Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én ezt úgy képzelem, hogy a fiatalok ott is összejártak suli és meló után, pl. azon a Tosche Station-ön, és beszélgettek egy kis Jawa Juice mellett :) , s ha Luke nem is, de valamelyik haverja járhatott a kikötővárosokban és hallhatott történeteket a teherhajó pilótáktól, akik bejárták a galaxist és bőven lehetett rossz tapasztalatuk a Birodalommal, amit aztán terjesztettek rendesen. Biggs is innen kaphatott ihletet ahhoz, hogy elszegődjön a felkelőkhöz pilótának.  

 

Azt egyébként biztosan tudjuk, hogy állandó jelleggel voltak rohamosztagosok a Tatuinon? Mert visszagondolva nekem mindig is az volt az érzésem, hogy csak azért járőröztek ott, mert keresték a droidokat, egyébként nem volt ott helyőrség vagy ilyesmi, nem voltak jelen állandó jelleggel.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Pildi írta:

Azt egyébként biztosan tudjuk, hogy állandó jelleggel voltak rohamosztagosok a Tatuinon? Mert visszagondolva nekem mindig is az volt az érzésem, hogy csak azért járőröztek ott, mert keresték a droidokat, egyébként nem volt ott helyőrség vagy ilyesmi, nem voltak jelen állandó jelleggel.  

Régen én is így gondoltam, de most nem vagyok benne biztos hogyan volt. :hmm: Valaki esetleg tudja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.6 végén valamiért nagyon örülnek a Tatooine-on a Birodalom összeomlásának. Pedig úgy tűnt hogy a huttoknak nagyobb hatalma van erre felé mint a Birodalomnak. De nagyon kihúzhatták errefelé a gyufát, ha utcai népünnepély lesz annak hírére hogy meghalt a Császár. Lehet a huttok átengedtek egy kis Birodalom-ellenes propagandát fű alatt, csak hogy a helyiek érezzék milyen jó dolguk van hogy a huttok alatt lehetnek. De ez most csak egy hirtelen tipp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Iqvi írta:

maga a bázis az Új Remény eseményei alatt vagy után létesülhetert ha jól tudom.

No de ha így volt, az akkor azt is jelenti, hogy mindez azután történt, hogy a droidok landoltak a Tatuinon. :) Utána bőven ott maradhattak, kegyetlenkedhettek, zavarhattak mindenkit, és aztán örülhettek neki a népek, amikor vége lett - de az Ep4 előtt ettől még lehetett úgy, hogy csak hírből hallhatták az ott lakók, milyen zsarnok a Birodalom. :) 

 

17 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az EP 4 "Bizonyos szemszögből"-jében említenek Mos Eisley "bázist", "támaszpontot" a "Viharban születettek" című novellában.

Ennek utánanézek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Pildi írta:

Utána bőven ott maradhattak, kegyetlenkedhettek, zavarhattak mindenkit, és aztán örülhettek neki a népek, amikor vége lett

 

Ami több, mint valószínű, hogy így is volt, illetve az örömködés mellé még más is társult :death::D 

 

N3wGMMO.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt helyőrség a Tatooine-on, de jelentéktelen. Azt nem tudni, mikor került oda, de mivel a Tatooine-on semmi értékes sincs, így a Birodalom nem fordított túl sok figyelmet rá. És pont ezért volt olyan frankó hely ez a Birodalom szörnyűségei elől menekülőknek és a Galaxis leghitványabb söpredékeinek. Sőt Tatooine űrkikötőiben, mint amilyen Mos Espa vagy Mos Eisley, már a Birodalom előtt is azok gyűltek össze, akik valamiért bújkáltak, ezt Qui-Gon mondja az ep1-ben, pedig ekkor még a Köztársaság regnál. A Birodalom idején az ilyen "rejtőzködők" száma a sokszorosára növekedhetett, hiszen a Birodalom bolygók százait tett tönkre, városlakók milliárdjait telepítette ki, akik, ha tudtak, valószínűleg az olyan peremvidéki világokra menekültek, mint a Tatooine. Szóval az ep6 végén az ünneplő tömegben valószínűleg nagyon sok olyan teremtmény is lehetett, akik a Birodalom elől kerestek menedéket Mos Eisley-ben.

Emellett a Birodalom nem csak, hogy szemet hunyt az olyan bűnszervezetek tevékenysége fölött, mint a Hutt Klán, de még együtt is működtek velük. Ezt láthattuk például Corellián a Solóban, ahol Moloch simán utasításokat adott a rohamosztagosoknak, akik végrehajtották a parancsait. A Darth Vader képregényekből pedig kiderült, hogy a Halálcsillag pusztulása után Vader személyesen kötött üzletet Jabbával, hogy a hutt bármilyen a Birodalom által támasztott igényt kielégít (például erőforrásokat vagy rabszolgákat szerez be és szállít le), ezért cserébe az Uralkodó buásan megfizette és békén hagyta a bűnszervezetet. Szóval ez is okot adhatott az üzzenplésre a Tatooine-on. Ráadásul az Uralkodó és Jabba halálát alig pár nap választhatta el.

Az, hogy Luke gyűlölte a Birodalmat, az olyasmi lehetett, mint amikor én azt mondom, hogy gyűlölöm az afgán terroristákat vagy a nácikat vagy a szocializmust. Egyikhez sem volt különösebben szerencsém (oké, a szocializmus pár évig éltem, de 4-5 évesen az embert ez még nem igazán izgatja). Luke is hallhatta Tochie-ban, hogy ilyen meg olyan a Birodalom, hiszen sok űrutazó megfordul a Tatooine-on, sok pont a Birodalom miatt téved oda. Ugye ugyanígy hallott Anakin a Jedikről és az angyalokról, vagy Rey Luke Skywalker mítoszáról. Meg több mint valószínű, hogy néha Owen bácsi is szót ejtett a Birodalomról így vagy úgy. Plusz egy egykori Jedi lovag előtt mégsem mondhatja azt, hogy "amúgy nekem nincs bajom a Birodalommal, még birodalmit sem láttam, de egyszer már találkoztam olyannal, aki hallott róluk". :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Eh... és ma nem ez az első ilyen tévesztésem. Betett az a három órány alvás, azt hiszem.:sick:

Ettől függetlenül szépen összeszedted. Pont az első fele miatt furcsálltam, hogy Luke utálja őket, hiszen nagy erőkkel aligha lehettek korábban a Tatooine-on, hisz nincs ott semmi, ami szerintük értékes lehet. Meg egyébként sem, leszámítva Luke-ot, Obi-t meg néhány Krayt sárkány gyöngyöt. :)

 

De amit írsz az általános utálatról, alighanem igaz lehet. Személyesen nincs velük baja, de sokat hallotta, hogy mások szapulták őket meg elmesélték a saját tragédiájukat és ebből alakulhatott ki az ellenszenv benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Ezek a baharangozók olyan bénák. Akár azt is lehetne gondolni, hogy szinte kész csoda, hogy ezek alapján valakinek az érdeklődését felkeltette a film. :D Magam az osztálytársak lelkes ajánlására néztem meg, mert az ilyen ajánlók nem hozták meg a kedvemet. :D De persze a sok maszlag mellett mindenki az olyan kulcs információkra fókuszált, hogy sci-fi mese, jó és rossz harca, fénysebességű űrhajók - a többi hülyeség meg senkit sem érdekelt. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ma 45 éve mutatták be a filmet. Döbbenetes!

 

Na és ma is fantasztikus film. Ráadásul már annyi plussz töltetet kapott a többi sw-produktumoktól hogy kibővítik szinte az összes jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 évvel később...
  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.