Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kicsit jobban figyelhettek volna Dodonna karakterére, mert így nem lett túl szimpatikus karakter. Itt is azt mondja, hogy a Leia által megszerzett tervrajzok. Átvitt értelemben ez igaz, de a valóságban ez egy nagy ferdítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy forditási hiba. Ő igy fogalmaz: "An analysis of the plans provided by Princess Leia has demonstrated a weakness in the battle station." Vagyis a tervek amiket Leia adott át. És hát pontosan ez történt, hisz a terveket Leiáék szállították le a Yavinra. A magyarok ezt rosszul forditották le. Az eredetiben jót mond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 4 hónappal később...

Elkészült egy Spielbergről szóló dokumentumfilm, ahol érintik az ep.4 elkészültét is. A sztori ismert: Brian De Palma találta ki, hogy nyitószöveg kell a film elejére. De így ezekkel a szavakkal még nem hallottam ezt a történetet. Az idézet előtt egy kis kontextus: Lucas a legjobb barátainak (köztük De Palmának, Scorsese-nek és Spielbergnek) levetítette a Star Wars első még effektek nélküli verzióját. Az űrcsata helyén itt még második világháborús valódi csata-jelenetek voltak bevágva csak hogy nagyjából látszodjon hogy ott mi fog történni. Miután megvolt a vetités Spielberget leszámitva mindenki fogta a fejét, hogy ez mi volt.

És akkor innentől idézem Spielberget:

 

"George attól tartott meg fog bukni. Nagyon kiakadt. Beültünk egy étterembe miután vége lett a filmnek és Brian [De Palma] felállt és elkezdett kiabálni: "Mi a csudáról szól ez a film? Nem értem a sztorit. Kik ezek az alakok? Ki az a szőrös? Honnan jöttek? Mi a kontextus? A háttértörténet? Megőrjít." Brian leordította George fejét, aki csak ült a helyén. Elvörösödött. Szerintem legszívesebben megölte volna Briant. Mégis valami óriási dolog lett belőle. Brian elmagyarázta, hogy egy bevezetővel kell kezdeni, mint a régi filmeken. Haladjon végig a szöveg a képen és vezesse be mi a fenét fogunk látni, miért is ülünk a film előtt, és mi is ez a mitológia. Mutasd be a világát és aztán már tudjuk élvezni a filmet. Így született a híres bevezető"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Nekem egy kérdésem lenne. C3PO az elején mondja, hogy ebből már nem mászik ki a hercegnő. Aztán amikor R2-ból kijön a felvétel Leiáról, akkor meg azt mondja Lukenak, hogy nem tudja, hogy ki de úgy véli jelentős személy. Akkor most ez hogy van? :) Ha már volt rá válasz, akkor bocsi. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy jó kérdés, és szerintem kielégítő válasz még sosem született. Talán 3PO hazudik, ami mondjuk elég fura lenne annak tükrében, hogy nem az a lódítós fajta, ráadásul pont lecseszi R2-t, amiért az titkolózik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég olvastam, hogy Obi-Wan otthonában volt egy billentyűkódos széf, amiben a fénykardépítésről szóló jegyzetek voltak. Nem lehet hogy Luke ezeket a feljegyzéseket felhasználta a saját fénykardjához és ezért hasonlít annyira az öregéhez?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez úgy van, tudod, hogy ha Lucas beletesz egy élő, lélegző Mos Eisley-t az ep4-be, akkor a k*rva anyját, hogy beletette. Ha egy rajongó átalakítja a fénykard-párbajt, akkor az nagyszerű ötlet, és a k*rva anyját Lucasnak, amiért nem csinálta meg. Tömören: a k*rva anyját Lucasnak. :) 

Mondjuk talán ez a baj: sokaknak a Star Wars ennyi, csihi és puhi. Mondjuk mindentől függetlenül jól néz ki ez a videó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez úgy van, tudod, hogy ha Lucas beletesz egy élő, lélegző Mos Eisley-t az ep4-be, akkor a k*rva anyját, hogy beletette. Ha egy rajongó átalakítja a fénykard-párbajt, akkor az nagyszerű ötlet, és a k*rva anyját Lucasnak, amiért nem csinálta meg. Tömören: a k*rva anyját Lucasnak. :) 

Mondjuk talán ez a baj: sokaknak a Star Wars ennyi, csihi és puhi. Mondjuk mindentől függetlenül jól néz ki ez a videó.

Szerintem is jól néz ki. Mondjuk így külön még okés is, de az eredeti HCS jelenetekhez nem hiszem, hogy jól illeszkedne, ha beillesztenék a film folyamatába. :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Újabb bizonyíték, hogy Guiness bácsi nem volt túl jó véleménnyel a forgatásról :D 
 

Hát ez zseniális... :lol: 

Alec féltette Anne-t az öreg Lucastól, nehogy belerángassa őt is valami világmegváltó őrültségbe, mint saját magát. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.