Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezeket a képeket (illetve a relikviák egy részét) még nem láttam a neten befényképezve, meglehetősen nagy kuriózumok....érdemes lementeni azokat, hogy meg legyen nektek is. Igyekszem minél nagyobb felbontásban feltölteni, de szkennelni lusta vagyok, így csak fényképeket kaptok! :) Várható a folytatás.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Élmény volt olvasni Zééé, várom én is a folytatást :)

A premier és ami utána történt...nos az is egy nagyon izgalmas időszak.

 

Egyébként Charles Lippincott szemszögéből egy nagyon jó filmet is lehetne erről a kálváriáról csinálni.. Komolyan izgalmas téma, és a 70-es évek mozis rendszerét ezzel a néző jól megismerné. Meg persze egy legenda megszületését.

Hú, ha ez a mozifilm megvalósulna, én örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Élmény volt olvasni Zééé, várom én is a folytatást :)

A premier és ami utána történt...nos az is egy nagyon izgalmas időszak.

 

Egyébként Charles Lippincott szemszögéből egy nagyon jó filmet is lehetne erről a kálváriáról csinálni.. Komolyan izgalmas téma, és a 70-es évek mozis rendszerét ezzel a néző jól megismerné. Meg persze egy legenda megszületését.

Hú, ha ez a mozifilm megvalósulna, én örülnék.

 

Egyetértek! Jó lenne látni egy rendhagyó filmet a Star Wars születéséről, de nem egy finomkodó vagy poénokkal teli alkotást, hanem egy rendes, odaszólogatós filmet. Ugyanakkor egy ilyen alkotás keményen le is járatná a korabeli stúdiórendszert és a még ma is aktív döntéshozókat, így aligha fog elkészülni. De tényleg nagyszerű lenne! Hamarosan folytatom a leírást, csak most be kell fejeznem egy szobrot. :)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1977-ben anyuka elvitte kisfiát az SW bemutatóra (már másodjára), és hangfelvétel készült az előadás alatt.

2:48 körül Han Solo váratlanul segít Luke-nak, majd mikor felrobban a Halálcsillag...:) A reakció érthető a nézők részéről.. :):yeah:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek! Jó lenne látni egy rendhagyó filmet a Star Wars születéséről, de nem egy finomkodó vagy poénokkal teli alkotást, hanem egy rendes, odaszólogatós filmet. Ugyanakkor egy ilyen alkotás keményen le is járatná a korabeli stúdiórendszert és a még ma is aktív döntéshozókat, így aligha fog elkészülni.

De elkészülhetne, függetlenként :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Hamarosan folytatom a leírást, csak most be kell fejeznem egy szobrot. :)

Nem kell sietni Zééé, a lényeg hogy szép legyen a szobor :)

 

 

Addig is érdekességként...így készült a Csillagok Háborúja:

http://aeonflux.blog.hu/2014/03/09/werk_igy_keszult_a_csillagok_haboruja

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 hónappal később...

Egy ritka felvétel került fel a youtube -ra, ami még 1977 -ben készült az EPIV sikere idején.

Ez nagyon kemény. :D

 

Érdekes, Carrie milyen fiatalnak néz itt ki, miközben a filmvásznon nekem mindig idősebbnek tűnt a szerepénél (és a valós koránál). Az se rossz, hogy csak Ford beszél, legalábbis ezeket a részeket vágták be. Mintha a többiek némák lennének vagy ő lenne a szóvivőjük. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Az eredeti cikk angolul, még több infóval

 

A Star Wars készítése körüli mítoszok komplikáltabbak és szövevényesebbek, mint a Star Wars-mítosz maga. Egy teljes könyvtárat meg lehetne tölteni az erről szóló cikkekkel és könyvekkel, és persze a legtöbbjük Lucas és közvetlen környezetének elbeszélésein alapszik. Most azonban megszólalt az ügyben a ma 74 éves Gary Kurtz, az Egy új remény (eredetileg csak simán: Star Wars) és A Birodalom visszavág producere, akit Chris Taylor keresett meg, a tengerentúlon mostanság megjelent könyvéhez (How Star Wars Conquered the Universe).

 

Kurtz visszaemlékezéseiben az az érdekes, hogy a Star Warsszal kapcsolatos több népszerű legendának is ellentmondanak. Lássuk csak:

http://geekz.444.hu/2014/09/30/a-star-warst-a-star-trek-inspiralta/

kurtzlucassw1-760x427.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kurtz keveri a sz*rt. De valamiből meg kell élni. Az igazat megvallva sose tudjuk meg a teljes igazságot. Sok dologban Kurtz homlokegyenest ellentmond Lucasnak. Az a kérdés, hogy kinek hiszünk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.