Ugrás a kommentre

2x01 - The Siege of Lothal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Van Vader effekt...huh..

Hol van? Én nem hallottam. Ugyanaz a hang mint a trailerben. Borzalmas volt Vader hangja a szuszogás nélkül. Mintha Picard -t hallgattam volna végig.

 

Nagyon jo es izgalmas resz.Foleg a 2.

 

Ahsoka miert mondja,hogy nem ismeri a Sith Nagyurat?Tenyleg nem tudja,hogy Anakin?

Sejti ki az de ennek maga akar utána járni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol van? Én nem hallottam. Ugyanaz a hang mint a trailerben. Borzalmas volt Vader hangja a szuszogás nélkül. Mintha Picard -t hallgattam volna végig.

 

Nem tudok mást mondani, mint, hogy hallom. Torzítva is van és légzés is van.

Csak nem képzelem be?! Persze lehetne intenzívebb mindkettő, de van, ebben biztos vagyok.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig tényleg van. Tekerd fel csutkára a hangerőt, és meghallod, hogy halkan ott a légzés. Hihetetlen, de ott van, csak éppen még maxon is alig hallani (amikor éppen nem beszél Picard, akkor lehet a legkönnyebben kiszúrni - pl. amikor kimegy Tua irodájából). De sajnos a hangmérnök a helyzet magaslatán állva Picard kapitány hangjával totálisan elnyomja a légzést.

Gépesítés is van rajta, szóval nem Picard kapitány, hanem Locutus, a borg szinkronizálta Darth Vadert, mert tök így szólt ő is. Nagyon gyenge ez a gépesítés, ennél Holl Nándor is jobban szólt Grievousként, pedig az ő hangját is ritka sz*rul torzították.

 

Szerk.: gyorsan bele-beletekertem, hát ebből a szutyokból ennyi elég is volt. Az még hagyján, hogy küzd ugyanattól a gyermekbetegségtől, amitől a magyar TV-és szinkron nagy többsége, vagyis a magyar hang jóval hangosabb minden más hangnál, emiatt a szereplők úgy beszélnek, mintha nem is lennének a filmben, ráadásul minden környezeti hang és a zene is elnyomásra kerül. Sajnos a hangok sok esetben mellényúlások, sok helyen magyartalanok a mondatok, a hangsúlyozás iszonyú, és Palpatine úgy beszél Vaderrel, mintha egy pedofil éppen cukorkával csalogatné az ötéves Pistikét a játszótéren. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig tényleg van. Tekerd fel csutkára a hangerőt, és meghallod, hogy halkan ott a légzés. Hihetetlen, de ott van, csak éppen még maxon is alig hallani (amikor éppen nem beszél Picard, akkor lehet a legkönnyebben kiszúrni - pl. amikor kimegy Tua irodájából). De sajnos a hangmérnök a helyzet magaslatán állva Picard kapitány hangjával totálisan elnyomja a légzést.

Gépesítés is van rajta, szóval nem Picard kapitány, hanem Locutus, a borg szinkronizálta Darth Vadert, mert tök így szólt ő is. Nagyon gyenge ez a gépesítés, ennél Holl Nándor is jobban szólt Grievousként, pedig az ő hangját is ritka sz*rul torzították.

 

Szerk.: gyorsan bele-beletekertem, hát ebből a szutyokból ennyi elég is volt. Az még hagyján, hogy küzd ugyanattól a gyermekbetegségtől, amitől a magyar TV-és szinkron nagy többsége, vagyis a magyar hang jóval hangosabb minden más hangnál, emiatt a szereplők úgy beszélnek, mintha nem is lennének a filmben, ráadásul minden környezeti hang és a zene is elnyomásra kerül. Sajnos a hangok sok esetben mellényúlások, sok helyen magyartalanok a mondatok, a hangsúlyozás iszonyú, és Palpatine úgy beszél Vaderrel, mintha egy pedofil éppen cukorkával csalogatné az ötéves Pistikét a játszótéren. :roll:

 

Hálisten! Már kezdtem azt hinni, hogy baj van a fülemmel, vagy hallucinálok. Amúgy jók ezek a Picardos szurik! ;)

A tv-t, ha nem "beszéd" hangsávban üzemeltetem, hanem "zene" stílusban, egész jól hallani..

 

Off: egyébként a Nemzedékek-ben meg pont Kránitz Lajos volt Picard..Az is bántja az ember fülét! Gagyi-szinkron szuri-csata!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg alig hallható a torzítás meg a légzés is. Ugyan nem vagyok nagy Trek fan a nemzedékből is talán ha elcsíptem egy teljes részt, de az a hang annyira egybeolvadt Picarddal, hogy egyből ő ugrik be :S Meg tény, hogy Hollósi-t überelni nem egyszerű. Amúgy szerintem még a Lego Yoda krónikái-ban is jobb a torzítás/légzés plusz az ottani szinkronhang is jobban passzol a karakterhez ha jól tudom ott Schneider Zoltán volt a szinkronja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg alig hallható a torzítás meg a légzés is. Ugyan nem vagyok nagy Trek fan a nemzedékből is talán ha elcsíptem egy teljes részt, de az a hang annyira egybeolvadt Picarddal, hogy egyből ő ugrik be :S

A poén az egészben, hogy Picard kapitányt a legtöbbet Varga T. József szinkronizálta. Ő a hangja a The Next Generation mindegyik epizódjában, valamint az Insurrectionban (itt ráadásul mindkét szinkronváltozatban) és a Nemesisben is. :)

Horányi László csak a First Contactban, illetve a TNG TV3-as szinkronjában volt, de egyrészt, ott csak az első két évadot adták le, ráadásul, az az 1998-ban volt, szerintem sokan már nem is emlékszünk rá - én legalábbis nem, pedig VHS-en sokáig az volt meg. Nekem ezért Picard Varga T. József.

Megjegyzem, épp itt az ideje, hogy Picard végre szinkronizálja Darth Vadert, mert a hetedik filmben, a Generationsban Vader szinkronizálta Picard-t, vagyis Kránitz Lajos volt a hangja. :)

Ám ha pontosak akarunk lenni, akkor most Vadert az idős Charles "X Professzor" Xavier szinkronizálja, hiszen Horányi annak a karakternek az állandó szinkronhangja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A poén az egészben, hogy Picard kapitányt a legtöbbet Varga T. József szinkronizálta. Ő a hangja a The Next Generation mindegyik epizódjában, valamint az Insurrectionban (itt ráadásul mindkét szinkronváltozatban) és a Nemesisben is. :)

Horányi László csak a First Contactban, illetve a TNG TV3-as szinkronjában volt, de egyrészt, ott csak az első két évadot adták le, ráadásul, az az 1998-ban volt, szerintem sokan már nem is emlékszünk rá - én legalábbis nem, pedig VHS-en sokáig az volt meg. Nekem ezért Picard Varga T. József.

Megjegyzem, épp itt az ideje, hogy Picard végre szinkronizálja Darth Vadert, mert a hetedik filmben, a Generationsban Vader szinkronizálta Picard-t, vagyis Kránitz Lajos volt a hangja. :)

Ám ha pontosak akarunk lenni, akkor most Vadert az idős Charles "X Professzor" Xavier szinkronizálja, hiszen Horányi annak a karakternek az állandó szinkronhangja. :D

 

Akkor ez kevert meg :) mindegy a lényeg hogy nekem az a hang egybe olvadt Patrick Stewart-al, meg hogy szerintem a Yoda krónikás hang jobban passzol Vaderhez :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előszór is azt mondom,hogy nagyon jó rész volt. Nagyon vezetik fel a sorozatot. Vader pont olyan amilyenre számítottam. Vader szinkron hangja elmegy. De az Uralkodó hangja szokni kell. Írtam a Disneynek,hogy szentségtörést csinált a szinkron forgalmazójuk. Rengeteg krititak írtak nekik az oldalra Vader és a Uralkodó szinkron hangjára. Elég durva dolgokat is. Reméljük lecserélik az első évad hangjára mert az még ennél is jobb volt. Kíváncsi leszek az Inkvizítorra mert valami gyanús . Jó Évad elé nézünk. Most az AXN is adja Disney is. el vagyunk látva bőven SW-vel :-) Ody írd mer meg a skype címed üzenetbe szeretnék veled beszélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem újra. Az uralkodó Forgács Gábor lett, most hallottam ki.

Ez nem talált. Kár, hogy nem Revicky lett. Forgács kitűnő Plo Koon volt, de itt nemigen működik. Valóban van "cukrosbácsi" érzés benne. :evil:

Mentségére szóljon, hogy szerintem ebben a szereben most Witwer sem az igazi.

Jól utánozza, de az ő játékában is van valami negédesség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam angolul nézem, de a gyerekekkel mindig megnézzük magyarul is, és eddig semmi gond nem volt a szinkronnal. Most viszont Vader hangjánál ők is felröhögtek, hogy ez mi volt... A karakter tekintélye veszett el ezzel a hanggal. :( Palpatine ehhez képest már nem volt zavaró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader hangja tetszett. Forgács Gábor Uralkodóként nem olyan jó.

Nem vagyok benne biztos, hogy le lehet cserélni. Úgy hallottam, hogy a Disney hangmintát kér a szinkronanyagokhoz és ők döntik el, hogy az adott országban ki legyen a karakter szinkron hangja. Persze ez nem biztos, hogy így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmeknél és az animációs filmeknél van így. A sorozatoknál nincs. De például, mivel az SW-t nem a Disney gyártja, így pláne nincs ilyen. Mondjuk lehet, hogy a mozinál odafigyel majd erre, de szvsz. a Rebelsnél hanyagolja a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam angolul nézem, de a gyerekekkel mindig megnézzük magyarul is, és eddig semmi gond nem volt a szinkronnal. Most viszont Vader hangjánál ők is felröhögtek, hogy ez mi volt... A karakter tekintélye veszett el ezzel a hanggal. :( Palpatine ehhez képest már nem volt zavaró.

Mekkorák a lurkók? Nálunk 5 év az átlag és Vadernek biz volt tekintélye így is! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mekkorák a lurkók? Nálunk 5 év az átlag és Vadernek biz volt tekintélye így is! :D

A szóban forgók 11 évesek, amúgy is beleléptek a mindent kritizáló korszakukba és mivel Vader nagyúr eredeti és filmes szinkronhangján nőttek fel, van elképzelésük, hogy kellene szólnia "rendesen". :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szóban forgók 11 évesek, amúgy is beleléptek a mindent kritizáló korszakukba és mivel Vader nagyúr eredeti és filmes szinkronhangján nőttek fel, van elképzelésük, hogy kellene szólnia "rendesen". :)

Az más. Nálunk nagyon szedett-vedetten ismerkednek a sagaval. Lego star wars, Rebels, és kiragadott tcw epizódok egyelőre. Saját korhatárbesorolásom miatt. Szóval njncs mihez viszonyítani a Rebels Vadert.

Bár lego sw epizódokban Hollósi is nyomja. Mindegy itthon bejött így is.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.