Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Nem szeretnék fanyalogni Főleg ugy hogy gyermekkorom óta imádom a SW de leírom a személyes véleményem!!! Szerintem is nagyon de nagyon túl toltak a Disney varázsát! Nagyon latszot minél töb aranyos figura kell a filmbe! az elején a csata az egy vicc! Lelőttek a bolygóra! Egy bázist elpusztítottak de ami az orruk előtt van azt nem tudják le lőni ??? Ezt ki írta meg hogy igy legyen nem tudom, de ezt komolyan gondoltak az megrémít! Itt eset le hogy ez a film a 10 éveseknek készült! Finn és Rose vonala na ez egyszerűen erőltetett katyvasz , tenyleg nem tudok írni rola semmi pozitívumot! És Luke Skywalker mit csináltak a     

Kedvenc karakteremmel folyik a szakálán a tej???? Ez tenyleg 

Kellett a filmbe Luke karaktere= remény, harc, küzdelem ,jóság!!!! Erre kaptunk egy teljesen más Luke Skywalker-t!!! Ennyire nem akkartak vele foglalkozni??? Hogy teret adjanak az uj karaktereknek??? Mert hogy pont Luke karaktere volt az ami igazán érdekes volt, mit csinált 30 évig hova jutot az erő ismeretében meg hasonlók !!! Eben boven volt potenciál!!! Erre semmi,  hát szomorú vagyok nagyon! Nem izgulok hogy most mi lesz Rey vel meg a lázadókkal, talán Kylo Ren az aki pozitívum! Snoke volt meg Az akiről azt hitem hogy na az öreg nagy spiler az erővel! Erre ülve meghal ne ne ne!!! 

Luke Skywalker vs Snoke párbaj nagy epic csatát kihagyni ezt nem fogom fel!!! 

Mark hamill nyilatkozatai is sokatmondóak

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, redknight írta:

Kellett a filmbe Luke karaktere= remény, harc, küzdelem ,jóság!!!! Erre kaptunk egy teljesen más Luke Skywalker-t!!!

Amely nagyon jól működik. ;) A régi Luke -ot szeretted volna viszontlátni? Megsúgom: nézd akkor meg az OT -t. Ha Luke ugyan olyan lett volna itt, mint ott, akkor sehova se fejlődött volna a karaktere, így viszont sikerült Rian -nek valami újat mutatni, és nekem ez a Luke sokkal jobban bejön. Mark legjobb alakítása. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bence1997 írta:

Amely nagyon jól működik. ;) A régi Luke -ot szeretted volna viszontlátni? Megsúgom: nézd akkor meg az OT -t. Ha Luke ugyan olyan lett volna itt, mint ott, akkor sehova se fejlődött volna a karaktere, így viszont sikerült Rian -nek valami újat mutatni, és nekem ez a Luke sokkal jobban bejön. Mark legjobb alakítása. :) 

Az igaz hogy Mark Hamill nagyot alakít !!!! De folyik a szakálán a tej!!! ezt miert kellet???? Saját véleményem hangsúlyozom/ ez nem Luke Skywalker! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem harmadjára is. Egy nagyszerű filmnek tartom még most is, és azt hiszem ez a jövőben sem fog változni. Most már még inkább tudtam figyelni a háttérben lévő eseményekre. Most már én is kiszúrtam Gareth Edwards-ot. :D A canto bight-i kódtörőről nekem mindig James Bond jut eszembe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Akkor miért nem lépsz túl rajta és felejted el az sw-t? Mindannyiunknak jobb lenne. Neked is és nekünk is.

Nem fogom  elfelejteni SW Miert is tenném! Ez az én véleményem volt! Ha nem értesz velem egyet rendben, elfogadom. De majd En eldöntöm hogy mi lesz jo nekem! Zárásnak/ bisztos hogy háttal ülsz a moziban:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, redknight írta:

Nem szeretnék fanyalogni Főleg ugy hogy gyermekkorom óta imádom a SW de leírom a személyes véleményem!!!

Rendben! Nézzük.

 

Válasz

Szerintem is nagyon de nagyon túl toltak a Disney varázsát! Nagyon latszot minél töb aranyos figura kell a filmbe az elején

 

És mi volt a Disney varázs? A porgok? Vagy mi? Másra nem emlékszem. Jar Jar meg az ewokok az meg Lucas varázs volt? Ezzel így önmagában se lehet mit kezdeni. A csata meg...

 

10 órával ezelőtt, redknight írta:

a csata az egy vicc! Lelőttek a bolygóra! Egy bázist elpusztítottak de ami az orruk előtt van azt nem tudják le lőni ??? Ezt ki írta meg hogy igy legyen nem tudom, de ezt komolyan gondoltak az megrémít! Itt eset le hogy ez a film a 10 éveseknek készült!

Az ugye megvan, hogy azt a hajót ami lelőtt  bolygóra felrobbantották az elején? A többinek meg nem volt olyan hatalmas lézerágyúja? Öcsém ha ez így neked nem jött le, akkor nem 10 éves a szint hanem 3 éves! Bakker! Ezt így lehúzni amikor semmi értelme nincs? Szent isten... :lol: 10 éves szint, hát ezen besz*rok. :lol2: 

 

Válasz

Finn és Rose vonala na ez egyszerűen erőltetett katyvasz , tenyleg nem tudok írni rola semmi pozitívumot!

Hát az ágyús hülyeség után nem is csodálom, hogy nem is tudsz írni semmit. :D 

 

Válasz

Kellett a filmbe Luke karaktere= remény, harc, küzdelem ,jóság!!!! Erre kaptunk egy teljesen más Luke Skywalker-t!!! Ennyire nem akkartak vele foglalkozni??? Hogy teret adjanak az uj karaktereknek??? Mert hogy pont Luke karaktere volt az ami igazán érdekes volt, mit csinált 30 évig hova jutot az erő ismeretében meg hasonlók !!!

De hát ez mind benne volt a filmben, hogy hova jutott mit csinált meg hasonlók. :D  A végén pedig megmutatta mire is képes valójában. De az feltűnőbb volt, hogy folyik a szakállán a tej. :lol:

Válasz

Luke Skywalker vs Snoke párbaj nagy epic csatát kihagyni ezt nem fogom fel!!! 

Na ez az! Ez kellett volna végig: epic csata meg epic Luke meg epic tejivás. :D

Válasz

Mark hamill nyilatkozatai is sokatmondóak

Nem mondott semmit a film ellen, csak kifejtette, hogy eleinte nem értett egyet a karakter kezelésével de később megértette és elfogadta Rian Johnson elképzeléseit.

 

Szóval redkngiht ne is haragudj, bár amellett, hogy tiszteletben tartom a véleményedet, hát hogy is mondjam csak... Nehéz komolyan venni, mert annyira gyenge lábakon áll mint egy 250 éves tehén. Az lehet, hogy Frenkie háttal ül a moziban de Te meg előre nézel és mégsem látsz. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt ahogy Ody írja, Hamill azt nyilatkozta, hogy csak a forgatás alatt nem tetszett neki az irány. a film megnézése után megváltoztatta a véleményét. De ha esetleg nem igy tett volna: ez nem mindegy? Harrison Fordról tudjuk, hogy egyáltalán nem bírta a Jedi visszatért. Különösen nem tetszett neki ahogy Han karakterét kezelték. Külön lobbizott Lucasnál hogy nyirják ki Solo-t, de nem hallgattak rá. Na most akkor mi van? Vessünk keresztet az ep.6-ra? Azt is tudjuk hogy Alec Guinness se volt a legnagyobb rajongó, a Tarkint játszó Peter Cushing pedig az ep.4 forgatása után felhivta az akkori jóbarátját Christopher Lee-t (anno együtt szerepeltek a Hammer horrorokban) és elmondta neki hogy játszott egy amerikai filmben, ami egy rakás zagyvaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Redknight arra kíváncsi, hogy amikor Poe húzza az időt az elején, miért nem lövik le a Dreadnaughttal. 

 

Redknight! A hajón lévő ágyúval egyértelműen a bázisra akarnak lőni. Viszont egy lövés után a fegyvert elég sokáig újra kell tölteni, szóval elég sok időt vesztenének, ha előtte Poe-ra lőnének. 

 

Persze tüzelhetnének Poe-ra mással is, de a filmből is látszik, hogy a vadászgépek MOZGÉKONYSÁGA miatt a csatahajóknak és cirkálóknal nincs könnyű dolguk, ha a hajó szembehalad velük. Pl. Nézd meg az EpV Falcon menekülős jelenetét: amíg menekül, annyi találatot szed be, hogy leválik a hátsó pajzs, amikor Han szembefordul a rombolóval viszont esélyük sincs leszedni. 

 

Szóval Poe likvidálására a legjobb esély az ER rombolók aljából kijövő, Ep7ben is látott hőkövető rakéta lenne, de ahhoz vagy nincs lőtávolon belül, vagy Hux a tajtékzó dühtől nem arra ad parancsot így Poe egy nagyobb energia fröccsel simán át tud lendülni a Dreadnaught irányába, ami a felszíni ágyúkkal nem tudja leszedni Poe manőverei miatt. 

 

Most gondolj bele, ha Poe ilyen könnyen el tud táncolni a turbólézer ütegek elől, mennyi értelme lenne rá egy hasonlóan lomha eszközzel (nagy ágyú) lőni amit ráadásul elég sok idő újratölteni és nem is egy vadászgép ellen, hanem a nagyobb célpontok - pl. földi bázis - ellen szántak. 

 

A vadászokat kellett volna Huxnak kiküldenie, de

 

a) nem tartotta Poe-t valódi fenyegetésnek egyből

b) követ effektus: ha valaki a színed elé járul és üzenetet hoz, általában a kíváncsiság miatt ritkán löveted szét azonnal. Az már más kérdés hogy a csevellyel párhuzamosan Hux lőhetett volna a bázisra/kiküldhette volna a vadászokat vagy épp hamarabb levághatta volna, hogy Poe csak az időt húzza, de itt látszott, hogyha felbosszantják, akkor Hux figyelme mást illetően eléggé lankad plusz nem ő a legnagyobb lángelme az Első Rend kötelékében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 8 szöges ellentéte a 7-nek, ezt legfőképp két dimenzióban tudom megfogalmazni. Nem tudom milyen viszonyban van a két rendező, de a két eddigi SW filmjeik nagyon éles kontrasztot mutatnak. Ez annak türkében felettébb érdekes és izgalmas, hogy a 9-re visszatér Abrams. Egyszer még belefért ez a szembenállás két egymást követő résznél, sőt nekem kifejezetten bejött a húzás. Viszont, ha a 9-ben meg visszatérünk a 7 hozzáállásához, ezzel az meg a 8-cal fog "hadakozni", az aligha fog jól elsülni. 

 

Az egyik aspektus, hogy amennyire gyámoltalan és kockázatkerülő volt a 7, annyira bátor, mondhatni vakmerő a 8. A 7-ben Kylo karakterén kívül semmi kockázatvállalást nem éreztem, de nála is az dominált, hogy Vaderre akar hasonlítani. Egy biztonsági játék volt az egész, ami biztos hangulati elemekre és már ismert SW-os motívumokra épített, ezzel újra felvezette az univerzumot. A nosztalgiakeltésen és a remek hangulaton túl igazából annyiban tudott jó trilógianyitány lenni, hogy feldobott egy rakat kérdést, amire lehetett építeni. Arra nem vette a bátorságot, hogy bármi érdemi téren konkrét válaszokkal is szolgáljon, a neccesebb területeken megmaradt a kérdésfelvetés szintjén.

Ezzel szemben a 8 brutálisan felvállalt minden kockázatot. Gyakorlatilag azt éreztem, mintha kihívásként tekintenének arra, hogy amiben csak lehet, váratlant húzzanak és valami rizikós húzást vigyenek a filmbe. Már a nyitójelenetsorban Poe hülyére veszi az Első Rendet, egy komolytalan felütéssel kezdünk. Ezt követően jön a koppanás, a "hőst" pedig pillanatok alatt lekapják a tíz körméről. Innentől kezdve Poe már csak hősködő "lázadó a lázadásban" karaktert hoz, aki csak árt az Ellenállásnak, csak a film végére kerül újra egy pozitívabb szerepbe. Luke már az első jelenetével porig rombolja a nimbuszát, majd erre csak ráerősít. Szintén a végén kerül vissza az előzetesen feltételezett "helyére". Leia hirtelen elkezdni használni az Erőt, Kylo és Rey egymással bájolognak, Snoke kettévágatja magát, Hux bohócként csapódik ide-oda. Közben Finnék kapnak egy történetszálat, amiben (mint később kiderül, teljesen feleslegesen) az erőfeszítéseik során elhozzák a pusztulást az Ellenállásra. Megpróbálják már saját magukat is feláldozva elpusztítani a "faltörő kost", de ez se jön össze. Aztán jön Luke, de igazából kiderül, hogy nem is jött, majd a rész végén meghal. Leia életben maradt, noha a film közepén úgy tűnt, eléri a vég. Ja meg DJ is itt van.

Gyakorlatilag az egész film abból áll, hogy merészebbnél merészebb eseményeket fűznek egymás után. Látszik, hogy nem csupán mernek új irányokat kijelölni, teljesen új nézőpontokat alkotni, újdonságokat behozni a világba, de kifejezetten törekednek is erre, mintha ez lenne a legfőbb cél. Ez a hozzáállás nekem tetszik, az meg már egyéni ízlés kérdése, hogy ezen kockázatos vállalások nekem szinte mindegyik esetben ültek és tetszettek. A film megosztósága viszont ebben rejlik, hisz ennyi drasztikus csavar és vakmerő húzás magában hordozza, hogy sokaknak ezek közül legalább néhány kiveri a biztosítékot. Ha valakinek egy-egy ilyen merész húzás nem működik, akár alá is áshatja az egész filmet, ha nem tud ezen túllépni és megérteni, elfogadni a koncepciót.

 

A másik, hogy a 8 mintha szándékosan vágná el a 7 által felvetett legnagyobb kérdéseket, de néha már trollkodásba átcsapó módon. Ott volt az az epic zárójelenet a 7-ben, aminek a folytatását mindenki látni akarta. De kevesen hittünk abban, hogy tényleg látjuk is, elvégre "biztos nem pontosan ott nyit a 8, ahol a 7-nek vége lett". Erre mégis látjuk a a várva várt pillanatot, és hát Luke reakciója lerombolja az egész jelenetet, a két rész közti mámoros vágyakozás gyümölcse ez a hatalmas pofon.

De gondoljunk bele, mik voltak a legfőbb kérdések a 7 után? Mikre gyártották az emberek teóriák ezreit, mik foglalkoztattak mindenkit? Mikre voltunk a leginkább kíváncsiak? Kicsoda Rey, miért erősödik ilyen hirtelen? Alkoholista senkik gyermeke, akivel ott az Erő, ennyi. Ki az a Snoke, honnan jött, mennyire erős, milyen főgonosz lesz belőle? Semmilyen, mert a rész közepén levágják, mint egy malacot, kiderül, hogy inkább csak hatalmaskodó, mintsem hatalmas, továbbra se tudunk meg róla semmit, de vége.

Mi a helyzet az Új Köztársasággal? Semmi, tényleg eltörölték az egészet, lapozhatunk. Kylo mit tudhat Vaderről, miért akar annyira rá hasonlítani és gonosz lenni? Mindegy, de "vedd már le azt a röhejes sisakot, fiam, mert szánalmas vagy benne". Poe lesz az új hős pilóta, aki vagány, de tévedhetetlen, és egyre fontosabb lesz az Ellenállásnak? Ugyan, inkább felejtsük el, le is fokozzuk gyorsan, mert a forrófejűsége és komolytalansága ártalmas.

Az Ep. 8 fő csapásiránya az illúziórombolás. Semmi nem az, aminek látszik, semmi nem úgy történik, ahogyan vártuk volna vagy várnánk. Ami a 7 alapján fontosnak tűnt, az valójában lényegtelen. Akit a 7 nagy emberként vezetett fel, az valójában ugyanolyan hiányosságokkal terhelt esendő figura, mint bárki más. A 8 arcátlanul dörgöli az arcunkba, hogy ez egy árnyalt és összetett világ, nem sablonokból építkező mese fekete-fehér karakterekkel. Itt minden és mindenki változik, nincs kőbe vésve semmi, nincsenek kapaszkodók. Szerintem soha nem volt még ilyen "életszerű" és kiszámíthatatlan a SW. Ha egyszer csak Rey fejére esik egy sabaccasztal, akkor így járt, ennyi volt.

Na, ha valakinek ez a fajta összetettség nem jön be, ha zavarja, hogy köddé váltak a biztos pontok, hogy immáron semmi nem szent a SW-ban és bármi megtörténhet, akkor ezt a filmet soha nem fogja megérteni. Nem fogja tudni befogadni és minden eddiginél zsigeribb elutasítás fogja jellemezni. A PT is mert újítani, sokkal komplexebb és rétegeltebb volt az OT-nál, meg is itta a levét. De az ahhoz képest smafu, amit a 8 kap és kapni fog azoktól, akikben nincs meg a nyitottság és a hajlandóság, hogy az elsőre tökönrúgással felérő jelenetek mögé nézzenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Redknight arra kíváncsi, hogy amikor Poe húzza az időt az elején, miért nem lövik le a Dreadnaughttal. 

Igen? Nem arra kíváncsi, hogy miért nem lőtték szét később a Raddust? Az is előttük volt.  Az a jó ebben, hogy többféleképpen is értelmezhető a mondat. :D 

1 perccel korábban, Donát írta:

Redknight! A hajón lévő ágyúval egyértelműen a bázisra akarnak lőni. Viszont egy lövés után a fegyvert elég sokáig újra kell tölteni, szóval elég sok időt vesztenének, ha előtte Poe-ra lőnének. 

 

Persze tüzelhetnének Poe-ra mással is, de a filmből is látszik, hogy a vadászgépek MOZGÉKONYSÁGA miatt a csatahajóknak és cirkálóknal nincs könnyű dolguk, ha a hajó szembehalad velük. Pl. Nézd meg az EpV Falcon menekülős jelenetét: amíg menekül, annyi találatot szed be, hogy leválik a hátsó pajzs, amikor Han szembefordul a rombolóval viszont esélyük sincs leszedni. 

 

Szóval Poe likvidálására a legjobb esély az ER rombolók aljából kijövő, Ep7ben is látott hőkövető rakéta lenne, de ahhoz vagy nincs lőtávolon belül, vagy Hux a tajtékzó dühtől nem arra ad parancsot így Poe egy nagyobb energia fröccsel simán át tud lendülni a Dreadnaught irányába, ami a felszíni ágyúkkal nem tudja leszedni Poe manőverei miatt. 

 

Most gondolj bele, ha Poe ilyen könnyen el tud táncolni a turbólézer ütegek elől, mennyi értelme lenne rá egy hasonlóan lomha eszközzel (nagy ágyú) lőni amit ráadásul elég sok idő újratölteni és nem is egy vadászgép ellen, hanem a nagyobb célpontok - pl. földi bázis - ellen szántak. 

 

A vadászokat kellett volna Huxnak kiküldenie, de

 

a) nem tartotta Poe-t valódi fenyegetésnek egyből

b) követ effektus: ha valaki a színed elé járul és üzenetet hoz, általában a kíváncsiság miatt ritkán löveted szét azonnal. Az már más kérdés hogy a csevellyel párhuzamosan Hux lőhetett volna a bázisra/kiküldhette volna a vadászokat vagy épp hamarabb levághatta volna, hogy Poe csak az időt húzza, de itt látszott, hogyha felbosszantják, akkor Hux figyelme mást illetően eléggé lankad plusz nem ő a legnagyobb lángelme az Első Rend kötelékében. 

Benne van a filmben: Cannady mondja Hux-nak, hogy nincs esélyük lelőni egy ilyen kis hajót mert túl mozgékony. A főlézerrel tüzelni rá? WTF? :o Ágyúval légyre? Egyébként lőttek rá rendesen a felszínről, csak hát Poe (Hera :P ) a legjobb pilóta a galaxisban. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Ráadásul pont a hiperűr követés nem is légből kapott, hisz már a Birodalom alatt fejlesztették. :)

Hát igen, de ez még nekem is újdonság volt. Tavaly jött a képbe és épp csak megemlítették, szóval a rajongók nagy részének ilyen értelemben "légből kapott".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Folyik a szakállán a tej..." Még szép! És?? Ezzel mi a gond? A ruhája meg koszos, az nem zavar? Pff. Eszem megáll az ilyenektől. Ettől élő a figura! Gandalfnak olyan köhögő rohama van, hogy le a kalappal... stb. Ezen most szétidegeltem magam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pb! Milyen osztályzatot adsz a filmnek?

Nem tudom még, mindenképp többször szeretném látni, hogy számszerűen is értékelni tudjam. Egyelőre 4 és 5 közt vacillálok, de inkább utóbbi felé húz. Valószínűleg az újranézések is ezt fogják erősíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem globálisan egyetlen dolog zavar a filmben, mégpedig az idegen fajok szerepe. Gyakorlatilag az összes kicsit is fókuszban lévő szereplő ember. Ugye visszatér Leia és Luke, illetve itt a Rey-Finn-Poe trió, a másik oldalon pedig Kylo és Hux. Ez nyilván nem a 8 sara, ugye számomra már a 7 is aggályos volt ilyen téren. Snoke-nál nagy kérdés ki fia borja, de a sérüléseitől eltekintve itt már egyértelműen elég emberszerűnek tűnik.

 

És akkor jönnek az új szereplők: Holdo ember, Rose ember, még DJ is ember, sőt az eredeti kódtörő is ember. A rabszolgagyerkőcök is emberek. Az ER-ben is akárki feltűnik, ember. Igazából az összes nevesített szereplő ember. Jó, kameózik egyet Maz, visszatér kicsit Yoda és ott van Chewie is, aki szintén nem sok vizet zavar. De ennyi. Az összes többi idegen faj biodíszlet. Már a 7 sem volt épp előremutató ilyen téren, a RO se, a 8 meg még ennél is szegényesebb. Ennek nagyon nem örülök, hogy ilyen szinten bezáródik az univerzum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.