Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Továbbra is fantasztikus ez a film. A véleményem nem sokat változott: igazi profi munka, talán a legjobban rendezett SW. Egyébként a folytatás trilógia inkább sci-fi mint fantasy. Míg a PT-ben több volt a mesés elem, itt inkább a sci-fi dominál. Főleg a sztori elemek között (üzemanyag kifogyásának középpontba állítása).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ilyen sem volt még velem úgy... 1999 óta. Nem bírtam ki, hogy ne nézzem meg rövid időn belül újra a filmet. Általában, ha megnézek valamit moziban, pláne több alkalommal, akkor a BD-ig simán elvagyok. Azt meg megnézem egyszer, aztán laza fél évre tuti elteszem a polcra. De nem ennél a filmnél. Már kedden úgy voltam vele, hogy addig nem fekszem le, amíg néhány jelenetet meg nem nézek, csak úgy, a lelki üdvért. De aztán ez elmaradt, a kis függő nem kapta meg az adagját, szóval szerdán éjfélkor képes voltam betenni a lejátszóba és végignézni.

Szerdán is úgy voltam, hogy majd megnézek pár jelenetet a gépen, de aztán belém villant: mi a hóthengeres maci fütyiért nézzek meg pár jelenetet a kis tévén, amikor a nappaliban a nagy tévén az egész filmet megnézhetem BD-n? Ráadásul még korán is volt (éljen a kimaxolt night uhu skill :D ).

Nem tudok betelni ezzel a filmmel, totál a rabjává tett. Ha valami abszurd világba élnénk, ahol nem vagyok zacc per kávé 30 éve Star Wars rajongó, ezzel a filmmel akkor is rajongóvá váltam volna. Így most "csak" Star Wars rajongó vagyok, és azon belül TLJ-rajongó. Köszi, Rian Johnson!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Szerdán is úgy voltam, hogy majd megnézek pár jelenetet a gépen, de aztán belém villant: mi a hóthengeres maci fütyiért nézzek meg pár jelenetet a kis tévén, amikor a nappaliban a nagy tévén az egész filmet megnézhetem BD-n? 

Én sem értem, hogy miért ne tennéd ezt :P Ha már egyszer adott a lehetőség, és még olthatatlan kedvet is érzel hozzá, akkor uccu! Akármikor :peace: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
2018. 04. 29. - 19:34, Ody Mandrell írta:

Továbbra is fantasztikus ez a film. A véleményem nem sokat változott: igazi profi munka, talán a legjobban rendezett SW. Egyébként a folytatás trilógia inkább sci-fi mint fantasy. Míg a PT-ben több volt a mesés elem, itt inkább a sci-fi dominál. Főleg a sztori elemek között (üzemanyag kifogyásának középpontba állítása).

Én pont ezt érzem mesésnek inkább, a misztikum, mágia ebben a filmben nagyon nagy szerepet kap. A scifi elemek itt is, mint mindig a Star Wars-ban: macguffinok. Ellenben az előzménytrilógiában a sci-fik disztópia-ábrázolása elég fontos szerepet játszik, meg a technika: Coruscant, Kamino, klónok, robotika, droidgyárak. Ezekről azért ad egy markáns víziót, meg az előállított katonák által vívott háborúval.

 

Az új trilógia visszatér abba a szimbolikába, hogy a gonoszoknak nagy és baljós hajója van, a jóknak pedig kicsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Az új trilógia visszatér abba a szimbolikába, hogy a gonoszoknak nagy és baljós hajója van, a jóknak pedig kicsi.

A Raddus több mint fél kilométerrel nagyobb, mint a Finalizer. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Dzséjt, ennyi erővel mondhattad volna Kylo TIE Silencer-ét is.

Igaz, annál még az A-szárnyú is nagyobb. :P :death: De azért remélem levetted, hogy nem komolynak, hanem viccnek szántam a megjegyzést. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony-bizony. Két hete, ha megnéztük a TLJ-t és láttuk Luke kezében a kockákat, csak Hant láttuk. Most már benne van Hanon kívül Han élete is. Qi'ra, a szökés Corelliáról, a küldetés Kesselen, de még Beckett is. És ahogy eltűnik a kocka a film végén, az talán annak is a jele, hogy ezek az emberek, akik hatással voltak Hanra, szintén eltűnnek, mert már senki sem emlékszik rájuk. Han még tovább élhet Rey, Finn, Leia, Chewie, Poe és Kylo emlékeiben, meg azokéban, akik még emlékeznek Solo tábornok hőstetteire. De ki emlékszik már Qi'rára? Beckettre? Valra? Rióra? Senki. :( 

Luke ugyan azt mondja, hogy senki sem tűnik el végleg, de az a helyzet, hogy ha már senki sem emlékszik az emberre, akkor tényleg végleg eltűnik. És ez a Solo egyik üzenete: sz*r egyedül meghalni. Kell a család és az igazi barátok, hogy tényleg ne tűnj el teljesen. Szerintem ez is egy remek kapcsolat a Solo és a TLJ között. Főleg, hogy az ep8-nak szintén fontos eleme a család, hiszen Rey azt keresi, Kylo meg a múltjától, ennél fogva a családjától próbál megszabadulni. És Rey jár jól, mert a film végén ő van barátok között, neki van "családja", Kylo Ren meg tök egyedül van a vezérlőben (az ajtón kívül meg valószínűleg az első számú ellensége figyeli).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El sem tudom képzelni, melyik agyalágyult találta ki, hogy ez a film tönkretette a gyerekkorát. Aki így gondolja, azt nagyon tudom sajnálni, hogy olyan szomorú gyerekkora volt, hogy egy film képes azt romba dönteni. :D A torrent áruházból megvásárolt filmet már vagy egy tucatszor megnéztem, két tucatszor a kedvenc jeleneteim. Ha nagyon fogást akarnék találni rajta, akkor csak Csubi lenne az. Picit nagyobb teret adhattak volna neki. De nem akarok fogást találni, mert nem azért nézem újra és újra, hogy hibát keressek, hanem hogy ismét átéljem a filmet.

Nálam is az ep III a non plusz ultra a filmek sorában. A TLJ nem jut olyan magasságokba, de nem sok hiányzott hozzá. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, M.Laci írta:

El sem tudom képzelni, melyik agyalágyult találta ki, hogy ez a film tönkretette a gyerekkorát. Aki így gondolja, azt nagyon tudom sajnálni, hogy olyan szomorú gyerekkora volt, hogy egy film képes azt romba dönteni

Amúgy ez teljesen értelmetlen. A gyerekkora lezáródott, azok az élmények már megmaradnak. Ez olyan mintha gyerekkorom nagy élményeinek számító fagyizásokat tönkretenné egy tegnap evett rossz fagylalt. Ekkora hülyeséget még életemben nem hallottam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Szóval nálam nemhogy tönkretette a gyerekkoromat ez a film, ellenkezőleg visszahozta, ráadásul azt az érzést mikor gyerekként rácsodálkoztam a moziban ahogy beúszik az a bizonyos csillagromboló.

Legszivesebben kezet ráznék Riannal ezért a műalkotásért. Mert velem nagyon, de nagyon jót tett

Hol lehet kiemelésre felterjeszteni egy hsz-t? Mert ez: :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFA és a RO után én is azt hittem, hogy nekem a modern Csillagok háborúja-filmek közül már végérvényesen a RotS lesz a kedvencem, mégha a RO-t is imádtam. Erre jött ez. :O

 

Amúgy Chewie-t én egyáltalán nem éreztem kevésnek. Egyrészt a TFA-ban baromi nagy szerepet kapott, lehetett sejteni, hogy itt kevesebbet fog kapni, mivel már nincs meg az a Han-nal közös dinamika. Voltak baromi jó gegjei. És azt is lehetett sejteni, hogy a Solo-ban meg konkrétan minden korábbinál hangsúlyosabb lesz. Ennek ellenére szerintem a film egyik nosztalgikus csúcspontja (mert azért ilyen is volt, de nem nagyon erőltetetten) éppen Chewie-hoz köthető: amikor berepül a Crait-en a Falconnal a kristályos üregekbe és a TIE vadászok üldözik (brutálisan látványos szekvencia), a TIE Fighter Attack hallható, ami korábban a IV-ben és a VI-ban is szólt, az előbbiben akkor, amikor Han és Luke a HCS-ról menekülve a TIE-okat lövik. Nekem ez az egyik kedvenc SW-zeném, és hihetetlenül felidézte Han Solo emlékét számomra, főleg úgy, hogy a pilótafülkében Chewie látható. Hidegrázó volt. (Azóta a Solo is használta a zenét, de az már nem ütött annyira szíven, mert a TLJ a RotJ óta volt az első, ami használta, és - mivel a TFA-ban az új zenék domináltak, nem gondoltam volna, hogy valaha is visszahoznak egy ilyen OT-s zenét). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

amikor berepül a Crait-en a Falconnal a kristályos üregekbe és a TIE vadászok üldözik (brutálisan látványos szekvencia), a TIE Fighter Attack hallható, ami korábban a IV-ben és a VI-ban is szólt, az előbbiben akkor, amikor Han és Luke a HCS-ról menekülve a TIE-okat lövik.

A Falcon téma. Az egyik kedvenc jelenetem nekem is ez. A Soloban is volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az imént találtam egy 30 perces nagyon jó videót. Bár nem értek egyet a sráccal mindenben, egy biztos, a The Last Jedi lényegét nagyon szépen megértette és azt remekül teszi közzé e videóban. Valamint a videó készítésénél pont az verzérelte, hogy valamennyire reflektáljon a TLJ-t érő kritikákra, és milyen jól tette... jó volt nézni, ajánlom nektek is.

Ezen a linken eléritek: http://tomlion.blog.hu/2018/05/21/cinemalion_star_wars_az_utolso_jedik

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Az imént találtam egy 30 perces nagyon jó videót. Bár nem értek egyet a sráccal mindenben, egy biztos, a The Last Jedi lényegét nagyon szépen megértette és azt remekül teszi közzé e videóban. Valamint a videó készítésénél pont az verzérelte, hogy valamennyire reflektáljon a TLJ-t érő kritikákra, és milyen jól tette... jó volt nézni, ajánlom nektek is.

Ezen a linken eléritek: http://tomlion.blog.hu/2018/05/21/cinemalion_star_wars_az_utolso_jedik

Tök jó ez a videó, bár pár marhaságot azért mondott. Pl hogy a Zsivány Egyes nem bővítette az univerzumot. Viszont a videó alatt a hozzászólásokban már megjelentek az elmebetegek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No megnéztem. Nem volt rossz, sőt, kifejezetten tetszett! Több ilyen kellene. Mindenhol én se értek vele egyet, pl. Rey esetében túl merész megállapításokat tesz. Ettől független rendben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megtartották a 44. Szaturnusz díjátadót, és a TLJ hazavihetett 3 díjat is:

- a legjobb forgatókönyv - TLJ - Rian Johnson

- legjobb vágás - TLJ - Bob Ducsay

- legjobb színész - TLJ - Mark Hamill

 

Gratulálok nekik! :clap: 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.