Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Lizardking írta:

Rian megkérte anno J.J ,hogy BB8 helyett R2 menjen Reyel a szigetre. 

Ha jól belegondolunk, logikusabb is, hogy R2 megy. BB8 Poe droidja, tehát Poe-val marad (BB8 azért volt egy darabig Reyé, mert úgy tudták, Poe meghalt), R2 pedig Luke-é, tehát megy Luke-hoz, számomra ez így természetes :) Függetlenül attól, hogy utána R2-nak milyen szerepet szántak. Nem mellékesen a kis droidnak nem volt sok szerepe, de az a kevés legalább jelentős. Nem is tudtam arról, hogy ez egy kérés volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

...számomra a film egyértelműen legjobb része az volt, amit sokan egyáltalán nem kedvelnek, mégpedig Finn és Rose kiruccanása. A kaszinóváros végre visszahozta az életet ebbe az univerzumba, végre volt SW kultúra, nem is akármilyen. Igen, való igaz hogy már a Rogue One is remek helyekre kalauzolt el bennünket, de ezek főként az OT lepusztult hangulatát idézték meg. Ilyen csillogó helyen a PT óta nem jártunk, márpedig számomra ez is fontos része az univerzumnak.

Egyetértek, a kaszinóváros nagyon jó volt. Nem csak a látvány és a sok új faj ütött, hanem az is nagyon tetszett hogy koherens módon építették fel. Én grafikus és dizájner vagyok, rengeteg olyan hazai és külföldi projektben vettem részt ahol eszméletlenül kidolgozott style guide-okat és brief-eket kaptunk egy-egy munkához, többek között a grafikai stúdiónk dolgozott a Wizard of the Coastnak is, ahol Star Wars figurák terveit és nézetképeit készítettük, a Blizzardnak dolgoztunk a Warcraft termékeihez és egyéb nagy projektekhez is besegítettünk, szóval van egy kis rálátásom és sokszor eszerint nézem a végeredményt is. A kaszinóváros kiemelkedően jó lett, felépítésében és kidolgozottságában az egyik csúcs azok közül amit a teljes frencsájz asztalra tett. Nagyon tetszett az a mód ahogy végiggondolták az egészet. Nem csak a helyszínek, a nyerőgépek, a lovarda, meg a járművek, hanem az egésznek a feelingje, hogy (érthető okokból) hemzsegnek a biztonságiak, rendőrök és az főleg hogy ha nem egy gazdag, fizető vendég vagy egy tilosban parkolásért már mész is a börtönbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, kudar írta:

Hihetetlen mennyien akarnak hangot adni az utálatuknak. Szirmay egy teljesen pozitív kritika után olyan fikaáradatot kapott kommentekben...istenem...

 

Várj! Azt mondod, hogy Szirmay nem húzta le a filmet? Bocsi, de rá se kattintottam a videóra, mert nem akartam magam még mélyebbre nyomni a hiszti fekáliába ... plusz eleve nem nagyon bírom a tagot + legtöbbször nem értek vele egyet, de ha azt mondod, hogy nem fikkant, akkor megnézem.

 

A kommentek nem érdekelnek, mindenesetre nagyon elkeserítő, ami itt folyik :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Ody, ekkora hiszti nem volt sem a TFA sem a RO esetében. 
Alien frencsájznál volt a Prometheus és a Covenant után is, de valahogy azok sem b*sztak fel ennyire, igyekeztem csak legyinteni rá. 

 

Legutóbb, ami kihozott a sodromból 2012-ben a Mass Effect 3 utáni gigahiszti volt, amit a "rajongók" azért műveltek, mert nem úgy képzelték el a trilógia lezárását, ahogy azt a 3. részben megkaptuk! WTF?!

 

Már látom, hogy az újmódi az lesz, hogy egy színházi darab esetében ha nem tetszik a nézőnek az események alakulása, mert az nem egyezik az Ő elképzeléseivel, akkor felrohannak a színpadra, lemészárolják a színészeket, felkoncolják a rendezőt, lámpavasra szúrják az írók fejét, stb... oké, régen is megvolt, hogy tojással és paradicsommal dobálta meg a közönség a szereplőket a színházban, de könyörgöm... az akkor volt, ha valóban rossz volt a színészi alakítás, vagy egyértelműen félrement a színdarab, és nem azért volt, mert a végkifejlet nem egyezett a néző szent elképzeléseivel. Megáll az ember esze!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Útálok telefonról pötyögni, de ezt most mindenképpen leírom:

Ma (elsősorban a PodCast miatt, másodsorban meg ... csak úgy) megnéztem végre másodszor is a filmet jobban figyelve az apróságokra, részletekre, rendezési finomságokra, stb... nos, míg első alkalommal nem, most kétszer is sikerült elmorzsolni egy-két könnycseppet a film alatt. Először Yoda megjelenésénél, másodszor Luke méltóságteljes (igen, az!) halálánál!

 

Első megtekintés után megértettem a fikkantók és fanyalgók véleményét ... pontosabban valahol képes voltam elfogadni egy olyan negatív véleményt, ami nem annyiból áll, hogy sz*r, hanem legalább picit jobban körbeírja, hogy miért sz*r. De látva, hogy nem hogy csitulna a hiszti a film körül, hanem még növekszik is a második megtekintés után azt kell mondanom, hogy nem... most már k*rvára nem értem meg ezeket a fröcsögéseket még akkor sem, ha körbeírják, szerintük miért sz*r a film. Mert ez már kabaré komolyan! Gondoljon bárki bármit rólam ez miatt, nem érdekel... amit művelnek a film kapcsán az szavakkal nehezen leírható! :( És ez nagyon elszomorít!

  Ez teljesen érthető szerintem. Olyan elemek vannak a filmben, amikből mindenkinek az jön le, hogy ez egy generációs (nézői, rajongói generációra gondolok) film. Meg akar felelni a 7 éveseknek, a 17 éveseknek és a 47 éveseknek is egyszerre. Nos, most mondom, hogy ez nem fog sikerülni, mert mindegyik korosztálynak más az igénye. Tehát amit fikázásként látunk, azok nem mások mint generációs ellentétek, ami a való élet egyéb területein természetesnek veszünk. Ami a 47 évesnek tetszik, az a hétévesnek, pláne a szuperhősökön felnőtt 17 évesnek túl szöszmötölős, lassú. És fordítva. A véneknél kiüti a biztosítékot a porgok, a gegek, meg hogy Rey mint valami szuperhős, nem jedinek tanul, hanem már szinte az is. Az idősek nehezményezik, hogy olyan alapvetéseket, amik a lucasi érában érvényben voltak, azokat rendre áthágásra kerülnek,a történet lendületének megőrzése érdekében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Várj! Azt mondod, hogy Szirmay nem húzta le a filmet? Bocsi, de rá se kattintottam a videóra, mert nem akartam magam még mélyebbre nyomni a hiszti fekáliába ... plusz eleve nem nagyon bírom a tagot + legtöbbször nem értek vele egyet, de ha azt mondod, hogy nem fikkant, akkor megnézem.

 

A kommentek nem érdekelnek, mindenesetre nagyon elkeserítő, ami itt folyik :(

Szirmay egy teljesen korrekt értékelést adott. Az első 1 percig érdemes megnézni, hogy képbe kerülj. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Hát Ody, ekkora hiszti nem volt sem a TFA sem a RO esetében. 
Alien frencsájznál volt a Prometheus és a Covenant után is, de valahogy azok sem b*sztak fel ennyire, igyekeztem csak legyinteni rá. 

 

Legutóbb, ami kihozott a sodromból 2012-ben a Mass Effect 3 utáni gigahiszti volt, amit a "rajongók" azért műveltek, mert nem úgy képzelték el a trilógia lezárását, ahogy azt a 3. részben megkaptuk! WTF?!

 

Már látom, hogy az újmódi az lesz, hogy egy színházi darab esetében ha nem tetszik a nézőnek az események alakulása, mert az nem egyezik az Ő elképzeléseivel, akkor felrohannak a színpadra, lemészárolják a színészeket, felkoncolják a rendezőt, lámpavasra szúrják az írók fejét, stb... oké, régen is megvolt, hogy tojással és paradicsommal dobálta meg a közönség a szereplőket a színházban, de könyörgöm... az akkor volt, ha valóban rossz volt a színészi alakítás, vagy egyértelműen félrement a színdarab, és nem azért volt, mert a végkifejlet nem egyezett a néző szent elképzeléseivel. Megáll az ember esze!

Én nem érzek különbséget mert már nagyon régóta nem járok ilyen oldalakra. Főleg a cikkek alatti reakciókra gondolok. Amire figyelsz az a világod.

 

Sajnálom, hogy mindig visszatérsz erre pályára Riddick. Főleg ha ennyire megvisel. 

12 perccel korábban, A pécsi írta:

  Ez teljesen érthető szerintem. Olyan elemek vannak a filmben, amikből mindenkinek az jön le, hogy ez egy generációs (nézői, rajongói generációra gondolok) film. Meg akar felelni a 7 éveseknek, a 17 éveseknek és a 47 éveseknek is egyszerre. Nos, most mondom, hogy ez nem fog sikerülni, mert mindegyik korosztálynak más az igénye. Tehát amit fikázásként látunk, azok nem mások mint generációs ellentétek, ami a való élet egyéb területein természetesnek veszünk. Ami a 47 évesnek tetszik, az a hétévesnek, pláne a szuperhősökön felnőtt 17 évesnek túl szöszmötölős, lassú. És fordítva. A véneknél kiüti a biztosítékot a porgok, a gegek, meg hogy Rey mint valami szuperhős, nem jedinek tanul, hanem már szinte az is. Az idősek nehezményezik, hogy olyan alapvetéseket, amik a lucasi érában érvényben voltak, azokat rendre áthágásra kerülnek,a történet lendületének megőrzése érdekében. 

Ez hozzáállás kérdése. Nekem 43 évesen megy a  befogadás? Hogy van ez? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én nem érzek különbséget mert már nagyon régóta nem járok ilyen oldalakra. Főleg a cikkek alatti reakciókra gondolok. Amire figyelsz az a világod.

 

Sajnálom, hogy mindig visszatérsz erre pályára Riddick. Főleg ha ennyire megvisel. 

Ez hozzáállás kérdése. Nekem 43 évesen megy a  befogadás? Hogy van ez? 

Mert te olyan értelemben nyitott vagy, hogy amit eléd raknak és nem gagyi, neked onnantól ez Star Wars. Ha Luke kék fénykarddal jelenik meg a rész végén, akkor magyarázatot keresel rá és nem csipőből elutasítod. Majd idővel nemcsak elfogadod, de a legjobb megoldásnak is tartod. Mindig azt, amit az alkotók meghúznak. Most a kék fénykardot érzed a leghelyesebbnek, de ha Luke zöld fénykarddal tolta volna a rész végén, akkor azt éreznéd annak. ;) 

 

A világ azonban többségében nem ilyen. Ha ők Snoke identitást meg Rey Skywalkert vártak akkor nem a saját elvárásaikat kalibrálják át, hanem csalódnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem csak az ismerőseim véleménye érdekel a filmek kapcsán. Hogy vadidegen emberek mit gondolnak azaz ő dolguk. Ha utálják hát utálják. Nem fog leszakadni tőle az ég. Ez azért mégis "csak" egy film. Nem lesz semmi bajunk ha a kedvencünket sokan nem szeretik. A prequelnél nagyon fiatal voltam és sokat foglalkoztam idegen emberek véleményével. Idő és energia pazarlás volt minden perc amit ezzel töltöttem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Donát írta:

Mert te olyan értelemben nyitott vagy, hogy amit eléd raknak és nem gagyi, neked onnantól ez Star Wars. Ha Luke kék fénykarddal jelenik meg a rész végén, akkor magyarázatot keresel rá és nem csipőből elutasítod. Majd idővel nemcsak elfogadod, de a legjobb megoldásnak is tartod. Mindig azt, amit az alkotók meghúznak. Most a kék fénykardot érzed a leghelyesebbnek, de ha Luke zöld fénykarddal tolta volna a rész végén, akkor azt éreznéd annak. ;) 

 

A világ azonban többségében nem ilyen. Ha ők Snoke identitást meg Rey Skywalkert vártak akkor nem a saját elvárásaikat kalibrálják át, hanem csalódnak. 

Azért ennyire birkának nem kell nézni. ;) A példánál maradva tök mindegy, hogy kék vagy zöld mert annyira nem lényeges kérdés. Az a gáz ha valaki szerint ezért sz*r a film. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Bomarr írta:

Engem csak az ismerőseim véleménye érdekel a filmek kapcsán. Hogy vadidegen emberek mit gondolnak azaz ő dolguk. Ha utálják hát utálják. Nem fog leszakadni tőle az ég. Ez azért mégis "csak" egy film. Nem lesz semmi bajunk ha a kedvencünket sokan nem szeretik. A prequelnél nagyon fiatal voltam és sokat foglalkoztam idegen emberek véleményével. Idő és energia pazarlás volt minden perc amit ezzel töltöttem.

 

Én 37  évesen kerültem újra a Star Wars bűvkörébe, így ezt a bosszankodó szakaszt eleve kihagytam. :D

 

Karácsonykor a filmben csalódott 17 és 19 éves unokaöcséim véleményét sikerült némileg tompítanom egy jó kis beszélgetéssel. Bízom benne, hogy legalább még egyszer megnézik, és képesek lesznek már más szemmel látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért ennyire birkának nem kell nézni. ;) A példánál maradva tök mindegy, hogy kék vagy zöld mert annyira nem lényeges kérdés. Az a gáz ha valaki szerint ezért sz*r a film. 

Senki nem nézett birkának. :roll: Ez nyitottságról, befogadásról, SW szeretetről meg az alkotókat megillető teremtési joghoz való hozzáállásról szólt. Sosem gondolkoztál még el azon miért Te vagy az, akinek szinte az összes TCW, Rebels és film epizód bejött? Nyiss fel egy random topikot egy megoszoktó részről; XY kritizàl, Ody a film védelmére kel. Szerintem ezek tök szerencsés tulajdonságok, csak többsègében az emberek nem ilyenek, erre céloztam fentebb. :roll:

 

De ki mit szűr le belőle ugyebár. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most a kék fénykardot érzed a leghelyesebbnek, de ha Luke zöld fénykarddal tolta volna a rész végén, akkor azt éreznéd annak. ;) 

Ezt írtad ami azt sugallja, hogy bármit el tudok fogadni és megmagyarázni. Ez nincs így. Leírtam korábban, hogy állok az sw-hez, mi alapján ítélem meg. Persze kösz a bókot de azért lenne olyan ami kiverné a biztosítékot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ez hozzáállás kérdése. Nekem 43 évesen megy a  befogadás? Hogy van ez? 

Ó, hidd el, előbb utóbb mindenki megkedveli ezt az epizódot is. Ugyanez az elégedetlenkedés ment Jar Jar miatt a Baljós árnyaknál is, mára mindenki aranyba foglalja, mert a II és a III epizóddal kerek lett az előzmény. Ugyan ez lessz most is. Kijön egy Snoke regény, Rey-t kiképzi Kylo, és JJ ad (mert Ő olyan) egy frankó magyarázatot Rey származására és mindenki megynyukszik. És csak csettinteni fogunk, hogy mekkora poén volt, milyen szépen ellenpontozták a porgokat azzal, hogy Chewie nyárson sütögette őket. Ez már nem is humor , hanem fekete humor. Egy fityisz a 7 éveseknek. Ez így kell nézni, és minden OK lessz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

bármit el tudok fogadni és megmagyarázni. Ez nincs így. Leírtam korábban, hogy állok az sw-hez, mi alapján ítélem meg. Persze kösz a bókot de azért lenne olyan ami kiverné a biztosítékot. :)

Emlékszem, amikor még nem regisztráltam az oldalra, akkor láttam egy ilyet. A Rebels Atollon-pókos részénél volt az, amikor kiadtak egy jelenetet, ahol Ezra és Zeb a napnyugtát nézték, és közben a rádióban földi zene szólt. Na az például nem tetszett neked. Most jelenleg nem tudom, hogyan állsz hozzá.

 

‎2016‎. ‎03‎. ‎22‎. - 9:26, Ody Mandrell írta:

Jaj az a rock zene...azt miért kellett? :facepalm:

‎2016‎. ‎03‎. ‎22‎. - 19:36, Ody Mandrell írta:

Ez egy olyan földi utalás ami nem váltható ki semmivel. Megkockáztatom, hogy a legnyíltabb ilyen dolog az SW történetében. Sokol rádión ne hallgassanak szar rockot az SW galaxisban, mert az onnatól kezdve nem SW galaxis hanem a 'Garázs' című műsor Nagy Feróval. YEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

‎2016‎. ‎03‎. ‎22‎. - 20:34, Ody Mandrell írta:

Nem vagyok nyugi mert ez nagy csalódás most nekem. Kicsit mintha kiherélték volna az SW -t....miért is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt írtad ami azt sugallja, hogy bármit el tudok fogadni és megmagyarázni. Ez nincs így. Leírtam korábban, hogy állok az sw-hez, mi alapján ítélem meg. Persze kösz a bókot de azért lenne olyan ami kiverné a biztosítékot. :)

Nem pejoratív értelemben vagy rossz szándékkal írtam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Bence1997 írta:

Emlékszem, amikor még nem regisztráltam az oldalra, akkor láttam egy ilyet. A Rebels Atollon-pókos részénél volt az, amikor kiadtak egy jelenetet, ahol Ezra és Zeb a napnyugtát nézték, és közben a rádióban földi zene szólt. Na az például nem tetszett neked. Most jelenleg nem tudom, hogyan állsz hozzá.

 

Kicsit túlparáztam a dolgot. Azért ennyire nem volt vészes bár továbbra is az a véleményem, hogy az nem illik oda. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Engem csak az ismerőseim véleménye érdekel a filmek kapcsán.

Engem nem csak az, mert ebben az esetben ez a fórum se lenne. :D  Engem mindenki véleménye érdekel akivel konstruktívan és élvezetesen tudok a filmekről beszélgetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem írok túl gyakran ide, de azért rendszeren olvasom a fórumot. Alapvetően a háttérbe húzódó típus vagyok, ami kapcsolódik is ahhoz, amit most szeretnék leírni.

Én is szembesültem már többször is azzal, hogy ismerősöm, haverom - aki magát SW rajongónak véli - szerint szar az ep8. Miközben én 3 megtekintés után, már dobogóra helyezem magamban a ep3 és az ep5 mellé. Hogy szerintem miért van ez a nagy különbség a véleményekben? Szerintem a kulcs a rajongóság mikéntje, fogalma közötti nézetkülönbség! Nem csak Star Wars-szal kapcsolatban tapasztalom ezt, de itt most csak erre térek ki. Szóval vannak a rajongók és vannak a magukat rajongónak vélők! Ez két különböző csoport és míg az előbbi megérti a másodikat, addig ez fordítva lehetetlen! Én rajongó vagyok (és itt a fórumon is szerintem mindenki az), mert már óvodás koromban is "lézerkardosat" játszottam (most 39 éves vagyok), mert 10 évesen minden szombaton megnéztem a Birodalom visszavágot, mert minden epizódot több közel 100x láttam, mert minden évben legalább 2x megnézem az összeset (angolul és magyarul is), mert elolvastam szinte az összes SW regényt (pedig sokat igen gyengének tartok :)), mert gyűjtöm a SW Legokat (és csak az SW-ket). :D

És hogy vannak ezzel a magukat rajongónak gondoló ismerőseim? Minden részt láttak... kb 2x. 1-2 könyvet elolvastak, de főleg akkor foglalkoznak az SW-vel, amikor kijön egy új film. Ennek megfelelően a RO-t imádják, a ep8.-at pedig utálják. Én értem őket, de ők meg sem próbálnak nyitottan hozzáállni a dologhoz. És hogy jön ez a háttérbe húzódó személyiségemhez? Hát úgy, hogy bele se megyek velük vitákba. Rájuk hagyom az egészet. Nem tudnék olyat mondani, ami megfogná őket. Nem érvelhetek azzal, hogy én nagyobb rajongó vagyok! :) Vagy nem hinnék el, vagy azt gondolnák, hogy nagyképű vagyok, meg okostojás. Úgyhogy amíg ők egymás között undorító módon, ostoba véleméyneket hangoztatva szidják a 8-at, addig én magamban mosolygok, és alig várom hogy újra megnézhessem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy számít ki mennyire van benne mélyen valamiben. Ha csak a felszínt karcolgatja lehet, hogy nem áll össze neki a kép. Itt az a baj, hogy játsszák a szakértőt. Az egyszeri moziba járó túl lép rajta akár tetszik akár nem. De ezek okoskodnak naphosszat. Ez olyan mintha én magyaráznám egy sebésznek hogyan műtsön. Lövésem sincs az egészhez.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12/29/2017 - 10:20, Darth Riddick írta:

Hát Ody, ekkora hiszti nem volt sem a TFA sem a RO esetében. 
Alien frencsájznál volt a Prometheus és a Covenant után is, de valahogy azok sem b*sztak fel ennyire, igyekeztem csak legyinteni rá. 

 

A következőt gondolom, és innentől ezt akarom képviselni. Nem mellesleg ebbe már az is beépült, amit ti, a fórumon mondtatok.

 

A film megítélésének három aspektusa van: kritika, box office, átlagnéző véleménye. 

 

Jó, igazából négy, mert a legfontosabb nyilván az, hogy az embernek személy szerint tetszett-e a film, vagy sem. Viszont függetlenül attól, hogy bejött / nem jött be - az ember általában önigazolást keres, és igyekszik olyan véleményeket találni, amivel egyet tud érteni. És ez a fenti három válfajban tud kifejeződni: a kritikusok (akik elvileg a terület szakértői) egyetértenek velem? A film siker vagy bukás anyagilag? Az emberek hajlamosak erre pénzt áldozni? És végül: ha olvasok a filmről, akkor az átlagnéző milyen véleményen van a filmről?

 

Abban megegyezhetünk, hogy a személyes véleményünk után a második legfontosabb a pénzügyi sikeresség. Egész egyszerűen azért, mert az alapjaiban befolyásolhatja a következő művek létrejöttét lásd ugyanitt Terminator Genesys. Kis túlzással hiába tetszett nekem a film, ha az megbukik a kasszáknál, foghatom a fejem, mert aligha kapok folytatást, ráadásul a nézők értékítéletet is mondtak a film fölött a jegy meg nem vásárlással. Harsoghatnak a kritikusok bármit, ha a kasszáknál megbukik a film, nem valószínű, hogy lesz folytatás. 

 

A második helyen lehet vitatkozni, hogy a kritikusok véleménye vagy az átlagnézőé fontosabb. A kritikai vélemény egy objektív (?) minőségindexet próbál felállítani, az átlagnéző pedig az átlagos hozzáállást a filmhez. Kit mi érdekel jobban / bosszant jobban. Valaki a kritikusokon csak nevet, van, aki az átlagnézők véleményét sz*rja le, valaki mindkettőt fontosnak tartja és van olyan is, aki egyiket sem.

 

Ez a három tényező létezik tehát, amiről érdemes beszélni: kritika, box office, átlag vélemény. Ezek között ráadásul kapcsolat is van. Ha jó kritikát kap a film, a nyitó hétvége, első pár nap pénzügyileg erősebb lehet. Ha rossz az átlag vélemény, a szájhagyomány, akkor erőteljesebb lehet a pénzügyi visszaesés. Az átlagvélemény ritkán hat a kritikára és talán a kritikusok is ritkán hatnak az átlagvéleményre, de az anyagi termeléssel mindkettő korrelál. 

 

Na most a legjobb világok legjobbikában, ha nekem bejött egy film, akkor a kritikusok, az átlagnézők és a BO is maximálisan egyetért velem ebben: nagyot kaszál a film, rekordokat dönt meg, az átlagnézők áradoznak róla és a kritikusok is az egekig dicsérik. A legrosszabb univerzumban meg egyedül maradok a véleményemmel: a film, amit imádok, megbukik a kasszáknál, az átlagnézők fikázzák és a kritikusok is kinyomják 5 perc után.

 

Ritkán van olyan, hogy a világ tökéletes. És ha már választani kell, akkor én inkább ezt az opciót választanám: 

a) a BO-n jól hoz a film (garantált folytatás)

b) a kritikusoknak tetszik

c) az átlagnézők megosztottak

 

Nem tudom, hogy ez jobb / rosszabb / bosszantóbb-e annál, mintha a b-c felcserélődne, de messze elfogadhatóbb bármelyik másik nem tökéletes kombinációnál.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Pondabubu írta:

Nem írok túl gyakran ide, de azért rendszeren olvasom a fórumot. Alapvetően a háttérbe húzódó típus vagyok, ami kapcsolódik is ahhoz, amit most szeretnék leírni.

Én is szembesültem már többször is azzal, hogy ismerősöm, haverom - aki magát SW rajongónak véli - szerint szar az ep8. Miközben én 3 megtekintés után, már dobogóra helyezem magamban a ep3 és az ep5 mellé. Hogy szerintem miért van ez a nagy különbség a véleményekben? Szerintem a kulcs a rajongóság mikéntje, fogalma közötti nézetkülönbség! Nem csak Star Wars-szal kapcsolatban tapasztalom ezt, de itt most csak erre térek ki. Szóval vannak a rajongók és vannak a magukat rajongónak vélők! Ez két különböző csoport és míg az előbbi megérti a másodikat, addig ez fordítva lehetetlen! Én rajongó vagyok (és itt a fórumon is szerintem mindenki az), mert már óvodás koromban is "lézerkardosat" játszottam (most 39 éves vagyok), mert 10 évesen minden szombaton megnéztem a Birodalom visszavágot, mert minden epizódot több közel 100x láttam, mert minden évben legalább 2x megnézem az összeset (angolul és magyarul is), mert elolvastam szinte az összes SW regényt (pedig sokat igen gyengének tartok :)), mert gyűjtöm a SW Legokat (és csak az SW-ket). :D

És hogy vannak ezzel a magukat rajongónak gondoló ismerőseim? Minden részt láttak... kb 2x. 1-2 könyvet elolvastak, de főleg akkor foglalkoznak az SW-vel, amikor kijön egy új film. Ennek megfelelően a RO-t imádják, a ep8.-at pedig utálják. Én értem őket, de ők meg sem próbálnak nyitottan hozzáállni a dologhoz. És hogy jön ez a háttérbe húzódó személyiségemhez? Hát úgy, hogy bele se megyek velük vitákba. Rájuk hagyom az egészet. Nem tudnék olyat mondani, ami megfogná őket. Nem érvelhetek azzal, hogy én nagyobb rajongó vagyok! :) Vagy nem hinnék el, vagy azt gondolnák, hogy nagyképű vagyok, meg okostojás. Úgyhogy amíg ők egymás között undorító módon, ostoba véleméyneket hangoztatva szidják a 8-at, addig én magamban mosolygok, és alig várom hogy újra megnézhessem. :)

na ez egy tökéletes hsz! Minden szóval egyetértek és ugyanezt tapasztalom magam körül!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hidalgo kedvelt egy tweetet,szerintem is nagyon velős.
If you're mad at a movie, I want you to take a hard look at WHY you dislike
Is it because a beloved hero failed? ...what does that say about you, that you're angry at failure? Don't you know that true courage is standing back up AFTER failure?

 
 
 
 
 
 
 
Szerkesztve: - Lizardking
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így néhány megtekintés után hogy vagytok a magyar címmel? Én úgy, hogy jobb így mint egyes számban. Így egyszerre múlt jelen és jövő. Nem csak simán Luke. Így ütősebbek Luke Kylohoz intézett szavai is. Bár azok meg Reyre és a jövőre utalnak. Így szinte kijelenthető, hogy majdhogynem trollkodott Rian, mikor kijelentette, hogy ez egyes szám és Luke-ot jelenti a számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.