Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Érdemes idézni az sg.hu (stargate rajongók oldala) egyik moderátorának véleményét, akit Platschu -nak hívnak. :)

 

"Én azért is örültem a résznek, mert úgy ültem le nézni, hogy nem tudtam, hogy miről fog szólni. Aztán egyszerűen magával ragadott a történet, hogy végre egy "gonosz" karakter szemszögéből nézzük az eseményeket. Bedobtak új világot, új erőhasználó csoportot (!) és bőven volt benne akció és kaland faktor. Bármennyire szeretem az SG világot, ezt a szintű mesélést sosem fogják tudni elérni. S most lehet ezt arra fogni, hogy az SW sokkal kidolgozottabb világ kismillió fajjal, bolygóval és karakterrel, de ezeknek megteremtése meg is történt az SG-ben is, csak nem mertek keresztbe-kasul cross-overezni, pedig ha rajongóknak készítünk valamit, akkor ne felejtsék már az összes múltban megismert karaktert. :S Na mindegy, az SW:CW révbe ért és nálam leverte a BSG-t is a trónról, mert a látvány és szórakoztatás terén toronymagasan vezetnek."

 

Jól esik ha így vélekedik a sorozatról egy teljesen más univerzum rajongója!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg öröm ilyet olvasni....jelenleg nálam is a TCW a sci-fi sorozatok aktuális királya. Változnak az idők, hiszen pár éve még a Stargate részek előtt görnyedtem, no meg faltam a Battlestar Galaictica sorozatot. A Galactica gyönyörűen de véget ért (talán lesz Cylon háborús sorozat 2012-ben) a Csillagkaput meg agyonverték. Ott ugye az volt a probléma, hogy a sikeres Galactica drámázós, karakterközpontú szerkezetét akarták ráerőltetni egy alapvetően akció központú sorozatra, ahol a karakterek nem vagy csak kis mértékben változtak az évadok alatt és pont a megszokás miatt szerettük. Egy csoport minden részben át a kapun... ezt a formációt sikerült elsöpörni az új Stargate sorozattal, amit a rajongók gyomra már nem evett meg.

 

Ezzel szemben a TCW minden részben valami csodálatosan újat kínál, és ami még fontosabb, képes a megújulásra akár egy rész alatt. A Stargate Universe és társai nagy hibája, hogy a megújulást mindig egy új évadra ígérték az alkotók....na majd most más lesz, majd most olyat kaptok hogy magatok alá fogtok csinálni. Egy két évadon keresztül megy a hazudozás, de hamar lehull a lepel. A TCW az más.....nagyon helyesen és szerencsére teljes mértékben vegyes és szépen adagolt részekkel rendelkezik, akár az SG-1 a hőskorában. Minden rész egy önálló kiteljesedés, egy különleges történet és mégis része az egésznek. Minden rész gazdagítja a mitológiát, de a részek végén egyfajta katarzist is ígér. Nincs felesleges elnyújtás, nincs üresjárat...csak egy szépen (néhol gyorsan, néhol lassan) hömpölygő mitikus történetfolyam, ami nem próbálja magát mondvacsinált "fizikai" vagy történeti határok közé szorítani.

 

Egy sorozat általában akkor szokott hasalni, amikor a saját maga által létrehozott szabályok csapdájába esik. Lucasék viszont nem felejtik el, hogy ez egy mese, itt mindent, de tényleg mindent szabad. ÉS ezért is nem alkalmazkodik nagyon helyesen a TCW az EUhoz...mert akkor a történetek folyamatosan röghöz kötöttek lennének, úgy pedig a sorozat önmagát fojtaná meg.

 

Hail to the TCW.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár minden szóval egyet értek az előttem szólókkal, azt azért tegyük hozzá, hogy a Stargate abba halt bele, hogy tizenöt éve ugyanazok csinálják. Ugyanígy járt a Star Trek is. Ha ez a helyzet jönne el a TCW-vel, akárhogy is, végül az is belehalna. De szerencsére ez a veszély még annyira nem fenyeget minket, hogy nem is kell vele foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár minden szóval egyet értek az előttem szólókkal, azt azért tegyük hozzá, hogy a Stargate abba halt bele, hogy tizenöt éve ugyanazok csinálják. Ugyanígy járt a Star Trek is. Ha ez a helyzet jönne el a TCW-vel, akárhogy is, végül az is belehalna. De szerencsére ez a veszély még annyira nem fenyeget minket, hogy nem is kell vele foglalkozni.

Még szerencse, hogy a TCW korszaka egy behatárolt időszak és nem lehet nyújtani 15 évig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még szerencse, hogy a TCW korszaka egy behatárolt időszak és nem lehet nyújtani 15 évig. :)

Hááát... ezek a TV-s arcok sok mindent képesek húzni :) Bár tényleg gáz lenne egy három éves történetet 15 év alatt előadni, legalábbis, ha végig ugyanazok a szereplők.

 

Szerintetek a Twilightot látjuk még valaha? Tegnap megnéztem a mozifilmet, és feltűnt, hogy egy jó ideje eltűnt a hajó. Utoljára a 2x02 Children of the Force-ban szerepelt, de akkor is már csak háttérelemként. És most, hogy a Resolute elpusztult, aminek elvben a hangárjában parkolt, lehet az is odaveszett? Kár lenne, mert az első évadban még úgy tűnt, hogy ez lesz az előzménykorszak Millennium Falconja. De másfél évada nem is említik, ráadásul a szereplők vagy Eta osztályú vagy T-6 kompot használnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek a Twilightot látjuk még valaha? Tegnap megnéztem a mozifilmet, és feltűnt, hogy egy jó ideje eltűnt a hajó. Utoljára a 2x02 Children of the Force-ban szerepelt, de akkor is már csak háttérelemként.

Te jó ég! :o Olyan régóta nem láttuk? Akkor bizony annak lőttek valószínűleg. Ha nem korábban akkor a Resolute pusztulásakor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.