Ugrás a kommentre

2x06 - Wings of the Master


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A másik pedig. Csak engem emlékeztetett Shantipole a Juipterre? Már ami a külső kinézetét illeti. Először azt hittem gázbolygó. :)

Akartam írni, de elmaradt. Jó kis koppintás! Még a "szexepílje" is megvolt! Csak más a színezet.

 

Többen is kedvencnek nyilvánítottátok már. Veri a Siege of Lothal t is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztő, hogy az animáció milyen sokat fejlődött az első évad vége óta. Hera teszt repülésétől majd elszédültem, szinte éreztem minden egyes kanyart. Szerintem ilyen még a TCW-ben sem volt. :clap:

 

Hera-val kapcsolatban a legjobban az tetszett, hogy milyen ügyesen adagolták a motivációját: a rész eleji első támadásban annyira karakter-idegenül türelmetlen és kockázatvállaló volt, hogy csak néztem, aztán mikor elkezdte mesélni Quarrie-nak a történetét egyből leesett, hogy azért viselkedett úgy, mert az Ibaar-i ellenállók a Birodalmi blokád a Ryloth-i csatára emlékeztették.

 

Quarrie meg nagyon jópofa karakter lett. Ackbar-on mindig is vakartam a fejem, hogy mégis mit imádnak rajta olyan sokan, mikor alig több, mint egy két lábon járó mém és még a TCW sem tudott túl sok személyiséget kihozni belőle, de ez a köpcös feltaláló egyszerre volt vicces és érdekes. Remélem látjuk még.

 

Jót nevettem Kanan "You're co-irritating me" beszólásán, sajnálom, hogy nem tudtam valami hasonlóan frappáns szójátékot kitalálni a felirathoz. Az a "Ez az én barátnőm!" vigyor sem volt rossz, amit akkor vágott, amikor Hera támadásba lendült a B-winggel :D

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akartam írni, de elmaradt. Jó kis koppintás! Még a "szexepílje" is megvolt! Csak más a színezet.

 

Többen is kedvencnek nyilvánítottátok már. Veri a Siege of Lothal t is?

Nem veri de kb. egy szinten, vagy milliméternyit az alatt van. :) Itt is akkora SW feeling volt, hogy netovább.

 

Elképesztő, hogy az animáció milyen sokat fejlődött az első évad vége óta. Hera teszt repülésétől majd elszédültem, szinte éreztem minden egyes kanyart. Szerintem ilyen még a TCW-ben sem volt. :clap:

Ezt én is észrevettem. A Rebels -ben magasan ez a legjobban kinéző rész.

 

Hera-val kapcsolatban a legjobban az tetszett, hogy milyen ügyesen adagolták a motivációját: a rész eleji első támadásban annyira karakter-idegenül türelmetlen és kockázatvállaló volt, hogy csak néztem, aztán mikor elkezdte mesélni Quarrie-nak a történetét egyből leesett, hogy azért viselkedett úgy, mert az Ibaar-i ellenállók a Birodalmi blokád a Ryloth-i csatára emlékeztették.

Az egész szitu olyan klónháborús. A Birodalmiak (szeparatisták) által elnyomottak kérik a Lázadók (Köztársaság) segítségét.

 

Quarrie meg nagyon jópofa karakter lett. Ackbar-on mindig is vakartam a fejem, hogy mégis mit imádnak rajta olyan sokan, mikor alig több, mint egy két lábon járó mém és még a TCW sem tudott túl sok személyiséget kihozni belőle, de ez a köpcös feltaláló egyszerre volt vicces és érdekes. Remélem látjuk még.

Én is nagyon remélem mert isteni karakter ráadásul nagyon egyedi is. :) Nem ide tartozik de én visszavárnám Tseebo -t is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész szitu olyan klónháborús. A Birodalmiak (szeparatisták) által elnyomottak kérik a Lázadók (Köztársaság) segítségét.

És még a bolygórotációs időlimit is benne volt, ami szintén utalás a Ryloth-trilógiára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg gondolom haszonért (pénz, nyersanyag, akármi, ami hasznot hozhat). Itt is mondta a kis fickó az elején, hogy megduplázták a munkatempót de kurtították a "béreket." Több bevétel + kevesebb kiadás = több lovetta Palpadious bankszámláján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Izgalmas és nagyon látványos epizód volt! Hera a kedvenc karakterem, így örülök, hogy nem csak főszereplője volt ennek a történetnek, hanem még egészen kivételes pilóta tudását is megcsillogtathatta. Azért így elvezetni egy ismeretlen és szokatlan járművet elsőre az nem semmi teljesítmény. :)

A B-szárnyú vadászgépekről eddig nem sokat tudtam, eléggé szokatlan külsejük sem igazán ragadta meg korábban a fantáziámat, de most ilyen akcióban látni úgymond teljes pompájában ezt a típust nagy élmény volt. :)

 

A Mester pedig nagyon aranyos figurának sikerült. :) De azért az elég fura, hogy egy szóra, csak mert szimpatikus volt, odaadta Herának a hajót, és semmit nem kért cserébe. Ennyire csak a dicsőség érdekelte? Elég csudabogár volt az öreg. :)

 

A végén az előléptetést vegyesen fogadtam: amellett, hogy ez egy elismerés, azért Hera elég komoly kockázatnak lesz így kitéve a vadászok élén, hiszen láttuk most is, hogy mi történt a vezetővel (nyugodjon békében). Mivel kedvelem Herát, kicsit aggódom a sorsáért, meg egyébként is: eléggé összefonódott már a sorsa a Ghosttal/Phantommal így érdekes lesz egy azon kívüli vadászban elképzelni.

Ezek után, ahogy Hera vezette e B-szárnyút, én nem aggódom annyira. Ahogy korábban Dzséjt is írta, sokkal rátermettebb pilóta, mint az elődjei voltak, és vezetői képességeit is megcsodálhattuk már egy párszor.

 

 

Egyébként volt pár nagyon jó jelenet, amik közül nekem az a kedvencem amikor a Ghost elhúz a Birodalmi hajó előtt és Kallus bentről nézni. :)

Nekem is ez tetszett a legjobban. Amilyen arcot vágott... :D

 

 

Meg gondolom haszonért (pénz, nyersanyag, akármi, ami hasznot hozhat). Itt is mondta a kis fickó az elején, hogy megduplázták a munkatempót de kurtították a "béreket." Több bevétel + kevesebb kiadás = több lovetta Palpadious bankszámláján.

Én még azt is hozzátenném, hogy az is benne lehet a pakliban, hogy a kegyetlen körülményekkel akarták idecsalni a lázadókat, tudván, hogy az ilyen eseteknél mindig közbelépnek, ellátmányt hoznak, stb. Nem véletlenül volt ilyen blokád a bolygó körül. Szerintem a lázadók erejének megrövidítése sokkal nagyobb haszon lett volna, mint amennyivel több eredményt ki tudnak az éheztetéssel, alacsonyabb bérekkel stb. csikarni ebből a bolygóból.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez se jött le a részből.... Jobban oda kellene figyelnem. :roll:

 

Azt pont Kallusnak jelenti az egyik birodalmi, hogy az ellenállók a hegyekben rejtőznek, akik kapcsolatban állnak a Lázadókkal, tehát amit Werebazs is mondott. :)

 

Én még azt is hozzátenném, hogy az is benne lehet a pakliban, hogy a kegyetlen körülményekkel akarták idecsalni a lázadókat, tudván, hogy az ilyen eseteknél mindig közbelépnek, ellátmányt hoznak, stb. Nem véletlenül volt ilyen blokád a bolygó körül.

 

Ez is egy lehetséges cél lehetett, ami azt mutatja, hogy a birodalmiak is tudnak taktikázni és nem olyan szerencsétlenek. Végül is Kallus ismeri őket, pont tőle hangzik el, hogy úgyis visszatérnek Kananék, mert nem tudnak ellenállni annak az érzésnek, hogy segítsenek a bajbajutottaknak. Mindenesetre ez az elgondolás nekem mindenképpen szimpatikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy lehetséges cél lehetett, ami azt mutatja, hogy a birodalmiak is tudnak taktikázni és nem olyan szerencsétlenek. Végül is Kallus ismeri őket, pont tőle hangzik el, hogy úgyis visszatérnek Kananék, mert nem tudnak ellenállni annak az érzésnek, hogy segítsenek a bajbajutottaknak. Mindenesetre ez az elgondolás nekem mindenképpen szimpatikus.

Szinte biztos, hogy Kallus-éknak céljuk volt Kanan-ék odacsalogatása. Nem véletlen, hogy pont megint összefutottak az ügynökkel és ő volt a blokád élén. Ráadásul később is volt pár olyan húzás, ami arra enged következtetni, hogy tervezett volt az akció ezen része is.

Amúgy a Birodalom azt már többször bizonyította, hogy tudnak jól taktikázni, nem kevésszer csalták csapdába a lázadókat akár az OT-ban, akár a Rebels-ben. A kálváriájuk mindig eztán kezdődött, mert aztán az esetek döntő többségében nagyon keveset tudtak kihozni ezekből az amúgy szépen megágyazott előnyös szitukból. Most ez is sikerült, annyiban legalábbis mindenképp, hogy komoly veszteségeket okoztak és elnyújtották a nép szenvedését a bolygón. Az már más kérdés, hogy nem tartott sokáig az örömük, de a kilőtt hajókat és megölt lázadókat már semmilyen részsiker nem hozza vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még azt is hozzátenném, hogy az is benne lehet a pakliban, hogy a kegyetlen körülményekkel akarták idecsalni a lázadókat, tudván, hogy az ilyen eseteknél mindig közbelépnek, ellátmányt hoznak, stb. Nem véletlenül volt ilyen blokád a bolygó körül. Szerintem a lázadók erejének megrövidítése sokkal nagyobb haszon lett volna, mint amennyivel több eredményt ki tudnak az éheztetéssel, alacsonyabb bérekkel stb. csikarni ebből a bolygóból.

Ez nagyon tetszik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte biztos, hogy Kallus-éknak céljuk volt Kanan-ék odacsalogatása. Nem véletlen, hogy pont megint összefutottak az ügynökkel és ő volt a blokád élén. Ráadásul később is volt pár olyan húzás, ami arra enged következtetni, hogy tervezett volt az akció ezen része is.

Amúgy a Birodalom azt már többször bizonyította, hogy tudnak jól taktikázni, nem kevésszer csalták csapdába a lázadókat akár az OT-ban, akár a Rebels-ben. A kálváriájuk mindig eztán kezdődött, mert aztán az esetek döntő többségében nagyon keveset tudtak kihozni ezekből az amúgy szépen megágyazott előnyös szitukból. Most ez is sikerült, annyiban legalábbis mindenképp, hogy komoly veszteségeket okoztak és elnyújtották a nép szenvedését a bolygón. Az már más kérdés, hogy nem tartott sokáig az örömük, de a kilőtt hajókat és megölt lázadókat már semmilyen részsiker nem hozza vissza.

Csapda állításban nagyok, szó se róla. Itt most egy előre nem látható dolog, a B-wing feltűnése tett keresztbe nekik. Mindig van egy banánhéj. Apropó az inkvizítorok merre kószálnak? Nem Kanan -ék közelében kellene lenniük? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csapda állításban nagyok, szó se róla. Itt most egy előre nem látható dolog, a B-wing feltűnése tett keresztbe nekik. Mindig van egy banánhéj.

Általában az elbizakodottságuk és önteltségük teremt lehetőséget a banánhéjakra. Mondhatni erősen keresik azokat a banánhéjakat. :) Szeretnek eljátszani az ellenféllel, huzakodni, kiélvezni az aktuális fölényüket, aztán addig élvezkednek ezen, amíg előbb-utóbb vmi miatt fordul a kocka. Nem lehet, hogy a birodalmiak nagy része norvég? :D

 

Apropó az inkvizítorok merre kószálnak? Nem Kanan -ék közelében kellene lenniük? :)

Lehet inkább Ahsoka-ra fókuszálnak. Vagy egyéb dolguk akadt, azóta magyarázzák a bizonyítványt Vader-nek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általában az elbizakodottságuk és önteltségük teremt lehetőséget a banánhéjakra. Mondhatni erősen keresik azokat a banánhéjakat. :) Szeretnek eljátszani az ellenféllel, huzakodni, kiélvezni az aktuális fölényüket, aztán addig élvezkednek ezen, amíg előbb-utóbb vmi miatt fordul a kocka. Nem lehet, hogy a birodalmiak nagy része norvég? :D

 

Csak, hogy most ilyenről szó se volt. :) Azért írtam a B-winget mint banánhéjat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ez egy érdekes kérdés. Amit eddig láttunk a birodalmi kiképzési metódusról, az alapján úgy tűnik, hogy ezek a katonák eléggé korlátozott gondolkodásra lettek nevelve - nem csak a rohamosztagosok, hanem a tisztek is. Inkább olyanok, mint a harci droidok, egy adott program mentén futnak, hiányzik belőlük a klónokra jellemző kreatív gondolkodás. Ilyesformán, ha valami nem a papírforma szerint alakul, ha megjelenik valami előre kiszámíthatatlan (B-szárnyú, röpködő vagy a sötétből előbújó állatcsapatok), akkor képtelenek rögtönözni, a helyzethez adaptálódni. És a korlátozott gondolkodás miatt a lázadóknak nagy előnyük van, mert ők kreatívak, többet rögtönöznek, eltérnek a papírformától - amivel a birodalmiak nem tudnak mit kezdeni.

Érdekes, hogy Tarkin, aki még a régi időkben, a Köztársaságban lett katonának kiképezve, nem ilyen. Össze is vethető a két metódus a Call to Actionban, ahol Kallus, meglátva a kutasz felvételeit, a papírformának megfelelően meg akarta erősíteni a torony őrségét, míg Tarkin egy ehhez képest szokatlan megoldással állt elő: fittyet hányva a hely fontosságára hagyta, hogy a lázadók gyanútlanul odamenjenek. Mi több, később képes volt a toronyt szétlövetni. Erős a gyanúm, hogy Kallus ez utóbbi döntést nem tudta volna meghozni, mert hát mi az, hogy megsüketítjük a bolygón állomásozó katonáinkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a birodalmi kiképzés egyik gyenge pontja. A másik, hogy az életre-halálra menő verseny pártolásával és az egymás ellen uszítással a katonák nem nagyon tudnak együttműködni. Kallus szerintem amit lehetett, megtanulta. De a Birodalomnak nincs szüksége "gondolkodó" emberekre így katonákra sem, a lényeg, hogy engedelmeskedjenek a parancsnak, bármi áron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért elég nagy gyengeség. Ha a katonák, sőt még a tisztek is arra vannak kondicionálva, hogy a parancsot kövessék és ne gondolkodjanak, az csak erős és határozott vezetés mellett működik. Kallus sem ilyen, mint láttuk (bár lehet, hogy vakok között félszemű a király alapon léptették elő). Azért Tarkin és Vader mellett nem ártana pár tucat igazi vezető, aki nem azzal akarja az összecsapásokat megnyerni, hogy van elég feláldozható rohamosztagosa, hanem gondolkodik is (ahogy Tarkin a torony szétlövetésével).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak, hogy most ilyenről szó se volt. :) Azért írtam a B-winget mint banánhéjat. :)

Azért most is kifejezetten lefitymálóan állt hozzá Kallus az egész szituációhoz. Meg is kapta a jutalmát. :)

 

A másik, hogy az életre-halálra menő verseny pártolásával és az egymás ellen uszítással a katonák nem nagyon tudnak együttműködni.

Se a katonák, se az inkvizítorok, se a sithek. A közösségek egyik legfontosabb jellemzője, hogy jó csapatmunkánál az egyes tagok egyéni értékei nem csak összeadódnak, de végeredményben az összérték jócskán túllépi ezt az összeget. Kicsit másképp fogalmazva, a közös erőfeszítésekben az egyéni erények kidomborodnak, a hiányosságok pedig háttérbe szorulnak. Persze ha jól működik a csapat. Ha nem, akkor viszont a nyereség helyett még bukni is lehet, hiszen a csapattagok hátráltathatják is egymást.

A rohamosztagosoknál általában csak azt látjuk, hogy nem működnek együtt, így képtelen kihasználni a fölényüket. A vezetésben és az inkvizítoroknál viszont már az is jellemző, hogy kifejezetten keresztbe tesznek egymásnak, ami annál is rosszabb eredményhez vezet, mintha egyénileg dolgoznának.

 

De a Birodalomnak nincs szüksége "gondolkodó" emberekre így katonákra sem, a lényeg, hogy engedelmeskedjenek a parancsnak, bármi áron.

Rugalmatlan és szigorú hierarchiában (amilyen pl. egy diktatúrában lenni szokott) ez egy általános probléma. A felettesnek mindig dominálnia kell a beosztottjait, mert ezzel igazolja, hogy joggal ő a főnök. Nincs együttműködés, harc van. Ha a beosztottjaim közül bárki is túl intelligens vagy ügyes, akkor a pozíciómat veszélyezteti, ezért meg kell fúrni. Vagy már eleve érdemes olyanokkal körülvennem magam, akik nálam alapból jóval rosszabbak. Mivel minden főnök így áll hozzá, így lefelé haladva a hierarchiában, drasztikusan csökken a minőség.

A diktátorok személyisége pedig csak súlyosbítja ezt a helyzetet. Olyanokkal veszi körül magát, akik gondolkodás nélkül követik a parancsait, hiszen rendületlenül hisz abban, hogy csak neki lehet igaza. Ráadásul bejön a paranoia is, miszerint minden kicsit is önálló és intelligens alak csak veszélyezteti a diktátori pozícióját. Így aztán a legmagasabb tisztségekbe leginkább csak eszetlen bábok kerülnek, akiknek az IQ-light vonásai sok egyéb helyen csúnyán visszaütnek. Többek közt a vezetői képességekben is és így a náluk már (az előző bekezdésben is taglalt okokból adódóan) eleve szerencsétlenebb embereiket se tudják rendesen használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már jó pár nézés után tűnt fel, hogy a lázadók kissé könnyedén vették a blokádtörő pusztulását és sokak halálát. Ok, nem vártam könny tengereket, de azért egy-két mondat erejéig szóba kerülhettek volna. Ha más okén nemi, pl. Hera miatt mert szinte azonnal újra akar támadni. Ergo biztos halálba vinni az embereket. Miért? Mert MAJDNEM sikerült? Ez nekem kicsit visszavetette Hera -t. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a sokak halála azért viszonyítás kérdése, mivel egy korvettnek nincs olyan hűde nagy legénysége. Szerintem eleve a kockázat miatt keretlegénységgel repült, ami nagyjából talán hat fő (két pilóta, négy tüzér). Legalábbis én tuti nem küldenék több embert annál, mint amennyi feltétlenül muszáj.

Másrészt, a lázadók háborúznak, és aki beáll közéjük, az vállalta, hogy meghal az ügyért, ha úgy alakul. Most úgy alakult. Nyilván, mielőtt elindultak, azok, akik a korvetten vesztek, ezt vállalták. Mindnyájan tudták, hogy baj lehet. Elvégre a rendszer ellen lázadnak, nyíltan, fegyverrel. És Hera már több ízben is hangsúlyozta, hogy lesznek súlyos áldozatok, és ezt vállalniuk kell, ha győzni akarnak. Ezután szerintem fura lenne, ha ő kezdene el keseregni azon, hogy biza tényleg vannak áldozatok. Ő, aki Kanan áldozatát is elég könnyen vette ahhoz képest, hogy közel állnak egymáshoz.

A személyes okairól meg ne is beszéljünk: odalenn éheztek, blokád alatt vannak, ez nyilván előhozott belőle néhány kellemetlen gyerekkori emléket, ami alaposan feltüzelte. És ezek között az emlékek között olyanok is lehettek, hogy több ezer klón halt meg azért, hogy ők élhessenek (meghalt rengeteg vadászpilóta, felrobbant egy Venator és egy Acclamator teljes legénységgel - már ez több ezer halott! -, felszámolták Ima-Gun Di tábornok teljes hadosztályát, katonástul, flottástul) - a ryloth-i szabadságharcosokról nem is beszélve. Hát mi ez, ha nem szép példa egy twi'lek számára? Példa arra, micsoda áldozatokat vállaltak mások érte és a társaiért. Ezután a legkevesebb, hogy ő is megteszi ugyanezt másokért.

Érzéketlenségnek tűnhet, de egy harctéren egy katona jobb, ha csak a feladatával foglalkozik. Aztán, ha az sikerre vitte, ráérhet keseregni az áldozatokon. Csak azt már nem látjuk. Vagy majd látjuk a következő rész(ek)ben, mert az is lehetséges, hogy később tör elő belőle. A parancsnoki hajó felrobbanásával is csak később foglalkoztak (megjegyzem, azon is haltak meg emberek, és például a Főnixek halálával sem foglalkozott senki korábban sem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt mind értem, csak azt nem, hogy miért rohanna bele megint egy öngyilkos akcióba? Alapjában nem változott semmi. Ez olyan mintha fejjel neki rohannék a falnak, aztán vissza mennék pár métert és újra. Még szerencse, hogy Rex észen volt. Egyébként ha úgy van ahogy írod, akkor Hera -t eluralták az érzelmei és nem gondolt a lázadó áldozatokra. Még egyszer ugyanúgy belemenni egy halálos blokádba hülyeség, még akkor is ha a szándék nemes. Itt sajnos túlságosan elvitte a hév. Talán épp a régi emlékek okán. Az pedig, hogy a lázadók meg is hallhatnak természetesen benne van a pakliban, de annak legyen valami értelme is, ne felelőtlen kamikaze akciókban hulljanak el. Olyan sokan azért nincsenek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Hera sem tökéletes, és most valóban elragadta a hév. Mindenkivel előfordul hasonló, pláne erős személyes érintettség esetén. Ilyenkor jó, ha épp van a környezetében valaki, aki visszarángatja a földre, ahogyan azt itt is láttuk.

 

Sokszor olyan a háborúskodás is, mint a sport. Van olyan, hogy az egyik fél valamiért "bekattan" és felelőtlen támadásokkal a vesztébe rohan. Kívülről pontosan úgy tűnik, mintha tényleg többször rohanna fejjel a falnak, de láttunk már ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt mind értem, csak azt nem, hogy miért rohanna bele megint egy öngyilkos akcióba? Alapjában nem változott semmi. Ez olyan mintha fejjel neki rohannék a falnak, aztán vissza mennék pár métert és újra. Még szerencse, hogy Rex észen volt. Egyébként ha úgy van ahogy írod, akkor Hera -t eluralták az érzelmei és nem gondolt a lázadó áldozatokra. Még egyszer ugyanúgy belemenni egy halálos blokádba hülyeség, még akkor is ha a szándék nemes. Itt sajnos túlságosan elvitte a hév. Talán épp a régi emlékek okán. Az pedig, hogy a lázadók meg is hallhatnak természetesen benne van a pakliban, de annak legyen valami értelme is, ne felelőtlen kamikaze akciókban hulljanak el. Olyan sokan azért nincsenek.

De azért a kamikaze akcióért baromira nem Hera a felelős, és a legkevésbé sem csak ő az egyetlen, aki ezt akarta. Eleve, miért feltételezed, hogy ugyanúgy ment volna vissza, és nem a maradék korvettek kíséretével, mint ahogy meg is történt? Vagy nem csak egyedül, a Ghosttal? Hera ekkor még csak a saját hajója parancsnoka volt, a lázadók lépéséről Sato és Ahsoka döntött - jelen esetben Sato. Olyannyira, hogy még arra is rá kellett bólintania, hogy Hera egyáltalán elmehessen vadászgépet szerezni.

Ha Hera marad, és Sato belemegy a második menetbe, valószínűleg ez történt volna:

Hera a Ghosttal elmegy felvenni a cuccot, aztán a lázadók maradék hajójának kíséretével pár órával később visszamegy.

Ami történt:

Kanan a Ghosttal elment felvenni a cuccot, aztán a lázadók maradék hajójának kíséretével pár órával később visszament.

Kanan pontosan ugyanazt csinálta, amit Hera csinált volna, és ugyanolyan gyorsan vágott bele, Sato engedélyével. És a Jedi úr sem látta annak nagy esélyét, hogy a barátnője időben befut, sőt, valószínűleg annak sem, hogy az az egy vadászgép, amiért elküldték, hatalmas segítség lesz. Viszont hatványozottan rosszabb pilóta.

Szóval, a lázadók így is újra a falnak szaladtak, csak felvettek egy bukósisakot. És ez nem Herán múlott. Sőt, késlekedés sem volt éppen sok, hiszen amint kitették a csajokat és Zebet, már mentek is a szállítmányért, aztán vissza a blokádhoz.

Úgyhogy továbbra sem értem, hogy ez miért Hera sara. Ő legalább belátta, hogy ez így nem fog menni, ellenben Sato és Kanan nem várta meg, míg visszaér a nő - sőt, esélyt sem adtak rá, hogy visszatérjen, hiszen amint kitették, már el is kezdték az akciót. Szerintem ez utóbbi sokkal nagyobb ballépés volt, mint Hera tüzes segíteni akarása. Legalább azt megvárhatták volna, hogy hazatelefonál, vagy valami. Furcsa is volt nekem, hogy Kanan azon agyal, hogy azt hitte, eddigre Hera visszatért. Szerintem még órákra sem voltak a Phantom lekapcsolódásától.

 

Azért most is kifejezetten lefitymálóan állt hozzá Kallus az egész szituációhoz. Meg is kapta a jutalmát. :)

Azért most elég jogos volt a lefitymálása. A lázadók semmi olyat nem mutattak fel, ami ütőképes lenne. Még az, hogy befut egy alulfegyverzett komp és egyetlen egy szem vadászgép sem ok az aggodalomra. Soha eleddig egyszer sem láttunk, hogy egy vadászgép képes felrobbantani kívülről akár csak egy fregattot. Én sem neveztem volna Hera érkezését erősítésnek. Arra meg ki számított, hogy a lázadók előhúznak a farzsebükből egy mini Halálcsillagot és beleteszik egy repülő kalapácsba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő legalább belátta, hogy ez így nem fog menni, ellenben Sato és Kanan nem várta meg, míg visszaér a nő - sőt, esélyt sem adtak rá, hogy visszatérjen, hiszen amint kitették, már el is kezdték az akciót. Szerintem ez utóbbi sokkal nagyobb ballépés volt, mint Hera tüzes segíteni akarása. Legalább azt megvárhatták volna, hogy hazatelefonál, vagy valami. Furcsa is volt nekem, hogy Kanan azon agyal, hogy azt hitte, eddigre Hera visszatért. Szerintem még órákra sem voltak a Phantom lekapcsolódásától.

Sajnos Hera nem tudott üzenni a műszaki problémák miatt. Az idő szorította a lázadókat és mindig a bizonytalanság a legrosszabb. Nem tudták mi van Hera-val és ha így volt megbeszélve a terv, akkor menni kellett. Nem tudjuk, hogy konkrétan mennyi idő telt el a két támadás között, valószínűleg tényleg nem sok, de nem is volt lehetőségük annyit várni. Nyilván felelőtlenség volt, de a lázadók rendszeresen ilyen és ehhez hasonló rizikós akciókat vállaltak.

Végül is simán vissza is érhetett volna Hera, ha kicsit másképp alakulnak a kalandok. Elég sok idő ment el a bolygón olyan dolgokra, amikre nem feltétlen kellett volna, adódtak váratlan akadályok. Az egész szitu, hogy majd megszerzi azt a prototípust, egy nagyon esetleges dolog volt. Ha gördülékenyen ment volna, akkor simán végezhetett volna feleennyi idő alatt, ha viszont nagyobb baj ütött volna be (erre is megvolt az esély, számoltak is vele), akkor meg hiába várták volna akár napokig is. Nem jelentkezett és nem is érkezett meg, ez alapján szerintem alaptalanul várták volna még.

A többivel, amit írtál, egyetértek.

 

Azért most elég jogos volt a lefitymálása. A lázadók semmi olyat nem mutattak fel, ami ütőképes lenne.

Persze, itt sokkal inkább az elv a lényeg. Most hirtelen beugrott, amikor 2010-ben az argentin-német meccs előtt Maradona labdaszedőnek titulálta az akkor még inkább csak tehetségként számon tartott Thomas Müller-t. Vert is nekik egy gólt rögtön a 3. percben, az eredmény meg 4-0 lett. De felhozhatnám a mostani norvég-magyart is. Teljes joggal lelkendeztek a norvégok, hogy minket kaptak, de az ilyen elbizakodottság és lefitymálás sokszor csúnyán visszaüt.

A Birodalomnak régóta az a szerep jut, hogy nem veszi elég komolyan az ellenállókat, aztán addig okoskodnak, amíg pofára esnek. Értem, hogy van alapja annak a mentalitásnak, amit a birodalmiak mutatnak, de ennyi kudarc után legalább páran hozzáállhatnának sokkal szkeptikusabban a dolgokhoz és elővigyázatosabbak lehetnének. Kallus-ban legalább már megmozdult vmi, amikor közeledett a B-Wing, akkor látványosan leesett neki, hogy itt megint a szerszám rosszabbik végére fognak kerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Hera nem tudott üzenni a műszaki problémák miatt. Az idő szorította a lázadókat és mindig a bizonytalanság a legrosszabb. Nem tudták mi van Hera-val és ha így volt megbeszélve a terv, akkor menni kellett. Nem tudjuk, hogy konkrétan mennyi idő telt el a két támadás között, valószínűleg tényleg nem sok, de nem is volt lehetőségük annyit várni. Nyilván felelőtlenség volt, de a lázadók rendszeresen ilyen és ehhez hasonló rizikós akciókat vállaltak.

Végül is simán vissza is érhetett volna Hera, ha kicsit másképp alakulnak a kalandok. Elég sok idő ment el a bolygón olyan dolgokra, amikre nem feltétlen kellett volna, adódtak váratlan akadályok. Az egész szitu, hogy majd megszerzi azt a prototípust, egy nagyon esetleges dolog volt. Ha gördülékenyen ment volna, akkor simán végezhetett volna feleennyi idő alatt, ha viszont nagyobb baj ütött volna be (erre is megvolt az esély, számoltak is vele), akkor meg hiába várták volna akár napokig is. Nem jelentkezett és nem is érkezett meg, ez alapján szerintem alaptalanul várták volna még.

Hát épp ez az, hogy ez így működik, működött és fog működni a jövőben is. Ezzel nekem nincs is bajom, így helyes, így kell lennie. Csak azt nem értem, hogy Ody szemében miért süllyedt le mind emiatt csak Hera és nem az egész lázadó bagázs. Szerintem az egész teljesen értelmes és Hera vagy a lázadók semmit sem tettek, ami miatt egy kicsit is negatívan kéne őket megítélni.

 

Amúgy valóban nagy lutri volt ez a B-szárnyú. Tulajdonképpen az egyetlen, amiben nem reménykedhettek volna, hogy Hera gyorsan megfordult. Ez színtiszta hülyeség lett volna tőlük. Nem tudtak semmit a hajóról (simán lehetett volna egy hiperűrutazásra képtelen hajó - ja, az is volt), arról, hogy a tervező egyáltalán oda fogja neki adni és ha igen, azt azonnal képesek lesznek-e érdemben használni. Az, hogy a B-szárnyú olyan ütőképes vadászgép, amire pont szükségük volt, isteni csoda. Simán lehetett volna egy az A-szárnyúval megegyező technikai paraméterekkel bíró hajó is. Na, akkor mi lett volna?

Szóval szerintem egyáltalán nem is gondoltak arra, hogy megvárják Herát. Hera és az új gép nem szerepelt a tervekben még lábjegyzet szintjén sem. Ilyen rövid határidővel ekkora kérdőjelre értelmes ember nem alapoz. Letették Herát, majd jön, amikor jön, ők meg belefogtak az akcióba. A szerencse végül az ő oldalukra pártolt. Ha viszont csak egy dolog rosszul sült volna el, lehet, hogy a Főnix sejt karrierje ennél a blokádnál véget is ért volna.

 

Persze, itt sokkal inkább az elv a lényeg. Most hirtelen beugrott, amikor 2010-ben az argentin-német meccs előtt Maradona labdaszedőnek titulálta az akkor még inkább csak tehetségként számon tartott Thomas Müller-t. Vert is nekik egy gólt rögtön a 3. percben, az eredmény meg 4-0 lett. De felhozhatnám a mostani norvég-magyart is. Teljes joggal lelkendeztek a norvégok, hogy minket kaptak, de az ilyen elbizakodottság és lefitymálás sokszor csúnyán visszaüt.

Sajnos nekem hiába hozol focis példákat. Én az alapokat sem értem: minek futnak a labda után, ha úgyis elrúgják? :D Gyűlölöm a focit.

 

A Birodalomnak régóta az a szerep jut, hogy nem veszi elég komolyan az ellenállókat, aztán addig okoskodnak, amíg pofára esnek. Értem, hogy van alapja annak a mentalitásnak, amit a birodalmiak mutatnak, de ennyi kudarc után legalább páran hozzáállhatnának sokkal szkeptikusabban a dolgokhoz és elővigyázatosabbak lehetnének. Kallus-ban legalább már megmozdult vmi, amikor közeledett a B-Wing, akkor látványosan leesett neki, hogy itt megint a szerszám rosszabbik végére fognak kerülni.

Régóta? Inkább mindig is ez a szerep jutott. A kezdetektől fogva. Ez az alapmotívuma a Birodalomnak. Ezen sajnos a Rebels nem változtathat, különben nem hangozhatnának el olyan mondatok a vezetők szájából, mint: "Veszélyesek az ön flottájára, de erre a bázisra semmiképpen sem." "Elmenjek innen, a diadalunk percében? Ön igencsak túlbecsüli a Lázadókat." "A lázadást hamarosan leverjük és az ifjú Skywalker a miénk lesz."

De ezen idézetek némelyike arra is rámutat, hogy voltak olyanok, akik komolyabban vették ezt az ügyet. Úgymint Tagge tábornok, aki rámutatott arra, hogy a Lázadók veszélyesebbek, mint sokan gondolják, hogy találhatnak gyenge pontot a Halálcsillagon. Vagy Bast tábornok, aki rájött, hogy mire hajtanak a Lázadók a csatában, és hogy ez igencsak elfajulhat, s erre figyelmeztette Tarkint. Csak ezeket az embereket leugatják a pökhendik, semmibe veszik a szavaikat és ezen bukik el a Birodalom.

Képzeld el, ha Motti és Tarkin hallgat Tagge-re, és esetleg óvintézkedéseket tesznek vagy legalább megnézik, tényleg van-e gyenge pontja a Halálcsillagnak, amiből a Lázadók előnyt kovácsolhatnak. Vagy ha Tarkin hallgat Bastra, és elhagyja az állomást a felrobbanása előtt, vagy ami még jobb lett volna, visszavonulót fúj.

És valószínűleg sok Tagge és Bast van még a Birodalomban, csak őket elnyomják a Tagge-ek és Tarkinok.

Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy képesek lesznek-e Filloniék fejleszteni Kalluson. Most már tényleg elég sokszor esett pofára, és első kézből látta, hogy a lázadásnak biza kinőtt a foga és elég fájdalmas a harapása. Vajon visszavesz az arcából? Jó lenne, ha ez Kallus számára egy fordulópont lenne, a pillanat, amikor rádöbben, hogy a Birodalom valóban sebezhető és akár le is győzhető. Ahogy elképed a B-szárnyún, az szerintem nem csak a gép miatt van, hanem abban az is ott van, hogy most először látta törékenynek a Birodalmat. És talán saját korlátoltságára is ráébredt. Jó lenne egy fejlődő Kallust látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.