Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mi van abban a 10 százalékban?

Szerintem ez szubjektív. De nálam például a hugsos poén. Vagy a master codebreakernek a bemutatása. :D Ilyen apróságok, amik a nagyképet annyira nem befolyásolják de engem kizökkentenek annyira, hogy ne lehessen a legjobb film a 9-ből.  A porgokért se vagyok annyira oda. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

A porgokért se vagyok annyira oda. :) 

Sad The Last Jedi GIF by Star Wars

 

Egyébként én is hasonlóan vagyok az ep.8-al. A túlnyomó része a legjobb SW ami valaha született. És ebbe vannak olyan részek beékelődve amik eléggé kilógnak. Nekem Finn szála az ami fura, a film elején, még úgy is hogy vannak elemek amik tetszenek benne (pl. fathierek)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ötlet tetszik. Jó hogy Finn akit itt még csak Rey érdekel és nem kötelezte el magát az Ellenállás mellett lát maga előtt két utat: DJ képviseli a mindenbe beletojást, Rose meg az Ellenállás iránti hűséget és végül persze az utóbbi utat választja.

Inkább "apróságok" azok amik nekem kilógnak. Rose és Finn maguktól rájönnek hogy létezik hiperűrkövetés. Az a jelenet például nálam nagyon nem működik. Aztán hirtelen előkerül Snoke hajójának a terve, amin az is látszik hogy mit kell kikapcsolni. A bejutás elvileg annyira nehéz hogy külön kis kalandra kell induljanak hogy megtalálják az egyetlen embert aki képes bejutni. Csak hogy rögtön utána kiderüljön hogy valójában nem is annyira nehéz bejutni és pont akivel egy zárkába rakják őket az éppenséggel merő véletlenségből maga is be tud jutni. És ott van maga Canto Bight ami szintén elég felemás. Túlságosan földi kaszinónak néz ki az ottani kaszinó, nekem túlságosan hiányzik legalább egy-két ismert idegen faj a nagy tömegből....

 

Nem az a bajom hogy mindezeket nem lehet megmagyarázni. Mert az SW-ben majdnem mindent meglehet magyarázni. Például azt, hogy Snoke hajójának a tervei hogy kerülnek az Ellenálláshoz azt egész jól tisztázza a Battlefront 2 videojáték kiegészitője. Egyszerüen csak nekem személy szerint azaz érzésem hogy ezek a sztori ötletek nem hozzák azt a szinvonalat amit a film többi része hoz. A többi részében nem érzem ezt a nyögvenyelős érzést. Ahogy Donát írta nyilván ezaz egész teljesen szubjektív. Nekem igy jön le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Erre nem ők jönnek rá, hanem Leia. ;) 

Pontositok: arra jönnek rá hogy miként müködik a hiperürkövetés. A semmiből rájönnek hogy ezt csakis Snoke hajójáról intézhetik, pedig öt perce azt se tudták hogy ez a technológia létezik a világon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Bomarr írta:

Pontositok: arra jönnek rá hogy miként müködik a hiperürkövetés. A semmiből rájönnek hogy ezt csakis Snoke hajójáról intézhetik, pedig öt perce azt se tudták hogy ez a technológia létezik a világon.

Rose biztos tudta, hisz bevillan neki. Elég jól elmondja hogyan működik. :) Erre az lehet a válasz ami benne volt a BF-ben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudja. Ha az Ellenállás tudná hogy az Első Rendnek van egy hiperűrnyomkövetője akkor nem igy nézne ki a film eleje ahogy. Ez egy meglepetés. Leiának is úgy kell kikövetkeztetnie, hogy sikerült nekik a "lehetetlen". És a fogalmazása alapján Rose is csak abból indul ki hogy más nyomkövetők hogy működnek ami óriási lutri egy új technológiánál de ezzel senki nem foglalkozik aztán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Rose biztos tudta, hisz bevillan neki. Elég jól elmondja hogyan működik. :)

Rose addig semmit sem tudott a hiperűr-nyomkövetés lehetőségéről, amíg Finn nem mondta neki. Ez kiderült a filmből, amikor Rose közli Finn-nel, hogy majd a hiperúrbe ugranak, aztán teljesen ledöbben, amikor Finn közli vele, hogy tudják őket követni fénysebességnél is. Ha csak halvány sejtése lett volna, hogy az aktív hiperűr-nyomkövetés lehetséges, akkor nem döbben le ennyire.

Rose a kezdeti döbbenet után pedig abból indul ki, hogy az aktív hiperűr-nyomkövetés ugyanazon az elven működik, mint bármilyen más aktív nyomkövetés. Abban egyetértek Bomarr-ral, hogy kicsit fura, hogy egy addig számára ismeretlen technológiáról egyből ilyen nagyfokú bizonyossággal beszél, kétségek nélkül. Ez talán jobban működött volna, ha eztán kaptunk volna egy jelenetet, amiben Finn és Poe megbeszélik a lehetőségeiket, közben Rose tanulmányozza a Supremacy tervrajzát, és ebből jön rá a megoldásra (esetleg egy ilyen jelenetbe BB-8-et is be lehetett volna vonni, hogy ő is segít Rose-nak).

Persze lehet, hogy a Star Wars világában minden aktív nyomkövetés csakis és kizárólag egyetlen egy módon működhet. Ami kicsit fura, hiszen a hipertér és a normál tér két egymástól rendkívül nagy mértékben különböző dimenzió (ezért sem lehetett eddig ott nyomon követni a hajókat, csak passzív módon, vagyis, ha rátettél egy nyomkövetőt), de ez mégis csak a Star Wars.

 

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erre az lehet a válasz amit benne volt a BF-ben.

A BF-ben csak annyi van, hogy Versio droidja rákapcsolódik a csillagromboló komputerére és letölti az adatokat. A Supremacy maga fel sem tűnik, ott a Fulminatrix terveit mutatják (de ettől még a Supremacy-ét is letölthette). Viszont alaposan tanulmányozni az evakuálás kellős közepén aligha volt idő, plusz azt sem a Raddus alsó fedélzetein dolgozó, akkor még noname technikusra bízták volna.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Rose addig semmit sem tudott a hiperűr-nyomkövetés lehetőségéről, amíg Finn nem mondta neki.

Finn nem mondott neki ilyet, csak azt, hogy nem tudják lerázni az ER hajóit. Rose mondja ki a nyomkövetést, Finn nem is érti mire céloz. 

 

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nem tudja.

Ismeri a módszert, még azt is tudja milyen elven működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Finn nem mondott neki ilyet, csak azt, hogy nem tudják lerázni az ER hajóit. Rose mondja ki a nyomkövetést, Finn nem is érti mire céloz. 

Amazing. Every word of what you just wrote was wrong. :P :D 

FINN: Look, we can't outrun the First Order fleet.

ROSE: We can jump to lightspeed!

FINN:  Well, they can track us through lightspeed.

ROSE: They can track us trough lightspeed?

FINN: Yeah. They'd just show up thirty seconds later and we'd have blown a ton of fuel,wich, by the way, we're dangerously short on. 

ROSE: They can track us trough lightspeed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

A lényeget hagytad ki csak. A további részt, amire utaltam.

A további részt részletesen ecseteltem már előtted, miért nem állja meg a helyét. És igen, az a lényeg hogy Rose nem tudott semmit a hiperűr követésről, ennek létezését Finntől tudta meg, ez ott van fehéren-feketén a filmben az idézett részben. Finn mondja, és Rose lepődik meg. A hölgy pedig csak az aktív nyomkövetés (nem az aktív hiperűr-követés!!!!!!!!!) elvét ismerte, és ezt magabiztosan, a tévedés teljes kizárásával rávetítette egy általa nem is ismert technológiára. És az egyetlen ember, aki ebben megerősítette olyasvalaki, aki pár nappal korábban a ragasztószallagot sem ismerte fel. Ez minimum fura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

A további részt részletesen ecseteltem már előtted, miért nem állja meg a helyét. És igen, az a lényeg hogy Rose nem tudott semmit a hiperűr követésről, ennek létezését Finntől tudta meg, ez ott van fehéren-feketén a filmben az idézett részben. Finn mondja, és Rose lepődik meg. A hölgy pedig csak az aktív nyomkövetés (nem az aktív hiperűr-követés!!!!!!!!!) elvét ismerte, és ezt magabiztosan, a tévedés teljes kizárásával rávetítette egy általa nem is ismert technológiára.

Így is lehet nézni, én eddig másképp értelmeztem ezt a jelenetet. A BF utalás már akkoriban is ismert volt, talán az zavart be.

 

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

És az egyetlen ember, aki ebben megerősítette olyasvalaki, aki pár nappal korábban a ragasztószallagot sem ismerte fel. Ez minimum fura.

Finn ott volt takarító. :) De ha azon a vonalon indulunk el, hogy Finn ismerte a hiperűr-követést, akkor nem nehéz belátni, hogy rohamosztagos lévén ismerte a flottájuk főbb műszaki paramétereit is. Ő amúgy se vállalt műszaki munkát, csak a helyet akarta megmutatni ahonnan lekapcsolható a követő. Azt már Rose iktatta volna ki, aki életében nem látott olyat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal nincs is baj, hogy Finn tudta, hol van a dedikált megszakító. Az a fura kicsit, hogy ő sem ismerte azt, hogy tudják követni a hajókat a hipertérben (amikor Leia erre a következtetésre jut, Finn mondja, hogy ez lehetetlen), ráadásul olyannyira nulla a technikához, hogy a ragasztószallagot sem ismeri fel. Mégis, Rose-zal szinkronban mondja el, mi az elve az aktív nyomkövetésnek, majd még azt is tudja, hogy a kiemelt, hídról vezérelt folyamatoknak van dedikált megszakítója (amit szintén szinkronban mond Rose-zal). Ezt értettem megerősítés alatt.

Szóval, míg az ep7-ben Finn-nek látványosan gondja van nagyon egyszerű szerszámok, köztük egy ragtapasz felismerésével is, itt meg hirtelen egy vadonat új, magasan fejlett technológia működési elvét is ismeri, és még azt is tudja, hogyan lehet egy fejlett űrhajó kiemelt folyamatait blokkolni. Nem mondom, hogy lehetetlen, lehetséges, hogy Finn szeretett tájékozódni azokról a cuccokról, amik környékén felmosott és valahonnét tudásra tett szert az akítv nyomkövetőkkel működési elvével kapcsolatban is. Mivel egész életében ilyen közegben élt, szó szerint az Első Rend űrhajóin nőtt fel, akaratlanul is ráragadhatott sok olyan, aminek amúgy nincs köze a feladataihoz vagy a gyakorlati ismereteihez. Én is ismerem az autómotorok működési elvét, de képtelen lennék megszerelni egyet, ahogy a különböző csavarhúzókat sem tudom megnevezni (de azért a ragasztószallagot felismerem :D ).

Ugyanakkor az ep7-ben ábrázolt technikai analfabéta Finn és az ep8 kiemelt folyamatok blokkolásának mikéntjét és aktív nyomkövetés működési elvét kapásból tudó Finn között kurtán-furcsán nagy a szakadék. A fentiek miatt engem nem zavar, de megértem, ha valakinek ez a hirtelen váltás nem jön be. Ahogy az is, hogy van, akinek nem tetszik, hogy Rose fél perc alatt megfejti egy eddig nem is ismert technológia működési elvét. Engem mondjuk nem zavar, mert végül nem derült ki, hogy Rose jól tudta-e vagy sem, sosem láthattuk, hogy mindaz, amit abban a jelenetben elmondott, működött volna. Így benne maradt a filmben az, hogy Rose akár tévedhetett is, és lehet, hogy ha a gonosz BB-8 nem szúrja ki őket, akkor is koppantak volna.

Ugyanígy, megértem, hogy DJ feltűnése zavaró véletlen lehet az emberek szemében, de a Star Wars amúgy is tele van ilyen kolosszális véletlenekkel. Hogy egyet ne mondjak, tök véletlenül pont az a Jedi téved a Tatooine-ra, és tér be abba a boltba, ahol a Kiválasztott dolgozik, aki ismeri az ősi próféciát és maradéktalanul hisz is benne. Ez az ember az egész Galaxis összes csillagrendszerének összes bolygójának összes városának összes ócskásboltja közül pont ebbe tér be. Szerintem ennek annyi esélye volt, amit még C-3PO sem tudott volna számokkal leírni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Ma megnéztem a filmet egy nagyon jó barátommal aki szintén sw-ajongó. Egy 4K-s Oled-tv-n az eredeti 4K lemezről. Egyszerüen nincsenek szacak arra hogy leírjuk mennyre jó ez film. Film-ként is és Sw-filmként is.

Mi lehet a titok nyitja? Miért ennyire jó ez a film? A válasz sokrétü. A színészgárda fantasztikus. A karakterfejlődések nagyon jól vannak felépítve merítve az EP7-beli elődjeikből(Jaj bocxsánat, elfelejtettem a mantrát, hogy Abrams és Johnson nem beszéltek egymással stb....:evil:). Szinte minden ellentétes azzal amit vártál(Luke eldobja a fénylardot, Snoke halála). Mark Hamill egéasz színészi pályafutásának a csúcsára ért azzal ahogy itt a megkeseredett Luke-ot alakítja. A diád bemutatása. Eddig azt láttuk hogy a világos és a sütét oldal harcol egymással és vagy az egyik vagy a másik kerekedik felül. Ebben a részben meglátjuk azt hogy a 2 oldal diádot alkot az Erőben.  Mi lenne ha a sötétet és a világost összehoznánk?

Valójában miről is szól az SW Saga 9 része? Hát a Skywalker és a Palpatine család harcáról. Természetes ők a sötét és a világos oldal nevesített megfelelői. Na és itt jön a zseniális húzás. A jó oldalon álló Skywalker család egy tagja(Anakin) átáll egy időre a sötét oldalra, megízleli, majd a fia hatására eldobja. Nincs az hogy van a tökáletes gonosz meg a tökéletes jó. Állítsuk át a jót a tossura.

Ezért is miádom az sw-t mert nem sablonos.

Aztán ebben a filmben a Palpatine unoka és a Skywalker unoka diádot, szövetséget alkot az Erőben.Mit is mondd Luke Reynek mikor kérdezi hogy mit lát? Rey látja az Erőben az életet és a halált. Köztük meg az egyensúlyt.

Magyarán Kylo és Rey diádja pontosan ezt jelenti. Az egyensúlyt az Erőben. Arra sarkall hogy csak együtt tudják(az Erő sötét és világos oldala) fenntartani hosszú távon a békét. El kell fogadnunk hogy van bennünk rossz de ha tudjuk kezelni nincs gond.

Évezredeken keresztül vagy a világos vagy a sötét oldal uralkodott. Most viszont eljött egy olyan lehetőség hogy a két oldal egyensúlyban lehet. Számomra ezt jelenti a diád.

Sok mindent tudnék még írni hogy miért fantasztikus ez a rész. Nálam ez az epizód és az EP3 az etalon. Mindkettő valamivel több mint 2 órában rengeteg szálat nagyon jól futtat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívemből szóltál Frenkie bácsi. Vajon melyik barátodnál láttad? :D

 

Függetlenül attól ki mit gondol a film egyes elemeiről, nyugodtan kimondható, hogy zseniálisan van megcsinálva. Rengeteg rétege van, és még évek múlva is van mit felfedezni rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Tegnap kis késéssel sajnos, már korábban akartam, de megnézem a Glass Oniont.

 

Ez a film is megerősít abban, hogy a hollywoodi filmes közegben Rian Johnson az egyik leginnovatívabb, talán legtehetségesebb író-rendező napjainkban. Aki szereti a filmeket, aki szereti a murder mystery-ket, a krimikek, Hitchcockot, az imádni fogja ezt a filmet. A legapróbb elemén is látszik, rengeteget agyalt rajta Johnson, jól átgondolta és szívből jövően készítette el. Merem állítani, jobb, mint az első film, mert még ráadásul nem csak az, ami, nem csak egy murder mystery, egyben nagyon erős, humorral teli társadalmi szatíra is. Amennyire komplexen és szellemesen van megírva, bravúros dialógusokkal, karakterekkel, színészi alakításokkal, fantasztikus díszlettel, blocking-gal, operatőri munkával, vágással, tévén is átjövő sound design-nal, sajnos az embernek összeszorul a szíve, hogy ezt már (vélhetően) nem fogja tudni Johnson egy újabb Star Wars-filmben kamatoztatni. 

 

A The Last Jedi nálam továbbra is a Star Wars egyik csúcsa, ha nem a legmagasabb csúcsa. Hihetetlen ez az ember. Nem hogy nincs rossz filmje, olyan sincs nagyon, amire azt mondom, csak szimplán jó: mind kiemelkedő a maga nemében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fog még Rian Johnson SW-vel foglalkozni, ebben biztos vagyok. :) A film pedig a mai napig zseniális, imádom a tagoltságát, ahogy a karaktereket belöki egy mély verembe amiből aztán sokat profitálnak. Nem véletlen láttam már 134X. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

 

13 perccel korábban, Donát írta:

Igen. Luke az egyik pont. A másik amit állandóan olvasok Redditen - és már rohadtul belefáradtam - hogy ez nem egy Star Wars film valójában. Úgy néz ki, úgy viselkedik, de valójában nem az mert Johnson olyan húzásokat rakott bele (hiperűr követés, Holdo manőver, stb), ami nem SWbe illő. 

 

És hemzsegnek ezek a vélemények. Nekem meg az egyik, hanem A kedvenc SW filmem. Mintha párhuzamos világok lennének.

Igen, ilyen "csakazértiskössünkbele" dolgokat én is olvastam. Egyik kedvencem, amikor egy ismerősöm azon kattogott, hogy egyrészt, a Raddus (ő letudta annyival, hogy a "lázadók hajója") hangárjából nem szökik ki a levegő, pedig semmi sem védi. Mikor mondtam, hogy az a semmi egy erőtér, váltig állította, hogy ott nincs erőtér, mert nem látni, szóval ez baromság. Amikor felhívtam a figyelmét arra, hogy az ep4-5-6-ban sem látni a Halálcsillagokon vagy az Executoron (illusztrációként megmutattam neki a telefonomon ezt és ezt a képet), akkor mondjuk megfogtam. Szóval gyorsan témát váltott, és elkezdte azt ecsetelni, hogy tiszta hülyeség a "Birodalomtól", hogy lépegetőket használ a Craiten. Ekkor sajnos megint tönkrevgtam a tökéletes érvelését azzal, hogy megkérdeztem, hogy a kedvenc epizódjában, az ep5-ben miért nem hülyeség ugyanez. Az ellenérv az volt, hogy mert ott pajzzsal védték a lázadók bázisát. Mire én közöltem, hogy ez így volt az ep8-ban is, Poe mondta, hogy felvonták a pajzsokat, így nem bombázhatják őket. Szóval végül az lett a konklúzió, hogy ő inkább a Star Wars könyveket szereti.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazság, hogy ezeket a kifogásokat kb. két perc alatt rövidre lehet zárni. Betehetném ide ha megtalálnám Odumin örökbecsű öt pontját, miről lehet megismerni a PT utálót. Egy az egyben megállná a helyét az ST esetében is.  :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Na...Te se világosodtál meg, hogy ez egy f*s fim? :D 

 

Sajna nem sikerült, és a gyerekkorom is köszöni szépen, jól van :D Ez a film csak nőtt a szememben

 

Előszeretettel mondják sokan, hogy a TFA balra megy, ez meg jobbra, és tudjuk, hogy Rian nem Abrams vázlatai alapján folytatta a trilógiát, DE azt nem lehet elvitatni, hogy ennek ellenére is konzisztens maradt az előző filmmel. Mindennek ami, ami ebben a filmben sarkalatos történetszál, a magvai ott vannak a TFA-ban.

 

Luke-tól a nagy Jedi hőst várták, holott már a TFA-ban ki van mondva, hogy felelősnek érezte magát a történtekért, és ezért vonult el. Miért is ugrott volna az első szóra egy jöttment senki miatt? Persze a film végére szép lassan az áhított hőssé válik, de a kritizálók ezt valamiért nem veszik észre. Vagy gyávának tartják, hogy nem személyesen állt ki az Első Rend ellen. Pedig a film végi tette a legjedisebb dolog az egész Sagában. Úgy harcol, hogy nem harcol, és közben megmenti a szeretteit.

Finntól a Lázadó hőst várták, holott a TFA-ban nyoma sincs ennek. Dezertált az Első Rendtől, de esze ágában nincs az Ellenálláshoz csatlakozni, és ezt lényegében ki is mondja Maz palotájában. El is indul, hogy meneküljön, csak megzavarják. Az egyetlen dolog ami érdekli a TFA-ban a saját bőrén kívül, az Rey. És pont itt veszi fel a fonalat a TLJ is, aminek a végére ténylegesen Lázadó hőssé válik.

Poe-tól szintén azt látjuk a TFA-ban, hogy vakmerő, és nem gondol a tetteinek következményeire, a TLJ elején dettó ugyanez.

 

A TFA-TLJ párosa olyan szépen illeszkedik egymáshoz, mintha egy nagy hosszú, 5 órás film lenne :) 

 

Na de most a jön a TROS, amiről sose rejtettem véka alá, hogy sok pontjával hadilábon állok, kíváncsi leszek :D 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Amikor egy Jurassic Park Facebook csoportban ez jön szembe veled, tudod, hogy még van remény. :)

Rose-val átitatott szabadfordításban: "Amikor elkezded nézni a TLJ-t attól félve, hogy a Star Wars öröksége tönkre lett téve, aztán a moziból kijövet rájösz, hogy a félelmed megalapozatlan volt, és Rian Johnson egy lenyűgöző új filmet alkotott kiemelkedő csavarokkal, fordulatokkal és karakter fejlődéssel."

 

xGPGgdx.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.