Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Szinte már szemtelenség, hogy ebben a filmben semmi sem úgy történik, ahogy az ember számítana rá nézés közben.

Snoke halálánál a bazi nagy WTF-ot meg soha nem felejtem el. Hiszen TUDTAM, hogy most úgysem történhet semmi nagy dolog, mivel ez csak a trilógia középső része... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még annyit írnék, hogy nekem a film egyes jelenetei ezerszer jobban megidézték a régi filmeket mint a TFA bármelyik része. És nem azért mert valamit lemásoltak, hanem érzésben. Olyan volt mintha egy 1980-ban készült SW filmet néznék. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont erre gondoltam!! :clap: Onnantól, hogy Rey és Kylo befejezi a beszélgetést, libabőr. A zene és a hangulat tökéletes SW esszencia. Megidézi az V-öt, de nem copy szinten hanem szellemében, és ez a nagy dolog. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok. Senkit nem érdekel. Amúgy szép számú tartalmi hibát tartalmaz a videó. Ha valaki valamiről ilyen videót készít, tájékozódjon és gondolkodjon kicsit előtte. Egyébként számomra irrelevánssá teszi

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ha már értékelős topik, akkor kezdem is.

Nos próbálok rövid lenni, de magamat ismerve, ahogy betűről-betűre haladok, annyival több érzés fog kitörni belőlem.

----------------------------------------------------------------

Pozitívumok: (Mert abból kevesebb van)

Először is karakterek, az egész TLJ-ben 3db szereplő zárt nálam pozitívan a film végén, vagyis inkább úgy írom, hogy akik végig azok is maradtak.

Luke, Leia, és Kylo, minden más szereplőt nem is értek hogy miért, és hogyan került ide?

Második a sztori, öhm, nem is tudom erre mit írjak, hogy a legőszintébb legyek.

A Rey-Luke részek kifejezetten tetszettek, sőt nagyon is.

A mondanivalója teljesen érthető, ne őrlődj a múlton, hanem tegyél érte hogy jobb legyen. Kylo sokkal jobban àtjött, de tényleg, érzem hogy gyötrődik, viszont kiforrott karakter, és màr csak az ő sorsa érdekel a IX-ben.

Snoke kinyírása is kifejezetten tetszett, nah meg a hiperűrugrásos jelenet.

Közömbös karakternek megemlíteném DJ-t, aki megmond egy nagy igazságot, nem csak a rosszfiúk vesznek dolgokat "kalózoktól". Benicio szépen hozta a karaktert.

Pozitízumok off.

---------------------------------------------------------------

Negatívumok:

Konkrétan az egész film egy űrhajós hajsza 2 és fél órán keresztül.

Úgy értem mikor nem a Rey-Luke duó volt a képernyőn, sztem simàn el is aludhattam volna, mert érdemleges nem történt.

Khm...Finn-Rose duó, akik pályázhatnak számomra az SW szégyenfalára.

Negatív szereplők, a már említett páros után egyértelműen Holdo, sztem nem kell részleteznem.

Hamàr kudarcok, egy ilyen módszerrel kiírni egy ikonikus karaktert, mint Ackbar, teljesen szánalmas. (Màr csak említésképp Super Leia).

Napestig lehetne még sorolni a szebbnél szebb dolgokat ebben a remake-ben, de nem koptatom a kezemet.

Valahogy nem hiszem el, hogy sorozatokban eszméletlen jól áll az SW  jelenleg, de számozott részeknél meg csak rebootolni tud.

Elérte az új trilógia szàmomra, hogy csakis Kylo karaktere miatt érdekeljen, meg Leia halála, plusz esetleg ha Luke felbukkan. (Jah és Lando)

-----------------------------------------------------------------

Köszönöm a szót.

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Revanshist írta:

Először is karakterek, az egész TLJ-ben 3db szereplő zárt nálam pozitívan a film végén, vagyis inkább úgy írom, hogy akik végig azok is maradtak.

Luke, Leia, és Kylo,

:yeah:Végre van még valaki, akinek tetszett Luke a TLJ -ben. Pezsgőbontás indul! :D

16 perccel korábban, Revanshist írta:

Konkrétan az egész film egy űrhajós hajsza 2 és fél órán keresztül.

Nem éppen hajsza, mert van fél óra felszíni csata is. :P

17 perccel korábban, Revanshist írta:

Hamàr kudarcok, egy ilyen módszerrel kiírni egy ikonikus karaktert, mint Ackbar, teljesen szánalmas. (Màr csak említésképp Super Leia).

Na, ezt amúgy magyarázzátok nekem már meg pls. :glasses:Ackbar mitől is ikonikus karakter? És most ne a "This is a trap!" felszólalást hozzátok példának és érvnek, mert ettől szerintem sokkal több kellene, hogy egy karakter ikonikussá váljon szvsz.

Utóbbi meg igazából szubjektív. Kinek bejött a jelenet, valakinek meg nem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Na, ezt amúgy magyarázzátok nekem már meg pls. :glasses:Ackbar mitől is ikonikus karakter?

A számból vetted ki a szót :D én sem értem ezt a fene nagy Ackbar-kultuszt (oké, aláírom, jó mémeket lehet a híres jelenetéből csinálni, na de ettől ikonikus karakter lesz valaki?). Az egész endori csatában lényegében SEMMIT nem csinált kedves admirálisunk, csak szépen végigmozizta, ahogyan a Halálcsillag sorban robbantgatja fel a Lázadó cirkálókat :P egy embernek voltak valóban használható ötletei a csatában a Lázadók oldalán, és őt Lando Calrissian-nak hívják :) ha ő nincs, Ackbar már az Ep6-ban fűbe harapott volna szerintem.

 

2 órával ezelőtt, Revanshist írta:

Napestig lehetne még sorolni a szebbnél szebb dolgokat ebben a remake-ben, de nem koptatom a kezemet.

Mondjuk ez az epizód szerintem elég messze van a remake-től, pont hogy az volt a célja, hogy minél jobban elszakadjon a megszokott sablonoktól. Nagyjából ez sikerült is, más kérdés, hogy kinek jött be ez az új irány és kinek nem

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Revanshist írta:

Luke, Leia, és Kylo, minden más szereplőt nem is értek hogy miért, és hogyan került ide?

Utóbbit kifejthetnéd bővebben. :) Mire gondolsz, amikor azt írod, hogy nem érted miért és hogyan kerültek ide a többiek? Csak az említett triónak kellett volna szerepelnie a filmben? Illetve ez alapján olyan, mintha konkrétan a többi karakterrel se lenne önmagukban problémád, csak vagy nem passzolnak a sztoriba, vagy rosszul (pl. céltalanul) lettek beemelve abba.

8 órával ezelőtt, Revanshist írta:

A Rey-Luke részek kifejezetten tetszettek, sőt nagyon is.

A mondanivalója teljesen érthető, ne őrlődj a múlton, hanem tegyél érte hogy jobb legyen. Kylo sokkal jobban àtjött, de tényleg, érzem hogy gyötrődik, viszont kiforrott karakter, és màr csak az ő sorsa érdekel a IX-ben.

Snoke kinyírása is kifejezetten tetszett, nah meg a hiperűrugrásos jelenet.

Közömbös karakternek megemlíteném DJ-t, aki megmond egy nagy igazságot, nem csak a rosszfiúk vesznek dolgokat "kalózoktól". Benicio szépen hozta a karaktert.

+ vegyük ide, hogy a Leia-Luke-Kylo trió tetszett. Ezek alapján nem értem miért írod később, hogy reboot meg remake. Már csak az ezekhez tartozó dolgokban annyi merőben új megközelítés és motívum van.

8 órával ezelőtt, Revanshist írta:

Konkrétan az egész film egy űrhajós hajsza 2 és fél órán keresztül.

Úgy értem mikor nem a Rey-Luke duó volt a képernyőn, sztem simàn el is aludhattam volna, mert érdemleges nem történt.

Igen, ha ezen kívül minden mástól eltekintünk és semmi mást nem veszünk figyelembe, akkor persze. Ennyi erővel az Ep.4 is csak a Halálcsillag terveinek hajkurászásáról szól, az 5 pedig csak a lázadók kergetéséről.

8 órával ezelőtt, Revanshist írta:

Holdo, sztem nem kell részleteznem

Szerintem viszont érdemes lenne. Nekem sem épp a szívem csücske a karakter, de annál azért összetettebb, hogy triviális legyen kinek mi vele a gond. Azért nem egy Jar Jar vagy 3PO, náluk még megértem, ha valaki nem fejtegeti részletekbe menően mi a problémája velük.

8 órával ezelőtt, Revanshist írta:

ilyen módszerrel kiírni egy ikonikus karaktert, mint Ackbar, teljesen szánalmas

Én őt nem tekinteném olyan rendkívül fontos szereplőnek. Egy kiszólása miatt (ami a filmekben gyakorlatilag az egyetlen) mém lett belőle, ennyiben ki is merül az "ikonikussága". De ez nem hiszem, hogy annyira kiemelt jelentőséget adna a halálának, hogy nagy körítéssel írják ki. Bőven elég volt ennyi, hogy megemlítették. Azért a SW-ban jóval fontosabb karakterek vesznek oda anélkül, hogy komolyabb feneket kerítenének neki. Ha meg már "ikonikus" mellékszereplőknél járunk, még mindig jobban járt, mint pl. Boba Fett. :D

8 órával ezelőtt, Revanshist írta:

Napestig lehetne még sorolni a szebbnél szebb dolgokat ebben a remake-ben, de nem koptatom a kezemet.

Valahogy nem hiszem el, hogy sorozatokban eszméletlen jól áll az SW  jelenleg, de számozott részeknél meg csak rebootolni tud.

A kiemelt szavak totálisan értelmezhetetlenek a 8. résszel kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Nem éppen hajsza, mert van fél óra felszíni csata is. :P

Nah, hát abban a "csatában" mindenkét félnek nagyon értelmes volt a taktikája mondhatom, tipikus Hoth-i csata beütés, várjunk csak :o.

8 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Na, ezt amúgy magyarázzátok nekem már meg pls. :glasses:Ackbar mitől is ikonikus karakter? És most ne a "This is a trap!" felszólalást hozzátok példának és érvnek, mert ettől szerintem sokkal több kellene, hogy egy karakter ikonikussá váljon szvsz.

Utóbbi meg igazából szubjektív. Kinek bejött a jelenet, valakinek meg nem.

Én a rang miatt gondolom ikonikusnak, csak úgy nem lesz az ember admirális, vagyis bocsánat Mon Calamari :D

44 perccel korábban, pb69 írta:

Utóbbit kifejthetnéd bővebben. :) Mire gondolsz, amikor azt írod, hogy nem érted miért és hogyan kerültek ide a többiek? Csak az említett triónak kellett volna szerepelnie a filmben?

Eltudtam volna viselni, hogy csak ők 3-an legyenek a képernyőn, mert kb csak ők mutattak valami érzelmet, vagy bármi színészi játékot.

Most ez is szubjektív lesz, meg szét is leszek szedve érte, de Finn-nek sztem az tett volna jót ha meghal, csak hát ugye j9tt Rose, meg az a klisés mondata, amit mintha György írt volna.

47 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem viszont érdemes lenne. Nekem sem épp a szívem csücske a karakter, de annál azért összetettebb, hogy triviális legyen kinek mi vele a gond. Azért nem egy Jar Jar vagy 3PO, náluk még megértem, ha valaki nem fejtegeti részletekbe menően mi a problémája velük.

Holdo behozatalának semmi értelme nem volt, nem hogy ilyen erős nőnek akart tűnni, de hogy a többieknek, köztük Poe-nak nem mondta el a tervet, mi haszna is származott belőle neki?

És itt térek vissza Ackbar halálára: Nem egyszerűbb lett volna életben hagyni, és neki átvenni Leia helyét?

 

Mert az egész film alatt azt éreztem, hogy ez az az új trilógia kitöröl mindent, amit anno megszerettünk.

És egy film, főleg egy nagynevűnek tervezett, nem lehet jobb a setting-je, mint a sztorija.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Revanshist írta:

Én a rang miatt gondolom ikonikusnak, csak úgy nem lesz az ember admirális

Ja értem. Ez igaz, viszont az univerzumon belüli fontosság miatt még nem lesz egy karakter ikonikus. ;) Persze, az vitathatatlan, hogy Ackbar a Szövetség és az Ellenállás egyik kulcsfigurája, de ettől még nem éreztem hiányát annak, hogy többet foglalkozzanak a halálával. Igazából a filmekben csak a 6-ban jut neki egy nagyon minimális idő a vásznon, ezen kívül pedig a TCW-ban szerepel pár rész erejéig. Így nézői szemmel ő messze nem egy jelentős figura, ami miatt furcsán is vette volna ki magát, ha a halálával meg annyit foglalkoznak.

40 perccel korábban, Revanshist írta:

Eltudtam volna viselni, hogy csak ők 3-an legyenek a képernyőn, mert kb csak ők mutattak valami érzelmet, vagy bármi színészi játékot.

Ez egyrészt erős túlzás, másrészt pedig elég furcsa lett volna a film, ha csak 3-an szerepelnek benne. :D

41 perccel korábban, Revanshist írta:

Most ez is szubjektív lesz, meg szét is leszek szedve érte, de Finn-nek sztem az tett volna jót ha meghal, csak hát ugye j9tt Rose, meg az a klisés mondata, amit mintha György írt volna.

Szerintem is jobban ült volna, ha Finn ott meghal. Vagy ha már nem, akkor eleve felesleges volt úgy felvezetni és megoldani azt a részt. A Rose-féle jelenet pedig számomra is a film legrosszabb eleme.

56 perccel korábban, Revanshist írta:

Holdo behozatalának semmi értelme nem volt, nem hogy ilyen erős nőnek akart tűnni, de hogy a többieknek, köztük Poe-nak nem mondta el a tervet, mi haszna is származott belőle neki?

Elég veszélyes terep arról beszélni, hogy egy-egy karakter beemelésének mennyi értelme van. Ennyi erővel az összes SW filmben lehetne ugyanaz a 4-5 szereplő, aztán mindent megoldanak velük, meg max. pár állandó mellékszereplővel. Csak hát az úgy elég unalmas és hiteltelen lenne. Én örülök neki, hogy a 8-ban is bővült a szereplőgárda. Igazából kb. minden 2. karakterre rá lehetne húzni, hogy felesleges, nemcsak ezt a filmet tekintve. De ettől is bővül az univerzum, színesebb és érdekesebb lesz.

59 perccel korábban, Revanshist írta:

És itt térek vissza Ackbar halálára: Nem egyszerűbb lett volna életben hagyni, és neki átvenni Leia helyét?

Egyszerűbb lett volna, de ettől még egyáltalán nem biztos, hogy jobb is lett volna. Mindig mindent meg lehetne oldani úgy, hogy már meglévő karaktereket mozgatunk csak, de felesleges. Amilyen szerepet Holdo betöltött, abban Ackbar nagyon nem működött volna. A sztorihoz pedig ez kellett, ez volt a koncepció. Ráadásul konkrétan Holdotól vagy Ackbartól függetlenül, erre a szerepre szerintem jobban is passzolt egy teljesen új szereplő.

In-universe pedig arról van szó, hogy Leia-n kívül mindenki más meghalt. A rangjából és fontosságából adódóan pedig Ackbarnál is szükségszerűen ez történt. Valójában pont azért veszett oda, mert annyira jelentős pozícióban volt, amilyenben. Neki nyilván ott volt a helye a vezérhajó hídján, az meg Leia jelenetét és "körítését" degradálta volna, ha rajta kívül bárki más is túléli az esetet,

1 órával korábban, Revanshist írta:

Mert az egész film alatt azt éreztem, hogy ez az az új trilógia kitöröl mindent, amit anno megszerettünk.

Mert anno Ackbart annyira megszerettük? Nekem ez sokkal inkább úgy tűnik, hogy Ackbar is csak most lett hirtelen ennyire fontos, hogy kiírták. Ez is egy lehetőség arra, hogy támadják a filmet. Mások egyenesen odáig merészkednek, hogy lerombolták és megcsúfolták a gyerekkorukat, és erre többek között ilyen Ackbar-féle megoldásokkal is érvelnek. Mintha annyira meghatározó lett volna a karakter, hogy amiatt nyugtalanul kelljen aludni, hogy nem rittyentettek legalább olyan temetést neki, mint Padmé-nak. Vagy egyáltalán akkora szentségtörés lenne, hogy meghalt.

1 órával korábban, Revanshist írta:

És egy film, főleg egy nagynevűnek tervezett, nem lehet jobb a setting-je, mint a sztorija.

Az a baj, hogy a 8 sztoriját azért húzzák le legtöbben, mert a szerintük "érdekesebb" és értékesebb részeket egyszerűen ignorálják. "Ezt meg azt, meg amazt leszámítva a 8 sztorija fos". Nyilván, de ez kicsit olyan, mintha egy nőre azt mondanám, hogy ha eltekintünk a szép arcától, a jó fenekééről és a formás melleitől, akkor kiderül, hogy valójában rosszul néz ki, mert csak a görbe lába marad. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Mert anno Ackbart annyira megszerettük? Nekem ez sokkal inkább úgy tűnik, hogy Ackbar is csak most lett hirtelen ennyire fontos, hogy kiírták. Ez is egy lehetőség arra, hogy támadják a filmet. Mások egyenesen odáig merészkednek, hogy lerombolták és megcsúfolták a gyerekkorukat, és erre többek között ilyen Ackbar-féle megoldásokkal is érvelnek. Mintha annyira meghatározó lett volna a karakter, hogy amiatt nyugtalanul kelljen aludni, hogy nem rittyentettek legalább olyan temetést neki, mint Padmé-nak. Vagy egyáltalán akkora szentségtörés lenne, hogy meghalt.

Én nem gondolom azt, hogy megölte/megbecstelenítette a gyerekkoromat, vagy valami hasonló.

Egyszerűen és szubjektíven megmondva, nekem nem tetszett a film nagyrésze, viszont a mondanivalója, és pár jelenet nagyon is átjött, és tetszett is.

Kicsit jó érzés leírni, mit érzek/gondolok.

Ha így körbe nézek a rajongók között, valakinek vagy tetszett, valakinek nagyon nem, én ott a kettő vélemény között vagyok.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Revanshist írta:

Én a rang miatt gondolom ikonikusnak, csak úgy nem lesz az ember admirális, vagyis bocsánat Mon Calamari :D

Aha, akkor ennyi erővel Raddus is ikonikus karakter? Hiszen ő is admirálisi rangban tetszeleg. :P

Pláne nem értem azt, hogy egy mellékszereplőt - aki alig szerepelt valamit - ikonikus karakterként írnak le sokan. Boba a másik. Mi szerepe volt? A 4 -ben szempárbajozott velünk egy pillanatra - aztán gondolt egyet és továbbállt :P - az 5 -ben cool beállásán és egy szem mondatán kívül nem csinál semmit, a 6-ban meg olyan halált halt szegény pára, hogy szerintem az apja röhögőgörcsöt kapott a másvilágon. :D

Ackbar igazából - legalábbis szvsz. - az egy mondatának hála, hogy ekkora népszerű karakter lett, de korántsem ikonikusnak mondható. :) Meg plusz az internetnek köszönhető, hiszen mémekben Ackbar az egyik leginkább elterjedt. A többi inkább PT-központi. :D

1 órával korábban, Revanshist írta:

Ha így körbe nézek a rajongók között, valakinek vagy tetszett, valakinek nagyon nem, én ott a kettő vélemény között vagyok.

Valóban ritka jelenség vagy. Megkönnyebbült a szívem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátha a rang jelzi az ikonikusságot, akkor Mon Mothma lenne az egyik legikonikusabb karakter az egész SW-ben. Ehhez képest neki a prequeles jeleneteit majdnem teljesen kivágták és végül egy statiszta lett az ep.3-ban, a sequel trilógiára meg szőrén szálán eltűnt. De akkor igy Jan Dodonna is roppant ikonikus, hisz a Yavini csatában rangban ő van legfelül. Ehhez képest az ep.5-re úgy eltűnik mint a sicc. Hozzájuk képest Ackbar halála legalább be lett jelentve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Revanshist írta:

Ha így körbe nézek a rajongók között, valakinek vagy tetszett, valakinek nagyon nem, én ott a kettő vélemény között vagyok.

Ez tényleg nagyon ritka. Annyira megosztó lett a film, hogy én eddig nem is találkoztam olyannal, aki a két markáns vélemény között lett volna.

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Boba a másik. Mi szerepe volt?

Nála se értettem soha, hogy miért lett ikonikus karakter, de ő egyébként (vmilyen rejtélyes okból kifolyólag) tényleg az lett. Rendkívül népszerű, a rajongókon kívül is ismerik, egyfajta jelképe lett a SW-nak. Kult.karakter, még ha tulajdonképpen érdemtelenül is az. Ackbar esetében viszont nincs szó erről, őt már csak az tette széles körben ismertté, amikor jött az 'it's a trap" mém, de az jóval későbbi sztori. Persze franc se tudja, lehet a fiatalabbak körében Ackbar is ugyanolyan "ikonikus". Viszont nyilván nem mindegy, hogy csak trollkodásból, poénból az, vagy komolyan is vehető módon.

59 perccel korábban, Bomarr írta:

Hátha a rang jelzi az ikonikusságot, akkor Mon Mothma lenne az egyik legikonikusabb karakter az egész SW-ben. Ehhez képest neki a prequeles jeleneteit majdnem teljesen kivágták és végül egy statiszta lett az ep.3-ban, a sequel trilógiára meg szőrén szálán eltűnt. De akkor igy Jan Dodonna is roppant ikonikus, hisz a Yavini csatában rangban ő van legfelül. Ehhez képest az ep.5-re úgy eltűnik mint a sicc. Hozzájuk képest Ackbar halála legalább be lett jelentve.

Vagy például a másik oldalon Tarkin halála se lett túlgondolva. Felrobbant a Halálcsillaggal, aztán annyi, Beleértve szinte a teljes birodalmi vezérkart, akikről meg semmit nem tudtunk.

De nekem leginkább Bail Organa kapcsán van nagyon erős hiányérzetem az OT-ban. Tudom, hogy a készítési kronológia miatt alakult így, de időrendben nézve a részeket elég rosszul fest, hogy még csak meg se említik, amikor felrobban az Alderaan. A RO-t nézve mindig összeszorul kicsit a szívem, amikor bejelnti, hogy visszatér a bolygójára. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Revanshist írta:

 

Most ez is szubjektív lesz, meg szét is leszek szedve érte, de Finn-nek sztem az tett volna jót ha meghal

Ez szerintem nem is olyan ördögi gondolat, jómagam is úgy vélem, hogy Finn halála ha akkor megtörténik, az egy szép jelenet lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is szép jelenet lett volna, viszont igy nem maradt volna az ep.9-re ellenáló katona akiért érdemes izgulni. Poe kvázi megkapta az Ellenállás vezetését Leiától a TLJ végére, és bár nyilván igy is terepre fog menni de hozzá a végső csatában a vadászgépraj vezetése passzol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

Nála se értettem soha, hogy miért lett ikonikus karakter, de ő egyébként (vmilyen rejtélyes okból kifolyólag) tényleg az lett. Rendkívül népszerű, a rajongókon kívül is ismerik, egyfajta jelképe lett a SW-nak. Kult.karakter, még ha tulajdonképpen érdemtelenül is az. Ackbar esetében viszont nincs szó erről, őt már csak az tette széles körben ismertté, amikor jött az 'it's a trap" mém, de az jóval későbbi sztori. Persze franc se tudja, lehet a fiatalabbak körében Ackbar is ugyanolyan "ikonikus". Viszont nyilván nem mindegy, hogy csak trollkodásból, poénból az, vagy komolyan is vehető módon.

Hát akkor lehet hogy én kevés emberrel találkoztam, mert ők viszont ha SW -ról volt szó, csak az űrcsaták/Han Solo/fénykardok/fekete hörgős fickóról beszéltek. Bobáról egy szó sem volt. Amúgy meg Boba neve nincs is megemlítve a filmekben - vagy csak én láttam őket nagyon régen. :D

Bobát a páncélja tehette népszerűvé. De ennyi erővel akkor Jango miért nem ikonikus? Hiszen neki is menő páncélja van. :P

Sőt, ha már a TLJ topikjában vagyunk: Phasma már csak a páncélja miatt is bekerülhet később az ikonikus karakterek közé. Hiszen szerepe kb. annyi, mint Bobának. :D

 

Ackbart szerintem ahogy haladt előre az idő, a mémje tette őt elfeledhetetlenné. Ha az az egy szövege nem lenne, akkor szerintem úgy járt volna, mint az Ep4 lázadó vezetői: voltak, aztán egy idő után a h*lye sem emlékszik már rájuk. De én sokkal inkább érzem Ackbar alakját egy poénnak, mintsem komolynak. Mármint úgy értem, hogy az It's a trap! felkiáltása egy humorforrássá tette őt, mintsem hogy komolyan vegyék őt. De ha valakinek ez tönkreteszi a gyermekkorát azzal, hogy Rian kinyírta off-screen, hát annak szíve joga. :P

5 órával ezelőtt, Revanshist írta:

Nah, hát abban a "csatában" mindenkét félnek nagyon értelmes volt a taktikája mondhatom, tipikus Hoth-i csata beütés, várjunk csak :o.

A félórás felszíni csatát egy mókának szántam. :D

De amúgy meg ha már a Hothi csata és a Craiti csata összehasonlítása: valóban, kicsit hajaz a kettő egymásra azzal, hogy van egy bázis, ahol a lázadók vannak és az ellenség lépegetőkkel támad rájuk. De tudtommal a lázadók űrhajókkal akarták kiiktatni a hatalmas monstrumokat, míg az Ellenállás azt a mini Halálcsillagot akarta likvidálni. Máris van egy különbség. ;)

5 órával ezelőtt, Revanshist írta:

Most ez is szubjektív lesz, meg szét is leszek szedve érte, de Finn-nek sztem az tett volna jót ha meghal, csak hát ugye j9tt Rose,

Valamennyire én is úgy érzem, hogy TALÁN jobb lett volna Finn sorsát ott elintézni, de meglátjuk, hogy JJ mit hoz ki a volt rohamosztagos történetéből. Ha a IX -ben is hasonló szerepe lesz - mármint kisebb és nem monumentális - akkor talán rámondhatjuk, hogy jó, Rian -nek talán el kellett volna engednie a fickó kezét. :) (hopsz, Bomarr leírta az előbb, amit még akartam írni :D)

4 órával ezelőtt, Revanshist írta:

Én nem gondolom azt, hogy megölte/megbecstelenítette a gyerekkoromat, vagy valami hasonló.

De akkor meg mi a gond vele? Nem kapott hősi halált a fickó? Mellékszereplő, az új filmekben már nem lényeges szereplőről beszélünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

De akkor meg mi a gond vele? Nem kapott hősi halált a fickó? Mellékszereplő, az új filmekben már nem lényeges szereplőről beszélünk.

A filmmel? Hát az a jópár felsorolt dolog.

Sztori, a karakterek nagy része, de még ígyis a két vélemény között érzem magamat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nála se értettem soha, hogy miért lett ikonikus karakter, de ő egyébként (vmilyen rejtélyes okból kifolyólag) tényleg az lett. Rendkívül népszerű, a rajongókon kívül is ismerik, egyfajta jelképe lett a SW-nak. Kult.karakter, még ha tulajdonképpen érdemtelenül is az.

Hmmm... ő kapta el Solot az EPV-ben, amire a birodalom vagy a többi fejvadász nem volt képes, ezért lett kult...

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, gafz írta:

Hmmm... ő kapter el Solot az EPV.ben, amire a birodalom vagy a többi fejvadász nem volt képes, ezért lett kult...

Mondjuk az elkapás nem éppen úgy történt. Csak követte őket a Bespinre, a Birodalmat értesítette akik ugrottak is. Boba ezek után csak leszállította Jabbának Han karbonfagyasztott testét. 

Teljesítette a feladatát, amit a többiek nem tudtak, ehhez kétség sem fér, de ha ezért vált kultszereplővé, akkor itt baj van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Mondjuk az elkapás nem éppen úgy történt. Csak követte őket a Bespinre, a Birodalmat értesítette akik ugrottak is. Boba ezek után csak leszállította Jabbának Han karbonfagyasztott testét. 

Teljesítette a feladatát, amit a többiek nem tudtak, ehhez kétség sem fér, de ha ezért vált kultszereplővé, akkor itt baj van. :D

Azért az ne vegyük el Bobától, hogy Han trükkjének egyedül ő nem dőlt be. Valamit sejthetett az Anoat rendszerben, mert emlékeim szerint a szemétben elvegyülve várta, hogy Han megmutassa magát, majd ezután kezdte el követni a Falcont a Bespinre.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Donát írta:

Azért az ne vegyük el Bobától, hogy Han trükkjének egyedül ő nem dőlt be. Valamit sejthetett az Anoat rendszerben, mert emlékeim szerint a szemétben elvegyülve várta, hogy Han megmutassa magát, majd ezután kezdte el követni a Falcont a Bespinre.

Nem veszem el Bobától azt, hogy ő tudott Han trükkjéről. Nem is ezt vitatom, hanem azt, hogy amiatt lett kultszereplő, mert elkapta Hant és beszólt Vadernek, ami valljuk be nem éppen tesz meg valakit kultikussá. :)

 

szerk.: viszont Bobáról ez már OFF :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.