Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

https://twitter.com/rianjohnson/status/954398119185256449/photo/1?ref_src=twsrc^tfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.starwarsunderworld.com%2F2018%2F01%2Frian-johnson-humorously-responds-to.html

 

Rian ismét megmutatja, mennyire szellemes! :D

 

Én már le is voksoltam az Empire awardson, de azért valóban Boyega helyett jelölhették volna Drivert, de most igazából Hamill se volt annyira mellékszereplő. Han az előző filmben mellékszereplő volt, de itt azért Luke-ot talán fontosabbnak éreztem, mint Finn-t és mint Poe-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy hasonló képesség volt a Jedi Knight játékokban is, ha jól emlékszem (rég játszottam már vele, de mintha létre lehetett volna hozni az egyik részben ilyen fantomot elterelésként). A régi EU rajongóinak már csak ezért is csorgatni kéne a nyálukat, hát valamit megint visszaemeltek a kánonba - ráadásul ezek szerint nem is most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy hasonló képesség volt a Jedi Knight játékokban is, ha jól emlékszem (rég játszottam már vele, de mintha létre lehetett volna hozni az egyik részben ilyen fantomot elterelésként). A régi EU rajongóinak már csak ezért is csorgatni kéne a nyálukat, hát valamit megint visszaemeltek a kánonba - ráadásul ezek szerint nem is most.

Én se ma játszottam velük, de a 2-3-at jó sokszor végigtoltam. Nem rémlik ilyesmi, lehet valamelyik korábbi részben volt esetleg. A ME-ben biztosan volt ilyen, arra emlékszem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

https://twitter.com/rianjohnson/status/954398119185256449/photo/1?ref_src=twsrc^tfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.starwarsunderworld.com%2F2018%2F01%2Frian-johnson-humorously-responds-to.html

 

Rian ismét megmutatja, mennyire szellemes! :D

 

Én már le is voksoltam az Empire awardson, de azért valóban Boyega helyett jelölhették volna Drivert, de most igazából Hamill se volt annyira mellékszereplő. Han az előző filmben mellékszereplő volt, de itt azért Luke-ot talán fontosabbnak éreztem, mint Finn-t és mint Poe-t.

Eszméletlen ez az ember! :D  A sok majom most persze k*ssol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

Én se ma játszottam velük, de a 2-3-at jó sokszor végigtoltam. Nem rémlik ilyesmi, lehet valamelyik korábbi részben volt esetleg. A ME-ben biztosan volt ilyen, arra emlékszem. :)

Voltaképpen úgy rémlik, hogy a legelsőben, a Dark Force II: Jedi Knight-ban volt (vagy a kiegészítőjében, a Mysteries of the Sith-ben), de mivel azt úgy húsz (meg egy csipet) évvel játszottam ki utoljára, így picit fakók az emlékeim. Még az is lehet, hogy keverem valamivel (nem az ME-vel :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Szisz írta:

Az is egy szempont, hogy néznek ki a színészek. :lol2: Ez egy lázadó film :)

https://www.puliwood.hu/hirek/kina-kritizalja-utolso-jediket-242820.html

egy másik oldalon írt komment valami ilyesmi volt, Mennyire nyomják a PC-t ázsiai karakterekkel meg minden erre ez a hála :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem örüljön a fazon, ha egy ilyen duma után nem penderítik ki az országból. :D Szerintem ez kifejezetten dehonesztáló a kínaiakra nézve, hogy ennyire felszínes gyökereknek állítja be őket. Persze, nyilván azért nem tetszik nekik a film, mert nem elég szépek a szereplők... Van 1-2 kínai ismerősöm, de nyilván nem ismerem a kínai "néplelket", a filmnézési és -értékelési szokásaikról sem tudok semmit, de kétlem, hogy ilyen tinipicsa (már elnézést a szóért) szinten lennének.

 

Meg eleve mi az, hogy "szép" karakterek? Ez baromi szubjektív, kínai emberből meg rengeteg van, aligha egyezik meg annyira az ízlésük, hogy azt így kollektíven ki lehessen jelenteni, hogy számukra nem szépek ezek a szereplők. Főleg úgy, hogy nem is a rasszokat keverik bele, azaz hogy pl. egy ázsiainak mennyire lehet szép egy európai vagy amerikai fazon. Vagy mondjuk hogy Kelly Marie Tran hogyan néz ki.

Most nem azért, de szerintem Boyega semmivel nem "csúnyább" Will Smith-nél... Daisy is baromi helyes csajszi, még ha nem is az a klasszikus cicababa. Jó, Adam Drivernek van egy jellegzetes arca, de ki tudja, biztos sokaknak pont ez jön be. Oscar Isaac-et se mondanám taszítónak. Laura Dern is kifejezetten jól mutatott szerintem, a korához képest pláne. De akkor mi volt a gond a PT-val? Egy Natalie Portman nem szép? Egy Ewan vagy Hayden nem jóképű? Vagy anno Hamill és Ford sem voltak vonzó pasik? Én nem így hallottam a "históriákból". Carrie nekem sose jött be annyira, de kb. szexszimbólum volt egy időben.

Amúgy meg meg kell nézni, hogy milyen filmek népszerűek Kínában, illetve abban kik játszanak. Ha mind tele van olyanokkal, akiket a világ "szépnek" és "vonzónak" könyvel el, akkor még lehet is benne valami, de nem hinném, hogy ez a helyzet. Most felhozta ráadásul a Marvel-filmeket, hát nem tudom. Van benne pár kirívó eset, de ha valaki a többi szereplőre azt mondja, hogy sokkal jobban néz ki, mint a SW-os vonal, hát igencsak meglepődnék. :)

 

Szóval biztos nem arról van szó, hogy a SW eleve népszerűtlen Kínában. És a 7 sem tudta kellőképp megszerettetni az univerzumot arrafelé, így a 8 már sokkal kevesebb embert mozgat meg. Biztos, ha mennének a hírek a kínaiak között, hogy "de szép színészek vannak ebben a filmben", akkor özönlenének megnézni. Aki meg látta, az megnézné még 3x. :D Na mindegy, lehet csak poén volt ez az egész, április 1-re optimális lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kínaiakat a gyors verdák és a dícső történelmi multjuk érdekli. A SW egyik sem. A SW-nak egyébként lenne számukra is érdekes aspektusa, gondolok itt a mester tanítvány viszonyra, a profi kardforgatásra, némi harcmúvészettel megfűszerezve. De az új epizódokban nem ezeken vannak a hangsúlyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chen Tao a legnagyobb kínai SW fan, és neki nagyon bejött a TLJ. :D  Mint általában az ottani fanoknak. A nagy átlagot viszont nem érdekli mert túl retrós a látványvilág. Nem véletlen, hogy pl. a kínai imdb-n a PT filmek mind 9.0 felett vannak.

 

Ja és érdekes lehet egy kínai fickó véleménye is az SW-ről

 

" Star Wars universe is a world that most Chinese can’t be involved in. This should be a space battle Sci-Fi story in our opinions, and we can’t understand why they always talk about Skywalker family or Jedi or lightsaber. We don’t think Jedi & lightsaber should exist or be the focus(if force users are not main roles like Donnie Yen in RO, we might be more interested about SW) in this epic story. We think Jedi is something like swordsman(武侠), great fighting skills, can control things by force(气), has special weapons like blades. And we don’t need a story about Jedi because Chinese artists(including Hong Kong’s) are very good at making our own great swordsman/action movies. "

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétlem, hogy az az érv, hogy "a szereplők nem szépek" és az, hogy "George Lucas inkább a japán kulturából merítette a franchise keleties jellegét" egyidejűleg tudtak jelen lenni, kétlem, hogy egy kínai emberben ez a két állítás a Last Jedi plakátjára rátekintve meg tudna születni. Az átlagnéző úgy gondolom, hogy az előbbit osztja, és nem gondolom, hogy ez valami kínai sajátosság lenne, az egész világon emberek azért ülnek be filmekre, hogy Brad Pittet és Angelina Jolie-t, és a többi esztétikus embert lássák. Ma már filmsztár tud lenni olyan emberből is, aki nem jó és még csak nem is karizmatikus színész, hanem egyszerűen csak ki van pattintva.

A Star Wars új trilógiájának hősei bátor választások, de elsősorban azért, mert nem sztárok, és a figurák egyike sem egy szexideált testesít meg: Rey nem egy Lara Croft, nincsen szexista módon ábrázolva, Finn nem egy vagány megamacsó, hanem kicsit balfasz és ettől szerethető, Kylo Ren pedig elsősorban nem az a badass gonosz, hanem egy tépelődő összetett jellem, ami itt nyugaton is kicsapta a biztosítékot sokaknál, nem csak Kínában. Ennek teljes tudatában Abrams-ék kiválóan castingoltak, és úgy találtak három embert, hogy ez szinte szerzői, művészfilmesek színészválasztásaira vall - ami abból is látszik, hogy Adam Drivert párhuzamosan az arthouse filmesek is felkapták (de azt se lehet mondani, hogy tőlük vette volna köölcsön Abrams, mert nagyjából mindkét síkon egyszerre futott be) - Jarmusch, Scorsese filmjeinek kiváló főhőse lett. Igen, ennek a három embernek (bár nyilván mind jóképű) az arcáról el lehet mondani, hogy sokkal érdekesebbek, mint egy átlagos sztárocska feje, izgalmasak, gondolkodásra késztetnek, hogy "ki ez az ember?" Persze ezt felszínes nézők nem fogják fel, nem eszerint választanak filmet. De ez nem más nyugaton sem. Itt a Star Wars olyan szinten kulturális alapismeret, hogy mindenki aszerint dönti el, hogy megnézi-e, hogy milyen a viszonya magával a fogalommal, hogy "Star Wars". Keleten meg aszerint döntik el, hogy ki a szép ember benne, mert számukra nem egy közös kulturális alap, nekik van más. De az egyszeri nyugati nézők is ezért tudták sikerre vinni pl. a Halálos iramban franchise-t. Dögös csajok, rommá gyúrt pasik, lehetetlenül tükörfényes autók, akciók. Félreértés ne essék, nem az a valid állítás, amit Vin Diesel állít a Halálos irambanról, hogy ez egy család, meg mittudomén. Az emberek sokat látták a plakátokat, aztán még az is hír lett, hogy fiatalon meghalt "az a színész", ránéznek a plakátra, látják, hogy autók, nők, két óráig azt képzelhetik, hogy ők maguk az a gyúrós, aki megszerzi mindkettőt, hát megveszik rá a jegyet. A világon mindenhol az ember szórakozni jár elsősorban moziba.

 

Viszont nagyon jó, hogy ezen a szinten (sem) ezt az utat járja a Star Wars. A Star Wars mélyebb ismerete már eleve tkp. bármilyen furán is hangzik, egy kifinomultságra vall. A Star Wars egy alapfilm, ennél fogva ismerete főképp szeretete a nyugati embernél egyfajta nívó, és jó, hogy a folytatások is eszerint készülnek. Nyilván Natalie Portman-t, vagy Carrie Fisher-t inkább lehetett látni szexuális töltetű öltözékben, de ezek az idők már elmúltak, egyrészt ilyet már láttunk, másrészt meg a Lucasfilmnél szándék van egy fajta nevelő célra, vagy kiállásra ügyek mellett, mivel nem lehet egyszerűbben az "egész népet nem középiskolás fokon tanítani" mint egy mozifilmmel, aminek garantáltan nagy a nézőszáma, és amiben akarva-akaratlanul is a néző azonosul a szereplőkkel és átérzi a konfliktusaikat. Ez egyidejűleg felelősség is az alkotók részéről. De nagyon jól teszi a Star Wars, és mindig is ezt tette (az adott korhoz képest), hogy annak ellenére, hogy mesevilág, igenis valós, evilági problémákra irányítja rá a figyelmet.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Egyébként nem zongoráztam végig de néhány jelölés annyira random mintha véletlenszerüen egy kalapból húzták volna ki a jelölteket. Például a legjobb animációs film kategóriában a kifejezetten gyenge Boss Baby kapott jelölést annak ellenére hogy se a kritikusok nem voltak érte oda különösebben (RT: 52%), se a nézők (imdb: 6,4). Eközben a LEGO Batman amit az itészek is imádtak (RT: 91%) és a közönség is jól elvolt vele (imdb: 7,3) nem kapott jelölést. 

A Legjobb zene kategóriának pedig mintha évről évre egyre kevesebb értelme lenne. Nem rossz az ep.8 zenéje, de azért meglepne ha ott lenne a legjobbak közt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 13. - 23:10, csoli1138 írta:

A többit hagyjuk ülepedni, kell még beszélnünk sokmindenről; Finnről, Roseról, Poe ról Leiáról...

Sajnos nem sokat beszéltél róluk, pedig engem érdekelt volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Délután elkezdtem nézni a Rogue One BD-t. Fél óra után kicseréltem a TLJ kamerás fos verziójára. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a RO nem jön be, hanem inkább azt, hogy a TLJ annyira benne van a fejemben, hogy csak rá tudok gondolni. :o Még kamerásan is megnézem, nem tud visszatartani. A Disney legjobb SW-je!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma cseréltem egy jobb kamerásra.. ;)

 

Amúgy egy jelenetről kérdeznék. A nejem annó és most hétvégén mikor megnézték a sógornőm is egymástól függetlenül "benéztek" egy jelenetet.

Mikor Chewie a sült porggal van, egy élő a közelben nagy boci szemekkel nézi.

Számomra nem kérdés, hogy ez a nézés a; "na ne bassz, hogy megeszed a komámat a szemem láttára!"

A lányok, a kis drágák mindketten azthitték, hogy ez az; "én is éhes vagyok kérek egy kicsit!" -nézés

Lehet le sem esett nekik, hogy az egy sült porg példány...

Csattogtak a homlokok a verziómnál. Más is találkozott ezzel a naiv értelmezéssel?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyikre csoli? Elküldöd nekem?

 

Ami a porgot illeti, még nem találkoztam olyannal se aki megemlítette volna ezt a jelentet. :D Egyébként szerintem is egyértelmű azért nézi mert vagy haver vagy ne adj isten az egyik családtag. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Melyikre csoli? Elküldöd nekem?

 

Ami a porgot illeti, még nem találkoztam olyannal se aki megemlítette volna ezt a jelentet. :D Egyébként szerintem is egyértelmű azért nézi mert vagy haver vagy ne adj isten az egyik családtag. :D 

Máris megy a PM.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
5 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

 A másik ilyen eszköz pl. az a zseniális párhuzamos montázs-szekvencia, ami Finn-ék lebukásától tart Holdo önfeláldozásáig. Az, hogy különböző szálak egy pontban érjék el a csúcspontot, és ezen a ponton még egymásra is hatással legyenek, az valami elképesztő bravúr. Csúcspont a filmben. Ilyet én nagyon kevés filmben láttam ennyire jól használva.

Ez valóban az egyik csúcsjelenet már csak azért is mert a három szál ami egymástól szinte független fut a filmben, itt ér össze. Az a robbanás egybeforrasztja a szereplőket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor lefutott az a jelenet, majd ment tovább a film, rápillantottam az órámra. Nem azért, mert untam a filmet, hanem mert kíváncsi voltam, vajon mennyire lehetünk közel a végéhez, mert úgy volt vele, hogy ez volt a vége, kész, itt már nincs hová fokozni. Aztán rádöbbentem, hogy mennyi idő van még hátra, meg persze bevillant, hogy Crait még csak most jön. Fel is merült bennem az aggodalom, hogy az ep8 is olyan film lesz, aminek a közepe-vége felé a csúcspont, a legvége meg már azt nem tudja űberelni, így odalesz a befejezés súlya. Hát, ezen a téren is kellemesen meglepett a film. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

De akkor tessék, itt van egy nagy régi rajongó véleménye is, akinek kétségtelen, hogy drasztikus véleménye van minden SW-produktumról. A TFA-t pl. utálta. Barta Zoliról van szó, a magyar rajongói élet legfontosabb figurájáról. Tetszett neki a film: https://www.starwarsklub.hu/12_video_dvd/video_dvd_030/video_dvd_030_ep8_kritika_1.html

 

Wow! Bartának tetszett valami SW? :o Ezt fel kell írni valahova. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.