Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Érdekes ez a "my mission to bring you to Alderaan" mondat. Ez fel se tűnt nekem eddig bár én nem is láttam olyan hű de sokszor az OT-t.

De viszont kicsit furcsa is az egész valahogy nem illik a képbe. Mert nem tűnik jó taktikának az hogy egy fontos információ birtokába tesznek egy kitérőt növelve a kockázatot hogy elkapják őket. Arról nem is beszélve hogy Obi nem is biztos hogy csatlakozna. Ezt a my mission sztem nem szó szerint kell értelmezni. Lehet hogy ez már egy régebbi feladat volt hogy majd egyszer meg kell keresni Obi Wan-t és ekkor mesét neki Bali Obi-Wan-ról Leinak.

 

Én amúgy sose gondoltam hogy véletlen volt. Én mindig úgy képzelten hogy amikor Leia-k látták hogy nem fognak tudni eljutni az Aldeeranra akkor jött a B terv és akkor a közelebbi Tatooine bolygóhoz mentek mert ő ugye tudod Obi Wanról.

Igen, de ha belegondolsz a kettő nem zárja ki egymást. A Tatooine felé császkálhattak éppen azért is, mert Leia-nak ez volt a küldetése, hogy Obit elvigye. A tervek Leiához eljuttatása lehetett kétségbeesett egybeesés is, ami miatt végül Leia kénytelen volt módosítani az eredeti tervet és szívességet kérni Obi-wantól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem fejtetted ki.

Én azt gondolom, suta megoldás volna, ha pont egy jedi búvóhelye felett kerülnének bajba, így annak az ölébe pottyannak a droidok. Logikusabb, ha eleve oda tartottak.

"Sajnálom, hogy nem tolmácsolhatom atyám kérését személyesen..."

Szóval személyesen is kért volna valamit, ha nem is pont ezt és pont így.

Pár napja beírtam valahová az ep3 végi "kistanács" jelenetet. Számomra ez van a dolog mögött.

"..amíg el nem jön a mi időnk, elvonultan élünk.."

Organa, üzenni akart Kenobinak, hogy itt az idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így is lehetett természetesen. Meglátjuk.

Meg. Màr ha akar ezzel foglakozni a R.1. Egyesek szerint, nyilván kihagyott ziccer lenne, ha nem, de ha ez megválaszolt kérdésnek számít az itt tákolt elméletek valamelyikével, akkor hanyagolhatják is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg. Màr ha akar ezzel foglakozni a R.1. Egyesek szerint, nyilván kihagyott ziccer lenne, ha nem, de ha ez megválaszolt kérdésnek számít az itt tákolt elméletek valamelyikével, akkor hanyagolhatják is.

Azt tudjuk, hogy Bail szerepelni fog a filmben. Milyen cool lenne, ha a film végén elküldené Leiát Obi-wanhoz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt gondolom, suta megoldás volna, ha pont egy jedi búvóhelye felett kerülnének bajba, így annak az ölébe pottyannak a droidok.

Ez igaz de az is egy suta megoldás hogy az egész galaxis legféltettebb titkával mennek hozzá aminek minél hamarabb el kéne jutnia Bail-hez. Minden oldalról támadható a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz de az is egy suta megoldás hogy az egész galaxis legféltettebb titkával mennek hozzá aminek minél hamarabb el kéne jutnia Bail-hez. Minden oldalról támadható a dolog.

De ha Leiáék eleve a Tatooine-ra indulnak, ahol később vészmegoldásként megkapják a terveket, majd itt bajba kerülnek, akkor igencsak kézenfekvő, hogy az egyetlen emberhez nyúlnak, akiben bízhatnak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hercegnő, a kalandor és a párafarmer c.ifjúsági regény valamennyire tisztázza a helyzetet. A könyv kánon egyébként.

 

Ebben azt írják, hogy bár a Tantive IV legénysége megszerezte és átadta Leiának az adatokat, és még a Tatooine-hoz is sikerült elugraniuk, a lány nem tudta befejezni a küldetését. Leiának az apja kérésére meg kellett keresnie öreg barátját, Kenobit, mondván a "a háborúhoz emberek kellenek".

 

Ezek alapján Leiáék eredeti küldetése az volt, hogy "x" helyen megszerezzék a terveket, majd a Tatooine-ra ugorva felszedjék Kenobit, és együtt visszatérjenek az Alderaanra. Nem számoltak vele, hogy a birodalmiak a Tatooine-ig követik őket (a hipertéren át). Ezért módosult annyiban a terv, ahogy azt a filmben is láttuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha Leiáék eleve a Tatooine-ra indulnak, ahol később vészmegoldásként megkapják a terveket, majd itt bajba kerülnek, akkor igencsak kézenfekvő, hogy az egyetlen emberhez nyúlnak, akiben bízhatnak. ;)

Így igen de én nem erről beszélek. Nem erre a feltételezésre mondtam hanem arra amit a filmben láttunk hogy Leia-nál vannak a tervek és leghamarabb el kell juttatnia az apjához. Miután bajba kerültek úgy oké hogy mennek az öreghez. De ha az volt az elsődleges feladata hogy vigye el a tervrajzot és nem vészmegoldásként mert erre nincs semmi utalás akkor az suta hogy tesznek egy nagyon kockázatos és bizonytalan kitérőt ami ráadásul nem is életbevágó mert a tervrajz leadása után is elmehetnek az öreghez.

 

Ez a film biztos hogy helyre rakja majd a dolgokat nem lesz ezzel gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogunk ebben Leiat latni amugy?Mert en teljesen csak annyora szamitok,hogy a vegen atadjak egy kezbe(Leiaeba) a terveket es ennyi.Vege.

Én Leia szerepeltetése nélkül oldanám meg. Egy Bailes jelenet ezt kiválthatja.

Egy cameo kedvéért nem kell egy kétes fogadtatású ifjú Leia-pótlék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai filmtechnikák mellett Carrie Fishert egy cameo erejéig simán visszafiatalíthatják. Bár valószínűbb, hogy Bail valóban kiváltja, és majd mond valami olyat, hogy a lányához küldjék a cuccot, aki éppen a Tatooine-ra tart, hogy elhozza Obi-Wan Kenobit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert en teljesen csak annyora szamitok,hogy a vegen atadjak egy kezbe(Leiaeba) a terveket es ennyi.Vege.

Ez biztos nem lesz benne így, mert az epIV-ből kiderül, hogy a terveket felsugározták a Tantive IV-re, nem egyszerűen odaadták őket Leiának.

 

Mellesleg nekem ebből is az adódik, hogy az hogy a tervek a hajóra kerültek, valószínűleg csak egy utolsó vészmegoldás volt a Zsivány Egyes osztag részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Schwarzihoz hasonló pár másodperces CG Leia még oké, de egy másik színésznőt nem szívesen látnék a szerepben. Ugyanazon fenntartások miatt, mint a fiatal Han esetében.

 

Azt lehet tudni, hogy hogyan követték őket? Jeladót tettek a Tantive-ra?

Az nem derült ki a regényből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Schwarzihoz hasonló pár másodperces CG Leia még oké

Szerintem manapság, pláne az ILM Schwarzihoz hasonló CG színészt nem használna, inkább eljátszatnák Carrie Fisherrel a szerepet, aztán Michael Douglashez (Ant-Man) vagy Robert Downey Jr.-hoz (Captain America: Civil War) hasonlóan visszafiatalítanák. Ebben már van rutinjuk és a megoldás iszonyú jó. Hosszú távon valószínűleg költséges lenne a használata, de az eddig is alkalmazott pár másodperces/perces cameokra simán bejöhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem manapság, pláne az ILM Schwarzihoz hasonló CG színészt nem használna, inkább eljátszatnák Carrie Fisherrel a szerepet, aztán Michael Douglashez (Ant-Man) vagy Robert Downey Jr.-hoz (Captain America: Civil War) hasonlóan visszafiatalítanák. Ebben már van rutinjuk és a megoldás iszonyú jó. Hosszú távon valószínűleg költséges lenne a használata, de az eddig is alkalmazott pár másodperces/perces cameokra simán bejöhet.

Én is ezekre a jelenetekre gondoltam. A 2009-es Schwarzi nem rossz, de messze nem olyan jó, mint ez két eset.

 

Csak sztem a mai Carrie Fisher-t nem lehet jól lefiatalítani. Sajnos nagyon eltorzult a feje meg a hangja is de azt mondjuk meglehetne oldani. Fordal vagy Hamilel könnyebb lenne a dolog.

Én azt hiszem, hogy fent említett példák után ez egyszerűn nem akadály. Inkább Ilyen legyen, mint új szereplő!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Several transmissions were beamed to this ship by rebel spies. I want to know what happened to the plans they sent you." Egyenesen Darth Vader szájából. Ha ezt másképp le tudod fordítani, akkor leborulok előtted :P

 

Szerk.: az átsugárzás nem ér :P

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.