Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

50 perccel korábban, Lada írta:

Én nem akarok állást foglalni egyik oldalon sem, de azért ha a történelmet és napjainkat megnézzük, akkor elég jól látni, hogy az erő, a hatalom iránti vágy, az irányítás inkább a férfiakat jellemzi. Ez nem feltétlenül képességbeli/értékbeli fölény a nőkkel szemben. Egész egyszerűen ezekre a dolgokra a férfiak erősebben harapnak, míg a nőket általában ezek nem hozzák lázba. 

És a SW-ban nem csak kis hatalmi játszmák vannak a Mos Eisley délkeleti negyedéből, hanem az egész galaxist befolyásoló összeütközések. 

Ettől persze még lehetnek női vezetők a történetben. 

Lada! Ennek mi értelme van? Kétszer elolvastam de nem találom benne...

 

2 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Nem, mert ott egyensúlyban vannak. Itt nincs egyensúly.

Milyen egyensúly? Jut 25 f*szkalap, egy nőre. Ez az egyensúly? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lada! Ennek mi értelme van? Kétszer elolvastam de nem találom benne...

Egyrészt amit legutóbb Pildi írt, arra próbáltam reagálni, csak nem idéztem. :)

Másrészt arra is akartam célozni, hogy miért lehet egyeseknek szokatlan vagy talán furcsa a több női karakter a SW-ban. 

Engem személy szerint mondjuk ez nem zavart a TLJ-ben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mi világunkban is vannak királynők, női politikusok, cégvezetők, apácák stb.. Miért lenne ez annyira kirívó a SW-ban? Azért, mert régen teljesen másképp volt? Majd ha a másik irányba borul fel az arány, akkor lehet ezen kattogni, de addig nem érdemes. Egyáltalán nem érzem azt, hogy olyan szerepre lettek volna beerőszakolva nők, amelyekre amúgy ne lehetnének alkalmasak. Ráadásul azt se felejtsük el, hogy a mi történelmünkben se voltak mindig ennyire triviálisak ezek a szerepek.

A sokak által már csak mesének titulált és lenézett (noha a többi felkapott vallásnál semmivel nem rosszabb) mitológiákban voltak azért nők rendesen. A görög-római vagy egyiptomi hitvilágok tele vannak női istenekkel. Vagy mi lehetne férfiasabb, mint a nyers erőn alapuló közelharc, mégis ott vannak az amazonok. Mindezt egy olyan korszakból, amikor amúgy a nőknek tényleg a "konyhában volt a helyük", nem szavazhattak, akár még az utcára se léphettek ki. Mégse kattogott azon a nép, hogy miért vannak női istenek meg harcosok.

 

Ha már ilyen vizekre evezünk, akkor engem sokkal jobban bosszant, hogy az új filmes érában milyen emberi dominancia van. Eleve alig vannak idegen fajokból szereplők, a szerepük pedig legtöbbször elenyésző. Az OT után a PT nyitott ilyen téren, a TCW és a Rebels meg pláne. Nyilván még így is az emberek voltak túlsúlyban, de volt egy javuló tendencia. Az új filmekben viszont visszatértünk oda, hogy érdemi szerepben elvétve találunk idegent. Egy SW univerzumban ez engem sokkal jobban zavar, mint a nők helyzete, mert ennél azért színesebb lenne az a világ.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több női energiára, "alanyi szépségre", kedvességre, szeretetre lenne szükség nálunk is és a SW-ban is, ennek itt is ott is látható-érezhető jelei vannak, azt gondolom. A férfiak az elmúlt évezredek során már megmutatták mire képesek negatíve... és persze csodákat is teremtettek.  Ott tartunk ahol, nézzünk csak szét: ez a férfiak teremtése, ide vezetett, soha nem volt igazi béke, emberi aranykor. A nők emelkedése csak jót tehet nekünk, de Pildinél van az igazság: ez is egyénfüggő, mint minden. Az SW-ba "bejöttek" a nők, hála az Erőnek! És ez már így marad, az arányok az egyensúly felé törekednek, én így érzem-hiszem-látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

A mi világunkban is vannak királynők, női politikusok, cégvezetők, apácák stb.. Miért lenne ez annyira kirívó a SW-ban? Azért, mert régen teljesen másképp volt? Majd ha a másik irányba borul fel az arány, akkor lehet ezen kattogni, de addig nem érdemes. Egyáltalán nem érzem azt, hogy olyan szerepre lettek volna beerőszakolva nők, amelyekre amúgy ne lehetnének alkalmasak. Ráadásul azt se felejtsük el, hogy a mi történelmünkben se voltak mindig ennyire triviálisak ezek a szerepek.

A sokak által már csak mesének titulált és lenézett (noha a többi felkapott vallásnál semmivel nem rosszabb) mitológiákban voltak azért nők rendesen. A görög-római vagy egyiptomi hitvilágok tele vannak női istenekkel. Vagy mi lehetne férfiasabb, mint a nyers erőn alapuló közelharc, mégis ott vannak az amazonok. Mindezt egy olyan korszakból, amikor amúgy a nőknek tényleg a "konyhában volt a helyük", nem szavazhattak, akár még az utcára se léphettek ki. Mégse kattogott azon a nép, hogy miért vannak női istenek meg harcosok.

Köszönöm, hogy ezt leírtad. Én is valami ilyesmire gondoltam, csak nem volt türelmem leírni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Lada írta:

Egyrészt amit legutóbb Pildi írt, arra próbáltam reagálni, csak nem idéztem. :)

Másrészt arra is akartam célozni, hogy miért lehet egyeseknek szokatlan vagy talán furcsa a több női karakter a SW-ban. 

Engem személy szerint mondjuk ez nem zavart a TLJ-ben. 

Ok, értem már. :) Szerintem el se tudod képzelni, hogy hiányzik az a Lada akivel a PT szénné elemeztük. Sajnálom, hogy ennyire nem jött be neked az új irány. :( 

11 órával ezelőtt, pb69 írta:

A mi világunkban is vannak királynők, női politikusok, cégvezetők, apácák stb.. Miért lenne ez annyira kirívó a SW-ban? Azért, mert régen teljesen másképp volt? Majd ha a másik irányba borul fel az arány, akkor lehet ezen kattogni, de addig nem érdemes. Egyáltalán nem érzem azt, hogy olyan szerepre lettek volna beerőszakolva nők, amelyekre amúgy ne lehetnének alkalmasak. Ráadásul azt se felejtsük el, hogy a mi történelmünkben se voltak mindig ennyire triviálisak ezek a szerepek.

A sokak által már csak mesének titulált és lenézett (noha a többi felkapott vallásnál semmivel nem rosszabb) mitológiákban voltak azért nők rendesen. A görög-római vagy egyiptomi hitvilágok tele vannak női istenekkel. Vagy mi lehetne férfiasabb, mint a nyers erőn alapuló közelharc, mégis ott vannak az amazonok. Mindezt egy olyan korszakból, amikor amúgy a nőknek tényleg a "konyhában volt a helyük", nem szavazhattak, akár még az utcára se léphettek ki. Mégse kattogott azon a nép, hogy miért vannak női istenek meg harcosok.

 

Ha már ilyen vizekre evezünk, akkor engem sokkal jobban bosszant, hogy az új filmes érában milyen emberi dominancia van. Eleve alig vannak idegen fajokból szereplők, a szerepük pedig legtöbbször elenyésző. Az OT után a PT nyitott ilyen téren, a TCW és a Rebels meg pláne. Nyilván még így is az emberek voltak túlsúlyban, de volt egy javuló tendencia. Az új filmekben viszont visszatértünk oda, hogy érdemi szerepben elvétve találunk idegent. Egy SW univerzumban ez engem sokkal jobban zavar, mint a nők helyzete, mert ennél azért színesebb lenne az a világ.

Ezért szeretem, hogy itt vagy. Néha (mindig) vannak jó meglátásaid. :P  :D 

7 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Több női energiára, "alanyi szépségre", kedvességre, szeretetre lenne szükség nálunk is és a SW-ban is, ennek itt is ott is látható-érezhető jelei vannak, azt gondolom. A férfiak az elmúlt évezredek során már megmutatták mire képesek negatíve... és persze csodákat is teremtettek.  Ott tartunk ahol, nézzünk csak szét: ez a férfiak teremtése, ide vezetett, soha nem volt igazi béke, emberi aranykor. A nők emelkedése csak jót tehet nekünk, de Pildinél van az igazság: ez is egyénfüggő, mint minden. Az SW-ba "bejöttek" a nők, hála az Erőnek! És ez már így marad, az arányok az egyensúly felé törekednek, én így érzem-hiszem-látom.

Egy költő vagy Porg, de ezt tudtuk. Nézzük meg egyben. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tudjátok, lehet én követem a rossz oldalakat aFBon, instán vagy bármelyik random szembejövő oldalt, de eszméletlen, hogy bármilyen SW8 vagy 9es hír alatt azonnal kifázások vannak. Nem is értem miért, szinte már reakcióból nézem meg a kommenteket, de jót még nem igazán láttam. Tudom, hogy a sértett trollok hangosak, de kezd már zavarni, hogy a sok fan képtelen túllépni a lelki fájdalmán...Vagy ez jó nekik, hogy leírhatják egy poszt alá 100x is, hogy húú mekkora sz-r lett szerintük a TLJ és ebből kifolyólag a 9 is csak sz-r lehet? Atyám...szánalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy is megnézik. Amúgy tényleg rossz helyekre jársz. :D A fikázás általános tendencia manapság. Legyen bármilyen téma ott biztos, hogy a fanyalgók viszik a prímet. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Úgy is megnézik. Amúgy tényleg rossz helyekre jársz. :D A fikázás általános tendencia manapság. Legyen bármilyen téma ott biztos, hogy a fanyalgók viszik a prímet. 

Tudtam hogy te meg fogod védeni :D, de kb BÁRMILYEN komment szekciót nézek, bárhol,(na nem itt :) ) ott 90-10 arányban fikázás van. és már nagyon unom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy a védelmemre szorulna. :P Mint írtam ez az általános, nem TLJ specifikus. Nézd meg pl. a core-on a nepszerűbb filmek vélemény szekcióit. 90-10 arányban fika van. Szinte copy paste. Régebben én is azt hittem, hogy ezt a filmet kirívóan utálják, de egy fenét. Csak belesimul a mintába. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg eleve az új SW filmeket mikor nem fikázták? Én '99 óta internetezek de én még nem láttam olyan általános fórumot ahol az aktuális friss SW filmekről a többség jót irt volna. Ezerszer emlegetett közhely de igaz: ezért van ez a fórum. Ha nem igy lenne akkor 13 évvel ezelőtt tán létre se jövünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bomarr írta:

Meg eleve az új SW filmeket mikor nem fikázták? Én '99 óta internetezek de én még nem láttam olyan általános fórumot ahol az aktuális friss SW filmekről a többség jót irt volna. Ezerszer emlegetett közhely de igaz: ezért van ez a fórum. Ha nem igy lenne akkor 13 évvel ezelőtt tán létre se jövünk.

Az EpIII-at nem igazán fikázták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Donát írta:

Az EpIII-at nem igazán fikázták.

Halálra fikázták. Lehet hogy pár fokkal kevésbé mint mondjuk az ep.2-öt de ettől még fikázták méghozzá jó alaposan. Akkor alakult a fórum is ugyebár. Sajnos a fórumokon pár emberen kivül akinek tetszett az ep.3 a többség ugy ahogy van az egész prequelt fikázta. Tipikus hogy máig az egyik legnépszerűbb ep.3 kritika videó a Youtube-on a RedLetterMedia-é ahol konkrétan azaz álláspont hogy az ep.3-ban semmi jó nincs és úgy ahogy van katasztrófa az egész.

Az RO az egyetlen kivétel talán mert azaz egyetlen új film ami ugy nosztalgiafilm hogy az öregekhez szól. Az tényleg a késő 20-as, 30-as meg a 40-es éveikben járó fanoknak készült. Mondjuk nem mintha nem lett volna tele a net olyan véleményekkel, hogy gáz a felvezető, érdektelenek a karakterek... stb. stb. Még ott is elég ritka volt a dicsérő vélemény, de SW filmek szinvonalával mérve mintha szerették volna. De ez túl sokat nem jelent. Igy is savazták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Bomarr írta:

Halálra fikázták. Lehet hogy pár fokkal kevésbé mint mondjuk az ep.2-öt de ettől még fikázták méghozzá jó alaposan. Akkor alakult a fórum is ugyebár. Sajnos a fórumokon pár emberen kivül akinek tetszett az ep.3 a többség ugy ahogy van az egész prequelt fikázta. Tipikus hogy máig az egyik legnépszerűbb ep.3 kritika videó a Youtube-on a RedLetterMedia-é ahol konkrétan azaz álláspont hogy az ep.3-ban semmi jó nincs és úgy ahogy van katasztrófa az egész.

Az RO az egyetlen kivétel talán mert azaz egyetlen új film ami ugy nosztalgiafilm hogy az öregekhez szól. Az tényleg a késő 20-as, 30-as meg a 40-es éveikben járó fanoknak készült. Mondjuk nem mintha nem lett volna tele a net olyan véleményekkel, hogy gáz a felvezető, érdektelenek a karakterek... stb. stb. Még ott is elég ritka volt a dicsérő vélemény, de SW filmek szinvonalával mérve mintha szerették volna. De ez túl sokat nem jelent. Igy is savazták.

Én viszont úgy emlékszem, hogy az átlag cikkek alatt, youtube videóknál stb. az volt az általános vélekedés, hogy sokkal jobb lett mint az EpI-II. Ha valaki bírálta is, főleg azért bírálta, mert az I-II után "sz@rból nem lehetett várat építeni", de a III. emlékeim szerint jó megítélést kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Donát írta:

Én viszont úgy emlékszem, hogy az átlag cikkek alatt, youtube videóknál stb. az volt az általános vélekedés, hogy sokkal jobb lett mint az EpI-II. Ha valaki bírálta is, főleg azért bírálta, mert az I-II után "sz@rból nem lehetett várat építeni", de a III. emlékeim szerint jó megítélést kapott.

Én sem emlékszem ilyen fikázásra a 3 kapcsán.

Mindenesetre remélem, hogy a 9.re megint odateszik maguk és utána már nem kell ilyenekről beszélni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, kudar írta:

Én sem emlékszem ilyen fikázásra a 3 kapcsán.

Mindenesetre remélem, hogy a 9.re megint odateszik maguk és utána már nem kell ilyenekről beszélni. :)

Ebben akkor nem értünk egyet, mert a VIII-ra is odatették magukat, sőt. Az, hogy az átlag jánosok milyen filmtől lennének boldogok azt én pont magasról és telibe...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most is odatették magukat. Kudar ugye most nem azon búslakodsz, hogy másnak nem tetszik és tessék olyat csinálni ami nekik is jó? :D Nem is tudtam, hogy ennyire figyelsz vadidegenek lelkivilágára. 

 

@Donát Éppen az átlagbélának bejött, csak azok nem pörögnek fórumokon. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem hiszem, hogy a védelmemre szorulna. :P Mint írtam ez az általános, nem TLJ specifikus. Nézd meg pl. a core-on a nepszerűbb filmek vélemény szekcióit. 90-10 arányban fika van. Szinte copy paste. Régebben én is azt hittem, hogy ezt a filmet kirívóan utálják, de egy fenét. Csak belesimul a mintába. 

Ez így van, a neten tömegek vannak, akiknek ez a nagy öröm, hogy mindenről rosszat mondhatnak. A PGO-n napi egyszer szoktam átnézni a hozzászólásokat, aztán el kell kezdenem valami vidám dolgot csinálni (filmet vagy sorozatepizódot nézni, vagy valami vidámabb zenét nézni) vagy elindítani valami öldöklős játékot, csakhogy visszaálljon a lelki békém. Miért? Mert 90%-ban csak a fika megy. Mindenre. Vannak olyan felhasználóink, akik konkrétan akármihez szól hozzá, az fikázás. De ugyanez a helyzet a Gamestaron is. Írhatsz bármiről bármit, ezek az emberek akkor is fikázni fognak. Ha magában a cikkben nem találnak fogást, akkor célba veszik az írót. Sajnálatos, hogy teli a net ilyen szánalmas emberekkel, akiknek vagy ez a szórakozás, vagy tényleg ilyen borúsan látják a világot. Nem tudom, melyik a rosszabb. Egyikkel sem cserélnék, az fix.

 

Én emlékszek ep3 fikákra szép számmal. Konkrétan emlékszem, hogy mennyit szidták Anakin "hiteltelen és gyors" átállását a Sötét Oldalra, de rémlik az is, hogy sok fika érte Padmé halálának értelmetlenségét, de érte kritika a coruscanti csatát is a "látványos összevisszaság" miatt és mert semmilyen hajó nem jelent meg az EU-ból (nem voltak sehol a Victory csillagrombolók és a Z-95-ösök), meg, hogy a párbaj nem lett 12 perces vágatlanul, ahogy Lucas ígérte. És persze jó sokat szidták Vader talpra állását is, meg azt, hogy Anakin szembefordult Padméval is. Most így kapásból ezek jutottak eszembe abból az időből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már így is elszomorít ez a téma ahogy olvasom tőletek. Nekem ez kimaradt, mert elkerültem a kommenteket, egyszerűen annyira kiakasztott pár mondat után a közeg, hogy menekültem... ás a Disney-éra alatt már a "kritikusokat" sem olvastam, ha kiderült, hogy köpködés van nagyrészt. Kiszálltam pár sor után, nem érdekelt tovább, nem cseszhetnek oda az élményemnek, stb. Strucc vagyok ez ügyben, de tényleg nem akarom, hogy lépten-nyomon lehúzzanak. Régebben zavart, már nem érdekel, hogy sokan fikázzák, mást várnak, szarazegész... sérti a fülemet ez a hitetlen beszéd. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem te csinálod jól. Én is így tennék - más oldalak kommentjeit nem is olvasom, se kritikákat -, csak a munkám miatt nem tehetem, sajnos monitoroznom kell a weblap és a Facebook-oldal hozzászólásait - utóbbi a rémálom, ami a Frászbúkon megy, az eszméletlen. :( De öröm az ürümben, hogy a Star Warsszal kapcsolatos filmhírek az én felügyeletem alá kerültek, szóval a PC Guru Online-on legalábbis a cikkekben nem lesz köpködés. :D 

 

Amúgy szerintem idővel az ep8 megítélése is meg fog változni, csak még nem volt rá idő. Eleve biztató jel, hogy a film BD bevétele hatalmas, ami sok-sok eladott lemezt jelent. Márpedig BD-t szerintem csak az vesz, akinek azért tetszett. Olyan idióta nem lehet sok, aki csak azért veszi meg, hogy meg legyen a gyűjteményében ez is, de közben baromira nem tetszik neki (ha mégis sok ilyen van, innen is köszönöm neki a film támogatását). A fikázók meg találnak maguknak mást, feltehetően a következő SW filmet. Mondjuk szerintem a Solo nem kapott annyi pofont, mint az ep8. De ebből is látszik, hogy Johnson filmjében mennyi erő van. Csípem a Solót, de az ep8 sokkal jobban hatott rám, és valószínűleg mindenki másra is, akár pozitívan, akár negatívan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idő általi rehabban én is hiszek, sőt... :) TLJ és Solo film is erre a sorsra jut. Még reménykedem abban, hogy Rian trilógiája és Benioff-ék sorozata kiválthat egy 80%-os, tömeges "sikert". Hiszek most ebben, hinni szeretnék, de ha így lesz az meglep majd... de kellemesen. :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én emlékszek ep3 fikákra szép számmal. Konkrétan emlékszem, hogy mennyit szidták Anakin "hiteltelen és gyors" átállását a Sötét Oldalra, de rémlik az is, hogy sok fika érte Padmé halálának értelmetlenségét, de érte kritika a coruscanti csatát is a "látványos összevisszaság" miatt és mert semmilyen hajó nem jelent meg az EU-ból (nem voltak sehol a Victory csillagrombolók és a Z-95-ösök), meg, hogy a párbaj nem lett 12 perces vágatlanul, ahogy Lucas ígérte. És persze jó sokat szidták Vader talpra állását is, meg azt, hogy Anakin szembefordult Padméval is. Most így kapásból ezek jutottak eszembe abból az időből.

Na igen, volt ott sok minden, meg azóta is előkerülnek kisebb-nagyobb galacsinok. Miért van Grievous-nek köpenye, miért krahácsol annyit, milyen gáz Vadernél a "noooo" felkiáltás (a talpra állás mellett), milyen gyenge színészi teljesítmény Portmantől és Christensentől, előbbi mennyire hiteltelen a szülésnél, amúgy is mi a francnak halt meg a semmitől, miért kuncog a bajsza alatt Obi-Wan azon, hogy Anakin gyerekeket mészárolt, milyen gáz Sidious pörgése és ahogy rögtön kinyírja a jediket (mondjuk ez szerintem is nagyon rosszul sikerült jelenet), de azt is sokan kritizálták, ahogyan Kenobi végül legyőzte tanítványát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Lehet, hogy érzékelték, csak mi nem kaptunk róla infót, mert a kamera nem volt akkor a hídon. Off scrren Hux és Peavey lehet, hogy önelégülten kuncogtak, hogy "hehe, hiába ugranak, tudjuk őket követni". :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.