Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Boyega....Boyega....

 

"The Force Awakens I think was the beginning of something quite solid, The Last Jedi if I'm being honest I'd say that was feeling a bit iffy for me,” Boyega says. “I didn't necessarily agree with a lot of the choices in that and that's something that spoke to Mark [Hamill] a lot about and we had conversations about it. And it was hard for all of us, because we were separated."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Boyega....Boyega....

 

"The Force Awakens I think was the beginning of something quite solid, The Last Jedi if I'm being honest I'd say that was feeling a bit iffy for me,” Boyega says. “I didn't necessarily agree with a lot of the choices in that and that's something that spoke to Mark [Hamill] a lot about and we had conversations about it. And it was hard for all of us, because we were separated."

Ezért nem szabad hinni a színészeknek a bemutató előtt. Akkor még természetesen agyba-főbe dicsérte a filmet.

Egyébként nem is vall túlzott professzionizmusra ez a nyilatkozat, pláne most...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előre is szeretném leszögezni ez az én véleményem. Így tehát nem kérek senkit, hogy győzzenek meg jóról vagy rosszról, ezt csak azért írom le, mert néztem az utóbbi időkben néztem véleményt a The Mandalorianról, ott meg amúgy vegyes volt a kép. No, de ott az egyik csávó kitért arra, hogy Kinek mit jelent a Star Wars, és ez egy roppant összetett dolog, Valakinek Jedi+Sith+Erő=Star Wars. Akkor ezek a Cantina nem áraszt magából SW hangulatot. Vagy a Zene, a zene nagyon fontos a Star Warsban, lásd Luke Binary Sunset, vagy ahogy Anakin és Padmé néznek a távolból egymásra, ott is van egy hidegrázós Zene szól a jelenet alatt. És akkor ott van a Yavini, Hothi csata, Bespin a felhővárossal, zseniálisak. Vagy akár a szeizmikus töltet, vagy Tie fighter hangja, ezek mind hidegrázósak számomra. És még sorolhatnám tovább, de nem fogom, mert holnap iskola. És még a Fan servicere nem tértem, ezt az egyik fél gyakorlatilag ignorálja, a másik meg, örül, és a közös nevező Vader. És még az ő jelenete sem tetszett mindenkinek. És most amit írtam arra had hozzak egy furcsa, de egyszerű példát, az ideális nő/férfi, legyen Cara Dune akinek nem tetszik, az nem egyenlő azzal, hogy csúnya. Erre a szösszenetre, azért volt szükség, hogy akinek tetszik/nem tetszik, ha erről kérdeztek akkor szerintem, mindenki döntésképes pozitív/közép/negatív és tiszteletben tartani egymás véleményét. :peace:

 

Na akkor jöjjön a film, amit tegnap megnéztem, így friss az élmény. Elsőnek kezdenék a negatív dolgokkal, hogy pozitív legyen a vége. :) Egyébként az 5/3 adtam neki, ami tízen így néz ki kb. 10/7. Szóval nem tragikus.

Negatívumok:

Már rögtön a kezdő jelenet, ami inkább kínos, mint rossz, ez a film egyharmadánál is erős lett volna, na de kezdőjelenetnek, Respect Rian Johnson. (A Knives Out-ot várom.)

Leia jelenete: ez sem volt rossz, inkább kínos és rosszul kivitelezett. Értem, hogy mit akart Rian, de sajnos nekem nem tetszik, mondjuk a zene az szép.

A film közepe: gyakorlatilag leült nálam. 

Az Első Rend vs. Ellenállás.

Rose megmenti Finnt: Nekem bejön Finn, nem arról van szó, hogy utálnám, viszont úgy érzem egy "szép" haláltól megfosztottak bennünket, már amennyiben egy halálra lehet azt mondani, hogy szép, legyen hősi.

A humorok: Egy Star Wars filmben nem idegen a humor, hiába ismeri mindenki Han Solot, a legkomorabb karakternek evör. Mert láttam olyan véleményeket, a TFA kapcsán, hogy humor és a Star Wars olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől, vagy mint Coruscant Tatuintól. És ez nem vicc. Viszont ebben a részben teljes oda nem illő "humor" amik kizökkentettek, leginkább azért mert ez csak egy részére igaz, a másik része zseniális.

A hangulat: Szerintem ebben a TFA magasan jobb volt, az egy, kiegyensúlyozottabb film volt ebből a szempont, és a fent említett "hibák" miatt illik rá ez leginkább. 

 

Pozitívumok:

Zene: Ez még engem is teljesen meglepett.

Craiti csata: Anno ez nekem nem tetszett, elvoltam vele, de kb. ennyi, viszont tegnap óta, határozottan ez volt a legnagyobb pozitív változás. És itt is nagyon jó volt, a zene.

Luke vs Kylo Ren: Nekem ez a film kedvenc jelenete, ez számomra zseniális. Luke halála pedig nagyon szép volt. :cry:

Rey és Kylo Ren vs  Pretóriánus őrök: Na ez is egy zseniális jelenet volt, külön tetszett, hogy egyik őrnek sem volt ugyan fegyvere.

Rey és Kylo Ren összekapcsolódása: Nagyon szép jelenetek vannak benne, és ahogy a két fiatal egymásra talál, az nagyon szép.

Kylo Ren: :kylo::saber_kylo:  Szégyen, nem szégyen én a TROS-t miatta várom legjobban.

Ahch-To: Nekem az itt játszodó jelenetek. 10/9.5.

Yoda cameoja: Nagyon tetszett, és nem volt eröltett.

Az erő: Jó volt látni, ahogy vizuálisan is megtörténik, a tanításról beszélek, az első leckénél történtek.

 

Én már nagyon várom, a TROS-t, és Rian trilógiáját. Hiszen nem egy rossz filmet csinált, csak bizonyos elemek nem tetszettek. :)

 

Szerk.: Ja és a Linkin Park-tól és a Depeche Mode-tól sem szeretem az összes zenét.

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
3 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Rian rendezésével az ég világon semmi baj nem volt! 

Hát őszintén, a fénykard eldobást másképp csináltam volna. Szerintem hatásosabb és kifejezőbb lett volna, ha szomorúan maga elé ejti a kardot. A választott megoldás sajnos inkább komikus lett, amit jól mutat az, hogy a moziban sokan nevettek amikor megtörtént. Pedig a jelenet nem viccesnek, hanem nagyon is komolynak lett szánva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem abban a jelenetben az ég világon semmi humoros nem volt. Az, hogy a teremben a jelenetnél nevettek az inkább a nézőt minősíti, aki nevetett. Te pl. nevettél? Én nem nevettem, és szerintem te sem, mert már ott, akkor, abban a pillanatban gondolhattad/gondolhattuk, hogy valami komolyabb dolog van itt a háttérben, sem mint egy elkomolytalankodott jelent!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát őszintén, a fénykard eldobást másképp csináltam volna. Szerintem hatásosabb és kifejezőbb lett volna, ha szomorúan maga elé ejti a kardot. A választott megoldás sajnos inkább komikus lett, amit jól mutat az, hogy a moziban sokan nevettek amikor megtörtént. Pedig a jelenet nem viccesnek, hanem nagyon is komolynak lett szánva.

Szerintem a hátradobás jobban bemutatja a "bolond öregember" karaktert, amit a TLJ első felében építenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Szerintem abban a jelenetben az ég világon semmi humoros nem volt. Az, hogy a teremben a jelenetnél nevettek az inkább a nézőt minősíti, aki nevetett. Te pl. nevettél? Én nem nevettem, és szerintem te sem, mert már ott, akkor, abban a pillanatban gondolhattad/gondolhattuk, hogy valami komolyabb dolog van itt a háttérben, sem mint egy elkomolytalankodott jelent!

Én nem nevettem, de ha a többségben nem sikerült tudatosítani, hogy ez nem humoros, akkor ott nem feltétlen a nézőkben van a hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többségben? Szó sincs itt többségről!

Mikor néztem moziban a TLJ-t ... (több alkalommal is) csak néhány elhaló kacagás volt annál a jelenetnél. Közel sem a többség nevetett. 
És a TLJ-vel a többség még mindig abszolút elégedett! 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Riddick írta:

Többségben? Szó sincs itt többségről!

Mikor néztem moziban a TLJ-t ... (több alkalommal is) csak néhány elhaló kacagás volt annál a jelenetnél. Közel sem a többség nevetett. 
És a TLJ-vel a többség még mindig abszolút elégedett! 

Itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Nem gafz! Nem csak itt!

Az elégedett többség nem vergődik és hangoskodik. Azt csak egy hangos kisebbség teszi!

Én is hangos vagyok? :) Mellékesen nekem nem az nem tetszik ebben a fimben, ami a hangos kisebbségnek, csak többnyire kétféle érzés uralkodik bennem, mikor nézem: 1. Ezt már láttam más fimben. 2. Na most ebben mi a logika? A maradék rész én sem tartom rossznak. Az, hogy igyekszem mindenben logikát keresni, meg az én "bajom".

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Nem gafz! Nem csak itt!

Az elégedett többség nem vergődik és hangoskodik. Azt csak egy hangos kisebbség teszi!

Kisebbség, de nem olyan elenyéaző az a kisebbség. Ahhoz elég nagy, hogy az új film nyitóhétvégéje úgy 30 millióval kevesebb legyen, mint az előzőjé.

 

Ha tippelnem kéne, azt mondanám 70-30 a kedvelők és utálók aránya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Yoda József írta:

Kisebbség, de nem olyan elenyéaző az a kisebbség. Ahhoz elég nagy, hogy az új film nyitóhétvégéje úgy 30 millióval kevesebb legyen, mint az előzőjé.

 

Ha tippelnem kéne, azt mondanám 70-30 a kedvelők és utálók aránya.

Hát szerintem nagyon jóindulatú vagy... De majd meglátjuk a számokon ha pár éven belül jön egy új film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A választott megoldás sajnos inkább komikus lett, amit jól mutat az, hogy a moziban sokan nevettek amikor megtörtént. Pedig a jelenet nem viccesnek, hanem nagyon is komolynak lett szánva.

Ez nálunk is így volt, ahogy írtad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Szerintem abban a jelenetben az ég világon semmi humoros nem volt. Az, hogy a teremben a jelenetnél nevettek az inkább a nézőt minősíti, aki nevetett. Te pl. nevettél? Én nem nevettem, és szerintem te sem, mert már ott, akkor, abban a pillanatban gondolhattad/gondolhattuk, hogy valami komolyabb dolog van itt a háttérben, sem mint egy elkomolytalankodott jelent!

Én felnevettem, mert totál abszurd a jelenet, amit később,  Luke karakterének a bemutatásával megmagyaráz Rian. Ez nem a nézőket minősíti... Szerintem több szinten is működik a jelenet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek! Működő jelenet, ráadásul valóban több szinten. És valóban Luke karakterének bemutatása itt kezdődik Rian részéről. (Legalábbis ami az EP. VIII-ban látott helyzetet illeti, eleinte.) Annyi, hogy én tényleg nem nevettem. Ellenben megdöbbentem, és egy félhangos DIKK hagyta el a számat! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Én nem nevettem, de ha a többségben nem sikerült tudatosítani, hogy ez nem humoros, akkor ott nem feltétlen a nézőkben van a hiba.

Dehogynem. Azt jelzi hogy a nézők többsége primitív idióta. Ha valaki annyira hülye hogy nem fogja fel mit jelent a kardeldobás azt a helyszínen agyon kéne lőni. De csak jóindulattal. A star wars nem egybites agyú patkányoknak készül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Dehogynem. Azt jelzi hogy a nézők többsége primitív idióta. Ha valaki annyira hülye hogy nem fogja fel mit jelent a kardeldobás azt a helyszínen agyon kéne lőni. De csak jóindulattal. A star wars nem egybites agyú patkányoknak készül.

Muszáj 1 bites "primitív idióta" nézőknek is készíteni, mert szerinted az a többség, és honnan lenne a nagy bevétel? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Dehogynem. Azt jelzi hogy a nézők többsége primitív idióta. Ha valaki annyira hülye hogy nem fogja fel mit jelent a kardeldobás azt a helyszínen agyon kéne lőni. De csak jóindulattal. A star wars nem egybites agyú patkányoknak készül.

Megint ezek a végletes reakciók. Nem lehetne ezeket leépíteni? A nevetés és a fel nem fogás között semmilyen kapcsolat sincs. A jelenet több szinten működik. De nem az az idióta, aki nevetett ezen a jeleneten, hanem aki nézőket akar agyonlővetni. Fujj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, gafz írta:

Muszáj 1 bites "primitív idióta" nézőknek is készíteni, mert szerinted az a többség, és honnan lenne a nagy bevétel? 

Nem muszáj. Nehogymár 5 órás filmek készüljenek mert minden evidens dolgot meg kell magyarázni.

11 órával ezelőtt, Donát írta:

Megint ezek a végletes reakciók. Nem lehetne ezeket leépíteni? A nevetés és a fel nem fogás között semmilyen kapcsolat sincs. A jelenet több szinten működik. De nem az az idióta, aki nevetett ezen a jeleneten, hanem aki nézőket akar agyonlővetni. Fujj.

Bocsi felhúztam magam. Rettenetesen unom hogy nem érti a filmet a delikvens és emiatt fikázza. Nem baj ha nem érti csak ne irkáljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Frenkie írta:

Bocsi felhúztam magam. Rettenetesen unom hogy nem érti a filmet a delikvens és emiatt fikázza. Nem baj ha nem érti csak ne irkáljon.

Azt ugye te se gondolod komolyan, hogy mindig a néző hibája, ha nem ért egy filmet, vagy egy részletet belőle?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Yoda József írta:

Azt ugye te se gondolod komolyan, hogy mindig a néző hibája, ha nem ért egy filmet, vagy egy részletet belőle?

Nem mindig, de néha az. Ennek a filmnek az esetében rengeteg ostobaságot lehetett/lehet hallani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.