offee

 

Annyi megjegyzést fűznék hozzá, hogy Yoda azért nem került fel a listámra mert valamilyen oknál fogva már nem kedvelem annyira, mint régen. Sokkal jobban kedveltem őt a klasszikus trilógiában, ebben az újban folyton csak azt látom, hogy a Sötét Oldalról hablatyol, és közhelyekkel dobálózik. :) Amikor az apám nézte a Holocron Heistet szabályosan elvigyorodott, amikor zavart érzett az Erőben. Meg amikor a Landing At Point Rainben Palpatine feltett egy kérdést, valamilyen érthetetlen oknál fogva Yoda nem arra válaszolt. Ennyire szenilis lenne az öreg? :)

Anakin Skywalker pedig sosem volt túl szimpatikus számomra, ahogyan Mace Windu sem. Anakinnál valahogy nem találták el annyira a mimikáját, mert akármilyen arca is van éppen, valahogy mindig ugyanaz a morcos tekintet néz ránk vissza. Nyilván ezt szándékosan csinálták így, hogy érzékeltessék a múltjában történt tragédiákat, csak nekem ez annyira nem tetszik.

Obi-Wan Kenobi pedig azért került a lista élére, mert számomra ő a legszimpatikusabb Jedi. Szellemes, barátságos, de egyben megfontolt és felelősségteljes tábornok. Viszont nem igazán tetszett, hogy ő csak amolyan supporting character szerepet tölt be Anakin és Ahsoka mellett, és eléggé háttérbe szorul. Ezért sokkal jobb, hogyha időnként Ahsoka eltűnik a színről, és akkor sokkal jobban érvényesül. Továbbá ezért várom annyira a The Mandalore Plot epizódot, mert végre ő kerül úgy igazán a középpontba, és Anakin lesz az elhanyagolhatóbb szereplő, és megismerhetjük Obi-Want egy kicsit emberibb oldaláról is.

Megjegyzem, a sorozat készítői még a mozifilm megjelenése előtt nem azt ígérték, hogy nem fog a főszereplőinkre korlátozódni a sorozat? Ezt félig-meddig teljesítették is, de a történetek kilencven százaléka még mindig az Anakin-Ahoksa-Obi-Wan-Rex szálon fut. Jobb lenne, ha kicsit több olyan epizódot kapnánk, mint a Lair Of Grievous, ahol egyik főbb szereplő sincs jelen, (Nah, jó... Ebben a példában ugyan megjelent Ahsoka egy hologramadás erejéig, de nyilván értitek, hogy mire akarok célozni.) és a mellékszereplőkre fókuszálhatna a történet. Talán egyedül ez a rész volt az első évadban ilyen, talán még a Rookies, (De az is csak félig.) esetleg még a Liberty On Ryloth is. Bár a filmek szempontjából Mace Windu főszereplőnek számít, de a sorozatban inkább csak mellékes szerepet tölt be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.