Ugrás a kommentre

Általános információk


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

A hangtárból pár hétig meg lehet hallgatni:

http://hangtar.radio.hu/bartok#!#2012-05-25

Picit tekerni kell, mert az előző műsor van a hangsáv elején.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghallgattam, és leginkább az tetszett benne, hogy teljesen áthatta a beszélgetést a Saga egységben történő bemutatása és értékei méltatása minden hájpolás nélkül. Az is klassz, hogy a műsorvezető is abszolút partner volt ebben, nem voltak provokatív kérdései, itt a felek tényleg beszélgettek. Várom a folytatást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: én is köszönöm a linket! Pár barátom lemaradt róla, és azt hittem, elszállt az éterben az egész. :)

 

Pildi és Ody: köszönöm szépen, ez jólesett! Egyetértek, a műsorvezető, Szalai Eszter tényleg nagyon ügyes, és jók voltak a témafelvetések is. A beszélgetés gyakorlatilag így, ebben a sorrendben hangzott el, alig lett kivágva pár félmondat.

 

Megvolt a második adás felvétele. Ebben már volt szó a másik öt filmről is, és a műsorvezető még felkészültebb volt, mint a múltkorinál. Ezúttal azonban nem annyira szép tiszta a végkicsengés, mint az előbb. Egyrészt a legújabb részek (EP2, de főleg az EP3) zenei rendszerének alakulásáról régebben sokszor kifejtettem a véleményem itt és az sw.hu-n, és most sem voltam egyértelműen pozitív - bár ez nem zavart meg abban, hogy az Across-t talán a kelleténél is többször méltassam. :) A másik téma, amit a szerkesztő felvetett, az a zenei források használata, meg a zenei újrahasznosítás divatja (itt más zeneszerzők is előjöttek). Ismert, hogy Williams időnként átnyúl más filmek kottáihoz, többségében persze a saját, más filmekhez írt kottáihoz, de egyéb zeneszerzőkre is van példa. Ez időnként nagyon jó eredményre vezet, ilyen az Across the Stars is, máskor kevésbé, noha Williamsnél szó sincs olyan direkt akciókról, mint pl. a Hans Zimmer-féle átemelés a Gladiátorban.

Az adás most pénteken, 22-23 óra között lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmekről csak érintőlegesen volt szó, a monomítosz és a történetvezetés nem került elő. Érintettük a Star Wars fejlesztő hatását a filmiparra, hogy hogyan vette fel a fonalat Williams a trilógiák között stb. Ez most zeneibb volt, mint az előző, de az egyes zenei témákat most sem részleteztük, csak az összképet beszéltük meg, meg a zenei előképeket. Kíváncsi vagyok, mik lesznek a kiválasztott zenei darabok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imperial March, Across The Stars szerintem biztos, The Dark Side Beckons és esetleg a Battle of The Heroes esélyes, meg mondjuk Anakin témája...

A Tusken Camp szerintem nem kizárt, mert kellemes, kevéssé ismert darab, és ilyenből volt pár múltkor is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sajnos élőben megint lemaradtam az adásról, de így visszahallgatva abszolút nem bánom. Sajnos több dolog is van ami nem tetszett. A műsorvezető az előző résszel ellentétben néhol elég pontatlan volt, és sajnos előtérbe kerültek olyan bulváros jellegű agyatlan kérdések is, amiket már elég ciki feltenni. Még szerencse, hogy Simon Zoli volt ott és nem egy olyan figura, aki erre ugrott volna... Éreztem egyfajta távolságtartást már az egész témával kapcsolatban, túl tudományosan lett taglalva, nem éreztem a tüzet. Persze ez megint a személyiségemből és a Star Wars iránti szemléletemből fakad, hiszen egy ilyen művet nem lehet objektíven nézni, hiába is akarják néhányan. Ez az egész konglomerátum már annyira széles mezsgyén mozog, annyi hatás alakítja a hozzá való viszonyt, hogy kőbe vésett igazságokat vele kapcsolatban nem lehet felállítani. Az egészre a zenei szerkesztő tette fel a koronát, aki fantasztikus érzékkel vágta el a torkát az egész felépített beszélgetésnek. Ékes példa az Across the Stars -ról folyó diskurzus, amely vége kiáltott volna a műért, erre asszem jött az Ewok Parade... No comment.

 

Talán még annyi személyes megjegyzést fűznék az elhangzottakhoz, hogy az új filmek bennem sokkal mélyebb nyomot hagytak mint a régiek, és immár azokat tartom privilégiumban. Itt nem feltétlen a történetre gondolok, hanem arra a korszakra amiben ezt átéltük. Igazán része volt az életemnek ez az egész, és gyakorlatilag az 1-2-3 -nak köszönhetek egy csomó barátot és azt, hogy egyáltalán ez az oldal és mi itt vagyunk. Ezért csak köszönet járhat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nyaralásból visszatérve csak most olvastam a véleményedet. Szerintem nagyon jól összefoglaltad, köszönöm szépen!

A mostani adásból sajnos pár percet kihagytam, de nekem is jobban tetszett az előző rész. Egyrészt, most valóban felmerült pár meglepő kérdés, és akadt pár furcsa átvezető szöveg is (ezeket korábban nem hallottam, szerkesztés közben kerültek bele). A dolog másik oldala, hogy én is nagyon fáradt voltam: a felvételre egy igen kimerítő hét péntekjén került sor. A teljes beszélgetés jóval hosszabb volt, mint ami a műsorban elhangzott, felvételen kívül is beszélgettünk, és az anyag végül fel nem használt részében több tűz volt, az biztos. :)

A bevágott zenék leptek meg a legjobban: későn derült ki, hogy nem voltak meg az új részek zenéi a rádióban. Ezt nagyon sajnálom, mert minimum az Across nagyon kellett volna hozzá, meg mondjuk a Flag Parade, amikor arról beszélek. Ezekben az esetekben egy Forest Battle vagy Ewok Parade tényleg nem túl szerencsés választás.

 

A dolog másik részéhez: az 1-2-3 hatását, a korszakot és azt, amit nekik köszönhetek, soha nem vitattam, és nem is akarom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne mentegetőzz Zoli, nem rád akartam kihegyezni a véleményem, szerintem igazán megfelelően prezentáltad a filmek körüli dolgokat. :) És így akkor valójában a vágószobában esett áldozatul az egész beszélgetés a.......szerkesztőnek. Nekem is az átvezető szövegekkel volt gondom. Itt már jobban éreztem azt, hogy az új részek nincsenek annyira tartva, mint a régiek. Konkrétan a filmek számozásáról szóló kérdés verte ki a biztit. :) Az pedig, hogy nincs meg az EP1-2-3 zenéje egy komolyzenei rádiónak? Annak fényében meg pláne kínos a dolog, hogy olyan témájú műsort készítettek ami arra épül. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A Pomázi Ifjúsági Fúvószenekar koncertet ad 2012. december 14-én pénteken és december 16-án vasárnap 19 órai kezdettel a Pomázon, a Teleki-Wattay Művészeti Iskola hangversenytermében.

 

A koncert részben karácsonyi koncert, részben pedig a zenekar 20 éves jubileumának megünneplése. Ebből az alkalomból megjelenik egy dupla CD-s kiadvány, mely a tavaszi Star Wars-koncertjük és a nyári Disney-koncertjük felvételét tartalmazza. Mindkettőn ott voltam, és nagyon jók voltak. A Millenárisban tartott SW-koncerten speciel durván jó hangulat alakult ki a végére. :) A zenekar egyediségét az adja, hogy a karmesterük, Széplaki Zoltán egyben hangszerel is, és a nagyzenekari darabokat rendkívül jól írja át fúvószenekarra. (Volt olyan darab, ahol nekem egy percig tartott, míg leesett, hogy hiszen nincsenek is vonósok.) Ráadásul a zenekar diákokból áll, akik iskola mellett játszanak, mégis profi színvonalat tudnak elérni.

 

A kiadvány érdekessége még, hogy nem egy egyszerű CD-tok lesz, hanem egy különleges kivitelezésű kötet, mely a dupla CD mellett egy 16 oldalas füzetet is tartalmaz. Ebben rengeteg kép mellett az egyes számok ismertetői szerepelnek. A kiadványt (és a plakátokat) én terveztem, és a zenei ismertetőket is én írtam.

 

A koncert első felében a STAR WARS SYMPHONY és a DISNEY VARÁZS koncertekből hallható válogatás, a második részben karácsonyi dalok fognak elhangzani. Jegyek kizárólag elővételben kaphatók az iskola irodájában (1000 Ft). A dupla CD-s kiadvány a helyszínen kapható.

 

sw_res.jpgdisney_res.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nem csodálkozom azért, pláne nem a SAGA-n. Nem tudok róla, hogy ilyen minőségben létezne olyan akár hivatalos (így biztos vagyok benne), akár fan poszter, amely ilyen átfogóan és hangulatosan öleli át mind a hat részt. Nekem a mai napig a kedvenc Star Wars képem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Gratuláció Zoli! :clap:

Sajnos csak most figyeltem fel a hírre de jobb később mint soha.

A poszter szerzőjének a nevét azért szerintem kiírhatták volna. Lehet úgy voltak vele hogy úgyis mindenki tudja már vagy mittudomén miért hagyták ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.