Ugrás a kommentre

2x01 - The Siege of Lothal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyszerű évadkezdés volt, több meglepetéssel! Először is a lázadók és a Ghost csapata. Nagy megdöbbenésemre pont az a Kanan nem akart igazán katonásdit játszani, akinek talán a legjobban át kellett volna érezni a helyzetet. Persze később érthetőbbé válik miért gondolja így. A klón háborúban átélt borzalmak még mindig kísértik, így érthető ha nem akarja magát és a barátait kitenni effajta borzalmaknak. Ellenpólusként ott van Hera aki viszont láthatólag nagyon lojális és elvhű az új barátaikhoz, nagyon komolyan veszi a dolgot. Igazi tiszta szívű vezető, aki mindent feláldozna a nagyobb jó érdekében. Tetszett Kanan beszólása, amikor tábornoknak nevezte a twi-lek -et. :D A lázadók is jók voltak, főleg szegény főnix osztag, melyből a végén csak két hajó maradt. Sato parancsnok igazi kapitány módjára viselkedett végig, kicsit Killian admirálisra emlékeztetett. Ő volt annyira lojális a hajójához mint most Sato. :) Tetszett, hogy nem vitték túlzásba a lázadó flottát. Mondhatjuk ez egy mini csapat, hisz három blokádtörőből és egy raj A szárnyúból állt csupán. Ráadásul az első rész végére már alaposan meg is csappantak hisz elvesztették a parancsnoki hajót plusz a vadászaik nagy részét.

 

Persze mindez azért történhetett meg mert Vader átvette az irányítást! Nagyon jó volt az öreg hörgő! Itt most sokkal jobban éreztem Anakin jelenlétét a páncélban mint a filmekben (ez mondjuk nem csoda). Hihetetlen volt mennyire rágyúrtak erre. Gyönyörűen hozták az EPIII -as Vader folytatását. Láthatóan Gilroy nagy tisztelettel nyúlt a karakterhez, jó szövegeket írt neki. Tarkin de most főleg Vader ténykedése után látszik mennyire lagymatag volt az előző csapat. Az inkvizítor, Kallus, Tua, Miles és Grint. Szinte semmik nem voltak. Most viszont jött Vader, egy igazi sith lord és terrorral olyan rendet vágott Lothal -on, hogy csak na. A lázadókat egy életre elűzte a bolygóról, búvóhelyüket felrobbantották ráadásul úgy bemártották őket, hogy ahhoz képest Trayvis csapdái semmik sem voltak. Sajnos ennek Tua itta meg a levét. :( Bár a rossz oldalon állt, sose utáltam. Ellenszenves is csak kissé volt, hisz ő csak egy törtető Birodalmi szolga, aki ráadásul hitt is abban a rendszerben amit szolgált. Olyan kaliber mint Miles és Grint. Nagy jelenet volt, amikor Vader meglebegteti előtte, hogy Tarkin előtt kell számot adnia kudarcairól. Szegény nő, jelen volt Miles és Grint lefejezésénél, így nyilvánvalóan azonnal becsokizott. Mérget mondjuk nem vennék rá, hogy valóban látni akarta Tarkin a nőt, inkább Vader csapdáját sejtem a háttérben mert talán sejthette, hogy kapcsolatba lép a lázadókkal és így a hasznára válhat. Aztán persze így is lett amiért halállal lakolt, ami viszont elég brutálisra sikeredett. Nem Echo szintű akit a rámpán ért a robbanás. Nem. Szegény befutott a hajótestbe és a siklót robbantották rá. :( Kallus pedig igazi féreg módjára egyből a lázadókra fogta. Apropó Kallus. Valahogy rohadékabb lett mint az első évadban. Talán Vader hatása, de most valahogy szemetebbnek tűnik. Kíváncsi leszek merre halad majd az évad során. Az első évados Birodalmi "vezérkarból" már csak ő van életben.

 

No de a rész fénypontja számomra egyértelműen Vader és a Jedik konfliktusa volt. A Kanan & Ezra vs. Vader harc annyira egyoldalú volt, mintha én bokszoltam volna Mike Tysonnal. Vader megmutatta mitől ő a legnagyobb. Tetszett ahogy Kanan felvilágosította Ezrát ki is volt valójában ez a fekete páncélos manus. Ezekben a jelenetekben az volt a legjobb, hogy volt súlyuk. Vader nem volt agyonhasználva. Amikor kellett ott volt, de akkor valóban uralta a képernyőt. Aztán szerintem jött a rész fénypontja, amikor Ahsoka megérezte ki is valójában Vader. A sith pedig mormolta magában, hogy "a tanítvány még él". Nem a tanítványom, hanem a tanítvány. :cool: Erre a koronát a Sidioussal való kommunikáció tette fel, amikor Vader harmadik személyben beszél Anakinról. Az egy zseniális jelenet ami sok mindent előrevetít.

Továbbra is azt mondom, hogy Ahsokát meg fogja kisérteni Vader. Biztos lesz egy hasonló jelenet mint Luke -al a Bespinen. Aztán még az is eszembe jutott, hogy Obi-Wan vajon honnan tudta az EPIV -ben, hogy Vader egyenlő Anakinnal? Hát persze, hogy Ahsoka fogja elmondani neki majd a sorozatban. :D

 

Ami kicsit viszont érthetetlen volt, hogy Vader nem folytatja a hajszát a Jedik után. Főleg most, hogy már tud Ahsokáról a háttérbe vonul? Miért?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán még az is eszembe jutott, hogy Obi-Wan vajon honnan tudta az EPIV -ben, hogy Vader egyenlő Anakinnal? Hát persze, hogy Ahsoka fogja elmondani neki majd a sorozatban. :D

Azt, hogy Vader=Anakinnal már a RotS alatt megtudja, amikor megnézi a Jedi Templomban készült holofelvételeket. "You have done well, my apprentice. Now Lord Vader, go and bring peace to the Empire."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is dumcsiznak majd egyet - és remélem közben kapunk rá egy választ, hogy miért nem kezdte már el tanítani az ifjú Luke-ot - , de ettől függetlenül szerintem tisztában van vele, hogy a Vader nagyúr, akit megcsonkított és ott hagyott pörkölődni, és a Vader nagyúr, aki 15 éve egy létfenntartó ruciban terrorizálja a Galaxist, egy és ugyanaz a személy :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben kíváncsi lennék,hogy Vader-ék vajon keresték-e Kenobi mestert az Ep III eseményei után. Vader és Sidious beszélgetésénél úgy vettem ki,hogy nem tudják biztosra,hogy él-e még Obi és Sidious bá elég közönyös volt a témával kapcsolatban,de Vader elég erősen gyanítja,hogy volt mestere életben van. Ha én lennék Vader szerintem minden erőmmel azon lennék,hogy ráakadjak Kenobi-ra,ahogy azt Maul is tette a TCW-ben(azzal a különbséggel,hogy Obi akkor nem bujkált így csak azt kellett megoldania,hogy ne hozzon magával díszkíséretet a találkájukra). Talán egy kicsit szégyenl is volt mestere elé állni azután,hogy olyan csúnyán lebőgött a mustafari párbajban,pedig akkora arca volt előtte,hogy kitakarta az egész lávatengert. Bár az Ep IV-ben nem voltak ilyesmi gondjai szuszogós barátunknak,sőt továbbra is elég fölényeskedő volt.

Szerintem amúgy Obi tudja,hogy Vader életben van.

 

Egyébként arra is kíváncsi vagyok,hogy mikor szereznek be a lázadók X-szárnyú vadászgépeket és láthatunk-e a sorozatban X-szárnyút. A-szárnyújuk már van és az egyik előzetesben B-szárnyút is láttam. Az OT alatt az X-wing volt már a legfontosabb vadászgép típus és nekem is személyes kedvencem,úgyhogy szívesen látnám a Rebels-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rebel Reconban viszont Filoni mondott valami érdekeset a Vader-Ahsoka találkozóról, ami majdnem ugyanaz volt, amit te is írtál: hogy azért lesz ez különleges, mert Ahsoka ismeri Vadert, tudja ki volt, mik a gyengéi. Viszont Vader részéről is érdekes lesz, hiszen most láthatjuk csak másodszorra, hogy ebben a formában régi ismerősbe botlik. Ben utálta, ez az ep4-ből is világosan kiderül, az ep2-3-ból meg tudjuk, miért. Ahsokával viszont szerencsétlen körülmények között, de barátságban váltak el. És soha egy pillanatra sem voltak rosszban (oké, hogy a Mortison harcoltak, de ott Ahsoka megszállott volt). Vadernek alapjáraton nincs oka gyűlölni, legalábbis nincs erre felhasználható múltbéli sérelme. Sőt, máig vallom, hogy Ahsoka volt az egyetlen olyan barátja Anakinnak, akire maximálisan támaszkodhatott, akit ha nem penderítenek ki a Rendből, Palpatine-nak nagyon nehéz dolga lett volna az átállításával.

Emiatt nem lehetne-e lehetőség, hogy már Ahsoka elindítja benne azt a folyamatot, amit Luke folytat és befejez. Hogy nem merül-e fel Vaderben, hogy újra tanítványául fogadja Ahsokát. Mert hát Vader számára tökéletes opció lenne. Ahsoka az egyik szerette (a gyerekeiről még nem tud), volt már a tanítványa, ismeri a képességeit. És tudja, hogy van is némi sötétség Ahsokában.

Ezzel kapcsolatban Dave Filoni már elárulta, hogy Vader sajnos minden további nélkül képes lenne megölni Ahsokát, mert számára ő testesíti meg mindazt, ami belőle immár hiányzik: Anakin Skywalker jobbik énjét, akit leginkább a TCW alatt ismerhettünk meg.

 

Hogy téged idézzelek:

 

Ez a Vader szerintem rosszabb, mint a korábban ismert változatai. Ebben már nincs meg az ep3-as bűntudat és a későbbi állatiasság. Még nem olyan kimért, mint az ep4-ben - ahogy írtad, itt lendületesebb, fiatalosabb. Még nincs változás alatt, mint az ep5-ben, és nem olyan visszafogott, mint az ep6-ban. Ez itt most Darth Vader, a Sith Sötét Nagyura teljes, eleven valójában. Aki elfogadta, hogy Sith, valószínűleg önmagában elfogadta a sorsát, az érzelmi sebei beforrtak (majd jön Luke, hogy az elfogadást szétzilálja, a sebeket feltépje), ez az az ember, aki szeret Sith lenni. Aki azért csak megkapta, amire vágyott, ő a vezér, ő irányít, nem szólnak bele a dolgába.

Érdemes megfigyelni Anakin viselkedését, amikor szóba került Ahsoka távozása a be nem fejezett Utapaus szálban. Továbbra sem fogadta el Tano döntését, de e mellet a Jedi Tanácsra is dühös volt és végső soron a lánnyal való egész kapcsolatát kudarcnak könyvelte el.

 

A helyzeten az csak ronthatott, hogy Ahsoka sehol sem volt a 3. epizód alatt, amikor Skywalkernek különösen nagy szüksége lett volna rá.

 

Filoni egyébként állítása szerint rendesen kivesézte ezt a témát Lucas-szal, mielőtt az visszavonult volna. Nem tartom kizártnak, hogy végül a Star Wars atyjának véleménye mellett dönt, miszerint Ahsokának meg kell halnia, már csak afféle utolsó tiszteletadásból is, mivel Filoni eddig ragaszkodott a togruta életben tartásához.

 

Nem hiszem, hogy nagyon belenyúlnának. Legfeljebb Rahm Kota-t tudnám elképzelni, de ha őt bele akarták volna rakni, akkor már szerepelt volna a TCW-ban. Különben is problémás lenne most, hogy törölték az EU-t, mert nem hiszem hogy feleslegesen kutyulni akarnak, hisz egy-egy konkrét elem átvétele kínos kérdéseket vethet fel (pl. ha van Kota hol van Starkiller; él-e Shaak Ti stb.)

Meg hát nekünk már itt van Kanan, aki külsőre kb. egy Kota, fiatalabb kiadásban.

 

De azt nem tudja, hogy még életben van. Obi a Mustafarról abban a tudatban jött el, hogy Vader meghalt. Meglátjuk ezt hogy fűzik bele a sorozatba. Szerintem fog találkozni Ahsokával.

Én úgy érzem, hogy egy ilyen találkozó csak veszélybe sodorná mindkét ex-Jedit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt nem tudja, hogy még életben van. Obi a Mustafarról abban a tudatban jött el, hogy Vader meghalt. Meglátjuk ezt hogy fűzik bele a sorozatba. Szerintem fog találkozni Ahsokával.

Tulajdonképpen úgy hagyta ott, hogy súlyos sérülést szenvedett, de amikor Obi-Wan elment, Vader még üvöltött. Nem tudhatta, hogy túlélte, de azt sem, hogy meghalt. És azt azért kétlem, hogy az ezt követő 18 évben Ben egyetlen hírműsort sem nézett meg, vagy Vader nem tűnt fel egyetlen hírműsorban sem. Az Uralkodó jobbkezével szerintem éppen elégszer foglalkozott a HoloNet. és ha Ben meglátta a magát Darth Vadernek nevező figurát, akin létfenntartó páncél van, hát nem nehéz összerakni az 1+1-et. :)

 

Ezzel kapcsolatban Dave Filoni már elárulta, hogy Vader sajnos minden további nélkül képes lenne megölni Ahsokát, mert számára ő testesíti meg mindazt, ami belőle immár hiányzik: Anakin Skywalker jobbik énjét, akit leginkább a TCW alatt ismerhettünk meg.

 

Érdemes megfigyelni Anakin viselkedését, amikor szóba került Ahsoka távozása a be nem fejezett Utapaus szálban. Továbbra sem fogadta el Tano döntését, de e mellet a Jedi Tanácsra is dühös volt és végső soron a lánnyal való egész kapcsolatát kudarcnak könyvelte el.

 

A helyzeten az csak ronthatott, hogy Ahsoka sehol sem volt a 3. epizód alatt, amikor Skywalkernek különösen nagy szüksége lett volna rá.

 

Filoni egyébként állítása szerint rendesen kivesézte ezt a témát Lucas-szal, mielőtt az visszavonult volna. Nem tartom kizártnak, hogy végül a Star Wars atyjának véleménye mellett dönt, miszerint Ahsokának meg kell halnia, már csak afféle utolsó tiszteletadásból is, mivel Filoni eddig ragaszkodott a togruta életben tartásához.

Őszintén szólva, a befejezetlen epizódokat én legfeljebb csak extra anyagként kezelem, szóval akárhogy érezhetett ott Anakin. Persze tudom, hogy kánon, de eddig hál' istennek ezekre nem építettek semmit. Ha meg majd rájuk építenek, akkor lesz alapom elfogadni a sztorijukat. :) Viszont Vader viselkedése nem konstans. Most így viselkedik, valóban, ez a Vader képes lenne megölni Ahsokát, de ez a Vader képes lenne megölni Luke-ot is. De Vader változik, és eme változásokat a hozzá közelállók váltják ki. Még ha rá is építik ezt az említett befejezetlen epizódokra, akkor is kiválthat Ahsoka olyan érzelmeket, amik ellökik valamerre Vadert. Persze, az történhet negatív irányba is, hiszen Vader Ahsoka tanítását kudarcnak is felfoghatja - nem tudta kitanítani, nem tudta megvédeni, stb.

Filoni interjúit én azóta azért óvatosan kezelem, amióta láttam a TCW extráit. Abból kiderült, hogy néha egy-egy szemlélet még az epizód készítése alatt is megváltozott. Például Krell bukását egy egész évadban akarták elmesélni. Szóval minden változhat, és éppen ezért lesz izgalmas Vader és Ahsoka találkozója mindkét irányból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jó párhuzam. Spark of the Rebellion, az első fénysebességre kapcsolás az orrágyú ablakán át nézve, Ezrával a középpontban, de még a legénységen kívül.

pCHyZOv.jpg

 

The Siege of Lothal, az első fénysebességre kapcsolás szintén az orrágyú ablakán át nézve, szintén Ezrával a középpontban, de immár elfoglalta a helyét a Ghoston.

Mzuj2yb.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan nyilvánvalóan tudott Vader-ről, ehhez nem kellett beszélnie senkivel. Otthagyta a Mustafar-on, de még ha nem is érezte az Erőn át a témát, tuti, hogy párszor azért nyilvánosság elé lépett a fekete páncél az azt követő ~20 évben. Innentől meg triviális, hogy ez a Vader az a Vader.

Vader és Sidious is tudták, hogy Obi (és Yoda) életben van, de az idő haladtával merülhettek fel bennük kételyek. Nem hallottak róluk és nem voltak már annyira fiatalok, benne volt a pakliban a haláluk. Nem igazán voltak fontosak a sitheknek, mert a Birodalom megingathatatlannak tűnt, nem két bujkáló öreg jedin fognak múlni a dolgok. Legalábbis reálisan ezt gondolhatták, nem érte meg árnyékokat üldözni, amikor voltak fontosabb (politikai és katonai) dolgaik is.

Vader persze érintettebb volt Obi megtalálásában, de ott meg van egy olyan érzésem, hogy nem annyira akarta erőltetni. Egy jó ideig legalábbis tuti nem. Ha a csúcson lévő Vader-t ilyen csúnyán megfirkálta Kenobi, akkor pár éven belül ha összefutnak, akkor a páncélba zárt és vegetáló Vader nem lett volna túl sanszos. Erő és sötét oldal ide vagy oda, a fénykard már nem forgott úgy a kezében. Aztán persze Obi masszívan öregedett, Vader erősödött és szokta a sanyarú helyzetét, így az erőviszonyok változtak, csak ahogy telt az idő, a Birodalomnak volt egyre kevésbé fontos Obi-ék kutatása.

 

Én nem örülnék annyira egy személyes Kenobi-Ahsoka találkozónak. Valahogy úgy látom, hogy Obi egyetlen dedikált célja Luke őrzése, amiben nagyon nagy szerepe van annak, hogy ne tudjanak a hollétéről. Ugyan Luke létezéséről se nagyon tud senki, de Obi azért ott van a legkeresettebbek közt. Ha nem is kutatják aktívan, de ha vhol rálelnek, akkor az tuti nagy erőket mozgat meg a Tatooine kapcsán. Ráadásul Luke kapcsán nemcsak a fiú épsége fontos, de Ben-é is, hiszen ha ő elkerül onnan, akkor Luke hiába nő fel, valszeg csak párakertész marad. Ahsoka meg most lett felfedezve, nagyon fontos a Birodalomnak és személyesen Vader-nek is, hülyék lennének személyesen felkeresni Kenobi-t.

Yoda-Ahsoka kapcsolatfelvételt jobban el tudom képzelni. Egyrészt itt nem is muszáj feltétlen személyesen kommunikálniuk, hisz Yoda Erőcentrikus helyen akár hallathatja hangját. De a Dagobah a maga misztikus és sötétbe burkolózó homályával személyes találkozóra is alkalmas lehet. Legrosszabb esetben meg Yoda-hoz vezeti el a Birodalmat, ami nyilván kritikus, de inkább vállalható, mint a Ben-Luke duó bukása. De itt is jobban örülnék neki, ha nem lenne ilyen momentum. Egyrészt Ahsoka kapcsán is stílusosabb lenne, ha ezt magában intézné, mutatná mennyire felnőtt és érett már. Másrészt nem kéne hasonlót végignézni, mint korábban Luke-nál, amikor Yoda/Obi próbálják trenírozni mit és hogyan is kéne csinálni Vader-rel stb.. Eleve ha most bármelyikőjükkel felveszi a kapcsolatot a togruta, akkor ezt jó eséllyel korábban is megtette és akkor megint adódik a kérdés, hogy miért nem világosították fel Vader-ről. Inkább hanyagolnám ezt.

 

Ahsoka átállítási kísérlete szinte biztosra vehető. Ezt a sithek, de még az Inkvizítor is mindig bejátszotta. A kérdés csak az, hogy komolyan felmerül-e ez Vader-ben vagy csak blöff lesz. Korábban pl. molesztálták Obi-t, Anakin-t vagy Ezra-t is, de több esetben azt éreztem, hogy ez inkább csak pszichés hadviselés. A sötét oldal erejének fitogtatása, az ellenfél elbizonytalanítása, az elvhűségében való megkérdőjelezése (ügyesen csinálva) mind-mind ronthatják a másik teljesítményét, ilyen vagy olyan okokból kifolyólag. Vader is alighanem fogja ezt használni Ahsoka-val szemben.

Kérdés, hogy komolyan gondolja-e az opciót. Ahsoka volt már a tanítványa, rendkívül jó képességű és azóta csak fejlődött. Vannak benne kétségek és a sötétség szikrája is ott lehet. Ilyen téren akár megérheti a próbát. Ami problémás, hogy a lány ugyan lojális típus, de képes volt többször is átértelmezni az álláspontját és sokkal rugalmasabb volt Anakin-nál. Mindvégig hitt a jedi eszmékben, de otthagyta a Rendet, amikor disszonanciát észlelt. Utálta a szeparatistákat, de látta, hogy ott se mindenki pokolra való szörnyeteg. Árnyaltabban látta a világot és érettebb volt pl. Anakin-nál, ami nem könnyíti meg a sithek helyzetét. Ráadásul a lázadók oldalán áll és szívből gyűlöli a Birodalmat, aktívan harcol ellene. Szerintem nincs érdemi esélye annak, hogy bárki (akár Vader) a sötét oldalra állítsa, mert ez minden tekintetben teljesen jellemidegen lenne a lánynak.

Ettől még persze Vader próbálkozhat, nagy kérdés mit gondol Sidious. Ha vkit érdemben bevesznek tanítványnak Vader mellé, akkor az tudjuk mit jelent. Nem olyan hosszú időn belül vmelyik sith helyébe fog lépni. Luke esetében Sidious és Vader is akarta tanítványnak Luke-ot, megvoltak az indokaik erre. Abban nem lennék biztos, hogy Ahsoka megfelelő lenne Sidious-nak és támogatná a projektet. Pláne, hogy Vader még mélyebbre süllyedését segíthetné, ha végleg leszámolna egykori szerettével. Ha nem vagy velem, akkor ellenségem vagy -> ha Sidious nem akarja Ahsoka-t sithnek, akkor Vader-nek meg kell ölnie. Az meg egyelőre kérdéses, hogy Vader mennyire akar/tud ekkor még az öreg háta mögött akciózni.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is dumcsiznak majd egyet - és remélem közben kapunk rá egy választ, hogy miért nem kezdte már el tanítani az ifjú Luke-ot - , de ettől függetlenül szerintem tisztában van vele, hogy a Vader nagyúr, akit megcsonkított és ott hagyott pörkölődni, és a Vader nagyúr, aki 15 éve egy létfenntartó ruciban terrorizálja a Galaxist, egy és ugyanaz a személy :D

Én másképp látom. Szerintem Obi teljes elszigeteltségben élt. Kb. mint Yoda. Bár az érdekes, hogy Yoda is tudott Vaderről. Talán a közben elsajátított technikák miatt lettek látnoki képességei. Ha így van, akkor viszont Obi is megtanulta ezt Qui-Gon -tól, így a kérdés okafogyottá vált. Az kétségtelen tény, hogy jól mutatna egy ilyen beszélgetés a sorozatban így csak az a kérdés, hogy a készítők miként állnak a kérdéshez. :)

 

Különben kíváncsi lennék,hogy Vader-ék vajon keresték-e Kenobi mestert az Ep III eseményei után. Vader és Sidious beszélgetésénél úgy vettem ki,hogy nem tudják biztosra,hogy él-e még Obi és Sidious bá elég közönyös volt a témával kapcsolatban,de Vader elég erősen gyanítja,hogy volt mestere életben van. Ha én lennék Vader szerintem minden erőmmel azon lennék,hogy ráakadjak Kenobi-ra,ahogy azt Maul is tette a TCW-ben(azzal a különbséggel,hogy Obi akkor nem bujkált így csak azt kellett megoldania,hogy ne hozzon magával díszkíséretet a találkájukra). Talán egy kicsit szégyenl is volt mestere elé állni azután,hogy olyan csúnyán lebőgött a mustafari párbajban,pedig akkora arca volt előtte,hogy kitakarta az egész lávatengert.

Én nem hinném, hogy Vaderék túl nagy gondot fordítottak volna a keresésre. Szerintem úgy voltak vele, hogy amíg nincs hír róluk addig kár erőforrásokat pazarolni ilyen dolgokra. Ráadásul tudjuk, hogy Vader mennyire rühellte a korábbi életét (még a Tatooine -ra se szállt le az EPIV -ben) így biztosra veszem, hogy a háta közepére se kívánt egy találkozást Obival.

 

Egyébként arra is kíváncsi vagyok,hogy mikor szereznek be a lázadók X-szárnyú vadászgépeket és láthatunk-e a sorozatban X-szárnyút. A-szárnyújuk már van és az egyik előzetesben B-szárnyút is láttam. Az OT alatt az X-wing volt már a legfontosabb vadászgép típus és nekem is személyes kedvencem,úgyhogy szívesen látnám a Rebels-ben.

Biztos, hogy lesznek X-szárnyúak amiket én is nagyon várok. :)

 

Dzséjt! Remek ez a páros kép! :clap:

 

Én nem örülnék annyira egy személyes Kenobi-Ahsoka találkozónak. Valahogy úgy látom, hogy Obi egyetlen dedikált célja Luke őrzése, amiben nagyon nagy szerepe van annak, hogy ne tudjanak a hollétéről. Ugyan Luke létezéséről se nagyon tud senki, de Obi azért ott van a legkeresettebbek közt. Ha nem is kutatják aktívan, de ha vhol rálelnek, akkor az tuti nagy erőket mozgat meg a Tatooine kapcsán. Ráadásul Luke kapcsán nemcsak a fiú épsége fontos, de Ben-é is, hiszen ha ő elkerül onnan, akkor Luke hiába nő fel, valszeg csak párakertész marad. Ahsoka meg most lett felfedezve, nagyon fontos a Birodalomnak és személyesen Vader-nek is, hülyék lennének személyesen felkeresni Kenobi-t.

Yoda-Ahsoka kapcsolatfelvételt jobban el tudom képzelni. Egyrészt itt nem is muszáj feltétlen személyesen kommunikálniuk, hisz Yoda Erőcentrikus helyen akár hallathatja hangját. De a Dagobah a maga misztikus és sötétbe burkolózó homályával személyes találkozóra is alkalmas lehet. Legrosszabb esetben meg Yoda-hoz vezeti el a Birodalmat, ami nyilván kritikus, de inkább vállalható, mint a Ben-Luke duó bukása. De itt is jobban örülnék neki, ha nem lenne ilyen momentum. Egyrészt Ahsoka kapcsán is stílusosabb lenne, ha ezt magában intézné, mutatná mennyire felnőtt és érett már. Másrészt nem kéne hasonlót végignézni, mint korábban Luke-nál, amikor Yoda/Obi próbálják trenírozni mit és hogyan is kéne csinálni Vader-rel stb.. Eleve ha most bármelyikőjükkel felveszi a kapcsolatot a togruta, akkor ezt jó eséllyel korábban is megtette és akkor megint adódik a kérdés, hogy miért nem világosították fel Vader-ről. Inkább hanyagolnám ezt.

 

Szerintem kicsit túlbonyolítod. :) Nyilván Ahsoka kellő óvatossággal járna el egy ilyen találkozó esetében. Persze az kérdéses meddig lehet még bújócskázni, hisz a fedőnevét már ismeri a Birodalom (vajon honnan? :hmm: ), és most már a személyazonosságát is. Ahsokát egyébként az hajthatja Obihoz, hogy rájött, hogy a főellenség maga a korábbi mestere. Ahsoka elég távol volt a háború végén a Jediktől, így sokat nem tudhat az akkori eseményekről. Kérdéses Bail mennyire avatta be a dolgokba. Valószínűleg azt se tudta, hogy Kenobi és Yoda élnek. Nyilván erre lesznek majd utalások az évadban. Ahsokát pedig miért kellene trenírozni pont Vader ellen? Luke -nál magasabb szinten van és nagyon jól ismerte Anakint. Ezt a dolgot nyugodtan rá lehet bízni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kicsit túlbonyolítod. :) Nyilván Ahsoka kellő óvatossággal járna el egy ilyen találkozó esetében.

Nyilván kellő óvatossággal járna el, de akkor is nagy kockázat. Magától nem tudhat Kenobi hollétéről, így max. Yoda-val kommunikálhatott az Erőn keresztül vagy Bail-től szerezheti az infót. Nem tudom, hogy pontosan hányan és kik tudnak ezen kényes dologról, de szerintem nem sokan. Ha meg már felfedik Obi helyét, akkor jobb lehet a feladatát is elmondani, bár ez nem garantált. Szóval nagy kérdés, hogy Ahsoka mit tud egyáltalán. Yoda remeteségbe vonulása nem olyan bonyolult eset, de Obi és Anakin ikreinek témája már az.

 

Ahsokát egyébként az hajthatja Obihoz, hogy rájött, hogy a főellenség maga a korábbi mestere.

Nemcsak, hogy az egyik főellenség az ő egykori mestere, de Kenobi egykori tanítványa. Ugyanakkor én a helyében nem biztos, hogy fel akarnám tépni ezeket a sebeket Obi-nál. Attól függetlenül, hogy az Ep.3-ban történtekkel milyen szinten vagyok tisztában. A togruta helyében érdeklődnék itt-ott a lázadóknál, akik maradéktalanul bíznak benne és lehetnek szórványos infóik. Ezt követően pedig Yoda-hoz fordulnék, ha erre lehetőség lenne.

 

Ahsokát pedig miért kellene trenírozni pont Vader ellen? Luke -nál magasabb szinten van és nagyon jól ismerte Anakint. Ezt a dolgot nyugodtan rá lehet bízni.

Én nem így látom. Anakin nagyon megváltozott és már messze nem az, aki anno volt. Ahsoka-val azért jó viszonyban váltak el és a TCW-ben (pont tanítványa mellett) volt Anakin morálisan és mentálisan a legjobb passzban. Ha nem is konkrétan az elválásukkor, de kettejük közös időszakának java részében. Ehhez képest a Rebels-ben meg Vader tűnik úgy, hogy a sötétség igen mély bugyraiban van és messze még a fény. Ezen két figura közt akkora a kontraszt, hogy nagyobb már aligha lehetne.

Obi és Yoda ráadásul még a nézőnél is sarkalatosabban látták ezt a kérdéskört. Nemcsak Luke védelmében mondták neki azokat később, hanem mert meggyőződésük volt. Az, hogy Anakin már kvázi nem létezik és Vader menthetetlen, örökké elnyelte a sötétség, nincs visszaút. Ahsoka (a jellemét ismerve) aligha határozottan és könyörtelenül leölni akarná egykori mesterét, tuti belőle is feltörne Anakin "megváltásának" ötlete. Ugyan nem volt Vader gyereke, de bizonyos szemszögből szorosabb volt köztük a kapocs, mint Luke és apja közt.

Én biztos vagyok benne, hogy ő is megkapná a fejtágítást arról, hogy Vader-t meg kell ölni, ha nem teszi, akkor a sithek nyertek stb. Elvégre ezt már Obi-nak is elsüti Yoda az Ep.3-ban, aztán később Luke is megkapja. Nyilván nem arra gondoltam, hogy Ahsoka-t fizikálisan vagy Erőhasználat és fegyverforgatás terén (ilyen szempontból még akár komoly gondokat is okozhatna Vader-nek, csak ugye a lelki tényezők...) kéne trenírozni a találkozásra, de pszichésen mindenképp. Legalábbis Yoda-ék nem hagynák ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolhattam volna, hogy a mentális felkészítésre gondolsz. :) Igen, ebben igazad lehet. mint ahogy abban is, hogy Ahsoka megpróbálná visszatéríteni Vadert. Meglátjuk. Egyelőre nem tudja hova rakni a dolgot, szerintem el se akarja hinni, hogy Vader a korábbi mestere. Ezer és egy kérdés lehet a fejében.

 

Kicsit visszatérve a rész egészére. Keveseltem az Ahsoka Kanan interakciót. Beszélhettek róla mi volt régen. Kanannak ismernie kell Ahsoka történetét, hisz akkor már elég nagy padawan volt a templomban. Lehet, hogy lesz erről szó csak majd később. :)

 

A másik érdekesség pedig az amit Tua mondott. Van egy lista a lázadó beállítottságú emberkékről, és a Birodalom figyeli is őket DE érinthetetlenek a Szenátusi kapcsolatuk miatt. Ebből is látszik miért akarta Sidious papa feloszlatni azt az intézményt. A nyílt terror egyetlen akadálya a szenátus. Plusz vajon mire utalhatott a Birodalom titkos tervét illetően? Persze valószínűleg a Halálcsillagra, hisz oda egy(kettő, három) bazi nagy kyber kristály kell és mint tudjuk, Lothal bővelkedik efféle kincsekben. :) Kananék le is szedtek egy hajót ami szállított egy ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik, hogy Tarkintown felégetésének élét elvették azzal, hogy a lakókat letartóztatták. Sokkal erőteljesebbé tette volna a Birodalom kegyetlenségét, ha meghaltak volna - mint anno, amikor a Rylothon a Szeparatisták városokat kezdtek bombázni.

 

Akkor mondok egy másik opciót. Rabszolgának is elvihették őket pl. a Kesselre. Persze több opció is létezik, elég ha csak a Kadavoi lakosokra gondolunk. Ezerszer rosszabbul is járhattak a halálnál.

 

Igazán méltó évadkezdés volt szerintem.

Meglepődtem,hogy Tua így átpártol a lázadókhoz. Eddig teljes mértékben lojális volt a Birodalomhoz,de végül felnyílt a szeme.

Ahhoz a szemfelnyíláshoz kellett egy beharangozott út Tarkinhoz. :D Viszont az érdekes, hogy mennyire beparázott tőle. Tudta, hogy ha nem lép le akkor neki annyi. Érdekes, hogy Tua honnan ismerte az öreg Jho -t?

 

A rohamosztagosok továbbra is baromi bugyuták. Nem tudom ennek mi lehet az oka,de remélhetőleg ezt is megmagyarázzák majd valahogy(szerintem lehetséges,hogy az agymosás mellékhatásainak "köszönhető",hogy a harctéren sem működik a józan eszük).

Mindig is azok voltak. :) Itt most jobban ki vannak karikírozva.

 

Ki lettek azok a szerencsétlenek irtva, hidd el. Szerinted mégis honnan tudta volna Kanan csak úgy 100 méterről ránézve a füstölgő romokra megmondani, hogy a népet elhajtották? Csak azért kellettek azok a dialógusok a letartóztatásról, hogy a kisgyerek nézőket megnyugtassák. Mégiscsak ők az elsődleges célközönség :) A TCW egyrészt valamivel idősebbeket célzott meg, másrészt meg a mindig is rizikóvállalóbb CN-en ment, ezért lehetett olyan nyíltan brutális amilyen volt. A Rebels ennél nyíltabban soha nem fog népirtást mutatni.

Érdekes volt a vita de szerintem nem kell problémát látni ott ahol nincs. :)

 

Remek évadnyitó volt, kicsit lightos volt a kezdés, de Tua felrobbantása után beindult az epizód, ami egyértelműen Vaderé volt. Nagyon könnyen elbánt Ezrával és Kanannal, csak azért nem végzett velük mert nem akart. Külön tetszett, ahogy Ezra és később Kanan is megérezte őt az erőben, az igazi feszültség fokozó volt.

Ezra azért érezhette meg a hidegséget Kanan előtt mert veszélyesen közel került a sötét oldalhoz Fort Anaxesen. Nagyon kíváncsi leszek a fiú sorsára....csak nehogy Inkvizítorként végezze.

 

Az, hogy Sabine-t mellbe és fejbe is lőtték, és még csak meg sem pörkölődött, nekem sem tetszett - még ezt kiemelhettem volna a negatívumok között -, erősen túlzás volt. Ez már beépített god mód. Nem tudom, mit képzeltek Filoniék, amikor rábólintottak erre a jelenetre.

Szerintem Sabine páncélja olyan különleges mint maga a csajszi. :) Simán lehet valami speckó cucc. Valószínűbb azonban, hogy Isteni szerencséje volt a lánynak. Ezt egyébként ő is így érzi mert lecseréli a páncélját és a haját is más színűre festi a kövi résztől. Mondhatjuk, hogy ujjá született. :D Egyébként Kanan karját se vágta le Vader, pedig igen jól megsuhintotta Vader a kardját.

 

Ahsoka pedig mintha nem ismerte volna fel, ki lehet a Sith Lord - de vajon tényleg nem ismerte fel? Elég összezuhantnak tűnt, mintha sejtené, de nem tud beszélni róla, még nem.

Szerintem felismerte. Az a sikoly és ájulás pont ennek szólt. :)

 

Szerintem Tua nem tért meg csak halálfélelemből pártolt el. Így számomra esetleg gyáva lehet. kb dezertőr..

Ne emiatt álljon át egy birodalmi, hanem meggyőződésének változásai miatt, mint pl.: Sabine.

Szóval a lényeg, hogy én nem sajnáltam.

Amúgy egyetértek a szavaiddal!

Igen ez kissé visszás volt. Az ilyen köpönyegforgatók veszélyesek, mert gyorsan váltanak oldalt. Mindezek ellenére én sajnáltam.

 

Tarkin és Kallus most is szépen hozták a szerepüket,

Tarkin szerepelt az epizódban? Nem láttam. :D

 

És? Amúgy mehetett volna még a Netflixen, meg vagy féltucat csatornán, ami a Disney–ABC Domestic Television égisze alá tartozik. Megjegyzem, a Disney Channel felső korhatára magasabban van, mint a Disney XD-jé.

Fordítva van. :) Az XD -n mennek a komolyabb sorozatok. Pl. Thron Uprising.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Sabine páncélja olyan különleges mint maga a csajszi. :) Simán lehet valami speckó cucc. Valószínűbb azonban, hogy Isteni szerencséje volt a lánynak. Ezt egyébként ő is így érzi mert lecseréli a páncélját és a haját is más színűre festi a kövi résztől. Mondhatjuk, hogy ujjá született. :D Egyébként Kanan karját se vágta le Vader, pedig igen jól megsuhintotta Vader a kardját.

De ilyen lepattanó fénykardra már a filmekben is volt példa, olyanra viszont még nem, hogy a sisak megállítson egy lézernyalábot, akár visszapattintott lövés volt, akár nem ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már van rá példa. :)

Negyven év után ezerből egy példa legfeljebb a szabályt erősítő kivétel, nem precedens. ;) Kanan meg nem jó ellenpélda, hiszen ez csak reflektálás az ep5-re, ahol Luke hasonlóan erőteljesen odavágott Vader vállának, amely esetben szintén nem nyeste le Vader karját, hanem a kard visszapattant a vállvértjéről. Sabine-nal ez túlzás volt, minden téren. Pláne, hogy nem csak egy fejlövést, hanem közvetlen előtte egy mellkasi lövést is túlélt. Sabine egyetlen másodperc alatt élt túl két olyan lövést, amibe negyven éves Star Wars történelem alatt vagy ezren belehaltak. Köztük mandik is. És miért is lenne pont ennek a csajszinak profibb páncélja, mint a Death Watch-nak, a Köztársasági Nagy Hadseregnek vagy a Birodalmi Hadseregnek? Vagy egymillió eddig látott páncélból pont a főszereplőnek van funkcionális páncélja? Pláne egy olyan korban, amikor a mandi katonai vonulata valószínűleg nem is létezik? Nem, ez sajnos nem magyarázható ki, mert a készítők szimplán átestek a ló túloldalára. Már nem csak bénák a rohamosztagosok, hanem a főszereplők is halhatatlanok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencséje volt. Ez ugyanolyan dolog mint a Tarkintown kérdés. Lehet rajta vetyengeni de sok értelme nincs. :) Mondjuk alább leírtam miért kellett ez a sérülés de valószínűleg elkerülte a figyelmet... Persze túlzás a dolog, de mint írták mások is nem ez az első és nem is az utolsó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencséje volt. Ez ugyanolyan dolog mint a Tarkintown kérdés. Lehet rajta vetyengeni de sok értelme nincs. :) Mondjuk alább leírtam miért kellett ez a sérülés de valószínűleg elkerülte a figyelmet... Persze túlzás a dolog, de mint írták mások is nem ez az első és nem is az utolsó.

Attól, hogy nem ez az első, és nem is az utolsó, hadd ne fogadjam már el, ha valami el van szúrva. Korábban is szóvő tettem, ezután is szóvá fogom. Amit meg leírtál, azt meg részben cáfoltam (Kanan), részben meg téves, hiszen Sabine páncélt nem vált, ugyanez lesz később is, csak részben átfesti, amitől maga a páncél jellege nem változik. Azt meg még nem tudni, hogy tényleg emiatt festi be a haját vagy át a páncélját. Szerintem nem, szerintem annak ahhoz van köze, hogy immár elkötelezte magát valamilyen ideológia, jelen esetben a lázadás mellett. Aminek jelenleg a színe a kék.

Az meg, hogy egy kérdést kivesézünk, értelmetlen, már elnézést, de nonszensz. Akkor minek a fórum? Hát éppen ezért, nem? Hogy minden aspektust, minden részletet megvizsgáljuk, kitárgyaljunk. Kár fáradni, ha egy vállrándítással túl is léphetünk rajta. :roll: Épp te panaszkodtál azon, hogy nem pörögnek a topicoc, ha meg téma van, akkor meg "lehet rajta vetyengeni de sok értelme nincs". Ja, bocs... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugodjál már le. Senki nem mondta, hogy fogadd el. De azért ne szedd már le az ember fejét azért ha akkora mértékben nem zavar ez a dolog mint téged. :roll: A franc se mondta, hogy ez király, csak egyszerűen így oldottak meg egy dramaturgia dolgot. Amit egyébként nem én találtam ki, hanem le van írva az érdekességekben amit igyekszek valamikor megcsinálni. Az agresszív kirohanásodat a kommentekkel kapcsolatban pedig nem is értékelném mert olyat írok amit magam is megbánok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a Sabine-kérdés. Nekem egyáltalán nem tűnt fel az eset, mármint nyilván észrevettem a történteket, de nem akadtam fent rajta. Talán a sok videojáték teszi, de már nem akadok meg azon, hogy vki túléli ha többször belelőnek, akár fejlövésnél is. Ugyanakkor Dzséjt felvetése messze nem hülyeség és ha a SW-ban tényleg ennyire egyedi jelenség, akkor az furcsa. Szinte biztos, hogy nem véletlen vagy baki, hanem koncepcionális. Semmi értelme nem lett volna ennek a lövésnek, ha nem lesz szerepe a későbbiekben.

 

Tény és való, hogy a Rebels a valószerűtlenségében nagyon húz az OT-hoz. Korábban többször agonizáltam ezen, de általában csak kritikus megjegyzéseket és parttalan vitákat eredményezett, így később nem igazán tettem szóvá ezeket. Ettől függetlenül ezek még mindig ugyanúgy szerves részét képezik a sorozatnak, mint anno és továbbra is frusztrál kicsit. A minden téren bugyuta rohamosztagosok, a taktikailag és intelligenciában alávaló birodalmiak, a másik oldalon pedig a halhatatlan és fifikás lázadók.

Ezekből a szerepekből ritka az, amikor üdítő kivételként kilépnek. A Birodalom akkor is pofára esik, ha épp jól csinál vmit, a lázadók meg a ritka hibáikból is jól jönnek ki. Ez elég zavaró, pláne annak tükrében, hogy elvileg még abban az időszakban lennénk, amikor az elnyomó Birodalom az abszolút domináns. Ami szerencse, hogy a civil élettel kapcsolatban ügyesen tudják átadni a romlottságot, ami ellensúlyozza a "hadszíntéren" történteket. Tarkin vagy Vader előkerülése is sokat javított a helyzeten, de egyelőre az Ep.5 látszatmegoldásánál tartunk. Úgy tűnik, hogy mennyire durván bekeményített a Birodalom, miközben érdemi eredményt nem érnek el.

Én most már nagyon várnám, hogy legyen vmi igazán ütős veszteség vagy sérülés Kanan-ék oldalán. Az, hogy több, a csapathoz közvetlen nem tartozó lázadó is képbe került, annyiból mindenképp használhat, hogy ők már hullhatnának, mint a legyek. Ha nem is főszereplők halnak meg, de legalább lennének veszteségek a pozitív oldalon is. Ahsoka-t jó eséllyel előbb-utóbb eléri végzete, ami szintén nagy mérföldkő lehet a kiegyensúlyozottság felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis Görgey Artúrt is fejbelőtték a szabadságharcban valamelyik ütközetben pedig rajta sisak se volt, mégis vígan elélt 94 évet... (vagy mennyit is?) :P

 

SZERK.: alábecsültem egy kicsit, 98 évet élt... :P

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi még belemagyarázható a dologba, hogy egyrészt, Sabine páncélja valóban egyedi darab, nem közönséges mandalori cucc, másrészt, a visszavert sugárnyaláb veszít valamennyit az energiájából. Sabine-t a csapat fegyverspecialistájaként határozták meg a kezdetekkor, így szakértőként könnyen lehet olyan rendhagyó eszközök birtokában, amiket korábban nem láttunk, vagy túl költséges és körülményes a sorozatgyártása. A festékbombához hasonló eszközt sem láthattunk korábban (esetleg a TCW-s nanodroidok emlékeztetnek rá), amit szintén a lány mutatott be. Így egy spéci páncélréteg sem elképzelhetetlen. Mellesleg a bemutatkozó videójában is kijelentették, hogy személyre szabott mandalori páncélt visel. Meglehet, hogy nem csak a színvilága és elrendezése teszi személyre szabottá. Egyébként láthattunk már hasonló "god mode-ot", amikor a TCW Witches of the Mist c. részében a rohamdroidok megsorozták Savage-t, aki annyira se rezdült bele a találatokba, mint itt Sabine.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugodjál már le. Senki nem mondta, hogy fogadd el. De azért ne szedd már le az ember fejét azért ha akkora mértékben nem zavar ez a dolog mint téged. :roll: A franc se mondta, hogy ez király, csak egyszerűen így oldottak meg egy dramaturgia dolgot. Amit egyébként nem én találtam ki, hanem le van írva az érdekességekben amit igyekszek valamikor megcsinálni. Az agresszív kirohanásodat a kommentekkel kapcsolatban pedig nem is értékelném mert olyat írok amit magam is megbánok.

Jól van na, bocsánat, de olyan flegmának tűnt az egész hozzáállásod ezzel kapcsolatban. Jobb szeretek olyan kommenteket olvasni, ami megpróbál új megvilágítást hozni, nem olyat, hogy "minek foglalkozni vele". Azt meg honnan kellene tudnom, hogy az érdekességekben benne van, ha nem olvastam és te sem írtad oda, hogy nem te találtad ki, hanem az alkotók. Hát elnézést, hogy a te ötletednek vettem. Se jövendőmondó, se gondolatolvasó nem vagyok. :) Bár így sem tetszik, mert itt az epizódban meg nem volt jelentősége a lövésnek. Tulajdonképpen Sabine-t épp csak meghatotta, utána úgy dolgozott tovább, mint korábban. De ha később ezt kimagyarázzák, akkor nagyon fogok örülni neki.

A kirohanásomért szintén elnézést, de ezen, hogy értelmetlen valamiről beszélni, felkaptam a vizet. Meg csalódtam, hogy pont te tituláltad egyetlen mondattal feleslegesnek, pontosabban szólva, értelmetlennek azt, amikor végre volt valami pörgés egy Rebels topicban. Őszintén szólva, ez k*rva rosszul esett. Pedig, amit feldobtál, hogy a halálnál van ezerszer rosszabb is, ami történhetett velük, tetszett. De hát minek írjam ezt le, minek folytassam ezen a vonalon a beszélgetést, ha "úgy sincs sok értelme".

 

Annyi még belemagyarázható a dologba, hogy egyrészt, Sabine páncélja valóban egyedi darab, nem közönséges mandalori cucc, másrészt, a visszavert sugárnyaláb veszít valamennyit az energiájából.

Annyit biztos nem, hogy az számítson. Hány droidot, klónt, rohamosztagost, mandit és egyéb lényt láttunk már meghalni visszapasszolt lövéstől? Nagyon sokat. Itt tényleg csak az lenne elfogadható, ha kiderülne, hogy Sabine valahol, valamikor szert tett egy különlegesebb mandi páncélra.

 

Egyébként láthattunk már hasonló "god mode-ot", amikor a TCW Witches of the Mist c. részében a rohamdroidok megsorozták Savage-t, aki annyira se rezdült bele a találatokba, mint itt Sabine.

Igen, de Savage páncélját Erőmágia szülte, azért egy fokkal más kategória. :) Meg robosztusabb, vastagabb, és sokkal-sokkal egyedibb. Sabine-né meg látszatra nem igazán különbözik más mandi páncéloktól. Eddig legalábbis nem mutatta különlegességét. Persze valószínűleg ez az első eset, de ezt pöppet jobban lekommunikálhatnák. Mondjuk úgy, hogy a többiek is elcsodálkoznak a mázliján, vagy valaki bemondja, hogy milyen jó, hogy ilyen egyedi páncélja van. Elvégre eddig a páncélok legfeljebb a szél ellen védték meg a viselőjüket, mert akár puszta kézzel is le lehetett ütni őket. Nemhogy kibírnak közvetlen két halálos lövést. Szóval nagyon remélem, hogy ezzel a jövőben azonnal foglalkoznak. És ne érdekességekben magyarázzák meg, hanem a sorozatban. Legyen része a sztorinak, ne lábjegyzet. Aztán akkor már használják is ki. Mert enélkül ez egy nagyon átgondolatlan és félresikerült húzás, amatőr, amit nem szoktam meg Filoniéktól.

 

Végülis Görgey Artúrt is fejbelőtték a szabadságharcban valamelyik ütközetben pedig rajta sisak se volt, mégis vígan elélt 94 évet... (vagy mennyit is?) :P

 

SZERK.: alábecsültem egy kicsit, 98 évet élt... :P

Nana, Görgey-t nem lelőtték. Egy gránát repesze miatt sérült meg. Az egy kicsit más dolog. Ugyanúgy lehet halálos, de jóval nagyobb az esély a túlélésre, mint egy közvetlen lövésnél. Pláne kettőnél. Tudjátok mi a kommandósok és orgyilkosok általános célzási felfogása? Egyet mellbe, egyet fejbe. Mert 100%, hogy azt senki nem éli túl. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény és való, hogy a Rebels a valószerűtlenségében nagyon húz az OT-hoz. Korábban többször agonizáltam ezen, de általában csak kritikus megjegyzéseket és parttalan vitákat eredményezett, így később nem igazán tettem szóvá ezeket. Ettől függetlenül ezek még mindig ugyanúgy szerves részét képezik a sorozatnak, mint anno és továbbra is frusztrál kicsit. A minden téren bugyuta rohamosztagosok, a taktikailag és intelligenciában alávaló birodalmiak, a másik oldalon pedig a halhatatlan és fifikás lázadók.

Ezekből a szerepekből ritka az, amikor üdítő kivételként kilépnek. A Birodalom akkor is pofára esik, ha épp jól csinál vmit, a lázadók meg a ritka hibáikból is jól jönnek ki. Ez elég zavaró, pláne annak tükrében, hogy elvileg még abban az időszakban lennénk, amikor az elnyomó Birodalom az abszolút domináns. Ami szerencse, hogy a civil élettel kapcsolatban ügyesen tudják átadni a romlottságot, ami ellensúlyozza a "hadszíntéren" történteket. Tarkin vagy Vader előkerülése is sokat javított a helyzeten, de egyelőre az Ep.5 látszatmegoldásánál tartunk. Úgy tűnik, hogy mennyire durván bekeményített a Birodalom, miközben érdemi eredményt nem érnek el.

Én most már nagyon várnám, hogy legyen vmi igazán ütős veszteség vagy sérülés Kanan-ék oldalán. Az, hogy több, a csapathoz közvetlen nem tartozó lázadó is képbe került, annyiból mindenképp használhat, hogy ők már hullhatnának, mint a legyek. Ha nem is főszereplők halnak meg, de legalább lennének veszteségek a pozitív oldalon is. Ahsoka-t jó eséllyel előbb-utóbb eléri végzete, ami szintén nagy mérföldkő lehet a kiegyensúlyozottság felé.

Szerintem az a baj, hogy olyan dolgokat vársz aminek még nincs itt az ideje. Majd később biztos lesznek veszteségek, de 14 rész után ne várjunk még lázadó massacre -t. A Birodalmi veszteségek is (kivéve néhány rohamosztagost) csak a saját embereik által szenderültek jobb létre, Kanan -ék egyet sem öltek meg. Még az Inkvizítor is öngyilkos lett. A Rebels nem egy öldöklésre épülő sorozat. az, hogy ki a főnök pedig egyértelmű. A Birodalom. Most mond meg nekem mit értek el eddig Kananék ami pozitív azon kívül, hogy kapcsolatba kerültek egy lázadó sejttel? Főleg ennek a résznek a fénylében érzem jogosnak a kérdést. ;) Én nem látok itt semmiféle lázadó happy -t.

 

Annyi még belemagyarázható a dologba, hogy egyrészt, Sabine páncélja valóban egyedi darab, nem közönséges mandalori cucc, másrészt, a visszavert sugárnyaláb veszít valamennyit az energiájából. Sabine-t a csapat fegyverspecialistájaként határozták meg a kezdetekkor, így szakértőként könnyen lehet olyan rendhagyó eszközök birtokában, amiket korábban nem láttunk, vagy túl költséges és körülményes a sorozatgyártása. A festékbombához hasonló eszközt sem láthattunk korábban (esetleg a TCW-s nanodroidok emlékeztetnek rá), amit szintén a lány mutatott be. Így egy spéci páncélréteg sem elképzelhetetlen. Mellesleg a bemutatkozó videójában is kijelentették, hogy személyre szabott mandalori páncélt visel. Meglehet, hogy nem csak a színvilága és elrendezése teszi személyre szabottá.

Ez tetszetős elmélet és Sabine -t ismerve van is rá esély. Én azért remélem lesz rá utalás de van egy olyan gyanúm, hogy ez ennyi volt. :)

 

Jól van na, bocsánat, de olyan flegmának tűnt az egész hozzáállásod ezzel kapcsolatban. Jobb szeretek olyan kommenteket olvasni, ami megpróbál új megvilágítást hozni, nem olyat, hogy "minek foglalkozni vele". Azt meg honnan kellene tudnom, hogy az érdekességekben benne van, ha nem olvastam és te sem írtad oda, hogy nem te találtad ki, hanem az alkotók. Hát elnézést, hogy a te ötletednek vettem. Se jövendőmondó, se gondolatolvasó nem vagyok. :) Bár így sem tetszik, mert itt az epizódban meg nem volt jelentősége a lövésnek. Tulajdonképpen Sabine-t épp csak meghatotta, utána úgy dolgozott tovább, mint korábban. De ha később ezt kimagyarázzák, akkor nagyon fogok örülni neki.

Pedig nem flegmának szántam, esetleg a hangulatod vette úgy. Valóban nem írtam oda, hogy az érdekességekben szólnak róla de azt hittem azt alapból olvasod. :) Legközelebb majd odaírom.

 

A kirohanásomért szintén elnézést, de ezen, hogy értelmetlen valamiről beszélni, felkaptam a vizet. Meg csalódtam, hogy pont te tituláltad egyetlen mondattal feleslegesnek, pontosabban szólva, értelmetlennek azt, amikor végre volt valami pörgés egy Rebels topicban. Őszintén szólva, ez k*rva rosszul esett. Pedig, amit feldobtál, hogy a halálnál van ezerszer rosszabb is, ami történhetett velük, tetszett. De hát minek írjam ezt le, minek folytassam ezen a vonalon a beszélgetést, ha "úgy sincs sok értelme".

Kicsit drasztikusan értelmezted amit írtam. A vetyengés talán erős szó de én ez alatt nem arra gondoltam, hogy hiábavalóak a beszélgetések (komolyan szerinted én ilyet sugallok?). Megmagyarázom. Van ugye ez az eset Tarkintown -al. Werebazs szerint megölték a lakosokat, csak a Disney cenzúra ezt átírta kitelepítésre. Na most ezen valóban lehet vitatkozni egy pontig, bár magán a tényen nem igazán változtat, miszerint a Birodalmiak elhurcolták a lakosokat. Ez kimondva benne volt a részben, tény, megtörtént, vitatni nem igazán lehet. Amin Ti vitáztatok az a részen kívül eső dolog. :) Nevezetesen, hogy beleszól-e valaki mi mehet adásba és mi nem. Persze erre később rakódtak érdekes dolgok Kallus -ról és a többi szerteágazó dologról. Szóval csak arra céloztam, hogy az alapszitu, miszerint kétértelmű lenne a Tarkintown eset, soha nem is volt opció, mert a részből minden világosan kiderül. Az sokkal szomorúbb, hogy erre van energia, de esetleg egy másik megközelítésre, nevezetesen a rabszolgaság kérdésére már nincs. :( Talán majd egyszer megtudom mi az álláspont ezzel kapcsolatban. :hmm:

 

Annyit biztos nem, hogy az számítson. Hány droidot, klónt, rohamosztagost, mandit és egyéb lényt láttunk már meghalni visszapasszolt lövéstől? Nagyon sokat. Itt tényleg csak az lenne elfogadható, ha kiderülne, hogy Sabine valahol, valamikor szert tett egy különlegesebb mandi páncélra.

Te írtad, hogy a kivétel erősíti a szabályt. :) Ez most egy ilyen eset. Persze ha lesz rá utalás a későbbiekben az sokkal érdekesebb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem flegmának szántam, esetleg a hangulatod vette úgy. Valóban nem írtam oda, hogy az érdekességekben szólnak róla de azt hittem azt alapból olvasod. :) Legközelebb majd odaírom.

Nem olvasom, csak amikor már itt elkészült. A videojátékokat leszámítva már lassan egy éve minden Star Warsos hírt innen szedek össze. :)

 

Szóval csak arra céloztam, hogy az alapszitu, miszerint kétértelmű lenne a Tarkintown eset, soha nem is volt opció, mert a részből minden világosan kiderül. Az sokkal szomorúbb, hogy erre van energia, de esetleg egy másik megközelítésre, nevezetesen a rabszolgaság kérdésére már nincs. :( Talán majd egyszer megtudom mi az álláspont ezzel kapcsolatban. :hmm:

De hát azt én is legalább kétszer leírtam, hogy ez így volt és kész - nem ezekkel a szavakkal, de ezzel a jelentéssel. A rabszolgás megközelítés, mint írtam is, tetszik. Csak sajnos elméleti szinten marad, amíg ezt nem mutatják a sorozatban. De nekem ez az epizód azt sugallta, hogy Tarkintown kérdése még előjön a későbbiekben.

 

Te írtad, hogy a kivétel erősíti a szabályt. :)

De azért magyarázzák meg azt a kivételt. :P;)

 

Szerintem az a baj, hogy olyan dolgokat vársz aminek még nincs itt az ideje. Majd később biztos lesznek veszteségek, de 14 rész után ne várjunk még lázadó massacre -t. A Birodalmi veszteségek is (kivéve néhány rohamosztagost) csak a saját embereik által szenderültek jobb létre, Kanan -ék egyet sem öltek meg. Még az Inkvizítor is öngyilkos lett. A Rebels nem egy öldöklésre épülő sorozat. az, hogy ki a főnök pedig egyértelmű. A Birodalom. Most mond meg nekem mit értek el eddig Kananék ami pozitív azon kívül, hogy kapcsolatba kerültek egy lázadó sejttel? Főleg ennek a résznek a fénylében érzem jogosnak a kérdést. ;) Én nem látok itt semmiféle lázadó happy -t.

Plusz tegyük még hozzá, hogy ebben a részben már lázadó mészárlás is volt. A Főnix osztagból maradt össz-vissz két A-szárnyú, aztán csókolom. Ez lendületből hat halott lázadó. Ráadásul hat elvesztett vadászgép, és egy elvesztett parancsnoki fregatt (amin ki tudja, hányan haltak meg a támadás alatt). Szerintem ez elég nagy veszteség kezdésnek egy olyan kis csoportnak, mint amilyen jelenleg a felkelés.

De azért Kananék értek el apró győzelmeket: felrobbantottak egy csillagrombolót, megmutatták, hogy a Birodalom sebezhető, képesek voltak a néphez szólni, megszereztek egy komplett információs tárházat a Birodalom legféltettebb titkaival. Nem nagy győzelmek, de azért ezek a dolgok sokkal hozzájárulnak a Lázadók Szövetségéhez. Az első nagy győzelem meg lehet a Halálcsillag terveinek ellopása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz tegyük még hozzá, hogy ebben a részben már lázadó mészárlás is volt. A Főnix osztagból maradt össz-vissz két A-szárnyú, aztán csókolom. Ez lendületből hat halott lázadó. Ráadásul hat elvesztett vadászgép, és egy elvesztett parancsnoki fregatt (amin ki tudja, hányan haltak meg a támadás alatt). Szerintem ez elég nagy veszteség kezdésnek egy olyan kis csoportnak, mint amilyen jelenleg a felkelés.

De azért Kananék értek el apró győzelmeket: felrobbantottak egy csillagrombolót, megmutatták, hogy a Birodalom sebezhető, képesek voltak a néphez szólni, megszereztek egy komplett információs tárházat a Birodalom legféltettebb titkaival. Nem nagy győzelmek, de azért ezek a dolgok sokkal hozzájárulnak a Lázadók Szövetségéhez. Az első nagy győzelem meg lehet a Halálcsillag terveinek ellopása.

Az igaz, hogy valóban voltak efféle sikereik csak eddig nem sok hasznát láttuk ezeknek. Pl. Tsebbo merre van? És az a sok adat ami a fejében volt? :) Szerintem egyelőre csak húzgálják a Birodalom bajuszát. Árulkodó volt az erejükről, hogy Vader szinte egymaga megbénított egy egész lázadó sejtet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tseebo szál olyan, mint Ezra szüleinek a szála vagy Zeb fajának sorsa. Majd előjön, ha jönnie kell. Sőt, van egy olyan érzésem, hogy Tseebo és Ezra szüleinek szála újra összefonódik majd.

Azért egy haszna volt mindennek: két sejt egyesült. Kananék immár egy nagyobb csapatnak a részei. Elindultunk a Szövetség felé. Tény, nem azonnal megtérülő haszon ez, mint a Halálcsillag felrobbantása, de hosszú távon ezek legalább olyan hasznosnak fognak bizonyulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyaralási távollét miatt kicsit késve reagálnék a véleményemre írtakra :)

 

Szerintem biztos felismerte, csak nem bírt vagy mert beszélni róla. Elég Sith-tel találkozott már ahhoz, hogy az önmagában ne viselje meg. De rádöbbenni arra, hogy a mestere és barátja, akivel együtt harcolt a Sith-ek ellen, nos, az inkább okoz olyat, amit láttunk. A találkozót viszont én is várom, de ahogy nézem Ahsokát, hát, elképzelni sem tudom, milyen lesz látni meghalni. Nem azt mondom, hogy Vader megöli, bár esélyes. Nem fogja futni hagyni most, hogy már tudna. Ez a Vader még nem. Ez a Vader szerintem rosszabb, mint a korábban ismert változatai. Ebben már nincs meg az ep3-as bűntudat és a későbbi állatiasság. Még nem olyan kimért, mint az ep4-ben - ahogy írtad, itt lendületesebb, fiatalosabb. Még nincs változás alatt, mint az ep5-ben, és nem olyan visszafogott, mint az ep6-ban. Ez itt most Darth Vader, a Sith Sötét Nagyura teljes, eleven valójában. Aki elfogadta, hogy Sith, valószínűleg önmagában elfogadta a sorsát, az érzelmi sebei beforrtak (majd jön Luke, hogy az elfogadást szétzilálja, a sebeket feltépje), ez az az ember, aki szeret Sith lenni. Aki azért csak megkapta, amire vágyott, ő a vezér, ő irányít, nem szólnak bele a dolgába. Szerintem most a legfélelmetesebb. Amikor kimondja, hogy „a tanítvány él”, az top5 Vader pillanat.

A Rebel Reconban viszont Filoni mondott valami érdekeset a Vader-Ahsoka találkozóról, ami majdnem ugyanaz volt, amit te is írtál: hogy azért lesz ez különleges, mert Ahsoka ismeri Vadert, tudja ki volt, mik a gyengéi. Viszont Vader részéről is érdekes lesz, hiszen most láthatjuk csak másodszorra, hogy ebben a formában régi ismerősbe botlik. Ben utálta, ez az ep4-ből is világosan kiderül, az ep2-3-ból meg tudjuk, miért. Ahsokával viszont szerencsétlen körülmények között, de barátságban váltak el. És soha egy pillanatra sem voltak rosszban (oké, hogy a Mortison harcoltak, de ott Ahsoka megszállott volt). Vadernek alapjáraton nincs oka gyűlölni, legalábbis nincs erre felhasználható múltbéli sérelme. Sőt, máig vallom, hogy Ahsoka volt az egyetlen olyan barátja Anakinnak, akire maximálisan támaszkodhatott, akit ha nem penderítenek ki a Rendből, Palpatine-nak nagyon nehéz dolga lett volna az átállításával.

Emiatt nem lehetne-e lehetőség, hogy már Ahsoka elindítja benne azt a folyamatot, amit Luke folytat és befejez. Hogy nem merül-e fel Vaderben, hogy újra tanítványául fogadja Ahsokát. Mert hát Vader számára tökéletes opció lenne. Ahsoka az egyik szerette (a gyerekeiről még nem tud), volt már a tanítványa, ismeri a képességeit. És tudja, hogy van is némi sötétség Ahsokában. Szóval, izgalmas lesz az Ahsoka-Vader szál.

Ezzel teljes egészében egyetértek. :) Hogy Vader most van csúcsformában, mint Sith, és filmtörténeti pillanat volt ezt így végre látni. Túlzok, de már majdnem ezért is érdemes volt a Rebels-t elkészíteni.

 

Ahsokával kapcsolatban eddig nem gondoltam rá, de a fentiek alapján valóban van valószínűsége, hogy Vader megpróbálja tanítványnak beszervezni. De annak ellenére, hogy van a lányban némi sötétség, ennek nulla esélyét látom, egyszerűen Ahsoka morális stabilitása miatt. Szerintem ő is olyan mint Luke, inkább meghal, mint átáll.

Igen, Ahsoka ismeri Anakin gyengéit, de vajon Vader gyengéi még ugyanazok? ASith-ség eltorzította a személyiségét, bizonyos mértékben leegyszerűsítette azt. Anakinból ekkor még nem sok térhetett vissza. Szerintem drámai lesz a lánynak azzal szembesülni, ez mennyire így van. :( nem tudom, egyáltalán lesznek-e illúziói ezzel kapcsolatban.

 

 

Tulajdonképpen úgy hagyta ott, hogy súlyos sérülést szenvedett, de amikor Obi-Wan elment, Vader még üvöltött. Nem tudhatta, hogy túlélte, de azt sem, hogy meghalt. És azt azért kétlem, hogy az ezt követő 18 évben Ben egyetlen hírműsort sem nézett meg, vagy Vader nem tűnt fel egyetlen hírműsorban sem. Az Uralkodó jobbkezével szerintem éppen elégszer foglalkozott a HoloNet. és ha Ben meglátta a magát Darth Vadernek nevező figurát, akin létfenntartó páncél van, hát nem nehéz összerakni az 1+1-et. :)

Ehhez hozzátenném, hogy ilyen szintű Erőhasználó nem kerül elő csak úgy a sufniból hirtelen. :) És ha ezt valaki végiggondolja, akkor teljesen egyértelmű, ki lehet Vader.

 

 

Szerintem felismerte. Az a sikoly és ájulás pont ennek szólt. :)

Végül is én is biztos vagyok ebben. Hogy nem mondta el, az csak azért lehet, mert sokkhatásként érte, és még emésztenie kell a gondolatot. A tény, hogy tudja, kicsoda Vader, még fegyverként használhatják a lázadók, de ezt azért jól át kell majd gondolnia.

Még az is lehet, hogy önmagát fogja okolni érte, amiért Anakin erre az útra tévedt. Ők eléggé rokonlelkek voltak, talán az is felmerülhet benne, hogy ha marad a Rendben, akkor Anakin nem tér át (ami elég valószínű, ahogy Dzséjt is írta), vagyis Vader létrejötte valahol az ő kilépésének a következménye is. Ezt sem lehet könnyű megemészteni.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.